forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kolekcija filmova & serija (VHS, DVD, USB...)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 02/01/2022 : 18:08:45
Pretpostavljam da ovdje ima puno filmofila (Vukozec, Shaner & co), pa sam htio pitati, ako imate formiranu određenu kolekciju filmova, od čega se ona sastoji? Jesu li to isključivo dvd filmovi, filmovi preko torrent stranica ili pak ima onih koji još drže i dan danas do onih dobrih, starih VHS kaseta?

Pitam, jer bi htio polagano krenuti formirati svoju filmsku kolekciju, onako, početi skromno s nekim odabranim naslovima pa ću vidjeti dokud ću stići. Baš sam ovih dana ponovno uspostavio svoj stari videorekorder (gledao neke stare snimke što sam snimao kamerom iz svog djetinstva pa bi nešto htio prebaciti na komp ako skužim kako), te nekako došao na ideju da možda skupljam VHS filmove. Pa ako može savjet, je li se isplati to (cijene i mogućnost izbora, ima li ih još danas u ponudi) ili više preferirate dvd-ove? Važno mi je da prije početka nekog filma ima onih tradicionalnih najava (trailera) filmova koji su mi prije baš bili nekako cool, prije samog početka filma. Ono malo što sam proguglao, izgleda da su dvd-ovi od 50kn naviše, a VHS kasete (ono malo što sam imao prilike vidjeti), prosjek neki po 15kn/komad. I uvjet je da su "naše" stvari, odnosno sa HR titlovima, iako znam eng. i skoro sve razumijem, ali nekako sam navikao na titlove, daju tu neku posebnu čar (iako bi neke možda koji su nedostupni kod nas, nabavljao i bez titlova, možda preko ebaya). Sjećam se na nekim starim VHS filmovima, nekad su titlovi bili žute, nekad čak i crvene boje.

Može par savjeta i što preferirate za skupljanje filmske kolekcije?

- možete pisati i o VCR-u, vaša prijašnja iskustva i razne anegdote
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 28/03/2024 : 10:33:32
Benefit of the Doubt (1993)
VHS: Ubojica među nama

Daddy will never forget this

Film kojeg sam najviše uzeo zbog Donalda Sutherlanda i gdje mogu slobodno reći da nisam pogriješio, glumac koji je u ovom trileru još jednom demonstrirao svoj talent kroz uvjerljivu interpretaciju složenog lika. Nevjerojatno je kako je njegov lik fascinantan - slatkorječiv, ali istovremeno monstruozan, jezivi psihopat koji naposljetku nije niti trebao biti pušten iz zatvora. Iako mi otpočetka vjerujemo da je pošteno osuđen i zasluženo dobio kaznu zatvora, opet u nekim dijelovima filma (barem kod mene) se nekako lome te misli je li on zaista bio kriv, jesu li sudac i ljudi od pravde uistinu tada utjecali na tu malu djevojčicu da optuži svog oca gdje je smrt njezine majke možda bila samo posljedica nesretnih okolnosti? Toliko je Sutherland uvjeljiv u svojoj ulozi da je prevario svoju kćer i unuka (pa i mene u jednom trenutku), zapravo, ako smo i sumnjali u njegovu nevinost, u onoj zlatarnici zapravo počinjemo povezivati konce da je ipak njegova kćer ispočetka bila u pravu u vezi svog oca.

Ima veoma zanimljivih scena u filmu, primjerice kad Sutherland dočeka u autu onog nasilnika i drži ga za vrat s leđa da mu očita lekciju o ponašanju, a drugom rukom (mi to ne vidimo, ali pretpostavljamo) uhvati ga za jaja pa ga pita kako se osjeća i je li ok da on tako tretira žene, zaista moćna scena. Također i taj završni dio koji se pretvara u potjeru, prekrasna pozadina krajolika s veličanstvenim prizorima, posebice kod one završne potjere gliserima između tih prelijepih prirodnih kamenih blokova.

