forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Za poznavaoce Velikog Bleka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
goodpaso Posted - 17/02/2021 : 01:05:34
pozdrav svima

nesto mi nije jasno u vezi sa spiskom od mislim gospodina Morskog

https://1drv.ms/x/s!AiCkYYqcEUi1gWo06uMicmXcrBCn

koji je ovde postavio spisak Boneli junaka. Sve mi je jasno samo za Bleka nije.
zar nije prvi izasli broj od Bleka LMS Veliki Blek ili Ludens br.1
Zasto je to kod talijana br.20?
Koliko vidim Ludens nije `pokrio` tih prvih 19 talijanskoh brojeva,kad ce?
Zasto je umesto logicnog Ludens 20 broja `upao` Specijal br.1

Hvala
22   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
vknez Posted - 23/02/2021 : 14:37:29
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ReemCP

171 ukupno.
Ludens objavio 92 komada.
Ali, računaj da su startali sa brojem 20, tako da su negdje na 111. broju.
Tako je, ide i YU Blek u sklopu te edicije što Ludens izdaje, ne znam točno kad, ali će pomalo doći na red :)

EDIT: evo primjerice, u tal. broju 130, imamo od 3 epizode u tom integralu, prve dvije YU epizode: jednu radio Bane (scenarij i crtež), a drugu Svetozar Obradović/Marinko Lebović.

#130





Ali zakon su mi ovi "dvostruki prsni mišići" kod Bleka:D
Kak je to zbildal da mi je znati:D:D
Jednom je Bane rekao da su takve mišiće zvali "vreće krumpira" - ono, samo trpaj neke izrasline da izgleda jači :D



Baš preloše...
lwood Posted - 22/02/2021 : 19:44:40
genetske manipulacije ili tzv černobilski Blek.
milandj3 Posted - 20/02/2021 : 19:50:44
Mora se priznati da su i nabori na pantalonama sa leve strane malko čudni

quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ReemCP

171 ukupno.
Ludens objavio 92 komada.
Ali, računaj da su startali sa brojem 20, tako da su negdje na 111. broju.
Tako je, ide i YU Blek u sklopu te edicije što Ludens izdaje, ne znam točno kad, ali će pomalo doći na red :)

EDIT: evo primjerice, u tal. broju 130, imamo od 3 epizode u tom integralu, prve dvije YU epizode: jednu radio Bane (scenarij i crtež), a drugu Svetozar Obradović/Marinko Lebović.

#130





Ali zakon su mi ovi "dvostruki prsni mišići" kod Bleka:D
Kak je to zbildal da mi je znati:D:D
Jednom je Bane rekao da su takve mišiće zvali "vreće krumpira" - ono, samo trpaj neke izrasline da izgleda jači :D


Pretpostavka je da prosecan citalac Bleka nema pojma kako ustvari izgleda musculus pectoralis major i koliko reznjeva ima, a narocito nema pojma gde su mu tacke vezivanja za kosti. Medjutim, prosecnom citaocu je jako bitno da su ti misici definisani i da izgledaju nadrkano, pa smo im mi, stari lisci, to sa zadovoljstvom i pruzali. Ja misice jako dobro poznajem po defaultu, nisam dzabe imao devetku iz anatomije, ali znam i jako dobro da lazem citaoce i da im crtam ono sto zele da vide a ne ono sto je tacno. :D


Hercule Poirot Posted - 18/02/2021 : 07:55:01
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Sjećam se da sam kao klinac nabasao na jednu epizodu Velikog Bleka, gdje je jedna
američka rodoljupka "dala sve" Velikom Bleku ne bi li tako dala svoj doprinos u borbi za američku slobodu.To me toliko zgadilo, jer je bilo baš neočekivano, da sam Bleka prestao čitati, ne samo tu priču.

Zna li netko o kojoj se epizodi radi?

Kao klinac sam obožavao Bleka,ali se nesjećam te epizode.
Najbliža takva scena je pod Banetovim rukopisom, koja je izašla u "Strip zabavniku",- pod naslovom Slomljeno srce.



