forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Zajebi u pošti

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Cromwell Posted - 27/01/2020 : 17:48:23
Naime imam situaciju; Hp-om sam trebao poslati paket koji je prelazio 10 kg, vrijednost 200 kn.

Budući da sam ja već neko vrijeme u kolicima rekao sam starome da šalje u moje ime i njemu su u poštanskom uredu prodali foru da sve preko 10 kg MORA ići preko Hpexpressa! Nema druge opcije!
Naravno, stari je pristao jer nema baš iskustva s time i lijepo su mu naplatili 62,10 kn za tu uslugu.

Je li to neka njihova nova fora budući da u cjeniku svakako ima mogućnost slanja redovnom poštom a ne HPExpressom.

Evo, lijepo piše iznad 10-15 kg= 30 kn?
https://www.posta.hr/UserDocsImages/hp/dokumenti/cjenici/2019/Izvadak_iz_Cjenika_postanskih_usluga_u_unutarnjem_prometu_20190708.pdf

Pitanje: da li je ženska na šalteru prodala foru ili je meni nešto promaknulo?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 30/12/2022 : 10:43:03
HPu uvijek iznenadi Božić i Nova godina.
Neke stvari se ne mogu platit novcem.
karuro Posted - 30/12/2022 : 10:29:26
quote:
Originally posted by NIXA

quote:
Originally posted by Cromwell

Evo i u Tisku počeli sa sranjima, i opet ja prvi naletim na to.
Prije par tjedana su maknuli zaštitnu foliju iz kuverta a danas je moralo ići u paket jer su smanjili format same omotnice. A4 navodno više ne stane



meni su u tisku izgubili paket..nisu ga mogli nać preko tracking broja.. i stajao jr status danima je da je u distribuciji prema primatelju..
nakraju su mi refundirali novce koliko je pisalo da je vrijednost paketa.. ugl od kada sam pisao prituzbu do refundacije islo jako brzo... u 3-4 dana sam dobio povrat..




Izgleda da cu i ja morati napraviti isto. Stoji u distribuciji prema primatelju danima vec.
Poli Posted - 23/12/2022 : 23:10:56

Zna li se, kada bi sad posta mogla primjeniti ovo?


bonjovi4ever Posted - 19/12/2022 : 20:13:46
Nakon dva pismena prigovora, nekoliko telefonskih poziva i odlazaka u poštanski ured te današnjom prijetnjom novinarima, odnosno nakon dvotjedne potjere za odbjeglim paketom CP261563589HR, isti je maloprije dostavljen.

U svakom slučaju, nakon dvadeset i jednog dana, paket je savladao ukupnu rutu od 50 kilometara. Slijedom navedenog, dopustimo si malu digresiju i vratimo se 160 godina u prošlost…

U VRIJEME PONY EXPRESSA

[url=https://postimages.org/][/url]

Ponos ovog poštanskog servisa ležao je u tome što se - uspješnim kadroviranjem jahača u sustavu međustanica gdje su se razmjenjivali odmorni konji i kuriri - u roku 10 dana moglo prevaliti udaljenost veću od 3000 km. Ovi hrabri, odani i neumorni poštari svakodnevno su se suočavali s opasnostima Divljeg zapada, a njihova profesionalnost i pouzdanost inspirirali su naraštaje diljem zemlje.

Leži li razlog njihovoj uspješnosti i požrtvovnosti u tome što su poštanski djelatnici Pony Expressa morali biti u odličnoj fizičkoj formi, odnosno okretni, izdržljivi i poduzetni kako bi ispoštivali zadane rokove? Ili je možda poticaj bila visoka plaća za ono vrijeme, u iznosu 100 - 150 $ mjesečno, a koja im ne bi bila isplaćena u slučaju kršenja odredbi potpisanog ugovora?

Možda je sada pravi trenutak da se prisjetimo i odamo počast zaboravljenoj legendi američke pošte, dvadesetogodišnjem mladiću Robertu "Pony Bob" Haslamu, čija se postignuća Hrvatskoj pošti danas valjda čine nedostižnima. Naime, iz više izvora navodi se kako je ovaj mladi jahač 1860. g. obavio rekordnu dostavu, prešavši sam udaljenost od oko 600 kilometara za manje od 40 sati. Njegov najveći zabilježeni podvig ipak ostaje dostava pošte Abrahama Lincolna, koju je uspješno isporučio prešavši udaljenost od 193 kilometra u roku 8 sati i 20 minuta, izložen pogibelji te napadnut i ranjen od strane Indijanaca.

Slijedom gore navedenog postavlja se sljedeće pitanje: bi li Hrvatska pošta trebala nabaviti konje?

