forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Hocemo Dampyra
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

don felipe
New Member

Bosnia and Herzegovina
270 Posts

Member since 28/08/2003

Posted - 15/09/2003 : 09:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send don felipe a Private Message
Pa nisu davali prava imena da bi ko sakrili.

Caramba i Carambita
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 15/09/2003 : 13:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Znaci po vama bi prve dvije epizode trebali masakrirati? To nema logike, ne moze se politika mijesati u strip scenu.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/09/2003 : 15:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Zasto? Strip se mesa u politiku, zasto se politika ne bi mesala u strip?

I dalje, ako cemo doslovce, ovde se politika mne mesa u strip, vec u izdavacku politiku, jer niko nece da krene da objavljuje strip koji bi odmah na pocetku dobio negativne komentare i samim kasnije propao.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

purger27
Starting Member

Croatia
83 Posts

Member since 05/07/2003

Posted - 15/09/2003 : 16:33:18  Show Profile Show Extended Profile  Send purger27 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Vjerujem da Djole misli na prilicno plosnu crno bijelu karakterizaciju sukobljenih strana u BiH gdje su Srbi zlocinci a ostali zrtve. To bi moglo naici na "negodovanje", da se blaze izrazim.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Pa, kao prvo Srbi su zapoceli cisti osvajacki rat u Bosni, kao i u Hrvatskoj i pocinili su daleko najvise zlocina. To su cinjenice. Daleko od toga da i Srbi nisu imali zrtava i pretrpljenih zlocina medju svojim civilnim stanovnistvom, ali i ovakva crno bijela karakterizacija je puno bolja od prikazivanja klasicnog gradjanskog rata izmedju tri jedanke sukobljene strane. Neka se nitko od Srba ne uvrijedi ali to je realnost i neprikosnovena povijesna cinjenica.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29211 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/09/2003 : 16:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ma dobro, ne zelim ulaziti u politicke rasprave.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 15/09/2003 : 16:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by purger27


Pa, kao prvo Srbi su zapoceli cisti osvajacki rat u Bosni, kao i u Hrvatskoj i pocinili su daleko najvise zlocina. To su cinjenice. Daleko od toga da i Srbi nisu imali zrtava i pretrpljenih zlocina medju svojim civilnim stanovnistvom, ali i ovakva crno bijela karakterizacija je puno bolja od prikazivanja klasicnog gradjanskog rata izmedju tri jedanke sukobljene strane. Neka se nitko od Srba ne uvrijedi ali to je realnost i neprikosnovena povijesna cinjenica.



Istoriju pisu pobednici, i nista u njoj nikada nije bilo neprikosnoveno.

To po strani, bez obzira na moj nacionalnost, slozicu se sa vecim delom stvari koje si napisao (mada ne sa svim, no dobro).

ALI...

To ne znaci da Boselli i drugari imaju prava da pausalno ocene jednu slozenu situaciju, pa je jos zacine pogresnim imenima i raznim drugim glupostima. Malo vise istrazivanja, to je sve sto je potrebno.

btw, gde to imas prikazane ratove u ex-YU kao sukob tri ravnopravne strane? Nije zlobno pitanje, samo me zanima.


"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

purger27
Starting Member

Croatia
83 Posts

Member since 05/07/2003

Posted - 16/09/2003 : 09:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send purger27 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by purger27


Pa, kao prvo Srbi su zapoceli cisti osvajacki rat u Bosni, kao i u Hrvatskoj i pocinili su daleko najvise zlocina. To su cinjenice. Daleko od toga da i Srbi nisu imali zrtava i pretrpljenih zlocina medju svojim civilnim stanovnistvom, ali i ovakva crno bijela karakterizacija je puno bolja od prikazivanja klasicnog gradjanskog rata izmedju tri jedanke sukobljene strane. Neka se nitko od Srba ne uvrijedi ali to je realnost i neprikosnovena povijesna cinjenica.



Istoriju pisu pobednici, i nista u njoj nikada nije bilo neprikosnoveno.

To po strani, bez obzira na moj nacionalnost, slozicu se sa vecim delom stvari koje si napisao (mada ne sa svim, no dobro).

ALI...

To ne znaci da Boselli i drugari imaju prava da pausalno ocene jednu slozenu situaciju, pa je jos zacine pogresnim imenima i raznim drugim glupostima. Malo vise istrazivanja, to je sve sto je potrebno.

btw, gde to imas prikazane ratove u ex-YU kao sukob tri ravnopravne strane? Nije zlobno pitanje, samo me zanima.


"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."