@zlatko900,hvala! Provjerit ću je li to to taj broj pa javim.
cat claw Posted - 18/02/2021 : 02:19:27
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by ReemCP

171 ukupno.
Ludens objavio 92 komada.
Ali, računaj da su startali sa brojem 20, tako da su negdje na 111. broju.
Tako je, ide i YU Blek u sklopu te edicije što Ludens izdaje, ne znam točno kad, ali će pomalo doći na red :)

EDIT: evo primjerice, u tal. broju 130, imamo od 3 epizode u tom integralu, prve dvije YU epizode: jednu radio Bane (scenarij i crtež), a drugu Svetozar Obradović/Marinko Lebović.

#130





Ali zakon su mi ovi "dvostruki prsni mišići" kod Bleka:D
Kak je to zbildal da mi je znati:D:D
Jednom je Bane rekao da su takve mišiće zvali "vreće krumpira" - ono, samo trpaj neke izrasline da izgleda jači :D


Pretpostavka je da prosecan citalac Bleka nema pojma kako ustvari izgleda musculus pectoralis major i koliko reznjeva ima, a narocito nema pojma gde su mu tacke vezivanja za kosti. Medjutim, prosecnom citaocu je jako bitno da su ti misici definisani i da izgledaju nadrkano, pa smo im mi, stari lisci, to sa zadovoljstvom i pruzali. Ja misice jako dobro poznajem po defaultu, nisam dzabe imao devetku iz anatomije, ali znam i jako dobro da lazem citaoce i da im crtam ono sto zele da vide a ne ono sto je tacno. :D
King Warrior Posted - 18/02/2021 : 00:02:14
Da nije bilo nasih autora, nikad Blek omrsio brke ne bi.
mladjo Posted - 17/02/2021 : 23:51:12
quote:
Originally posted by ReemCP

171 ukupno.
Ludens objavio 92 komada.
Ali, računaj da su startali sa brojem 20, tako da su negdje na 111. broju.
Tako je, ide i YU Blek u sklopu te edicije što Ludens izdaje, ne znam točno kad, ali će pomalo doći na red :)

EDIT: evo primjerice, u tal. broju 130, imamo od 3 epizode u tom integralu, prve dvije YU epizode: jednu radio Bane (scenarij i crtež), a drugu Svetozar Obradović/Marinko Lebović.

#130





Ali zakon su mi ovi "dvostruki prsni mišići" kod Bleka:D
Kak je to zbildal da mi je znati:D:D
Jednom je Bane rekao da su takve mišiće zvali "vreće krumpira" - ono, samo trpaj neke izrasline da izgleda jači :D
sawitch Posted - 17/02/2021 : 21:32:26
Bernard kada odlucuje sta i kako izdavati kontam da se prvo dobro nadrogira :D
zlatko900 Posted - 17/02/2021 : 20:57:41
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Sjećam se da sam kao klinac nabasao na jednu epizodu Velikog Bleka, gdje je jedna
američka rodoljupka "dala sve" Velikom Bleku ne bi li tako dala svoj doprinos u borbi za američku slobodu.To me toliko zgadilo, jer je bilo baš neočekivano, da sam Bleka prestao čitati, ne samo tu priču.

Zna li netko o kojoj se epizodi radi?

Kao klinac sam obožavao Bleka,ali se nesjećam te epizode.
Najbliža takva scena je pod Banetovim rukopisom, koja je izašla u "Strip zabavniku",- pod naslovom Slomljeno srce.
ReemCP Posted - 17/02/2021 : 20:38:56
42% još.
zlatan bihac Posted - 17/02/2021 : 20:28:16
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by ReemCP

171 ukupno.
Ludens objavio 92 komada.



U jbt. Ja mislio sad ce tu kraj. Ono pola. Imam ja sve specijale i do negde 85-og broja. Moram da sustignem to sto fali. Ali uvek zaboravim. :)

A Blek stvarno imao specijale ili je to Berni nesto levo ugruvao tu? Ja sam mislio da je Blek imao samo redovnu ediciju.


Pa dobro, nije bas pola..malo manje... 99/171.
ReemCP Posted - 17/02/2021 : 15:08:49
quote:
Originally posted by sawitch

A Blek stvarno imao specijale ili je to Berni nesto levo ugruvao tu? Ja sam mislio da je Blek imao samo redovnu ediciju.

