forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Gde stati sa serijalom: The Walking Dead

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
dessa Posted - 01/05/2020 : 14:37:13
Eh, nisam otvorio temu 100 godina.

Poslednjih godina, na svu sreću, imamo jako veliki izbor stripova i to samo od naših, ex-YU izdavača. Strana izdanja ne pratim.
Verujem da nisam jedini kome je teško da isprati sve što bi želeo, pogotovo kada niste ograničeni na pojedine škole stripa ili žanrove, već želite da imate/pročitate svaki dobar strip.
U praćenju te ogromne stripovske produkcije najveći problem mi predstavljaju serijali. I da ne računamo Bonelli, postoji toliko serijala koji imaju po 5, 10, 15 i više knjiga, što zahteva i mnogo novca, vremena za čitanje, a vala i mesta na policama.

Ja nisam od onih koji moraju imati ceo komplet nekog strip serijala. I zato bih želeo da pročitam/posedujem najbolje od svega što me interesuje.
Mislim da nijedan duži serijal nije podjednakog kvaliteta od početka do kraja. Često u kasnijim epizodama kvalitet počne da pada, zbog promene autora ili su originalni autori izgubili ideje i počeli da fušare.
Primer je Alan Ford - mnogo puta se na forumu pisalo kako su do 75. broja epizode "suvo zlato", da do broja 200 serijal takođe vredi, a nakon toga je tek mali broj epizoda vredan pažnje.

U ovoj temi bih hteo da predložim neke serijale, a forumaši koji su ih čitali podvuku crtu tamo gde serijal počinje da gubi na kvalitetu. Može i dve crte, kao kod primera AF.

Naravno, svaka diskusija je takođe dobrodošla.
Kada završimo sa jednim predložio bih sledeći, a i vaši predlozi su takođe dobrodošli.


1. Jeremiah - do 15. albuma (5. integrala)
2. Comanche - do 9. albuma (3. integrala)
3. The Walking Dead -
4.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zare80 Posted - 26/06/2020 : 21:42:57
Strip je meni genijalan i posebno mi je bio intresantan i poslednji deo jer sam citao svescicu po svescicu kako je izlazilo. Mesec dana je taman malo da zaboravis i da ti bude interesantnije.
E sad ne znam tacno koji je trejd, ali posle Negana ide pad, po meni ne veliki i sa interesantnim idejama. Mogli bi reci da tu moze stati sa citanjem. Ali greota je ne citati do kraja, jer je kraj odlican, bas kakav serijal zasluzuje. Ne mora se naravno sve posedovati.

Mislim sama ideja prezivljavanja je po sebi repetitivna, ali upoznaju se novi likovi koji nekada iznenade svojim postupcima i desavaju se stvari sa glavnim likovima koje bas nisu ocekivane.

teller Posted - 26/06/2020 : 20:08:06
Ja sam stao na pocetku.. dobio prvi broj na poklon i ostavio ga poslje 20 stranica...nije za moj ukus..
Jerry Krause Posted - 26/06/2020 : 09:44:19
Meni je serijal odličan. Pročitao sam u komadu sva 3 omnibusa i željno iščekujem ovaj završni. Možda se u trećem omnibusu osjeća lagani zamor materijala, ali i dalje je to vrlo zanimljivo i tjera te na čitanje.

Uglavnom puno bolje, dinamičnije i ujednačenije od serije koja strašno varira.
don_draper Posted - 26/06/2020 : 09:03:55
Ja sam pauzirao (ne bih rekao stao) negdje na pola serijala, nije mi ni samom jasno zašto jer do tada je serijal sasvim dobro išao. Istina da ima repetetivnosti i da to sve postane predvidljivo pomalo, ali ima¸tu neku dinamiku koja tjera na daljnje čitanje. Razveselila me odluka da je Kirkman odlučio završiti u nekom periodu (jel mogao i ranije to je stvar ukusa) pa je to dodatno učvrstilo moju odluku da opet ispočetka krenem sa serijalom sad kad znam da je zatvorena cjelina, a ne beskrajna sapunica kao serija.
going going Posted - 26/06/2020 : 01:23:16
Ja sam stao posle 4. Darkvudovog trejda i nikad nisam nastavio. Iako su mi prva dva bili odlicni, posle je vec krenuo da me zamara serijal. I nesto nemam zelju u skorije vreme da nastavljam sa citanjem.
Poli Posted - 25/06/2020 : 22:23:59