Ono što bih rekao za kraj ovog mini osvrta, mi možemo svakom filmu tražiti mane i govorit da je trebalo bit ovako, onako, da su neke scene pretjerane.. kako god, na kraju dana, ako ništa, ovaj film se mora i isplati pogledat zbog Donalda Sutherlanda čiji performans je nevjerojatno impresivan. Sjetio sam njega iz koje godine ranije u odnosu na ovaj film kad je glumio zločestog upravitelja zatvora u filmu „Lock Up“ gdje je Stalloneu zadao mnogo briga, ali ovdje njegov karakter doseže još jedan viši nivo. Kćer mu glumi Amy Irving koja je isto izvrsna, tu je i onaj mali dječak Rider Strong kojeg smo kasnije mogli vidjet i u nekim serijama, Christopher McDonald i Graham Greene kojeg, čini mi se, najviše patim iz serije „Život na sjeveru“ (koju sam nedavno cijelu ponovio) i filma „Maverick“, meni osobno jako simpa glumac i uvijek mi je drago kad ga vidim, bilo da se radi o filmu ili nekoj od serija.

Pohvalio bih i prijevod VHS kasete, Ubojica među nama, doslovni prijevod nije uvijek najbolje rješenje, ali ovaj kreativni prijevod baš odražava ton i sadržaj filma i ono što je najvažnije, u konačnici privlači te da uzmeš film i pogledaš ga.

ReemCP Posted - 28/03/2024 : 08:48:18
Ako ti nekad naleti taj film, svakako ga pogledaj pogotovo kad voliš Kidmanicu, a još ako si usput i fan tih Body Snatchers filmova, tim bolje :) Kidman je i tu sjajna, njen lik je većinom vremena morao biti hladnokrvan, bez emocija, suzdržan, što je u nekim situacijama bilo prilično zahtjevno za njen lik.

Inače, nije u pitanju Don't Look Now, ovaj moj je 20 godina stariji Za ovaj što si spomenuo znam da ga prati ona legenda da su navodno scene seksa u filmu bile stvarne, ali nikada nisam posve u to povjerovao.
Shaner Posted - 27/03/2024 : 21:28:42
Nisam gledao The Invasion, ali mi je Kidman u The Others, kao i (gotovo) uvijek, izvrsna.


quote:
Originally posted by ReemCP


Kad sam već spomenuo Sutherlanda, zapeo mi je za oko jedan njegov film u polici koji bi mogao biti dobar pa moguće da je taj sljedeći na listi za gledanje.


Nadam se da je ovaj: https://www.imdb.com/title/tt0069995/

ReemCP Posted - 27/03/2024 : 13:16:45
Stvarno su top-top filmovi, baš sam uživao :)

Zaboravio sam jednino spomenuti (a imao sam na umu) kod The Others da me Kidman podsjetila pomalo na njen film iz 2007., mislim na The Invasion. Primijetio sam da su njene facijalne ekspresije u oba filma gotovo identične, gdje gotovo da nema trenutaka kada se smije ili izražava bilo kakve druge emocije osim ozbiljnosti. To je posebno izraženo u Invaziji, gdje njen lik ne smije pokazivati nikakve emocije zbog specifičnih okolnosti u priči. Kada sam gledao taj film, imao sam osjećaj da bi mogao biti dio franšize Body Snatchers filmova, gledao sam onu verziju iz 1993., ali i originalni film iz 1978. s Donaldom Sutherlandom. Nikada neću zaboraviti one posljednje sekunde tog filma kada shvatimo da je i on... hm.

Kad sam već spomenuo Sutherlanda, zapeo mi je za oko jedan njegov film u polici koji bi mogao biti dobar pa moguće da je taj sljedeći na listi za gledanje.
Shaner Posted - 27/03/2024 : 09:54:01
Drago mi je da su ti se svidjeli filmovi.