Koliko znam, Blek nema specijale, ovi samo tako nose taj naziv, a dio su redovne serije ;)

Znači, Ludens 1 je krenuo sa talijanskim brojem 20.
Taj broj u biti i jest prvo pojavljivanje Bleka, on odmah na početku te priče upoznaje mladog Rodija.

Prvih 19 brojeva, Talijani su utrpali svašta, valjda više tih različitih izdanja Bleka iz dr. zemalja.

Kod nas je Ludens izdao po talijanskom redoslijedu redovne serije:

tal. 1 = specijal 5
tal. 2 = specijal 3
tal. 3 = specijal 4
tal. 4 = specijal 6
tal. 5 = specijal 7
tal. 6-19 brojevi nisu izdani, ti nam fale.
tal. 20 = Ludens 1 i tako dalje

Sigurno se pitaš, što je sa specijalima 1 i 2.
Njih trebaš složiti u policu između ovih brojeva:

LU 19
SPECIJAL 1: Lovci na trapere
LU 20

LU 29
SPECIJAL 2: Špijun
LU 30


Rezime: Ludens mora nekad objaviti talijanske brojeve 6-19, te nastaviti dalje gdje je stao, tu negdje kod 112. broja pa nadalje prema tom 171. koji je zadnji
sawitch Posted - 17/02/2021 : 14:34:02
quote:
Originally posted by ReemCP

171 ukupno.
Ludens objavio 92 komada.



U jbt. Ja mislio sad ce tu kraj. Ono pola. Imam ja sve specijale i do negde 85-og broja. Moram da sustignem to sto fali. Ali uvek zaboravim. :)

A Blek stvarno imao specijale ili je to Berni nesto levo ugruvao tu? Ja sam mislio da je Blek imao samo redovnu ediciju.
zeljko Posted - 17/02/2021 : 14:28:37
Nisam poznavatelj
Al sam cuo za jednog koji ima po 3 kopije
Ne znam jel citao
Hercule Poirot Posted - 17/02/2021 : 14:24:01
quote:
Originally posted by jaki


Hoćeš vidjeti je li ti se još gadi?



Baš tako
jaki Posted - 17/02/2021 : 14:21:54

Hoćeš vidjeti je li ti se još gadi?
Hercule Poirot Posted - 17/02/2021 : 14:04:59
Sjećam se da sam kao klinac nabasao na jednu epizodu Velikog Bleka, gdje je jedna
američka rodoljupka "dala sve" Velikom Bleku ne bi li tako dala svoj doprinos u borbi za američku slobodu.To me toliko zgadilo, jer je bilo baš neočekivano, da sam Bleka prestao čitati, ne samo tu priču.

Zna li netko o kojoj se epizodi radi?
ReemCP Posted - 17/02/2021 : 13:11:03
171 ukupno.
Ludens objavio 92 komada.
Ali, računaj da su startali sa brojem 20, tako da su negdje na 111. broju.
Tako je, ide i YU Blek u sklopu te edicije što Ludens izdaje, ne znam točno kad, ali će pomalo doći na red :)

EDIT: evo primjerice, u tal. broju 130, imamo od 3 epizode u tom integralu, prve dvije YU epizode: jednu radio Bane (scenarij i crtež), a drugu Svetozar Obradović/Marinko Lebović.

#130

sawitch Posted - 17/02/2021 : 12:11:06
Koliko Bleka uopste ima? Koliko bi brojeva Ludens trebao objaviti? I sta su rekli, hoce li YU Bleka ubacivati?
ReemCP Posted - 17/02/2021 : 09:27:07
Pisalo se dosta puta o tome u temi Bleka, možeš ovdje vidjeti pa samo dalje nastaviti čitati ispod: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=35232&REPLY_ID=2156411

I mene je to bilo zanimalo.
martiz Posted - 17/02/2021 : 09:23:03
🤔
jaki Posted - 17/02/2021 : 01:08:44
Talijani(IF)su kod reprinta prvo objavili epizode(čini mi se)koje nisu dotad bile objavljene u Italiji pa su se sitili od broja 20 ići od početka.
Kad će Ludens objaviti onih 19?Valjda na kraju.Koliko se sjećam neke su već i objavili u specijalima?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000