forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 297 - U potrazi za Rakosijem

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 13/01/2020 : 21:30:23
Ima istog krojača kao i Dr. Strange...



Scenarij: Jacopo Rauch
Crtež: Raffaele Della Monica

Broj originala 617.

15.01. u SnK i shop.strip-agent.hr

Od 16.01 na kisocima.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Curunir Posted - 21/01/2020 : 20:52:29
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Curunir

Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.



Curunire, kućo stara, zašto bi Rakoši bilo pravilno? Možda sam nešto pogrešno shvatio, ali ja rezoniram ovako:

Rakosi je mađarsko prezime, a u mađarskom se s čita š. Pa ako meni piše Rakosi onda znam da se čita Rakoši, baš kao što se Bela Lugosi čita Bela Lugoši. Tako da me ovo ne buni. Naravno, mi smo na našim prostorima navikli na prezime Rakoczy.

Jedna digresija, kad već raspravljam o s ili š i mađarskom, jedna stvar koja mi je užasno iritantna. George Soros i kako se na našim prostorima izgovara Soroš. To je nemogući izgovor. Ako se prati engleski, onda mu se prezime izgovara Soros. Ako se prati mađarski, izgovara se Šoroš. Nema ništa između.



U pravu si, pogriješio sam. Katkad prevlada moja ljubav prema srpskom
Osim što 99% ljudi to neće tako pročitati zbog pogubna engleskog utjecaja.
Pa smatram da je bolje napisati fonološki kao u srpskom da bar pravilno znaju izgovoriti.
Ali da, istinu zboriš.
Inače je ovo izmišljeno prezime, postoji samo Rakoczy (izg. Rakoci), valjda je Bonelli namjerno iskrivio.



To kako engleski utjece, majko mila, koje su to konstrukcije u "novinarskim" tekstovima kad se doslovno prevodi, to je majko mila. Sad ti kuzim logiku, zato bi fonoloski bilo bolje napisati. Ali, ovo je ipak Ludens, sa prevoditeljima koji vjeruju da su dobri prevoditelji ako Indijance nazovu Dzon-tra i Vol-ta, a pritom ostala jezicna pravila bace kroz prozor.




Sve si rekao!
guderian Posted - 21/01/2020 : 19:31:16
A u nutra na prvoj stranici piše: korice Ferri 😁
tinton Posted - 21/01/2020 : 13:24:21
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by tinton

Pa što je najbolje, dugo su svi izgovarali Šoroš i onda se u nekom trenutku počelo u medijima govoriti Soroš i tako se primilo.



Ja sam za Šoroš, ali samo zato sto sam infektiran svojim Madjarima


Pa i ja sam za tu verziju, ne znam zašto bi mi izgovarali pogrešno ako anglo-saksonci ne znaju izgovarati točno.
ivan_micic Posted - 21/01/2020 : 10:23:22
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Curunir

Baš si me nasmijao na srodnoj temi s onih 50 kn, a 45 prva dva mjeseca



Aha
Ma sad kad razmislim, beš mi sve ako ne bi tako i bilo



prije bi bilo 10 eura puna cijena
velka031 Posted - 21/01/2020 : 10:03:34
quote:
Originally posted by Curunir

Baš si me nasmijao na srodnoj temi s onih 50 kn, a 45 prva dva mjeseca



Aha
Ma sad kad razmislim, beš mi sve ako ne bi tako i bilo
fandango Posted - 21/01/2020 : 07:44:44
quote:
Originally posted by tinton

Pa što je najbolje, dugo su svi izgovarali Šoroš i onda se u nekom trenutku počelo u medijima govoriti Soroš i tako se primilo.



Ja sam za Šoroš, ali samo zato sto sam infektiran svojim Madjarima
fandango Posted - 21/01/2020 : 07:44:04
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Curunir

Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.



