forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog extra 141

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Dr. Westax Posted - 17/08/2021 : 15:57:10
Kupio danas na kiosku.

21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
corto33 Posted - 05/06/2022 : 17:54:08
Treća strana medalje (LUD 99) je isto izvrstan.
Paka01 Posted - 05/06/2022 : 15:21:37
Super, hvala!
Jocko Posted - 05/06/2022 : 15:06:18
quote:
Originally posted by Paka01


Što se crteža tiče, s Freghierijem se (ja mislim) nisam do sada susretao, no jako mi se sviđa. Koje je još epizode crtao, a da su vrijedne čitanja? Odlično barata kontrastom, bilo je par tabli koje su imale baš Millerovski štih. Stanova naslovnica za čistu jedinicu, ništa više. Prevara samo takva.



Od Freghierija: Necropolis (Ludens Extra 92), Dogodilo se sutra (Ludens Extra 40) i Nojev let (Slobodna Dalmacija 31). Te tri imaju odlične priče, s Fregijevim crtežom na visini zadatka. I mene je kupio odličnim kontrastima, mada baš sinoć sam pročitao jednu njegovu epizodu (Ja, čudovište) koju je crtao preko kurca. Ali sa ove tri gorepredložene nemaš bojazni.

Paka01 Posted - 05/06/2022 : 13:54:46
Naslovnica i ime epizode su "clickbait" na razini najgori članaka sa Indexa.

Nemam nikakvog problema s time što se epizoda tek marginalno nadovezuje na Dugački Pozdrav, no naprosto mi je degutantno što se kupce doslovno navlači na jedno, a onda im se plasira nešto skroz drugo, jer virujem da nema osobe koja nije očekivala direktan nastavak Pozdrava. Kao što rekoh, sama poveznica u epizodi je skroz okej, no sve u svemu priča mi je ostavila poprilično jeftin dojam. Poruka koju šalje je lijepa i univerzalna, no sve skupa mi je to prikazano na poprilično štur, isprazan način koji na mene nije ostavio nikakav značajan dojam.

Što se crteža tiče, s Freghierijem se (ja mislim) nisam do sada susretao, no jako mi se sviđa. Koje je još epizode crtao, a da su vrijedne čitanja? Odlično barata kontrastom, bilo je par tabli koje su imale baš Millerovski štih. Stanova naslovnica za čistu jedinicu, ništa više. Prevara samo takva.
Spock Posted - 24/09/2021 : 20:06:54
Iz prilično neuvjerljivog predloška, Di Gregorio izvlači maksimum. Završnica je posebno upečatljiva i ostavlja dojam da nisi uzalud protratio pola sata na čitanje nečega besmislenog, što je nažalost prečesta pojava kod novijih Dylana.

Ne smeta mi navodna navlakuša s Moonlightom i Marinom. Mislim da je scenarist tu poveznicu lijepo ukomponirao u cjelinu. Ljepuškasti Freghierijev crtež s dosta pozadinskih detalja idealno paše ovoj epizodi. O naslovnici je sve rečeno i mislim da zaslužuje jednu desetku.

(priča: 5, scenarij: 9, crtež: 9, naslovnica: 10) - 79%
going going Posted - 24/09/2021 : 19:12:55
quote:
Originally posted by Deers

Lagao bih kad bih rekao da nisam epizodu dočekao na nož. Očekivao najgore a boja sam se još gorega. Ne smatram da Dugački pozdrav nešto nedodirljivo ali također ne smatram da je to nešto što traži nastavak/tumačenje/reviziju. Uz sve to Di Gregorio, koliko kod ima kod fanova dosta onih koji ga smatraju boljim od reputacije drugog razreda koje ima, meni on nikad nije ulijevao povjerenje.
Rezultat je na kraju ipak pozitivan, referenca na kultnu epizodu je tu bitna ali je prikazano lukavo kao gotovo nebitna. Sama priča, iako od početka dosta spora i gotovo nezanimljiva, se lijepo razvija svojim ritmom i raspoređena je tako da nema zbrzanog kraja što je također neobično. Čak je i par stranica predugačka.
Priča je dobra, zanimljivo drukčija iako su neke emocije malo patetičke ili na silu ubačene.
Kraj o izgubljenim snovima (ili bolje reći, idealima) je isto dobar. Šteta što Dylan na kraju kao katalizator zapravo nije pridobio da se priča razvije drukčije od one zacrtane sudbinom.
Freghieri im senzibilitet za izvesti takvu priču poput ove ali mislim da ipak nije pokaza najbolje što može.



