forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BATMAN 10 Što se dogodilo s Maskiranim zaštitnikom

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/11/2019 : 19:46:52


"'Što se dogodilo s Maskiranim zaštitnikom?' veličanstveno je ljubavno pismo liku Batmana i promišljanje o tome što ga čini toliko fascinantnim tolikim generacijama čitatelja. Čak i ako to nije posljednja priča o Bruceu Wayneu/Batmanu ikad ispričana – a sigurno neće biti – ipak će ostati jedna od najvažnijih priča o Batmanu svih vremena. Ako ste obožavatelj Batmana, željet ćete je pročitati više puta i ponovno iskusiti magiju."

„Jesam li mrtav?“
„Ne još.“
„Onda mi reci što se događa.“
„Ti si najbolji detektiv na svijetu, Bruce. Zašto sam ne otkriješ?“

On je zaštitnik Gotham Cityja, njegov duh osvetnik, njegov Mračni vitez. Godinama je sam vodio rat kako bi njegove ulice očuvao sigurnima. Ali večeras je taj rat uzeo svoju posljednju i najveću žrtvu...

Samog Batmana.

Maskirani zaštitnik leži u lijesu u Ulici zločina, mjestu gdje se rodio. Njegovi najbliži prijatelji i najsmrtonosniji neprijatelji okupili su se kako bi mu posljednji put odali počast. Svatko od njih priča vrlo različitu priču o Batmanu kojeg su poznavali: kako je živio... i kako je umro. Poput sjene u noći, mračna figura promatra ovaj jezivi ispraćaj. Zna da proturječne priče koje ovi junaci i zlikovci pričaju nikako ne mogu sve biti istinite. Prije nego noć završi, prije nego se poklopac zauvijek zatvori nad Batmanom, mora odgovoriti na pitanje:

ŠTO SE DOGODILO S MASKIRANIM ZAŠTITNIKOM?

Ispreplićući desetljeća povijesti Mračnog viteza u jednu nezaboravnu priču, autor bestselera Neil Gaiman (SANDMAN, Koralina, Američki bogovi) i stripovska zvijezda Andy Kubert (X-Men, Captain America, BATMAN) daju dirljiv pogled na američku ikonu.

Batman 10 • Što se dogodilo s maskiranim zaštitnikom? • 128 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Neil Gaiman • Crtež Andy Kubert • Prijevod Josip Sršen • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 12.11.2019. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-10-sto-se-dogodilo-s-maskiranim-zastitnikom/597/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Chui Posted - 07/11/2021 : 23:18:55
Kaže wikipedija za B&W: Omnibus was published as a hardcover in December 2019 (ISBN 978-1-40129-573-8). It collected the first four volumes. hardcover od 800 stranica :))))))))
anto Posted - 07/11/2021 : 23:11:31
quote:
Originally posted by alexts

Trojka je slabija od dvojke, bar koliko dvojka od prvog, koji je odličan.


baš tako
keca sam zadržao,ova dva su odletela iz kolekcije samo tako (mada sam se kod dvojke malo nećkao)
Chui Posted - 07/11/2021 : 23:02:59
Našao sam sad i B&W 1, sviđaju mi se isto crteži, neki crtači koji su mi super su mi poznati kroz Judge Dredda. A i četvorka miriše na super
Chui Posted - 07/11/2021 : 22:54:41
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by alexts

Trojka je slabija od dvojke, bar koliko dvojka od prvog, koji je odličan.


Zaintrigirao si me sad za taj prvi B&W pa sam ga škicnuo sad online, vauuu čini mi se isto super. Prvu epizodu otvara Tradd Moore, on mi je genijalan crtač, imam njegovog Silver Surfera Black gdje je vizualno rasturio.



ufff krivo sam skužio to nije B&W 1, comiconlinefree mi ga je prvog izbacio al to je zapravo najnoviji B&W 5. Uglavnom petica isto izgleda mega vrhunski ako imaš neki link za B&W 1 pliz pošalji.
Chui Posted - 07/11/2021 : 22:44:46
quote:
Originally posted by alexts

Trojka je slabija od dvojke, bar koliko dvojka od prvog, koji je odličan.


Zaintrigirao si me sad za taj prvi B&W pa sam ga škicnuo sad online, vauuu čini mi se isto super. Prvu epizodu otvara Tradd Moore, on mi je genijalan crtač, imam njegovog Silver Surfera Black gdje je vizualno rasturio.
Mr. Bushido Posted - 07/11/2021 : 20:07:49
S obzirom da će Marko objaviti Stray Bullets, možda nam priprema i Fibrino izdanje stripa City of Crime.
Chui Posted - 07/11/2021 : 20:00:05
quote:

The Chui Knight Strikes Again.



Red Marquis Posted - 07/11/2021 : 19:43:09
quote:
Originally posted by Chui

quote:
Originally posted by alexts

Trojka je slabija od dvojke, bar koliko dvojka od prvog, koji je odličan.


Nooooooo ok ako više voliš klasičnog batmana onda da, al ako si spreman za igru i nešto drugačije onda je dvojka skoro pa dosadna, a trojka briljira.


The Chui Knight Strikes Again.
Chui Posted - 07/11/2021 : 18:56:13
quote:
Originally posted by alexts

Trojka je slabija od dvojke, bar koliko dvojka od prvog, koji je odličan.