Curunire, kućo stara, zašto bi Rakoši bilo pravilno? Možda sam nešto pogrešno shvatio, ali ja rezoniram ovako:

Rakosi je mađarsko prezime, a u mađarskom se s čita š. Pa ako meni piše Rakosi onda znam da se čita Rakoši, baš kao što se Bela Lugosi čita Bela Lugoši. Tako da me ovo ne buni. Naravno, mi smo na našim prostorima navikli na prezime Rakoczy.

Jedna digresija, kad već raspravljam o s ili š i mađarskom, jedna stvar koja mi je užasno iritantna. George Soros i kako se na našim prostorima izgovara Soroš. To je nemogući izgovor. Ako se prati engleski, onda mu se prezime izgovara Soros. Ako se prati mađarski, izgovara se Šoroš. Nema ništa između.



U pravu si, pogriješio sam. Katkad prevlada moja ljubav prema srpskom
Osim što 99% ljudi to neće tako pročitati zbog pogubna engleskog utjecaja.
Pa smatram da je bolje napisati fonološki kao u srpskom da bar pravilno znaju izgovoriti.
Ali da, istinu zboriš.
Inače je ovo izmišljeno prezime, postoji samo Rakoczy (izg. Rakoci), valjda je Bonelli namjerno iskrivio.



To kako engleski utjece, majko mila, koje su to konstrukcije u "novinarskim" tekstovima kad se doslovno prevodi, to je majko mila. Sad ti kuzim logiku, zato bi fonoloski bilo bolje napisati. Ali, ovo je ipak Ludens, sa prevoditeljima koji vjeruju da su dobri prevoditelji ako Indijance nazovu Dzon-tra i Vol-ta, a pritom ostala jezicna pravila bace kroz prozor.
lwood Posted - 20/01/2020 : 21:58:19
quote:
Originally posted by Curunir

Ali pretjerao je: grofica i njen sluga, ovaj drugi vampir, njegovi cigani, lokalni moćnici, lokalni krkani, ovaj francusko-britanski dvojac, sam Rakosi, prisjećanja iz prošlih brojeva, Metrevelić, seoski liječnik, nemoćne udovice...

samo još Kolinda fali
Curunir Posted - 20/01/2020 : 19:50:06
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by Curunir

Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.



Curunire, kućo stara, zašto bi Rakoši bilo pravilno? Možda sam nešto pogrešno shvatio, ali ja rezoniram ovako:

Rakosi je mađarsko prezime, a u mađarskom se s čita š. Pa ako meni piše Rakosi onda znam da se čita Rakoši, baš kao što se Bela Lugosi čita Bela Lugoši. Tako da me ovo ne buni. Naravno, mi smo na našim prostorima navikli na prezime Rakoczy.

Jedna digresija, kad već raspravljam o s ili š i mađarskom, jedna stvar koja mi je užasno iritantna. George Soros i kako se na našim prostorima izgovara Soroš. To je nemogući izgovor. Ako se prati engleski, onda mu se prezime izgovara Soros. Ako se prati mađarski, izgovara se Šoroš. Nema ništa između.



U pravu si, pogriješio sam. Katkad prevlada moja ljubav prema srpskom
Osim što 99% ljudi to neće tako pročitati zbog pogubna engleskog utjecaja.
Pa smatram da je bolje napisati fonološki kao u srpskom da bar pravilno znaju izgovoriti.
Ali da, istinu zboriš.
Inače je ovo izmišljeno prezime, postoji samo Rakoczy (izg. Rakoci), valjda je Bonelli namjerno iskrivio.
tinton Posted - 20/01/2020 : 18:06:26
Pa što je najbolje, dugo su svi izgovarali Šoroš i onda se u nekom trenutku počelo u medijima govoriti Soroš i tako se primilo.
fandango Posted - 20/01/2020 : 08:13:28
quote:
Originally posted by Curunir

Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.



Curunire, kućo stara, zašto bi Rakoši bilo pravilno? Možda sam nešto pogrešno shvatio, ali ja rezoniram ovako:

Rakosi je mađarsko prezime, a u mađarskom se s čita š. Pa ako meni piše Rakosi onda znam da se čita Rakoši, baš kao što se Bela Lugosi čita Bela Lugoši. Tako da me ovo ne buni. Naravno, mi smo na našim prostorima navikli na prezime Rakoczy.