ReemCP Posted - 26/03/2024 : 19:26:23
Web of Deceit aka I Know My Son Is Alive (1994)
VHS: Obmana

Sjajan triler/drama koji je prava uživancija, ali istovremeno i težak za gledanje budući da je u sve to uključeno novorođenče i izmanipulirana majka. Ispočetka sve počinje idealno, a brzo se stvari pretvaraju u noćnu moru za lik koji tumači Amanda Pays, žena koja je toliko bila obmanuta i izluđena skoro do ruba da joj nitko nije vjerovao, do te mjere da je i sama počela sumnjati u sebe. Zanimljivo da joj muža u filmu glumi Corbin Bernsen koji su u stvarnom životu supružnici još od 1988. pa do danas. Bernsen je izvrstan u svojoj ulozi gdje glumi lika koji se isprva čini brižnim ocem, ali se kasnije otkriva kao manipulativni zločinac koji pokušava iskoristiti situaciju kako bi došao do bogatstva. Iako je težak za gledanje zbog teme koja uključuje novorođenče, krajnji rasplet donosi osjećaj zadovoljstva i pravde.

ReemCP Posted - 26/03/2024 : 14:19:29
Loophole (1981)
VHS: Rupa u sistemu

Loophole je intrigantan film koji nas vodi kroz uzbudljivu pljačku banke, a u središtu priče su dva iskusna protagonista, Albert Finney i Martin Sheen. Finney je majstor za obijanje sefova, dok je Sheen arhitekt koji se našao u financijskim nevoljama. Priča se razvija oko plana za pljačku banke gdje Finney koristi svoje vještine i otkriva ranjivost u sigurnosnom sustavu jedne banke, odnosno tu „rupu u sistemu“. Da bi izveo pljačku, treba mu partner, arhitekt koji će ga provesti kroz kanalizacijske otvore točno ispod sefa, a Sheen se čini kao idealan kandidat zbog svojih financijskih problema.

Iako je tema pljački banaka već obrađivana u mnogim filmovima kasnije, Loophole zaslužuje poštovanje jer je možda poslužio kao inspiracija za kasnije filmove slične tematike. Osobno sam uživao u napetim trenucima filma, posebno kad kiša počinje padati (a radnjom smo u Londonu, kakvo drugo vrijeme i očekivat) i voda počinje rasti dolje u kanalizaciji, dok lik Sheena ostaje zarobljen u sefu. Jedna od zanimljivosti ovakvih filmova je što često navijamo za likove koji rade na planovima kako nešto opljačkati i pritom želimo da se izvuku, iako znamo da to nije moralno ispravno pa tako film u neku ruku i potiče razmišljanja o granici između dobra i zla u svijetu kriminala.

ReemCP Posted - 26/03/2024 : 13:51:01


The Orphanage (2007)

The Orphanage je još jedan film kojeg mi je preporučio naš Dean Šoš.. ups, hoću reći Shaner . Jedan od boljih horor filmova koje sam gledao u posljednje vrijeme, gdje je napetost slično kao i u „The Othersu“ bila gotovo opipljiva tijekom cijelog filma. I ovdje su djeca uključena, zapravo dječak Simon koji vidi drugu djecu, tj. ima zamišljene prijatelje i nitko mu ne vjeruje, a stvari po zlu kreću onog trenuka kad Simon misterizono nestaje iz kuće što je naravno noćna mora svakog roditelja. Kraj je također prilično zastrašujući i neočekivan, ta spoznaja kad otkrijemo gdje je mali bio svo to vrijeme i što se točno dogodilo, uh.. naježio sam se. A ona scena kad babu pokupi kombi, dobro mi srce nije iskočilo!