Iako, uz sav trud i domišljatost, Pony Express nije dugo opstao i ubrzo je bankrotirao. Naime, njegovih 300 kilometara dnevno pomela je inovacija zvana telegraf...

[url=https://postimages.org/][/url]

Andrej Posted - 19/12/2022 : 10:25:50
Radio sam 4 godine u posti i s gustom dao otkaz...najgore rukovodstvo i opcenito organizacija koje sam ikad vidio na nekom poslu(a radio sam do sada sve i svasta i nagledao se svega)
jaki Posted - 18/12/2022 : 19:12:19
Jesi li bar upisa punu vrijednost paketa da bi dobija na povratu?
bonjovi4ever Posted - 18/12/2022 : 18:26:32
Bila je u pitanju Fibra, preglomazna za slanje Tiskom.
Pa rekoh ajmo pokušati, ne može baš uvijek biti neko sranje.
I eto ga na, nakon nekoliko telef. poziva, prigovora i odlaska u pošt. ured.
Kažu da je u sortirnici još od 30.11., ali vrag bi ga znao gdje je zaista.
Inače adresa primatelja je nekoliko ulica udaljena od sortirnice, ali nema pomoći

https://posiljka.posta.hr/hr/tracking/trackingdata?barcode=CP261563589HR&submit.x=0&submit.y=0
emirem Posted - 05/03/2022 : 13:37:19
Tko je sacuvao racune, lookie za refund.

bonjovi4ever Posted - 05/03/2022 : 08:07:51
BANDA KRIMINALISTIČKA!
Viknuo bi susjed koji je živio u mojoj ulici tamo negdje do osamdesetih godina, ali njegov ratni poklič je inspirirao buduće naraštaje!
verab Posted - 03/03/2022 : 20:00:54
Opa!

https://www.index.hr/vijesti/clanak/agencija-istrazuje-naknade-koje-je-posta-uvela-za-posiljke-kupljene-preko-interneta/2344396.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_najnovije_d
bonjovi4ever Posted - 23/02/2022 : 15:07:04
Ma kakva pošta, to su slobodni operateri, a poštanske usluge su više kao neki paravan.
Zato su i pošiljke toliko usporene, moraju se baviti posredovanjem.
Prvo su mi dosađivali s osiguranjem, a prestali su kad sam im rekao da meni to ne treba jer ne cijenim svoj život dovoljno.
Onda su počeli s tv pretplatom, pa sam im rekao da ne gledam ni nemam televiziju jer me budalaštine s ekrana čine anksioznim.
Danas su mi eto ponudili nekakav paket za mobitel, pa sam im rekao da imam 10 godina star mobitel tako da nije to za mene.
Ali onda su mi odmah krenuli nuditi novi mobitel, pa sam im rekao ne hvala - što manje koristim mobitel, to mi je draži.
Pitam se što će mi sljedeći tjedan pokušati uvaliti.
Lutriju ni ne pokušavaju jer sam davno izjavio da ne vjerujem u sreću.
Da se preporučene prijave na natječaje mogu slati Tiskom, ne bi mene više uopće bilo u pošti :D
supermark Posted - 19/02/2022 : 20:47:19
Ili Drunky Ducka..
Poli Posted - 19/02/2022 : 18:24:54
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by jaki

HP je čudna biljka.
Nekad im paket stigne iz ST u ZG za jedan dan a nekad triba 7 dana.




10 dana prošlo, još nije došao paket iz Jastrebarskog u Zagreb...


Hebiga, poslali jedinog postara koji je tada radio, i to sto je jednonogi nije bas olakotna...


supermark Posted - 19/02/2022 : 17:45:31
quote:
Originally posted by jaki

HP je čudna biljka.
Nekad im paket stigne iz ST u ZG za jedan dan a nekad triba 7 dana.




10 dana prošlo, još nije došao paket iz Jastrebarskog u Zagreb...
NIXA Posted - 19/02/2022 : 13:24:03
quote:
Originally posted by Cromwell

Evo i u Tisku počeli sa sranjima, i opet ja prvi naletim na to.
Prije par tjedana su maknuli zaštitnu foliju iz kuverta a danas je moralo ići u paket jer su smanjili format same omotnice. A4 navodno više ne stane



meni su u tisku izgubili paket..nisu ga mogli nać preko tracking broja.. i stajao jr status danima je da je u distribuciji prema primatelju..
nakraju su mi refundirali novce koliko je pisalo da je vrijednost paketa.. ugl od kada sam pisao prituzbu do refundacije islo jako brzo... u 3-4 dana sam dobio povrat..
jaki Posted - 18/02/2022 : 11:57:35
HP je čudna biljka.
Nekad im paket stigne iz ST u ZG za jedan dan a nekad triba 7 dana.
Wolfman Posted - 18/02/2022 : 10:53:36
Nedavno su prema meni (Zagreb) krenule dvije pošiljke otprilike istovremeno. Jedna iz Splita (HP), a druga iz Japana (FedEx). Zapravo ova iz Japana je poslana čak par dana kasnije. Pogodite koja je prije stigla
Cromwell Posted - 18/02/2022 : 10:41:16
Evo i u Tisku počeli sa sranjima, i opet ja prvi naletim na to.
Prije par tjedana su maknuli zaštitnu foliju iz kuverta a danas je moralo ići u paket jer su smanjili format same omotnice. A4 navodno više ne stane
bonjovi4ever Posted - 09/12/2020 : 13:18:45
quote:
Originally posted by Cromwell