Lep komentar!
Deers Posted - 24/09/2021 : 09:07:58
Lagao bih kad bih rekao da nisam epizodu dočekao na nož. Očekivao najgore a boja sam se još gorega. Ne smatram da Dugački pozdrav nešto nedodirljivo ali također ne smatram da je to nešto što traži nastavak/tumačenje/reviziju. Uz sve to Di Gregorio, koliko kod ima kod fanova dosta onih koji ga smatraju boljim od reputacije drugog razreda koje ima, meni on nikad nije ulijevao povjerenje.
Rezultat je na kraju ipak pozitivan, referenca na kultnu epizodu je tu bitna ali je prikazano lukavo kao gotovo nebitna. Sama priča, iako od početka dosta spora i gotovo nezanimljiva, se lijepo razvija svojim ritmom i raspoređena je tako da nema zbrzanog kraja što je također neobično. Čak je i par stranica predugačka.
Priča je dobra, zanimljivo drukčija iako su neke emocije malo patetičke ili na silu ubačene.
Kraj o izgubljenim snovima (ili bolje reći, idealima) je isto dobar. Šteta što Dylan na kraju kao katalizator zapravo nije pridobio da se priča razvije drukčije od one zacrtane sudbinom.
Freghieri im senzibilitet za izvesti takvu priču poput ove ali mislim da ipak nije pokaza najbolje što može.
Space Marine Posted - 22/08/2021 : 15:44:14
Teška priča koja u svakom od nas budi određena pitanja...što o prošlosti, što o sadašnjosti. Rekao bih da je ideja epizode jako dobra sve do jako banalnog objašnjenja. Ima puno teksta te teče sporo unatoč zanimljivoj tematici. Tako da preporučam čitanje kada imate strpljenja. Crtež klasični Freghieri, nije se extra trudio ni išta specijalno pokušavao. Naslovnica dobra ali na kraju krajeva je samo mamac.

Barker Posted - 20/08/2021 : 10:42:44
Ja ga ne volim previse, ali je svakako bolji od stvarno dosadnjikavog Simeonija.
going going Posted - 20/08/2021 : 03:42:34
Slazem se sa Sarghanom u oceni Di Gregoria u potpunosti. Di Gregorio je sjajan scenarista, ali u potpunosti podcenjen, barem kod nas ovde na forumu, a cini mi se i u Italiji, cim je Rechioni odlucio da on ne bude deo stalne scenaristicke ekipe (a naprimer bezvezni Simeoni zasluzuje da radi na Dilanu). U moru losih i osrednjih prica u periodu od #250 do rekionijevih promena skoro sve Di Gregorieve price se isticu samo po dobrom: Prinudni rad, Pozdrav iz Munlajta, Progonitelj, Poslednji besmrtnici,Begunica, ...i budi lep leš, Smrt nije dovoljna, Pakleni posao, Zapisi u pesku...

I da umnogome podseca na Sklavija, ima slican senzibilitet njegovom, mislim da sam to bas i napisao u nekom komentaru ili recenziji ne secam se vise gde. Tako da se iskreno nadam da ce se uskoro vratiti serijalu. A do tada bih mogao da procitam njegov serijal koji je radio sa jos jednim Dilanovcem Brunom Enom a to je Creepypast.
Sarghan Posted - 19/08/2021 : 23:07:32
Ovo nije nastavak "Dug(ačk)og pozdrava" već samostalna priča koja se referencira na mjesto i pojedine likove.
"Dug(ačk)i pozdrav" je predivna epizoda, a "Pozdrav iz Moonlighta" je jako dobra priča s predivnom poantom.

Di Gregorio je po meni nepravedno zapostavljen scenarist koji ima specifičan stil pisanja i razvoja priče. On stvarno jako polagano i sporo gradi i razvija priču (što je vrlo vjerojatno većini čitatelja veliki scenaristički minus zbog kojeg ga smatraju dosadnim i razvučenim), ali on time doslovno postavlja radnju i likove na tablu, i to na način da čitatelji ne uspijevaju shvatiti završnu premisu prema kojoj scenarist gradi priču. I onda kad Di Gregorio na kraju rasplete priču i poantu, vidi se da je već od početka imao sve posloženo te da je cijelo vrijeme samo pažljivo i brižno poslagivao elemente kako bi došao do te poante. Po meni, Di Gregorijeve priče treba uvijek pročitati barem dvaputa kako bi ih se moglo više cijeniti.

Ustvari, takav stil pisanja me dosta posjetio na ranog Sclavija koji je doslovno u scenarij nabacivao razne nasumične scene koje su mu padale na pamet i tek je na kraju tražio način ih sve povezati u neku smislenu cijelinu. Takoreći, Di Gregorio ima isti takav stil, samo što se on puno manje igra te već otpočetka ima u glavi posloženu konačnu poantu/preokret prema kojoj zatim gradi priču (za razliku od Sclavija koji je pisao bez da zna konačni cilj priče te je tek na 80-toj stranici smišljao objašnjenje koje će sve to povezati).

Što se tiče "marketinske navlakuše" sa Marinom... Poanta ove priče bi takoreći mogla i samostalno funkcionirati i bez referenci na "Dug(ačk)i pozdrav. Ipak, istinski vjerujem kako se Di Gregorio nije bez razloga naslonio na nju. Štoviše, zahvaljujući toj referenci je ova priča ispala ne samo kao jako dobra priča, već je, kao što je to i going going iznad spomenuo, postala i priča koja savršeno pogađa samog Dylana i njegovu bit.