Lijepo je bilo za promjenu pogledat i neki film na španjolskom jeziku.
ReemCP Posted - 26/03/2024 : 13:28:09


The Others (2001)

Moram odmah iskoristit priliku da se zahvalim našem Shaneru na preporuci, zaista me ovaj film oduševio! Ne znam kakve je kritike doživio film, ali mogu reći da je film prilično zastrašujući i da je napeta atmosfera prisutna neprekidno, držeći gledatelja u stalnom iščekivanju sljedeće scene. Ono što je posebno vrijedno spomena je činjenica da film uspijeva postići ovu napetost bez korištenja jeftinih skokova iz prikrajka, krvavih scena ili eksplicitnog nasilja, što ga čini zaista inteligentnim ostvarenjem. Izvedba Nicole Kidman je izvanredna, ali isto tako treba pohvaliti i mladu djevojčicu koja se suočava s neobičnim okolnostima koje vode do iznenađujućeg kraja i tog konačnog prevrata gdje mi kao gledatelji i likovi doživljavamo pomalo šokirajući trenutak spoznaje. Malčice me to podsjetilo na kraj filma „Six Sense“ kad je lik Brucea Willisa došao do saznanja na kraju filma da je on zapravo mrtav svo to vrijeme.

Interesantna stvar što se gotovo čitava radnja odvija unutar kuće, izuzev onih kratkih trenutaka kad Kidman iziđe van i skoro se izgubi u magli (gdje pronađe muža) i kad djeca izađu van i vide grobove, a posuga ide prema njima. Jedina mana ovog filma je što ga možeš pogledat samo jednom, dok si u onom blaženom neznanju i nije ti poznat taj konačni twist.
ReemCP Posted - 24/03/2024 : 13:27:15
Tako je, sad hoću-neću, moram ga uskoro pogledat :)
Shaner Posted - 24/03/2024 : 00:31:10
Evo ti još jedan razlog da pogledaš Donnie Darko, tamo glume i Jake i Patrick.

ReemCP Posted - 23/03/2024 : 21:59:20


Road House (2024)

Vidio sam da YIFY već ima u ponudi ovaj film pa sam odlučio iskoristiti priliku i pogledati ga dok mi je još svjež dojam originalnog filma, da vidim kako su reinterpretirali originalnu priču i kako se nova glumačka postava nosi s ulogama. Kao što sam i mislio uoči gledanja, originalni Road House ipak ostaje nezamjenjiv klasik kojeg je teško bilo nadmašiti, ali ima ovaj film svojih trenutaka i mislim da za nove generacije koje možda nisu upoznate s originalom, ovaj remake može biti zanimljivo filmsko iskustvo.

Jest da nema tu karizmu kao Swayze, Jake Gyllenhaal je dobro odradio ulogu Daltona, bivšeg UFC borca, i fizički se odlično pripremio za ulogu gdje njegovi mišići iskaču u gotovo svakom kadru u kojem je uključen njegov lik. Njegova izvedba donosi određenu svježinu liku, ali kao što rekoh, ipak nedostaje onaj šarm koji je Swayze donio u originalu. Conor McGregor, kao jedan od glavnih negativaca, odaje taj dojam autentičnosti koji sam spominjao ranije jer on ne treba glumiti budući da su njegova prisutnost i osobnost jedinstvene, gotovo da možemo reći da je to Conor kao u pravom životu.

Ono što je svakako veliki plus filma je destinacija u filmu - fiktivni grad Glas Key, Florida, ali koliko sam doznao, to nije snimano na Floridi već je većina tih predivnih lokacija snimljeno u Dominikanskoj Republici, dok su naravno ona prisjećanja vezana za UFC snimani u Nevadi pred pravom live publikom što je za fanove borilačkih sportova, naročito UFC-a, itekako zanimljivo i privlačno. Muzički segmenti u filmu su sjajni, a mislim da je itekako važno spomenuti i izvrsno korištenje kamere gdje se vidi da su neke scene snimljene u jednom neprekidnom kadru, posebice u fajt scenama gdje se Conor i Jake po prvi put suočavaju u baru, pa kad se kamera u jednom trenutku postavlja tako da gledatelji postanu sudionici scene, stavljajući nas u središte akcije, dok Conor upućuje udarce prema kameri/Daltonu/nama, stvarajući dojam interaktivnosti, gotovo kao da smo u igrici. Finalni fajt isto prilično dobar gdje ima, između ostalog, prisutnog i dobro ukomponiranog humora, kao u sceni gdje Conor udara Jakea u glavu, a glava mu se odbija u tipke klavira i kad to prestane na trenutak, Jake nešto kaže da ovaj klavir nije dobro uštiman ha-ha :) Sveukupno dobar film, mada je mogao biti nešto kraći plus fali malo romantike, ono što je imao primjerice original.