Jedna digresija, kad već raspravljam o s ili š i mađarskom, jedna stvar koja mi je užasno iritantna. George Soros i kako se na našim prostorima izgovara Soroš. To je nemogući izgovor. Ako se prati engleski, onda mu se prezime izgovara Soros. Ako se prati mađarski, izgovara se Šoroš. Nema ništa između.
Curunir Posted - 19/01/2020 : 15:05:01
Ali pretjerao je: grofica i njen sluga, ovaj drugi vampir, njegovi cigani, lokalni moćnici, lokalni krkani, ovaj francusko-britanski dvojac, sam Rakosi, prisjećanja iz prošlih brojeva, Metrevelić, seoski liječnik, nemoćne udovice...
Pavel Posted - 19/01/2020 : 12:26:49
Ovdje je Rauch brojem sporednih likova i paralelnih radnji nadmašio i svoga mentora Bosellija. Kako god, meni je ovakav tip naracije baš super.
delboj Posted - 18/01/2020 : 19:36:57
Da, Metrevelić. Dnevnik ga je bio prekrstio u Metreveli, valjda da zvuči italijanski.
Curunir Posted - 18/01/2020 : 19:13:12
Nego, zbilja je iritantno ovo Metrevelic bez kvačice na kraju.
Pa bar se to moglo, znamo da je "s ovih prostora".
Pravilno je i Rakoši (ili eventualno Rakoszi), ali hajde, možda bi to previše smetalo onome na što smo navikli.
No ovo Metrevelic tako je očajno.
Kako je u izdanjima Veselog? Pretpostavljam onako kako treba.
Curunir Posted - 18/01/2020 : 19:02:19
Baš si me nasmijao na srodnoj temi s onih 50 kn, a 45 prva dva mjeseca
velka031 Posted - 18/01/2020 : 16:55:24
quote:
Originally posted by Curunir

U zadnjih nekoliko tura, barem ovdje, povlačenje starog broja više ne znači sutrašnji dolazak novog.
Tako je stari Ekstra povučen još u utorak. Sad uvijek prođe nekoliko dana.



U pravu si, danas nema novog broja na kioscima.
RAKOSI4 Posted - 18/01/2020 : 13:55:09
quote:
Originally posted by emirem

Pa mogli su da ne otvaraju novu temu staviti u topik "gdje su?" ,ako ne prate clan Rakosi je tu negdje postuje redovito na forumu!😁



DODSFERD Posted - 17/01/2020 : 20:49:40
Potrčko je točan k'o švicarski sat bez baterije, k'o fol od 15-og u SNK a danas ga nije bilo u prijepodnevnim satima.
Curunir Posted - 17/01/2020 : 20:42:37
U zadnjih nekoliko tura, barem ovdje, povlačenje starog broja više ne znači sutrašnji dolazak novog.
Tako je stari Ekstra povučen još u utorak. Sad uvijek prođe nekoliko dana.
Duke Zill Posted - 17/01/2020 : 15:59:16
quote:
Originally posted by delboj

Na ovom nema nikakvih cijena.

Da li je na kioscima od juče ili od danas?



Strip je na kioscima. Cijena je uobičajena. Extra zagor je povučen, tako da će vjerojatno sutra i on na kioske.
emirem Posted - 17/01/2020 : 13:28:36
Pa mogli su da ne otvaraju novu temu staviti u topik "gdje su?" ,ako ne prate clan Rakosi je tu negdje postuje redovito na forumu!😁
delboj Posted - 17/01/2020 : 12:17:16
Na ovom nema nikakvih cijena.

Da li je na kioscima od juče ili od danas?
Altairfan Posted - 13/01/2020 : 22:51:05
Odlična naslovnica .
velka031 Posted - 13/01/2020 : 21:47:24
Dugo nisu bile uparene dvije ovako dobre priče u extra i redovnoj seriji!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000