forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 148 - Julije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 22/10/2019 : 08:25:41


Završna knjiga Božje riječi. U samom središtu srednjovjekovnih legendi koje okružuju ovaj rukopis nalazi se ime zaboravljenog proroka – Julija iz Samarije. Njegova priča bila je izgubljena u magli vremena… Sve do danas.

30 godina nakon Kristove smrti Julije je general, carev legat, progonitelj Židova i kršćana. No zločini koji su ga doveli do vrha Carstva sunovratit će ga na samo dno ponora. Osuđen na život u paklu zajedno sa svojim žrtvama, Julije zalazi u samo srce tajni i proročanstava koja naviještaju dolazak posljednjeg Mesije, objavljenje Božje riječi… I nastup mračnoga doba.

Kolorka 148 • Treći zavjet: Julije • 328 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alex Alice • Xavier Dorison • Crtež Robin Recht • Thimothée Montaigne • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 22.10.2019. • Cijena 270 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-148-treci-zavjet-julije/567/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Jerry Krause Posted - 18/03/2022 : 13:21:34
Za razliku od prvog integrala Julije je sasvim ugodno iznenađenje. Nisam imao velika očekivanja nakon Trećeg zavjeta, ali ovo je premašilo sva očekivanja.
Prvo da spomenem crtež koji je fantastičan za razliko od prvog integrala. Prekrasne boje, izvrsno dočarano cijelo ono postKristovo razdoblje. Milina za oči!

Sama priča nema niti malo one konfuznosti iz Trećeg zavjeta. Izvrsna, epska, drži pozornost od početka do kraja. Sami kraj odlično poentira cijelu sagu i zaokruženo i efektno se spaja s radnjom iz Trećeg zavjeta. Rado ću se vraćati ovom integralu za razliku od prvog.

9,5/10
lwood Posted - 04/08/2021 : 08:16:42
Odličan strip,odlično ubacivanje biblijske i vanbiblijske mitologije. Nema nikakve veze s onom tlakom od 3. zavjeta. Neusporedivo bolje. 9/10
DiSkAcH Posted - 11/05/2021 : 14:51:10
Treći Zavjet sam jedva pročitao do kraja. Priviju Julia sam pročitao i svidio mi se, ali sam ga kupio tek nedavno i pročitao.
Meni je Julije diajmetralno suprotan tj jako dobar strip, kao i Učitelj Mačevanja koji nisam ulovio (čitao sam ga iz knjižnice :() i kao meni odlični Pogrebnik.
Julije kao da ima puno manje filozofije iako ima poveću hrpicu teksta, crtež je dobar premda bih ja to nazvao šablonski, ono sve je vrlo lijepo i vjerno nacrtano, ali se ničime ne ističe kao npr Indije.
Doba starog Rima mi je jako jako napeto i to je vj pridonjelo tome da guštam u ovom stripu.
Ostaje u kolekciji.

A ovo što kažete za Dorisona da je hit or miss, da i ja sam stekao takav dojam, nisam čitao ni WEST ni LJS, ali budem sigurno.
Peyo Posted - 03/10/2020 : 00:15:00
quote:
Originally posted by Aco
Ali Julije - e Julije je stripčina. Prava epska avantura sa dobrim likovima (negativac koji se postepeno transformira u pozitivca i obrnuto), pričom i raskošnim crtežom. Uživancija.



+1

Slažem se. Stripovski blockbuster. Mene je dobro zabavio.
Cromwell Posted - 03/07/2020 : 11:19:17
Prva 3 albuma su mi bila super. Dobra blockbuster zabava sa standardnim neuzbudljivim crtežom koji ipak ima svojih momenata. Neke su i baš onako filmski izrežirane. A onaj panoramski pogled na rudnik je prekokrasan.
Priča me ubila u zadnja 2 albuma (slično kao i prvi dio) pa sam ih samo preletio i ipak sam sve shvatio. Rekao bih da u ta zadnja dva albuma ima malo previše nepotrebnog teksta.
No ipak, u konačnici je Julije triput bolji prvog dijela kojeg sam jedva dovršio a još manje zapamtio.