Šteta što Patrick Swayze nije živ da vidi ovaj film i podijeli svoje mišljenje, vjerujem da bi mu se u neku ruku svidio.
Također, da je živ, možda bi se našla neka cameo uloga za njega u ovom filmu, to bi bilo fora :)

ReemCP Posted - 23/03/2024 : 15:32:56
Leave of Absence (1994)
VHS: Do smrti i natrag

U međuvremenu sam pogledao i ovaj film u kojem glavnu ulogu tumači Brian Dennehy, ali ima i jako žensko pojačanje u glumicama Blythe Danner i Jacqueline Bisset. Dennehyja sam zadnji put nedavno pogledao u filmu Blue Heat, dok je ovaj film potpuno drugačiji koji istražuje složene odnose između likova, posebno u kontekstu ljubavnih prevara i obiteljskih dinamika. Lik Dennehyja je prikazan ispočetka kao osoba koja naizgled ima savršen brak sve dok u zgradu gdje radi ne dođe lik Jacqueline Bisset gdje on potom ubrzo postane poput nekog napaljenog psa i upušti se u tu vezu te prevari ženu, a ono što je dodatno zanimljivo da ljubavnica uskoro otkrije da umire gdje se situacija dodatno zakomplicira..

Film je u konačnici dobro ispao, Jacqueline Bisset je baš vrijedan dodatak filmu, zadnji put sam je vidio u onom genijalnom Chabrolovom filmu „La Ceremonie“. Kažem, dobro je ispao jer mi se sama završnica skroz dopala budući da je drugačiji ishod mogao totalno utjecati u toj mjeri da pokvari čitav film. Njegova žena koju glumi Danner nekako se nosi s tom situacijom, čak se pomisli u jednom trenutku da će preći preko toga svega zbog tolikih godina provednih skupa, što mi je nekako bilo nevjerojatno budući da je muž odlučio ostati i živjet s ljubavnicom tih zadnjih trenutaka njenog života sve dok ne umre. Pa me zanimalo kako će se stvari odviti kad ona konačno umre, jer da ga je žena prihvatila natrag, osobno bi mi to bilo bezveze i stvarno bi tu ženu mogli posmatrati kao neki obični otirač kako je i njena kćer bila u jednom trenutku filma tako implicirala. Ali, ona se njemu fino zahvali na svim godinama koje su proveli skupa, imaju i zajedničku, odraslu kćer, no kako ispade na kraju, stari moj, s nama je gotovo, od zajedničkog života nema više ništa i svaka joj čast na tome. A ne znam što je stvarno on očekivao nakon svega, da se samo useli i vrati doma kao da se u međuvremu nije ništa dogodilo, e ne ide to tako. Jedino što njegovom liku mogu odati priznanje je stvar što je relativno rano otkrio svojoj ženi o njegovoj aferi, na tome mu zaista svaka čast, na toj iskrenosti, dok je recimo mogao to skrivati sastrane kao što mnogi rade u takvim situacijama i vjerojatno se provući da se te stvari nikad i ne saznaju.

