forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Matt Kindt

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
KuntaKinte Posted - 12/07/2022 : 10:20:03
Vreme je da ispravimo nepravdu što ovaj autor nema temu na ovom forumu.
Poslednjih par godina sam često "nailazio" na njega, čitajući pre svega njegove autorske stripove, one gde je kompletan autor i one gde je samo scenarista (ono što je radio po licencama, a vezano za superheroje i slično me trenutno ne zanima uopšte) i ugavnom su to više nego zanimljivi radovi. Od dobrih ka odličnim, uz čak, usudio bih se reći, i par remek dela.
Nego ajmo redom, tj. nekim MOJIM redom, kako sam šta čitao.

Revolver (2021, DC) MK je ovde kompletan autor. Njegov crtački stil je dosta specifičan i deluje pomalo karikaturalno, u početku se čini i pomalo neveštim, ali se čovek brzo navikne i počne da uživa u njemu. Revolver mi je bio prvi njegov pročitan strip i već tu sam video da je to ume da bude dosta zanimljivo, već me tu uhvatio u njegovu mindfucking mašinu i iako nije ništa spektakulrno, ovaj uradak može da se preporuči za čitanje. One-shot.

Grass Kings v1-3 (2018, Boom Studios) i Fear Case (2021, Dark Horse) mu je crtao Tyler Jenkins. Prvi je nešto nalik Lemireovim stripovima i nisam nešto bio impresioniran upravo zbog toga što mi je delovalo kao kopiranje. FC je pak zanimljiviji i lakši za preguravanje jer je kraći. Oba ova stripa su "može, ne mora".

BRZRKR c1-... (2021, BOOM Studios) scenario radio sa The Keanu Reevesom, crtež Ron Garney. U početku ludački brza akcija, po priči podseća dosta na "postanak" Walkera iz The Powers, a onda sa nekom 7. ili 8. sveskom počinje "objašnjavanje" koje me prilično smorilo, pa mi je trenutno na čekanju da smognem snage da to nastavim da čitam.

Mind MGMT (2019, Dark Horse) 6 trejdova iliti 3 omnibusa u čijoj sam SVAKOJ stranici u-ži-va-o! SVAKOJ! Ultimativni mindfucking, ultimativna paralelna istorija istorije, često na neočekivanim mestima sa jebačkim humorom, malo je reći da ovo smatram remek-delom i da se nadam da će iko ikad ovo objaviti na ovim prostorima. Plus, pre neki dan je krenuo nastavak "Bootleg", a iako smo, jelte, svi dosta skeptični kad su nastavci lepo skockanih i završenih stvari u pitanju, ova prva sveska je urnebes! Opet Matt kreće sa jebanjem u mozak, uključujući i spektakularni lažni scenario jedne strane stripa. Čitajte i uživajte. Zavidim vam ako ćete tek sad da otkrijete ovaj dragulj. Ja ću još malo sa sačekam sa ponovnim čitanjem.

Dept. H o1-2 (2016-2019, Dark Horse 2019) opet je sam kompletan autor. Iako malo slabije (i kraće) od MM, iako je priča tanja, i ovo je za apsolutnu preporuku. Dva omnibusa.

Eniac c1-4 (2021, Bad Idea) crtež Doug Braithwaite, skroz korektan kao SF.
The Complete Pistolwhip (2015) crtež Jason Hall, je smor, iako počinje zanimljivo, ne sećam se ni da li sam ga pročitao do kraja.
Apache Delivery Service c1-4 (2022, Dark Horse) crtež Tyler Jenkins. Ok jedan trejd, zanimljiva premisa, ali ništa spec, može, ali ne mora.

I čitam dalje i čekam dalje. Na redu su mi Ether, Divinity i Bang!

Imate vi nešto da preporučite?
18   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 07/03/2024 : 20:41:29





Grass Kings (#1-15)


Napisao: Matt Kindt
Nacrtao: Tyler Jenkins


Na teritoriji gde su nekada davno bivstvovali Američki Indijanci tri brata osnivaju svoje "kraljevstvo". Kraljevstvo kamp prikolica koje pruža utočište za sve one odbačene i otuđene ljude koje je život ižvakao i ispljunuo. Ali establišment neće dozvoliti da ova "utopija" cveta jer desiće se zločin, policija i razni drugi stranci iz okolnih mesta će početi da dolaze i njuškaju oko nečega gde ne trebaju da trpaju svoj nos. Ostaje da se vidi da li će posvađana braća uspeti da održe prividnu idilu svog kraljevstva..