Strip za Sawitcha, kandraksa, Elderane84, Davor2403 i ostale koji vole čist crtež i fantasy kompleksnost.
pcoro Posted - 21/01/2020 : 22:16:56
Pa, jednog odličnog i par dobrih. Ili bar atraktivnih... Nije teško dati priliku stripu. Strip nije kao knjiga ili film, ne traži puno vremena, a valjda me i tema privukla. I dobri komentari s foruma.

Nije ni da me Dorison odbio za sva vremena. Za sad mi je pola pola s tim da WEST, Sentinel, XIII mistery i Asgard nisam ni čitao. Nama u knjižnicu dolaze samo hrvatska izdanja.

A rekao bi, za ove njegove stripove koje sam do sad čitao da su slični, uvijek je riječ o atraktivnim, pretjeranim, blještavim spektaklima koji puštaju vodu na sve strane (kao npr. u Long John Silveru: zašto je npr. Lord Hastings uopće slao po ženu? Pa dijete nije bilo njegovo! Mogao je žrtvovati prvu trudnicu na koju bi njegovi sluge našli i zlo bi prevladalo, a cijele priče ne bi ni bilo) ali kad mi dobro kliknu onda ne pazim puno na detalje nego uživam u vatrometu. Ovdje, u Trećim zavjetima nismo kliknuli ali neću mu to jako zamjeriti. Pomalo krivim i crtače koji definitivno nisu na razini Lauffraya, Parnottea ili Meyera.
Neću drhtati od uzbuđenja čekajući njegov sljedeći strip ali ako dođe bacit ću oko..
Aco Posted - 21/01/2020 : 14:31:20
quote:
Originally posted by pcoro

Dorison mi je hit or miss scenarist. Njegov Long John Silver mi je među najdražim stripovima, Učitelj mačevanja je fora, Pogrebnik meh, a Treći zavjet ne valja.

Dao sam mu priliku na račun Dorisonovog imena i dobrano se izdosađivao do kraja. Tu na forumu pišem samo zato jer vidim da se tvrdi da je bolji od Trećeg zavjeta, pa da se čuje i drugi glas - nije.



Ako sam dobro razumio, zbog jednog odličnog stripa (LJS) si dao priliku na račun Dorisona ;-)) ?

BTW - pozdravljam svakakvu diskusiju na pojedinom stripu (toga fali na forumu), pa makar se i mišljenje diametralno suprotno razlikovalo od mojeg.

Ja mislim da u Juliju nema puno Dorisona. Jer osim LJS, Učitelja mačevanja i Pogrebnika, nemogu reći da je uspio sa ostalim radovima. WEST je živi užas, Sentinel isto, Asgard i XIII mistery solidni, dok se i na Thorgalu nije puno proslavio.
Peyo Posted - 21/01/2020 : 10:32:46
Slažem se s izivkom u podršci za pisanje. Imaš zanimljivih opaski, sa malo riječi puno kažeš. Sa nečim se slažem, sa nečim ne, ali to nije ni važno.

Što je više osvrta može se steći bolji utisak o nekom djelu, a vidiš i tko slično razmišlja pa ti to može biti putokaz.

Obično kada nakon pročitanog stripa čitam osvrte na ovom forumu sa zadovoljstvom vidim da su forumaši strip znalci i da analizom obuhvate sve bitno.
pcoro Posted - 21/01/2020 : 10:22:27
Hvala
izivko Posted - 20/01/2020 : 23:02:21
Samo nastavi pisati pcoro, jako mi se sviđaju tvoji komentari i s užitkom ih čitam.
pcoro Posted - 20/01/2020 : 22:50:58
Dorison mi je hit or miss scenarist. Njegov Long John Silver mi je među najdražim stripovima, Učitelj mačevanja je fora, Pogrebnik meh, a Treći zavjet ne valja.
Julije je .. a jebiga, isto ne valja. Crtež je bezveznjikav ali se popravlja prema kraju i može se naći par lijepih vinjeta. Scenarij je pretpostavljam zamišljen kao stripovski blockbuster sa hrpom borbi, jakih likova i začinjen dobrom dozom hereze da se stekne dojam zabranjenog voća.
Od prvog kadra me živcirao formulaičnošću, forsiranjem dinamike i uzbuđenja koje nikako da se prenese na čitatelja. Dao sam mu priliku na račun Dorisonovog imena i dobrano se izdosađivao do kraja. Tu na forumu pišem samo zato jer vidim da se tvrdi da je bolji od Trećeg zavjeta, pa da se čuje i drugi glas - nije.
Aco Posted - 06/01/2020 : 20:33:36
quote:
Originally posted by www2