ReemCP Posted - 23/03/2024 : 14:46:17
Le gendarme a New York (1965)
VHS: Žandarm u Njujorku

Le gendarme a New York je film koji me pomalo vratio u djetinjstvo jer sam Žandare obožavao prije gledati, rekao bih da su mi tada oni bili neizostavan dio zabave i urnebesnih trenutaka ispunjenih smijehom, uvijek sam ih rado pogledao kad bi bili na tv-u, posebice glumca Louis de Funèsa koji se naravno najviše isticao. Moram biti iskren i priznati da sada, gledajući ih, nisu mi toliko smiješni kao nekada, a možda je to slučaj samo s ovim filmom, jer su možda oni filmovi gdje su oni na domaćem terenu (Francuska) puno bolji. Unatoč tome, film ima te neke šarmantne trenutke i nostalgične uspomene poput onih scena s taxijem i skrivanjem vlastite kćeri glavnog Žandara koja je inače u NY doputovala kao slijepi putnik. Film je, rekao bih, više došao kao podsjetnik na djetinjstvo nego kao onaj pravi izvor zabave kao što je to bilo nekad.

Kad su došli u NY brodom i kad smo mogli vidjeti onu prepoznatljivu panoramu toga grada, začudio sam se kako nema WTC-a. A onda sam brzo shvatio da je ovaj film izašao 1965. godine, a znamo da su Blizanci, odnosno da je njihova gradnja započela 1967. i da su završeni 1973., tako da normalno da nisu niti mogli biti prikazani u ovom filmu. Da dodam još neku triviju u vezi ove VHS kasete, titlovi su žute boje (treći takav film na kojeg sam dosad naišao).

ReemCP Posted - 23/03/2024 : 14:41:44
Ne znam kako sam ja to tražio, hvala ti Wolfman, isplanirat ću si da ovo večeras gledam
Spremio sam jedan komentar filma kojeg sam u međuvremenu pogledao, pa evo u sljedećem postu.
Wolfman Posted - 23/03/2024 : 14:02:28
Ma ima, nisi dovoljno pažljivo tražio
ReemCP Posted - 23/03/2024 : 13:00:49
quote:
Originally posted by Shaner

Ne znam baš je li tematika ista, ali probaj ova dva ako već nisi:

The Others
https://www.imdb.com/title/tt0230600/

El orfanato
https://www.imdb.com/title/tt0464141/

Jedino što se bojim da njih nećeš naći na VHS-u.


Bas sam trazio kod Yifyja, ali nema u ponudi ove naslove.
Vidjet cu kad budem ponovno nabavljao DVD-ove, pa cu obratit pozornost na te naslove ako budu u ponudi.
Pa se sad opet vracam gledanju filmova iz kolekcije, random odabirom 🙂
ReemCP Posted - 23/03/2024 : 12:20:21
quote:
Originally posted by lwood

Patricka obavezno pogledaj u seriji "Sjever i Jug". Po meni tu mu je uloga najbolje legla i bas je briljira.


To je baš hvaljena serija, gledao sam je čini mi se zadnji put tamo 90-ih (tako da mi je većinom ishlapilo iz glave), ali tad možda i nisam sve shvatio kad sam bio dijete. Vidio sam ja da ti imaš u ponudi cijeli serijal, ali zasad ne bih uzimao jer sam se baš istrošio u zadnje vrijeme, samo ovaj tjedan je otišlo 800€ na stripove i kavez/boks za psiće (od ove godine ih imam 8 ), a idući mjesec moram kupiti i sve 4 ljetne gume, nagomilalo se troškova.

Svakako ću imati na umu (ako ti u međuvremenu ne prodaš), to bi baš bilo dobro imati u kolekciji :)
quote:
Originally posted by jaki

remake road housa je samo za one koje vole gledat gola muška nabildana tijela.znači za sve "bildere"


Kriv sam
Ja najviše želim pogledat zbog Conora, slažem se s mnogim komentarima ispod youtubea koji kažu da Conor ovdje uopće ne glumi nego je sam svoj kao iz svakodnevnog života Tko ga je pratio, naročito kroz UFC karijeru i kroz sve te press konferencije, trash talk i sve vezano za njega, zna već te stvari :)
jaki Posted - 22/03/2024 : 00:25:09
remake road housa je samo za one koje vole gledat gola muška nabildana tijela.znači za sve "bildere"
lwood Posted - 21/03/2024 : 21:24:25
Patricka obavezno pogledaj u seriji "Sjever i Jug". Po meni tu mu je uloga najbolje legla i bas je briljira.
ReemCP Posted - 21/03/2024 : 19:28:47
Road House (1989)
DVD: Izbacivač