Hm, ne znam za vas ovdje, ali meni je strip zakon, kao sto mislim i da vecini ostalih.
Za sada sam procitao prva 2 omnibusa (Fibra), za 3. cekam da ga nadovezem na 4. (tu na kraju drugog je moguc postanak).
Seriju nisam gledao, zapravo jedno 2 puta po par minuta pa je ne mogu komentarisati, ali vecina kaze da je strip ipak (puno) bolji. No, jednom cu si uzet vreme i pogledati i seriju, mada ne u kratkome.


Red Marquis Posted - 25/06/2020 : 21:51:51
Neko ko je dogurao do 7-8 sezone serije nema šta da razmišlja. Ako mu taj sapun nije već izašao na nos, neće ni stripski. Ja sam batalio negde na četvrtoj-petoj sezoni. Strip samo prvih 8 trejdova imam, posle mi je smor iako sam mazohistički izgurao sve do kraja da bih zaključio da sam nepotrebno bio uporan.
RaoulDuke Posted - 25/06/2020 : 21:12:34
Nema razloga za stajanje. Pogotovo sada kada se zna da je strip došao do svoga kraja. Treba pročitati do kraja pa dati nekakvu konačnu ocjenu. Na temelju dosada pročitanog nema razloga za prestajanje čitanja. Kao i kod svih Amera ima malo lutanja u sredini ali za razlike od serije meni je strip to rjesio puno bolje. Sad treba dočekati 4. omnibus i procitati do kraja i vidjeti kako su to autori priveli kraju. Da je to neki ongoing serijal koji nema kraja onda bi se moglo pricati o prestanku citanja ovakao jedva cekam zadnju Fibrinu knjizurinu.
stripofil Posted - 25/06/2020 : 18:54:49
quote:
Originally posted by Deers

Repetitivan do boli ali vuče da čitaš dalje. Meni kvaliteta opada, a ovaj Negan totalno razočaranje. Da nije četvrta knjiga zadnja tko zna da li bi je kupio.



+1

Meni su prva dva Omnibusa bila dobra, s tim da mi je prvi bolji od drugog. Za razliku od serije strip je puno dinamičniji pa je manje praznog hoda, ali onda kreće ta repetitivnost i treći Omnibus sam jedva čekao završiti čitanje. Uzeti ću sad i četvrti čisto da stavim "closure" na cijelu priču, ali ne očekujem previše.

Kako su sad najavili četvrti Omnibus uhvatio sam se pogledati seriju od prve sezone i za divno čudo te rane sezone koje su mi na prvo gledanje bile razvučene sada su mi sjele skroz ok, posebno druga i treća.

Ali onda je došla sedma sezona i Negan.
Trenutno sam na polovici osme i mogu reći da je serija postala uvreda za mozak. Režija katastrofalna, više se uopće ne pazi na ništa, sve je posloženo kako bi udovoljilo scenariju i to se vidi iz aviona.

Nadam se da ću izgurati do kraja sa jednim i drugim.
corto33 Posted - 25/06/2020 : 17:46:42
Ja sam odustao nakon prvog omnibusa.
supermark Posted - 25/06/2020 : 16:03:45
quote:
Originally posted by sumohrvat