Slazem s s tobom u potpunosti sto se tice Bonnelija i potrebi istrazivanja.
Sto se tice prikazivanja ratova u Jugoslaviji, bilo je toga dosta po stranim televizijama, poglavito iz Britanije i Francuske, barem u pocetku. Nemoj me krivo shvatiti, ja nisam nikakav nacionalista i uvijek ponavljam da svih ovih tuznih ratova ne bi ni bilo da nekoliko stotina ljudi nije uspjelo zavaditi citave narode. Oni su se na miru mogli pobiti, a nas pustit da zivimo normalno. Ali...
Go to Top of Page

gari
New Member

Croatia
126 Posts

Member since 20/07/2003

Posted - 16/09/2003 : 09:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send gari a Private Message
Dampyr je ok, ali ja bih radje MV-a.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/09/2003 : 21:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by purger27

Oni su se na miru mogli pobiti, a nas pustit da zivimo normalno.


Amin.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 17/09/2003 : 11:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
E jebiga, onda bi se Njemci uvijek trebali buniti kada ih neko spomene kao zlocince u 2. SR. Svi se trebamo pomiriti sa cinjenicama i akceptirati historiju.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/09/2003 : 12:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon
E jebiga, onda bi se Njemci uvijek trebali buniti kada ih neko spomene kao zlocince u 2. SR.
Situacija ni priblizno nije ista, no dobro, necu da se raspravljam.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 17/09/2003 : 19:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
Nevjerojatno, ni ovdje se ne moze bez tih tema i rasprava.
Uzgred, moze li netko napisati nesto vise o tom Dampyru kao stripu, on mi je potpuno nepoznat, jedino sam shvatio da se radi o nekakvom vampiru i da prve 2 epizode imaju veze s BiH. Gdje se odvijaju ostale epizode?
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 17/09/2003 : 19:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Imaš tekst na www.stripovi.com.

I guess I could be a quiet hero
no one knows the good I've done...
Go to Top of Page

don felipe
New Member

Bosnia and Herzegovina
270 Posts

Member since 28/08/2003

Posted - 17/09/2003 : 19:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send don felipe a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by SejoSexon
E jebiga, onda bi se Njemci uvijek trebali buniti kada ih neko spomene kao zlocince u 2. SR.
Situacija ni priblizno nije ista, no dobro, necu da se raspravljam.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."



Kako nije ista? Zar nije bilo zlocinaca u ovom ratu?
Ma daj.

Caramba i Carambita
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 17/09/2003 : 20:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
I tekst o Dampyru na stripovi.com spominje rat u BIH.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/09/2003 : 20:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by don felipe
Kako nije ista? Zar nije bilo zlocinaca u ovom ratu? Ma daj.
Oh boy. Nije isto u tom pogledu sto se nijedna strana ne moze izjednaciti sa nacistima.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/09/2003 : 21:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
POLITIKA I TO NA FORUMU STRIPOVI!!!

Gde su sad moderatori da brisu politicka sranja?

Mozda se prepucavaju po svastari???

koliki sam baksuz, slomio bih prst cackajuci nos :(
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/09/2003 : 22:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
A cuj, ovo je u okviru rasprave o Dampyru, tj. o losoj pripremi prve dve (i samo prve dve!) epizode.

Ili barem ja to tako shvatam.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/09/2003 : 22:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Uzgred, moze li netko napisati nesto vise o tom Dampyru kao stripu, on mi je potpuno nepoznat, jedino sam shvatio da se radi o nekakvom vampiru i da prve 2 epizode imaju veze s BiH. Gdje se odvijaju ostale epizode?



Imas tekst ovde, a imas i moju recenziju (broja tri, zacudo...). Bice jos, uskoro.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/09/2003 : 22:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
ma pocelo je to pomalo da izlazi iz tih okvira.
jos da je neko reagovao eto karambola opet.
Valjda malo njih i zalazi u topic o Dampyru

koliki sam baksuz, slomio bih prst cackajuci nos :(
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/09/2003 : 23:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
I posle se ljudi cude što ne izlazi... ;)

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 17/09/2003 : 23:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
cuti Djole, i nije tako loae
tri strane topika koji btw ne miriae na mocvaru i lijane i majmune sto se veru po njima

ps. Rece mi Magic da si i ti bio na tribin, bas mi je zao sto se nismo upoznali. No bice prilika

koliki sam baksuz, slomio bih prst cackajuci nos :(
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/09/2003 : 00:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ti si bio sa jedne strane Dusmana, ja sa druge! ;) Tako mi barem kažu.

Pa bezveze, kad ja dolazim posle pocetka i odlazim pre kraja <:/

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 18/09/2003 : 07:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
cudi me zasto Bonelli jos uvijek nije izdao Dampyr spec.!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/09/2003 : 09:38:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa nijedan od tih novijih nema specijalce (ni gigante, ni maxije...).

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000