Priča o odbijenim i odbačenim ljudima, o disfunkcionalnim porodicama i lošim odnosima sa svojim očevima, o izgubljenim ljubavima i izgubljenoj deci, detektivska-krimi priča sa popriličnom dozom misterije, zabačeno ruralno mesto gde su kriminalne radnje pustile korenje. I sve ilustrovano sa a la Lemire tipom crteža, i vešto ofarbano vodenim bojama.

Teško da je ovo delo neko esencijalno štivo, ali iskreno nema ovde ni puno toga da se zameri autorima. I crtački i pripovedački korektno odrađeno. Preporuka za one kome se čita nešto na foru Lemirovih stripova, i koji vole slice-of-life-krimi-misterije

300 Čuda objavio prvi trejd.
jagodanbg Posted - 21/02/2024 : 14:47:22
https://300cuda-comics.com/prodavnica/novi-svet/kraljevi-trave-1/

naker Posted - 08/02/2024 : 16:06:04
Samo tri trejda ima Crna značka, ali 300 Čuda se baš i nije proslavio kao izdavač.
jagodanbg Posted - 08/02/2024 : 15:59:41
Meni se ovo cita, ali jako spor ritam 300 Čuda me obeshrabruje u kupovini.
naker Posted - 08/02/2024 : 13:20:03





Black Badge (Matt Kindt, Tyler Jenkins)


Niko ne sumnja na izviđače! Izviđači oduvek imali reputaciju štrebera šmokljana koji ne znaju da igraju sport i nemaju ribu u srednjoj, ali dajte im nož i frtalj kanapa i desiće se magija. Autori donose svež i mračniji pogled na izviđače jer u ovom stripu mladu decu na letnjem kampu uče kako se podmeće eksploziv, puca iz oružja itd., u suštini sve ono što treba da zna jedan izviđač-špijun ako želi da dobije mitski "crni bedž". Vlada ove dečake i devojčice šalje u inostranu zemlju kada tamo ne može da šalje vojsku, i izviđači-špijuni su idealni takve specijalne vojne operacije. U prevodu, niko ne sumnja na izviđače!

Simpatičan stripčić sa a la Lemire tipom crteža, počne naivno, ali kasnije se stvari uozbilje kada mlada ekipa izviđača počne da misli svojom glavom i kada počnu da dovode u pitanje misije na koje ih šalje upravnik kampa. 300 Čuda objavio prvi trejd ovog stripa. Ništa epohalno, ali simpatično za jednom pročitati
KuntaKinte Posted - 27/02/2023 : 11:20:22
Idemo dalje... još par komentara i utisaka o još par pročitanih Kindtovih radova.

The Valiant (2015, Valiant) s Jeff Lemire i Matt Kindt, c Paolo Rivera - Meh, ono Ethernal Warrior brani Geomancera koga uvek ubije Immortal Enemy i onda čovečanstvo uđe u mračno doba. Elem, neka kao mač i magija, ništa spec.

Rai v1-4 (2014-2016, Valiant) i 4001 A.D. (2016, Valiant) c Clayton Crain, Cafu - Da se ponovim: Uauššš, kako nacrtano! Kompjuterski crtež kao za neku igricu ili neki crtani film, ali veoma spektakularno. Priča isto doooobra, dobra vožnja: distopija, godina je 4000 i neka, a ljidi su pobegli i žive u čardaku ni na nebu ni na zemlji iznad Japana (Novi Japan). SF kakav treba da bude.

The Unity v1 (2015, Valiant) c Doug Braithwaite - Ok, ali čista superherojština, nema ništa unutra za mene. Pojavljuje se i Ninjak, ali sam odustao posle prvog trejda.

Rapture (2017, Valiant) c Cafu sa Roberto De La Tare - Kao fantazi, simpa, opet se i ovde pojavljuje Ninjak, neka devojčica neomancer, borba protiv Babela... Ono: može, ali ne mora.