Jednostavno, ne odustati 😂😂😂




sumohrvat Posted - 25/06/2020 : 15:40:29
Jednostavno, ne odustati 😂😂😂
Strip mi je odličan, imam ga i u Fibrinom i u Darkwiodovom izdanju
DiSkAcH Posted - 25/06/2020 : 15:20:20
Meni je ovo vrhunski strip, kupi cijelog.
Ima ponavljanja da, ali meni nije bila dosadna ni jedna stranica, baš vrhunski strip i odličan kraj!
verab Posted - 25/06/2020 : 11:05:43
Odustao od zombi sapunjare davnih dana. Negdje nakon 11. ili 12. trejda...
dessa Posted - 25/06/2020 : 11:01:51
Da, oke mi je repetitivnost, ali ne "beskonačna".
Meni je prva epizoda sedme sezone u seriji, ono kultno Neganovo pojavljivanje, bila idealna epizoda da se stane sa serijom. Nakon toga mi je bilo baš mučenje da gledam, a nakon osme sezone sam konačno i odustao.
U stripu se Negan pojavljuje u stotki, ako se ne varam, što se poklapa sa 17. DW trejdom. Ne znam da li da se cimam da nastavljam dalje...
Deers Posted - 25/06/2020 : 10:42:30
Repetitivan do boli ali vuče da čitaš dalje. Meni kvaliteta opada, a ovaj Negan totalno razočaranje. Da nije četvrta knjiga zadnja tko zna da li bi je kupio.
dessa Posted - 25/06/2020 : 10:33:44
Oke, što se Komačne tiče tu ću podvući crtu nakon trećeg integrala odnosno devetog albuma. Hvala svima na odgovorima.

A sad - Okružen mrtvima / Živi mrtvaci / TWD.
Tek skoro (na kvizu) sam provalio da je serijal završen prošle godine.
To me je baš začudilo jer se po forumima stalno pričalo da će terati u beskonačnost. Ovako je sigurno bolje.
Fibra ga je završila DW je stigao do pola.
Ja sam čitao prvih par trejdova, pa kad sam se prebacio na seriju morao sam da napravim pauzu od stripa.

Ko je čitao do kraja i vredi li ceo serijal ili može da se stane ranije?
Ernie Pike Posted - 04/05/2020 : 23:25:41
quote:
Originally posted by dessa

Ako misliš na ČK integrale, oni će raditi tri epizode po integralu.



Mislio sam da će imati izdanje poput Strip Agentovog.
Nema veze, nabavit će se 4. i 5. integral.
ninel Posted - 04/05/2020 : 23:21:39
Greg posle Hermana kao da nije znao šta bi radio sa Redom Dastom (jer svi znamo da je Red Dast
glavni junak serijala). Sve što je prije radio, sav proces sazrivanja glavnog junaka, od prvog
albuma do Algernona Brauna, vidi se korak po korak kako su strip i glavni junak napredovali
i sazrevali. A onda dodjemo do prve Ruževe epizode, pa to ti je scenario kao kod najlošijih
Flitvejih vesterna (a bogami, retke su Fltvejeve priče koje nešto vrede). Tako da je sa Hermanovim
nestankom definitivno nestala i Komanča. To je stvarno kao Alan Ford od Magnusa i posle njega.
dessa Posted - 04/05/2020 : 22:28:47
Ako misliš na ČK integrale, oni će raditi tri epizode po integralu.
Ernie Pike Posted - 04/05/2020 : 22:23:19
quote:
Originally posted by Tonto

Komanča nakon Hermanna je lošija za onoliko koliko je Rouge lošiji od Hermanna. Greg je i dalje na razini.



Prema epizodama iz Comic Stripa, to je to.
Kako mi Greg znači više od Hermanna, ja sam kupac za treći integral (11-15).
dessa Posted - 04/05/2020 : 21:40:17
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


Nemožeš imat prvih 14 jer ih ima 10.
Serijal Tornjevi Boa Morija ima 10 epizoda i zaokružena je priča.
Ovo posli je serijal Boa Mori, i bavi se mladošću glavnoga junaka.
Prva epizoda Boa Mori serijala "Asunta" mi je odlična, posli toga čisti projek do loše. Asuntu piše Hermann, a ostatak serijala Boa Mori njegov meganetalentirani sin.
Serijal Tornjevi Boa Morija, znači originalni serijal je meni najdraži Hermannov strip.