Ima smisla što je za potrebe ove priče i ovakve teme Di Gregorio ubacio reference upravo na Marinu i Moonlight pošto je Marina ipak Dylanova prva (dječačka) ljubav i s kojom je većina Dylanovih čitatelja upoznata. Na ovaj način, em je pouka ispala efikasnija pošto nije trebao objašnjavati nama već poznate Dylanove osjećaje prema Marini (zbog toga je imao više prostora za izgradnju priče), em je na neki način ipak naodgradio i dodatno produbio "Dug(ačk)i pozdrav" i Marinin lik bez da je direktno dirao u njih. Istina, u pitanju je gotovo beznačajna nadogradnja, no ta nadogradnja je ipak dosta efikasna pošto još više potvrđuje Marinin lik kao prve i najznačajnije Dylane dječačke ljubavi te, najvažnije od svega, ne narušava ništa do sada rečeno o njoj.

Osobno mi je ovo od prvog čitanja bila jako draga priča, a takva mi je i ostala nakon novog čitanja. Ako ništa drugo, sad još više cijenim Di Gregoria kao scenarista, a osobito nakon svih "novosti" koje je Recchioni uveo u svom preporodu.

8/10
Curunir Posted - 19/08/2021 : 01:08:58
Samo da komentiram (a moram to uvijek, jer je kultna epizoda u nas uvriježena pod imbecilnim naslovom koji onda gotovo svi ponavljaju), da jedini pišeš kako treba, Dug(i) pozdrav. Svaki put kad vidim da je pozdrav "dugačak" (cm, m, km, milje, parseci...????), dobijem akutni slom 3.5 trilijuna živaca.
going going Posted - 18/08/2021 : 22:32:49
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Ha ? Jel se Marina pojavljuje ? Ako da, kupujem


Samo se spominje.

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-vec-52-pozdravi-iz-moonlighta/1425/



hvala, ne znam dal da citam recenziju, mislim da je lakse da kupim strp da si ne spoilam ( :

Dugacki pozdrav je predivna epizoda



Kada sam video naslovnu stranu Pozdrava iz Munlajta pre par godina u izdanju Veselog cetvrtka bio sam odusevljen mislju da postoji prica koja ce makar pokusati(kada je izvesno da takvo nesto ne moze da se ponovi) da prenese barem delic setne, tuzne, melanholicne a opet prelepe atmsofere Dugog pozdrava kao sto je to uspelo maestralnoj Stanovoj naslovnoj strani. Medjutim to je bila varka (marketinski trik?) isto kao i prve tri stanice kada otvorimo korice. Posle toga prica odlazi u potpuno drugom smeru koji nema nikakve sustinske veze s Dugim pozdravom. To je istovremeno najveca prednost a i najveca mana ove epizode. Kakve mogucnosti je imao scenarista Di Gregorio?

Da je isao u direktni nastavak i nadogradnju price koja je vec sama po sebi savrsena i dovoljna, samo bi navukao na sebe bes i mrznju citaoca, a da je isao u puki omaz i imitiranje Sklavija kao pokusaj igranja na emocije i nostalgiju citaoca diskutabilno je da li bismo dobili lep, ali bismo dobili sugrno nepotreban nastavak u kome se nista novo nije reklo.

Medjutim Di Gregorio bira da ode u potpuno drugacijem smeru i da napise svoju pricu o snovima i odrastanju (koja tematski ima veze s porukama originalnog Pozdrava). Za dalje procitajte samu epizodu pa recenziju, a onda mozete i moj komentar na recenziji ako ima zainteresovanih.
CAGLIOSTRO13 Posted - 18/08/2021 : 18:44:54
A opet ne znam dal uopce kupovat ove epizode, kad ocito nista od tog nije bitno, jer ce Dylan iovako pocet guzit muske
CAGLIOSTRO13 Posted - 18/08/2021 : 18:43:14
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Ha ? Jel se Marina pojavljuje ? Ako da, kupujem


Samo se spominje.

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-vec-52-pozdravi-iz-moonlighta/1425/



hvala, ne znam dal da citam recenziju, mislim da je lakse da kupim strp da si ne spoilam ( :

Dugacki pozdrav je predivna epizoda
delboj Posted - 18/08/2021 : 17:10:20
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Ha ? Jel se Marina pojavljuje ? Ako da, kupujem


Samo se spominje.

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-vec-52-pozdravi-iz-moonlighta/1425/
CAGLIOSTRO13 Posted - 18/08/2021 : 16:40:56
Ha ? Jel se Marina pojavljuje ? Ako da, kupujem
delboj Posted - 17/08/2021 : 22:04:02
quote:
Originally posted by doktor78

Ovo bi trebao biti nastavak "Dugačkog pozdrava"?


Možda je trebao da bude, ali nije bio.
doktor78 Posted - 17/08/2021 : 20:48:48
Ovo bi trebao biti nastavak "Dugačkog pozdrava"?
john connor Posted - 17/08/2021 : 18:55:02
Dobar DD, meni se onomad bas svideo.
delboj Posted - 17/08/2021 : 16:47:54
Sve u svemu - solidno. Sama priča teče pomalo u sporom ritmu, valjda je tako to sa snovima... Ipak, rasplet je dobro izveden, skroz izvlači stvar.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000