Polako sam priveo kraju gledanje ciklusa filmova Patricka Swayzea, a za kraj sam ostavio Road House, kao jednu brutalnu završnicu u kojoj je ovaj film jednostavno brutalan u najboljem smislu te riječi s nevjerojatnom atmosferom. Swayzeov lik Dalton fizički je impresivan, ali istovremeno je i cool i moralno osviješten lik, što ga čini još privlačnijim, a njegov pristup poslu čuvara bara s jasnim kodeksom časti i etike čini ga moralnim kompasom u okrutnom svijetu nasilja i korupcije.

Početak filma je savršeno postavljen, posebice scena u baru gdje Dalton mirno promatra situaciju prije nego što odluči intervenirati ne bi li potom jasno odredio pravila koja nisu svima najbolje sjela. Ono kad bend svira pod zaštitom žice, mislim da sam to po prvi put vidio u filmu Great Balls of Fire koji je izašao iste godine kad i ovaj film, isto je bio nered tamo dok Jerry Lee Lewis nije krenuo svirat i pjevat. Uskoro je ta žica maknuta nakon što je Swayze uspostavio red, no kao i uvijek, uvijek se nađe netko tko želi stvoriti probleme, bilo je jasno da će se morati stat na kraj onom bogatašu Wesleyju koji je po meni najgora vrsta ljudi koji postoje, njegov karakter je toliko uvjerljiv da vas tjera da ga jednostavno prezirete i bilo mi je pravo zadovoljstvo vidjeti ga kako na kraju dobiva ono što zaslužuje. Kelly Lynch je isto dobra, nju sam odmah prepoznao i sjetio se filma „Kovrčava Sue“. Road House je bio savršen završetak mog filmskog putovanja kroz svijet Patricka Swayzea, jest da je uzorak od 6 filmova možda malen, ali kad se tu nađu naslovi poput Dirty Dancinga, Ghosta i ovog filma, mislim da je itekako dobar. Žao mi je što nemam u kolekciji još filmove poput Point Breaka (1991) ili recimo The Outsiders (1983), možda ih jednom uspijem nabaviti.

P.S. Pomalo je smiješna ta priča oko Road Housea, naime, kako pratim već desetljećima UFC, prije nešto više od godine dana, taman na početku ožujka 2023. gledam ono ceremonijalno vaganje za PPV UFC 285, i nakon kad je završilo, uleti Conor i počne nešto spominjati Road House (nisam ga odmah skužio), kad eto ti još jedno vaganje na kraju i izađe na pozornicu Jake Gyllenhaal onako sam izrezan, rekoh wtf :) Tad sam saznao da će izaći remake ovog filma, a danas sam išao provjeriti i vidim da je upravo na današnji dan preko streama na Prime Video pušten film, jedva ga čekam pogledati (godinu dana već nestrpljivo iščekujem). Ne znam koliko će se svidjet causal gledateljima koji to ne prate, ali za UFC fanove znam da jedva čekaju ovo i da teško da će biti razočarani.

ReemCP Posted - 21/03/2024 : 08:04:16
City of Joy (1992)
VHS: Grad radosti

Još jedan izvrstan film Patricka Swayzea, koji je istovremeno dirljiv i inspirativan. U ovom filmu, Swayze tumači kirurga koji, nakon tragedije u operacijskoj sali, napušta svoj posao i odlazi u srce sirotinjske četvrti Calcutte kako bi pronašao smisao života, u dio svijeta gdje se tamošnji ljudi bore s teškim uvjetima života. Iako ispočetka i ne vidi smisao u pomaganju drugima, ali kako film teče, posebice nakon što porodi dijete jedne gubave obitelji, polako njegov lik prolazi kroz osobni transformacijski put gdje se sve više i više povezuje s lokalnim stanovništvom i pronalazi taj smisao u borbi za bolje sutra i solidarnosti. Osobno bih rekao da je ovo još jedna fantastična Swayzeova izvedba u još jednom filmu koji na kraju ostavlja snažan dojam, a i veoma sam bio impresioniran indijskijm glumcem Om Purijem koji izvrsno dočarava autentičnost i dubinu njegova lika kojeg je portretirao.