Ninjak - Deluxe Edition 1 (2016, Valiant) c Clay Mann, Juan Jose Ryp, Doug Braitwaite - Kindt at his best (kad radi komercijalu). Prva dva trejda odlična, Mission Impossible u stripu, treći nešto u onom Deadsideu, magija i svašta nešto.

Poppy! and the Lost Lagoon (2016, Dark Horse) c Brian Hurtt - Još jednom da se ponovim: "It was the most enjoyable adventure!" Kindt rules! Tako mi prijaju ti njegovi stripovi, evo samo mali detalj, izrazi iznenađenja protagonista kad ugledaju nešto neverovatno: Heaven's hatches!!! Crumb cakes!!! Flabber gaskets!!! Ovo morate pročitati da biste videli kontekst, ali prelep, prelep stipić (mada mooožda malo više strana možda maaaaalo razvučen)

Super Spy (2022, Dark Horse) - Drugi od tri stripa, labavo povezanih, koji se bave špijunima u ovom ili onom dobu. Džejmsbondiš. Ovo je zbirka xy pričica koje u početku deluju napovezano, ali ipak postoji "big picture". U početku mi bilo meh, ali te posle navuče i bude baš zanimljivo.
2 Sisters - A Super Spy Graphic Novel (2015, Dark Horse) - Ovo je u stvari prvi strip iz te, za sad Kindtove špijunske trilogije. Dobro je ovo, al nekako bolji je Super Spy. Posle 10ak dana se već nisam sećao o čemu se ovde radi!
Spy Superb c1-2 (2023, Dark Horse) - Novi serijalčić, super zabavno, duhovito za razliku od gornja dva: špijun koji nije špijun, nego sve na slučajku.

3 Story - The Secret History of the Giant Man (2018, Dark Horse) - Kako je biti najviši čovek ikad? Ok, al ništa spec.

Bloodshot #0 iz Definitive Edition (2019) - simpatičan uvod u još jednu superherojštinu, koju nisam dalje čitao jer nije pisao MK, ali hoću (jednog lepog dana).

Na spisku su mi još "Past Aways - Facedown in the Timestream" i "Super Spy: The Lost Dossiers".
Imate vi još nešto da preporučite?
naker Posted - 18/02/2023 : 20:50:55
Revolver je prvi strip koji sam iščitao od ovog autora i dobro sam birao, jer zadovoljan sam pročitanim. Ko voli mindfuck stripove, ovo je štivo za njega

Full osvrt link
Mr. Bushido Posted - 26/08/2022 : 11:51:10
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Pa ne znam šta da ti kažem za X-O, možda to nije baš neophodno imati na papiru.

Ninjaka još nisam čitao. Čini mi se da se prepliću likovi sa Unity i Rai i ne znam šta je tu sve, treba mi volja da krenem u sve to. Ima da se kupi DeLuxe izdanje, ali je bezobrazno skupo.
Naleteo sam na drugog Ninjaka koji mi se učinio interesantnijim, pre svega zbog crteža. Crtao ga je Javier Pulido (pisao Jeff Parker). Čovek je skinuo stil Jaimea Hernandeza, da je to prosto neverovatno. Ne može uopšte da se provali da li je Jaime ili Pulido.


Kindtove X-O Manowar i Ninjaka sam djelomično čitao, te su mi se poprilično svidjeli. Pogotovo X-O Manowar, jer mi se sviđa ta postavka o umornom ratniku koji više ne želi ratovati, ali ga rat konstantno prati u stopu.
KuntaKinte Posted - 24/08/2022 : 10:35:06
Pa ne znam šta da ti kažem za X-O, možda to nije baš neophodno imati na papiru.

