forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Spiru i Fantazio 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 10/08/2021 : 08:50:15
OD LEGENDARNOG AUTORA ANDREA FRANKENA STIŽE SERIJAL KOJI SMO DUGO ČEKALI!

„SPIRU I FANTAZIO“ 1 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.670 dinara!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 192
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Spiru001%20prelistavanje%20F%20.pdf

Spiru, istraživački novinar sa izraženim osećajem za pravdu, i Fantazio, njegov najbolji prijatelj pomalo preke naravi, ne provedu dan a da ne upadnu u neku nevolju ili avanturu. I tako već duže od osamdeset godina, što ovaj strip čini jednim od najdugovečnijih i najznačajnijih na evropskoj sceni.

Uz ta dva inteligentna, pravična i nemirna lika obavezno dolazi i ljubimac, džangrizava veverica po imenu Spip, kao i neobična životinja Marsupilami, dospela na stranice „Spirua i Fantazija“ pravo iz najdubljih džepova mašte ključnog autora ovog stripa – Andrea Frankena.

Iako je strip nastao davne 1938. i godinama izlazio u novinskom formatu, tek kada je početkom pedesetih ovaj legendarni francuski autor preuzeo rad na njemu, serijal je dobio sve one atribute po kojima je poznat i danas, autentičan humor, minuciozno izgrađen stil, besprekornu dinamiku. Razvivši pojedinačne gegove i kratke priče u duže avanture sa složenim zapletima, Franken razvija ovaj stripski mit, trudeći se da razbije klišee u pogledu likova i radnje, što „Spirua i Fantazija“ čini jednim od najvećih dela frankobelgijskog stripa.

Čarobna knjiga pred čitaoce donosi kompletan Frankenov rad na ovom serijalu, u šest tomova.

„SPIRU I FANTAZIO“ 1 na Letećem je startu u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 1.670 dinara, od srede 11. avgusta, do nedelje 15. avgusta 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.850 dinara, a u ostalim knjižarama 2.499 dinara.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 19/12/2021 : 10:24:34
Talicni takodje fenomenalan, meni i prvi integral odliiican, a tek dolaze biseri, falili su ovakvi stripovi. Iznoguda krecem od dvojke, da ne dupliram, napokon i on da se nastavi. Stripovi za dusu, dobro raspolozenje, u ova tmurna vremena...
john connor Posted - 19/12/2021 : 10:20:22
Ponovo listam Spirua i Talicnog, i bas gustam, dugo cekana izdanja. Ne svidja mi se sto je smanjen tiraz za Spiru 2,i 3, da interesovanje nije zadovoljavajuce, a knjiga je odlicna, nemam primedbi ni na prevod, mada za ovakva izdanja je potrebna nadahnuta ekipa, sto mi malo falilo na Asteriksu, kakva je u Superkaruselu, Zerocalcareu, ali to je druga prica, adaptacija humoristickih stripova.

Jedva cekam da mi stignu 2, i 3 Spiru, predbelezio sam se kod Marka, i nadam se da ce prodaja skociti, kako budu dolazile bolje epizode...
alaniusfordius Posted - 17/11/2021 : 09:47:55
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo nešto za klince, meni izgleda bzvz, ovaj topic mi se čini najprikladniji:





Meni naprotiv izgleda vrlo zabavno, steta sto nema verzija za mobilni
DiSkAcH Posted - 16/11/2021 : 18:29:37
Evo nešto za klince, meni izgleda bzvz, ovaj topic mi se čini najprikladniji:

john connor Posted - 20/08/2021 : 20:45:42
+101
alaniusfordius Posted - 20/08/2021 : 18:30:24
quote:
Originally posted by Profesor

Tjah. Izdanje je odlično, i nema preklapanja sa Darkvudom, ali nema ni tekstualnih priloga i dodataka, poput onih u Dobrici i Kići. Šteta. Mnogima to neće smetati, ali meni je to baš ona višnjica na vrhu torte, koja ovakva izdanja čini zaista kolekcionarki ultimativnim. Ovako je propuštena prilika da se odlično izdanje napravi vrhunskim. A to je ono što Čarobnu kao izdavača izdvaja od Fibre, Darkvuda i sličnih "stripofilskih" izdavača.

Isto to mi je falilo i u Asteriksu.



+100
ninel Posted - 19/08/2021 : 23:07:49
Meni je kod Asteriksa najviše smetao dizajn. Pa još one drvene tablice sa naslovima epizoda!
Barem da su se ugledali na Asteriksov zabavnik ako već nisu mogli ili hteli staviti jednu od
naslovnica epizoda na korice...
Profesor Posted - 19/08/2021 : 22:49:37
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Profesor
Isto to mi je falilo i u Asteriksu.



Za Asteriksa ne znam da li postoje integrali sa dodacima, ali za ovo postoje takvi integrali i sjajni su, tako da je šteta za kolekcionare da nisu prevedeni, ali to je nepotrebni trud i trošak izdavaču.



Da, nažalost. Ali, baš kao što rekoh, ne i svakom izdavaču.
Betmen987 Posted - 19/08/2021 : 21:17:14
Postoje, na nemačkom. Imam 3 komada, i to mi je jedno od najsavršenijih izdanja nejog stripa koje je ikad izdato. Završio sam boravak u inostranstvu, pa nisam stigao sve da skupim.