ReemCP Posted - 20/03/2024 : 20:23:01
Dirty Dancing (1987)
VHS: Prljavi ples

The Time of My Life

Ovo je onaj film koji je zasigurno prva asocijacija kad spomenemo glumačku ikonu, Patricka Swayzea. Dirty Dancing je klasik među romantičnim filmovima koji je zacementirao Swayzeov status kao jednog od najvećih zvijezda 80-ih godina. Moram reći da mi je na prvu izbor glumice Jennifer Grey u ulozi Baby nekako nelogičan bio, jer kad je prvi put vidite, nije nešto atraktivna djevojka, onako sasvim obična cura, ali kako film odmiče, to sam sve više uvidio koliko sam samo pogriješio i koliko je ta kemija Grey i Swayzea snažna i nevjerojatna. Film je prepun nezaboravnih trenutaka, od plesnih scena do emotivnih dijaloga, a također obiluje sjajnim soundtrackovima. Osim tog glavnog The Time of My Life koji je ciljano ostavljen za završnicu filma, ostali su isto odlično pogođeni, meni se recimo jako dopada Big Girls Don't Cry kojeg sam čini mi se po prvi put čuo u filmu „Debeljuca“ (ne sjećam se kako se taj film originalno zove, tako je bio preveden kod nas). Ja inače strašno obožavam te „oldies“ pjesme, a posebice kad čujem tako neku poznatu stvar u filmu.

Ona rečenica koju sam pročitao i koja ide nekako ovako što se tiče Patricka Swayzea: „Svi su muškarci htjeli biti kao on, sve su ga žene htjele“. Nakon kad pogledate ovaj njegov film, ova rečenica itekako ima smisla i potpuno se slažem s tom tvrdnjom.

ReemCP Posted - 19/03/2024 : 21:26:37
quote:
Originally posted by Shaner

Mene Mad Max podsjeća na Čeličnu zoru, s obzirom da sam njega kasnije gledao. Ali da, ima tu dosta sličnosti.

Pošteno

quote:
Originally posted by Shaner

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar sam isto gledao kao klinac (posudio iz videoteke zbog Swayzeja i Snipesa) i sjećam se samo da mi se svidio. A što se tiče Swayzejeve najčudnije uloge, po meni bi to bila ona u Donnie Darko, bar od onog što sam gledao.


Nisam gledao taj Donnie Darko, zvoni mi u glavi kao nešto poznato, ali nisam to gledao, stavit će se na listu za gledanje (nemam ga inače na svom popisu).

Glede To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar, kako sam spominjao da se kratko u filmu pojavljuje Robin Williams, baš sam si malo razmišljao, možda je on tu pozvan da te glavne glumce malo posavjetuje kako da odglume tu ženstvenu stranu jer ako se sjetimo, dvije godine prije ovog filma on je rasturio u ulozi Tatica u suknji (Mrs. Doubtfire) Taj imam u kolekciji, možda bi se u dogledno vrijeme mogao malo i njega prisjetit.
Shaner Posted - 19/03/2024 : 14:19:06
Mene Mad Max podsjeća na Čeličnu zoru, s obzirom da sam njega kasnije gledao. Ali da, ima tu dosta sličnosti.

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar sam isto gledao kao klinac (posudio iz videoteke zbog Swayzeja i Snipesa) i sjećam se samo da mi se svidio. A što se tiče Swayzejeve najčudnije uloge, po meni bi to bila ona u Donnie Darko, bar od onog što sam gledao.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000