Tebi samo još fale konjske utrke pa možeš slobodno reći da živiš Bukowski lajfstajl



Danas su u Hrv. konji posvuda na aparatima, a to mi se ne dopada.
Sjediti, tipkati i gledati prijenos, nema to duše.
Inače čekam da, u trenutnim okolnostima, sve ode vrit i onda se mogu u potpunosti posvetiti pisanju i opijanju
Zato me ni ta korona toliko ne opterećuje.
Čak štoviše, otvara mnoge mogućnosti i stavlja stvari u neki noviji kontekst.
fler Posted - 09/12/2020 : 12:28:05
quote:
Originally posted by Renky


Uredno dođe poruka sa svim informacijama o 5 dana mogućnosti preuzimanja, broju paketa, radnom vremenu pošte preuzimanja do adrese i broja telefona pošte preuzimanja.

U ovom slučaju kopiram poruke i ja obavijestim kupce uz onu redovitu obavijest sa tracking brojem.

Ako dođe poruka meni nema razloga da nije stigla i primateljima kad upišem njihov broj.




Najozbiljnije, nisam još doživio da me kontaktiraju,
a dosta često koješta šaljem/primam.
Valjda je do ovih lokalnih, ne znam ..
Cromwell Posted - 09/12/2020 : 11:25:49
Tebi samo još fale konjske utrke pa možeš slobodno reći da živiš Bukowski lajfstajl
bonjovi4ever Posted - 09/12/2020 : 07:33:07
Razmišljam da im na pošti ostavim prvi objavljeni roman Velikog Charlesa Bukowskoga, naslovljen sa Pošta.
Pa da vide kako je to nekad bilo, tamo u 70-tima, prije kompjutera i u neizvjesnijim okolnostima, čak i od trenutnih.
A nekad davno sam htio postati poštar. Odvjetnik, košarkaš, knjižničar...
Pa sam sve ambicije poslao vrit i počeo piti i pisati, pa sad živim u mjestu koje ne podnosim i radim u ustanovi koju još manje podnosim, kako bih imao ideja za pisanje
Cromwell Posted - 08/12/2020 : 22:18:03
Jednom mom kupcu nisu dostavili papirić niti su poslali SMS.
Hrvatska pošta je na žalost već davno postala Hrvatska Lutrija
¯\_(ツ)_/¯
bonjovi4ever Posted - 08/12/2020 : 17:54:59
To sam pretpostavio prije par tjedana, da prelaze na SMS, ali me nitko od prodavača ne pita za broj mob. (izuzev Columba jednom).
Isto kao što mene na šalteru nije nitko ništa pitao, kad sam slao pakete bez kotakta primatelja, a upisivao samo svoj broj mob., i to normalno pod pošiljatelja.
Ispod adrese primatelja se nalazi red za upis maila ili broja mob., ali mislio sam da je taj dio opcionalan.
Očigledno i ostali to misle, kad nitko na šalteru ništa ne spominje.
wolf Posted - 08/12/2020 : 17:35:15
S obzirom da su neki iz mog posta gore zaključili da općenito ne želim plaćati stripove prije nego ih dobijem, ponavljam: dok god se u HP-u ne sredi situacija, stripove plaćam tek kad ih dobijem. Osim ako pošiljatelji imaju sigurniju alternativu. Dakle, s HP-om više ne želim imati posla sve dok se ne uvedu u red.
Bilo bi dobro da prodavači kojima ne odgovara drugi način slanja osim HP-a to i stave u opis svojih aukcija. Da znam koga ću zaobilaziti bez nepotrebnih rasprava. Mislim da jedna rečenica tipa 'Šaljem isključivo putem HP-a' (ili već preko koga šalju) ne bi trebala biti problem kod postavljanja aukcija. Ja nemam vremena za detaljno i svakodnevno praćenje aukcija i često se u iste uključujem i po 15-20 minuta prije nego počnu jer ih ranije nisam imao kad ni uočiti.

Nadam se da smo time izbjegli eventualne rasprave. Uvijek sam za dogovor, ali ne i za isključivost.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000