Ninjaka još nisam čitao. Čini mi se da se prepliću likovi sa Unity i Rai i ne znam šta je tu sve, treba mi volja da krenem u sve to. Ima da se kupi DeLuxe izdanje, ali je bezobrazno skupo.
Naleteo sam na drugog Ninjaka koji mi se učinio interesantnijim, pre svega zbog crteža. Crtao ga je Javier Pulido (pisao Jeff Parker). Čovek je skinuo stil Jaimea Hernandeza, da je to prosto neverovatno. Ne može uopšte da se provali da li je Jaime ili Pulido.
Mr. Bushido Posted - 24/08/2022 : 09:46:58
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Ether v1-3 (2017-2020, Dark Horse) Uauuuš. Uglavnom ne volem fentazi, smara me, ali ovo je tako dobro osmišljeno i prelepo nacrtano i obojeno. Ne znam ni da li se svrstava u fentazi, ali tako nešto u svakom slučaju. 15 sveščica, jedan omnibus. Morao sam da imam ovo na papiru i kupio.

Divinity v1-3 (2015-2017, Valiant) Opet neka kvazi izmenjena istorija: Rusi pobede u trci u Svemir i prvi pošalju 3 astronauta u Kosmos, što im omogući da postanu jedina super sila na svetu. Zanimljivo, deluje da su prva dva trejda kao jedna priča, treći šta je bilo posle, ali je u stvari zapakovana celina. Kao začin, ponekad se pojave sporedni likovi koji su poznati iz popularne kulture, kao lik glavne sestre iz Leta iznad kukavičjeg gnezda, meni to bilo simpa. Superherojština, pametano napisano, zaokružena priča, ništa revolucionarno, ali preporuka.

Bang! (2020, Dark Horse) Polusuperherojski Džemsbondiš-Tintiniš-LeagueOfExtraordinaryGentlemeniš: neko tajno udruženje Goldmaze hoće da uništi svet, pa neki pisac skuplja super tim koji će da ih spreči. Jedan trejd, može, ali ne mora, ništa spec, ali zabava za jedno popodne.

Black Badge v1-3 (2019-2020, Boom! Studios) Izviđači špijuni, potpuno simpa, lako i brzo se čita, zabava za dva popodneva. Crtež onaj Tyler Jenkins koji crta poput Lemirea, pa ko voli.

Crimson Flower (2021, Dark Horse) zasnovano na ruskim pričama, radnja opet kao Džejmsbondiš. Zanimljivo nacrtano, ali priča tezgica. Može, ali ne mora. Crtež zanimljivo stilizovan.

Folklords (2020, Boom! Studios) počinje i do pred kraj funkcioniše kao korektan fenzazi, quest, ali ipak antiklimaks na kraju.

X-O Manowar Deluxe Book 1 od 2 (2020, Valiant) Konan u svemiru. Ne znam predistoriju serijala, ovo je prvo što sam čitao, ali se brzo "uđe u svet". Krljačina, borbe, ratovanje, ratovanje, ratovanje, akcija, akcija... Tezgica, ali se lako i brzo čita, za opuštanje. Uglavnom neloše nacrtano.


Već neko vrijeme planiram kupiti Ether i X-O Manowar, a tvoj osvrt me potaknuo da to učinim čim prije.

Želim kupiti i deluxe izdanje Kindtovog Ninjaka, ali druge knjige već dugo nema za kupiti.
KuntaKinte Posted - 23/08/2022 : 10:55:37
Ether v1-3 (2017-2020, Dark Horse) Uauuuš. Uglavnom ne volem fentazi, smara me, ali ovo je tako dobro osmišljeno i prelepo nacrtano i obojeno. Ne znam ni da li se svrstava u fentazi, ali tako nešto u svakom slučaju. 15 sveščica, jedan omnibus. Morao sam da imam ovo na papiru i kupio.

Divinity v1-3 (2015-2017, Valiant) Opet neka kvazi izmenjena istorija: Rusi pobede u trci u Svemir i prvi pošalju 3 astronauta u Kosmos, što im omogući da postanu jedina super sila na svetu. Zanimljivo, deluje da su prva dva trejda kao jedna priča, treći šta je bilo posle, ali je u stvari zapakovana celina. Kao začin, ponekad se pojave sporedni likovi koji su poznati iz popularne kulture, kao lik glavne sestre iz Leta iznad kukavičjeg gnezda, meni to bilo simpa. Superherojština, pametano napisano, zaokružena priča, ništa revolucionarno, ali preporuka.