Tu ima dodataka raznoraznih, skenirane novine, tekstovi, intervjui... savršeno.
Kad je čk najavila Asteriksa, bio sam siguran da će biti uradjeno u najmanju ruku probližno tom izdanju, pa sam se malčice razočarao kad sam kupio taj prvi integral.

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Profesor
Isto to mi je falilo i u Asteriksu.



Za Asteriksa ne znam da li postoje integrali sa dodacima, ali za ovo postoje takvi integrali i sjajni su, tako da je šteta za kolekcionare da nisu prevedeni, ali to je nepotrebni trud i trošak izdavaču.

Peyo Posted - 19/08/2021 : 19:41:10
quote:
Originally posted by Profesor
Isto to mi je falilo i u Asteriksu.



Za Asteriksa ne znam da li postoje integrali sa dodacima, ali za ovo postoje takvi integrali i sjajni su, tako da je šteta za kolekcionare da nisu prevedeni, ali to je nepotrebni trud i trošak izdavaču.
Profesor Posted - 19/08/2021 : 18:48:39
Tjah. Izdanje je odlično, i nema preklapanja sa Darkvudom, ali nema ni tekstualnih priloga i dodataka, poput onih u Dobrici i Kići. Šteta. Mnogima to neće smetati, ali meni je to baš ona višnjica na vrhu torte, koja ovakva izdanja čini zaista kolekcionarki ultimativnim. Ovako je propuštena prilika da se odlično izdanje napravi vrhunskim. A to je ono što Čarobnu kao izdavača izdvaja od Fibre, Darkvuda i sličnih "stripofilskih" izdavača.

Isto to mi je falilo i u Asteriksu.
john connor Posted - 17/08/2021 : 17:53:42
I ja sam uglavnom za mat, ali ovde bi sjajni mogao biti odlican izbor, kod svih hunoristickih je tako, Iznogud, Gasa, Asteriks sasvim ok ispali, mozda neki nazovi polusjaj, to bi Marko bolje znao...ali ono sto je stavljano na Bukglib integralima je uzas...
anto Posted - 17/08/2021 : 17:08:27
u pravu si :)

nego,bek on topik - kako rekoh,izdanje (uzeo sam ga za ortaka,imam LL kolekciju) je stvarno sjajno;nisam samo video kako je prevod,ali ne bi trebalo da ima falinke;Ilija je top pevodilac,ali vidim da na ČK stripovima ume da radi i sa pola gasa.Sa obzirom da si ovde i ti izvršni urednik,verujem da je morao da pritegne papučicu.

i kao što rekoh,samo jo da nije sjajan papir,bila bi ideala;recimo onaj Vukov iz Plastične gospe.
karven Posted - 17/08/2021 : 16:50:50
quote:
Originally posted by anto

kad svaki dan u nekim pauzama između raznih obaveza prelistaš brdo noviteta i čitaš brdo toga,malo odlepiš - u Gideon Fallsu je Lord Vejder uključen u prevođenje (sa Vladimirom Ćukom),a ja sam dobro prespojio :(



Lepo ja napisao gore - pogrešan strip si uzeo
Peyo Posted - 17/08/2021 : 16:45:00
Frende, manje čitaj Lemirea, a više Spiroua, pa ćeš se vratiti u normalu !
anto Posted - 17/08/2021 : 16:31:37
kad svaki dan u nekim pauzama između raznih obaveza prelistaš brdo noviteta i čitaš brdo toga,malo odlepiš - u Gideon Fallsu je Lord Vejder uključen u prevođenje (sa Vladimirom Ćukom),a ja sam dobro prespojio :(
karven Posted - 17/08/2021 : 15:22:46
Prevodilac ČK Spirua je Ilija Čanak, stvarno - koji ti je vrag Anto?
Lord Vader89 Posted - 17/08/2021 : 13:24:14
koji ti je vrag anto?
anto Posted - 17/08/2021 : 13:17:07
ali nije taj Aleksandar Joksimović,prevodilac ČK Spirua?
Lord Vader89 Posted - 17/08/2021 : 13:07:00
quote:
Originally posted by anto

Aleksandar Joksimović nije Sale Lord Vader???



jeste
anto Posted - 16/08/2021 : 22:20:21
Aleksandar Joksimović nije Sale Lord Vader???
karven Posted - 16/08/2021 : 16:47:40
quote:
Originally posted by anto


lord vejder radi na prevodu



Jesi siguran da si nabavio pravi strip?
jaki Posted - 16/08/2021 : 16:38:40
Drago mi je da ljudi sve više žele pravi papir🙂
john connor Posted - 16/08/2021 : 16:10:08
Vader, Karven, Skrobonja...dobru ekipu prave...ali još neke stvari ne popravljaju tipa papir, stvarno bi mogli i to da poprave...
anto Posted - 16/08/2021 : 15:07:44
lepo izgleda integral;još da je nesjajan papir,i bio bi savršen.
lord vejder radi na prevodu,ovo me je iznenadilo!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000