Bila je pre par godina neka rasprodaja Marketprintovih albuma, pa su bili i ovih 14 (po 200 dinara, mislim). Znao sam da su "prvih" 10 ono što vredi, a ovo posle sam morao da uzmem jer se prodavalo samo kao komlet. A nisam ni provalio da se od "Asunte" zove samo Boa Mori, bez "Tornjeva".
Hvala na objašnjenju u svakom slučaju.
Tonto Posted - 04/05/2020 : 12:16:01
Komanča nakon Hermanna je lošija za onoliko koliko je Rouge lošiji od Hermanna. Greg je i dalje na razini.
NESVRSTANI Posted - 04/05/2020 : 12:10:33
quote:
Originally posted by dessa


Tornjeve Boa-Morija takođe dosad nisam čitao, ali imam prvih 14 albuma i to mi je, verujem, više nego dovoljno.



Nemožeš imat prvih 14 jer ih ima 10.
Serijal Tornjevi Boa Morija ima 10 epizoda i zaokružena je priča.
Ovo posli je serijal Boa Mori, i bavi se mladošću glavnoga junaka.
Prva epizoda Boa Mori serijala "Asunta" mi je odlična, posli toga čisti projek do loše. Asuntu piše Hermann, a ostatak serijala Boa Mori njegov meganetalentirani sin.
Serijal Tornjevi Boa Morija, znači originalni serijal je meni najdraži Hermannov strip.


quote:
Originally posted by dessa


Ali pošto ste već spomenuli Komanču, a ČK uskoro kreće sa njim, ajde da i tu podvučemo crtu. Spominjali ste 10. album, poslednji koji je Herman crtao. Danas sam u tekstualnim dodacima prvog Džeremaje pročitao kako se Herman već bio smorio tu i onda se zajebavao, pa crtao neke predmete koji u to vreme nisu postojali.
Da li taj 10. album zaokružuje neku priču ili se može stati na 9. albumu, odnosno 3. integralu?


Meni je Comanche dobar primjer koliko je bitno vrime kad si se zakačija na određeni strip. Za razliku od Jeremiaha, Comanche mi je u teen godinama bija samo jedan od mnoštva stripova, i kad san nakon onog perioda kad nije izlazilo ništa naletija na Comanche u Comic stripu meni su te epizode bile dobre, a radi se o epizodama 11 i 12.
Prva tri integrala su ti obavezna, posli toga opcionalno.
NESVRSTANI Posted - 04/05/2020 : 11:53:33
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by dessa

Da li taj 10. album zaokružuje neku priču ili se može stati na 9. albumu, odnosno 3. integralu?



Može. U 9. albumu se, da tako kažem, zaokružuje priča sa nekim ranijim likovima
i može sasvim lepo da stoji kao završnica tog dela serijala.

Deseti album je priča za sebe, i još dođe kao neki eksperimentalni uradak, krimić na Divljem zapadu,
ali ne naročito interesantan, osim zbog te neuobičajenosti za western žanr i zbog toga što ga je crtao Herman.
Nekima je to i najslabiji album u prvih 10, na primer Jocku.


Hermann je imao obavezu da nacrta taj deseti album, i kako mu je taj serijal vec isao na nerve, kroz njega je provukao neke kadrove iz inata. Primjerice, telefon i kabel s uticnicom, japanskog turista s fotoaparatom i kesicom iz duty free-a, rreklamu Yamahe...
No mozes procitati serijal i bez njega, kako je Jozzinelli kazao.


Toyota, ali nebitno. Neznan čovika, ne bi grišija dušu, ali Hermann mi se čini jako težak tip, ili ono šta bi se u nas narodski reklo pomalo "pizda". Meni su te fore koje je izvodija u ton 10. albumu izrazito bezobrazne. Pokaza je zavidnu razinu nepoštovanja prema Greggu kojega je cila ta situacija sa Hermannovin odlaskon sa serijala poprilično pogodila.
Nevjerovatno licemjerno je pljuvat Gregga i otić sa serijala, a onda par desetljeća kasnije crtat smeća jer ti ih piše vlastiti sin.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000