Bang! (2020, Dark Horse) Polusuperherojski Džemsbondiš-Tintiniš-LeagueOfExtraordinaryGentlemeniš: neko tajno udruženje Goldmaze hoće da uništi svet, pa neki pisac skuplja super tim koji će da ih spreči. Jedan trejd, može, ali ne mora, ništa spec, ali zabava za jedno popodne.

Black Badge v1-3 (2019-2020, Boom! Studios) Izviđači špijuni, potpuno simpa, lako i brzo se čita, zabava za dva popodneva. Crtež onaj Tyler Jenkins koji crta poput Lemirea, pa ko voli.

Crimson Flower (2021, Dark Horse) zasnovano na ruskim pričama, radnja opet kao Džejmsbondiš. Zanimljivo nacrtano, ali priča tezgica. Može, ali ne mora. Crtež zanimljivo stilizovan.

Folklords (2020, Boom! Studios) počinje i do pred kraj funkcioniše kao korektan fenzazi, quest, ali ipak antiklimaks na kraju.

X-O Manowar Deluxe Book 1 od 2 (2020, Valiant) Konan u svemiru. Ne znam predistoriju serijala, ovo je prvo što sam čitao, ali se brzo "uđe u svet". Krljačina, borbe, ratovanje, ratovanje, ratovanje, akcija, akcija... Tezgica, ali se lako i brzo čita, za opuštanje. Uglavnom neloše nacrtano.
ŠAŠ Posted - 12/07/2022 : 15:57:29
pročitao prije grass kings;jako prosječno,niš posebno
shalilo6 Posted - 12/07/2022 : 14:52:45
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by shalilo6

Čitao sam samo njegove stripove za Valiant (Rai, XO Manowar, Ninjak itd.) To je jedino što je od Valianta i valjalo, uz iznimku Quantuma i Woodyja.



Hm, meni je Vendittijev XO Manowar bio skroz solidan.

da, neloš je, ali debelo u sjeni kombinacije Kindt/Crain
Paka01 Posted - 12/07/2022 : 14:39:07
quote:
Originally posted by shalilo6

Čitao sam samo njegove stripove za Valiant (Rai, XO Manowar, Ninjak itd.) To je jedino što je od Valianta i valjalo, uz iznimku Quantuma i Woodyja.



Hm, meni je Vendittijev XO Manowar bio skroz solidan.
shalilo6 Posted - 12/07/2022 : 14:17:50
Čitao sam samo njegove stripove za Valiant (Rai, XO Manowar, Ninjak itd.) To je jedino što je od Valianta i valjalo, uz iznimku Quantuma i Woodyja.
jaki Posted - 12/07/2022 : 12:13:37
Imam osjećaj da bi me na engleskom umorilo...
Čekam Fibru.
KuntaKinte Posted - 12/07/2022 : 11:45:06
Hehe, istina, ali kasnije nije TOLIKO toga nakrcano.
Ja sam sebi zapisivao imena likova, neke odrednice. Stvarno ima mnogo likova i poveznica među njima, plus flešbekovi, pa nije baš lako da se prati. A Kindt je baraba, pa ti svako malo nabaci nešto, ne znaš da li je bitno za priču ili je neka njegova sprdnja ili ludorija. Ali to čini Mind MGMT savršenim.
Jesi li provalio isečke iz onog Upustva (ili kako se već zove) koje je nabacivao po obodima mnogih strana stripa? Ja sam ih jedno vreme čitao, u početku mi bilo baš zabavno, ali sam posle digao ruke.
Paka01 Posted - 12/07/2022 : 11:01:10
Pročitao trećinu Mind MGMT i morao sam uzeti pauzu jer je strip tako zgusnut i krcat informacijama bitnim za priču da sam jednostavno morao stati. Mislim, to mi je (za sada) fantastičan strip i stvarno ga je uživancija čitati, guštao sam iz broja u broj i konstantno bio gladan za još. Kad bih ga morao usporediti s nečim, onda bi to bila tv serija Lost.

Jedva ga čekam dovršiti, ne mogu ni zamisliti u kojem će smjeru ići priča. Naprosto je nevjerojatno da Kindt praktički svako tri stranice ubacuje nešto od krucijalne važnosti za priču, i tako konstantno, a opet sve skupa djeluje sasvim logično i odlično odrađeno.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000