Nooooooo ok ako više voliš klasičnog batmana onda da, al ako si spreman za igru i nešto drugačije onda je dvojka skoro pa dosadna, a trojka briljira.
Red Marquis Posted - 07/11/2021 : 18:39:38
quote:
Originally posted by alexts

Trojka je slabija od dvojke, bar koliko dvojka od prvog, koji je odličan.


Baš tako.
alexts Posted - 07/11/2021 : 18:31:18
Trojka je slabija od dvojke, bar koliko dvojka od prvog, koji je odličan.
Chui Posted - 07/11/2021 : 18:28:27
Pročitao sam B&W 2. i 3. Drugi dio je okej, niš posebno, može se komotno preskočiti ali trojka razvaljuje. Priče puno pomaknutije a i crteži bome. Topla preporuka. Samo ću spomenuti epizodu kad mast oživi i krene napadati sve debele u Gothamu i sisati im mast do smrti. A crtež je tek posebna priča.
Paka01 Posted - 07/11/2021 : 17:46:22
A ono, nije ni meni B&W nešto sad najbolje ikad, no inače volim to eksperimentiranje sa kratkom formom jer se može vidjeti svakakvih zanimljivih priča koje vjerojatno ne bi tako dobro funkcionirale da imaju više stranica. Nije lako napisati kratku priču, treba znati na tako malom broju stranica ispričati nešto kompletno i zaokruženo. Mislim, da se razumijemo, ima tu i baš loših stvari, no u načelu je to eksperiment koji je po mom mišljenju itekako uspio. Gomila vrhunskih crtača je samo još jedan dodatni plus, naravno.
going going Posted - 07/11/2021 : 17:27:37
quote:
Originally posted by Paka01

Postoje 4 knjige Black & White Batmana, Darkwood je objavio prve tri. Prve dvije Darkwoodove će biti jedna Fibrina knjiga, treća Darkwoodova i četvrta koju DW nije objavio će biti druga Fibrina knjiga. An Innocent Man je objavljen u Strašnom Vicu, a Broken Nose u Godini Stotoj.



Mene stvarno nije odsuevio Betmen Crno i belo. Prekratke price, jedino eto sto vidimo razne vrhunske crtace kako oni vide Betmena. Imam prve dve knjige od DW, trojku nikad nisam nabavio jer mi nije bilo privlacno, ali eto mozda uzmem samo tu drugu Fibrinu knjigu da imam kompletnog B&W Betmena.
AleksandarN Posted - 07/11/2021 : 13:19:51
quote:
Originally posted by Paka01

Postoje 4 knjige Black & White Batmana, Darkwood je objavio prve tri. Prve dvije Darkwoodove će biti jedna Fibrina knjiga, treća Darkwoodova i četvrta koju DW nije objavio će biti druga Fibrina knjiga. An Innocent Man je objavljen u Strašnom Vicu, a Broken Nose u Godini Stotoj.



Hvala puno, Paka!
Paka01 Posted - 07/11/2021 : 12:55:30
Hm, zanimljivo, nisam znao da je išao i peti dio.
Shaner Posted - 07/11/2021 : 12:48:32
Ako sam dobro shvatio, bit će i peta knjiga. U proteklih godinu dana je izašlo šest sveščica, samo ih još nisu skupili u trejd.

Paka01 Posted - 07/11/2021 : 12:15:49
Postoje 4 knjige Black & White Batmana, Darkwood je objavio prve tri. Prve dvije Darkwoodove će biti jedna Fibrina knjiga, treća Darkwoodova i četvrta koju DW nije objavio će biti druga Fibrina knjiga. An Innocent Man je objavljen u Strašnom Vicu, a Broken Nose u Godini Stotoj.
AleksandarN Posted - 07/11/2021 : 11:24:22
Paka / Marko, u dve knjige kod Fibre ce ici ono sto je DW objavio u 3 kao Crno i Belo?

Paka, u kojim Fibrinim Betmenima su objavljeni An Innocent Man i Broken Nose? Imam sve Fibrine Betmene u kolekciji ali mi nesto mrzi da ih listam i trazim.
john connor Posted - 07/11/2021 : 10:38:54
B&W je prirodan izbor, odlicno zbog formata. Voleo bih da vidim Risoovog Betsa u cb, a i klasicnog Adamsovog u tri knjige npr, to bi bila bombona, mislim da bi on legao svakome...

Vampir bih kupio odmah, ali sumnjam da ce ici...
Chui Posted - 07/11/2021 : 08:41:20
Black & White trojka mi je genijalna. Tamo je i Žeželjev Batman.
naker Posted - 07/11/2021 : 08:03:24
Svaka čast za Black & White
going going Posted - 07/11/2021 : 04:15:29
Mad Love odnosno u Darkvudovom izdanju Luda ljubav je vrhunska Betmen prica. Svi ljubitelji Betmena bi trebalo da ga procitaju, pogotovo ako vole Batman TAS a svi pravi ljubitelji Betmena vole tu animiranu seriju.
Paka01 Posted - 07/11/2021 : 01:45:45
Da, zaboravih skroz na Mad Love, to će garant kad-tad ići. Dark Night još nisam pročitao, ali stoji na listi. Kad već spominjemo, sad me sjetilo da mi i Busiekov Creature of the Night predugo čeka na čitanje.
Red Marquis Posted - 07/11/2021 : 01:35:57
Dinijev Dark Knight - A True Batman Story bi bio moja želja, iako znam da neće.
Očekujem Mad Love i Last Knight on Earth, mada ovaj potonji ne zaslužuje ni pomen kamoli objavljivanje.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000