Ajmo netko pametan..... Sta znaci onaj epilog...... Prvo slika maloga ionda on odrastao 12 stoljeca kasnije u marburgu??????

Ne kuzim... Ima neki povijesni znacaj ali mi promiče



Glavni junak Trećeg zavjeta, Conrad od Marburga, ima isti znak na grudima. Znači potomak je tog dječaka.
Aco Posted - 06/01/2020 : 20:31:24
Prvo Julije pa onda Zavjet
anto Posted - 06/01/2020 : 20:25:14
ma verujem da nije loš;samo gledam kako da mi čitanje bude efektnije - kasper me savetuje Julije pa Zavet,a tako ću i učiniti.
Peyo Posted - 06/01/2020 : 20:12:47
Anto, Treći zavjet uopće nije loš strip. Vjerujem da ti neće biti žao što si ga pročitao.
anto Posted - 06/01/2020 : 19:22:34
quote:
Originally posted by Aco

Treći zavjet me poprilično razočarao - dosta konfuzan, scenaristički lošnjikav i sa dosta rupa.

Ali Julije - e Julije je stripčina. Prava epska avantura sa dobrim likovima (negativac koji se postepeno transformira u pozitivca i obrnuto), pričom i raskošnim crtežom. Uživancija.


Aco,šta misliš - da li da pročitam Julija pre Trećeg zaveta? Možda mi onda i Zavet bude bolji.
Aco Posted - 06/01/2020 : 09:38:16
Treći zavjet me poprilično razočarao - dosta konfuzan, scenaristički lošnjikav i sa dosta rupa.

Ali Julije - e Julije je stripčina. Prava epska avantura sa dobrim likovima (negativac koji se postepeno transformira u pozitivca i obrnuto), pričom i raskošnim crtežom. Uživancija.
kasper Posted - 05/12/2019 : 21:38:24
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper

zibra dzibra


Idi gubi vreme na Jodou.



tesko to. bas bas tesko
Red Marquis Posted - 05/12/2019 : 21:32:36
quote:
Originally posted by kasper

zibra dzibra


Idi gubi vreme na Jodou.
Dr. Zistis Posted - 05/12/2019 : 19:59:00
Ih...a ja bas danas uzeo Julija...svidio mi se crtez mnogoooo
kasper Posted - 05/12/2019 : 17:57:54
zibra dzibra
Red Marquis Posted - 05/12/2019 : 17:21:55
quote:
Originally posted by anto

to ću svakako pročitati pre Zaveta i Julija.


Stvarno mi nije jasno da to još nisi uradio. Biće ti bolje od ova dva duplo.
NESVRSTANI Posted - 05/12/2019 : 17:04:25
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by anto

da li da čitam Treći zavet pa Julija,ili je bolje obratno?


Najbolje ti je da čitaš nešto treće, recimo Časne ljude.




Slažen se.
Časni ljudi su mi izrazito ugodno iznenađenje.
anto Posted - 05/12/2019 : 16:30:23
to ću svakako pročitati pre Zaveta i Julija.
Shaner Posted - 05/12/2019 : 15:17:13
quote:
Originally posted by anto

da li da čitam Treći zavet pa Julija,ili je bolje obratno?


Najbolje ti je da čitaš nešto treće, recimo Časne ljude.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000