forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Još jedna anketa
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 15/05/2002 : 07:30:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Recimo meni ni Milazzov crtež nikad nije bio ludo lijep (po meni najljepši ima Diso) vec su mi kod njega uvijek prednost bila nevjerovatna sposobnost kadriranja koje ne hvata samo lice vec i neku emociju u dubini.
Alessandrini je ipak za nijansu slabiji crtac ali njegov rad na MM ipak ostaje impresivan...

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2002 : 10:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Slazem se s - dp - i billyjem da im je slicnost u jednostavnosti i sposobnosti da pogode emocijalno stanje lika
ko je losiji ili bolji to je stvar ukusa ja se necu izjasniti jer su mi fenomenelni i jedan i drugi u tom smislu
dodao bih da za razliku od mnogih crtaca izvrsno barataju sirokim spektrom ljudskih osobina i za razliku od Ferija koji uglavnom ima jake prelaze ( naglo mjenjanje raspolozenja ) kod njih se ti prelazi neprimjecuju i izvrsno su ukomponirani a najjaca im je osobina i jednom i drugom humor
I MM i Ken su ozbiljni junaci ne humorni kao naprimjer AF ali ovaj dvojac se izvrsno sluzi humorom

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2002 : 10:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
billy da li je Diso najbolji crtac to je druga tema ( mislim na crtacku potkovanaost )
Ja mislim da ihima jako puno koji su bolji od njega

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 15/05/2002 : 11:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Krugeru baš me zanima tko je po tebi crtacki najpotkovaniji autor u SBE i generalno.

Go to Top of Page

steinbrenner
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 26/03/2002

Posted - 15/05/2002 : 14:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send steinbrenner a Private Message
poslao sam mejl stripoteci i rekli su mi da izdaju XIII u formi albuma koa sto je isla komanca. od prvog albuma pa nadalje sve u istoj opremi. s postovanjem, zlatko milenkovic. kraj citata
poslao sam im pitanje kad ce to bit, pa sad ocekujem odgovor
izgleda da jedino ja ne volim alessandrinija

A TKO MENE PITA HOCU LI MISTER NOA?
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/05/2002 : 20:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

poslao sam mejl stripoteci i rekli su mi da izdaju XIII u formi albuma koa sto je isla komanca




Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/05/2002 : 20:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Licno vise volim Alessandrinija,a i Misteriju od Kena.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/05/2002 : 21:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Kao prvo Villa onda Civiteli pa Castelini Bianchini i Monti a dodao bih i stargo Ticcija
mislim da je dovoljno s njima je Diso kao malo djete za odraslog covjeka
Jednostavno izgubljen
Nije Diso pogodio karakter Mistre noa to je ocito
Nezna crtali zive likove ukljucujuci i zivotinje ima taj problem ali zato zna dobro nacrtati drvo ili rijeku al sto mu to znaci

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 16/05/2002 : 07:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Složio bih se za Civitellija i Ticcija da su vrhunski crtaci mada Diso nije ništa slabiji od te dvojice.
S druge strane Villa mi nikad nije bio presimpatican, naslovnice Dylan Doga su mu bile krute, neatmosfericne a Dylan mu je imao jajoliku glavu. Kad je stavio svoj hiperrealizam u službu Texu pokazao se puno boljim. Ima dobar potez, savršeno poznaje anatomiju i sve je to uredu ali meni je uvijek bilo crtaca koji su mi bolje pasali.
Castellini je isto poceo raditi na DD i bio mi je preagresivan za duh serije, da bi se kasnije potvrdio odlicnim na Nathanu. S obzirom na taj agresivni stil i cinjenicu da mu crtež najviše dolazi do izražaja u boji, dobro da je otišao za Ameriku.
Montija sam uvijek doživljavao kao sporednu violinu.


Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 16/05/2002 : 15:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
A kakva bi trebala biti glava mozda kockasta
Sigurno je da Vila nije najjaci u Boneliju ali je jedan od najjaci a uglavnom oni koji su najbolji cesto nisu najbolji kod ljudi u vrhu pa tako oni mnogo losiji dospiju ispred kao sto je slucaj s Disom
On nije nista bolji od Ferija , Bignotija ili Donatelija a da nepricam Alesandrinijem i Milazzom
Castelini je agresivan i pase americkom tlu ali je dosta tehnicki potkovan kao i VIla ( ti ti se nesvidjaju )
Monti je izvrstan crtac ali samo na Texu na Mister nou se moram priznati nije iskazao kao na texu ali je opet bacio Disa u sjenu s svojim crtezom
O civiteliju netreba pricati on je svugdje legenda a nitko ga nehvali
ja sam rekao jednom da mi je Vila za nijansu bolji od Civitelija ali to je samo moj ukus pitanje je da li je Villa bolji od Civitelija

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 16/05/2002 : 15:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Zaboravio sam ti reci Civiteli i Tici su daleko ispred Disa
Daj nekom tuntleku koji nema pojma o crtezu i vidjeces kako ce reagirati kad vidi Ticijev i Disov crtez
Normalno je da ce reci za Disa da je losiji a to bi rekao i za Milazov ( mada je milazo prica za sebe on bar zna ozivit junaka a Diso ni to nezna )
Lako je ovako hvaliti Disa na nevidjeno stavi jedan crtez pored drugog pa ces vidjet kolika je razila ali tad ces vidjeti i ono sto nezelis a to su Disove mnogobrojene mane ( prednosti ionako vidis )

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 17/05/2002 : 08:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Baš je Villa crtac koji je stalno guran, još od naslovnica DD, pa do Texa. U svakom slucaju je izvaredan crtac kad se dobro koristi (Tex) ali recimo kad je radio DD vidjelo se da nije pao s Marsa medu bonellijeve crtace.
Civitelli i Ticci su mi prijemciviji crtaci ali idalje mi nisu bolji od Disa. Diso ima jednu nevjerovatnu lakocu crtanja, ima puno bogatiji crtež od Alessandrinija ali opet je sve savršeno rasporedeno i procišceno. Po meni ne stoji da ne zna crtati živa bica (dokazni materijal: Patricija, Talijanka u "Etrurskom demonu", konji u svim vestern epizodama Mister Noa koje je radio, flora i fauna na prvoj stranici Vanninijevih izdanja)

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 17/05/2002 : 23:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Smjesno
mos ti volit koliko oces Disa ali s Ticijem ili Civitelijem se vidi koiko je losiji
naravno kad ih stavis zajedno
Zene su ionako cudna bica tako da to neracunamo
Diso ima problema s crtanjem zivih bica ukljucujuci i zivotinje
o novijim Vaninijim i Sd Misternoa crtaca Disa nezelim ni poricati kad je preocito da je los tako da cu biti dobar i govoriti o starijim Disovim crtezima gdje je opet isti problem nerazgovjetnost i ukocenost ( da ne govorimo o grimasama ) lica junaka
I Bignoti je znao imati pokoji ispad ali je od Disa bolji crtac

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 17/05/2002 : 23:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Uf, sorry spavam nad tastaturom stvarno nemam snage... Nisam tu preko vikenda, odgovorit cu u ponedjeljak.

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 20/05/2002 : 09:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Dvodnevna školska eskurzija via Budimpešta je gotova, pa sam malo potražio ovaj topic. Zakljucio sam da neovisno o razini alkohola u krvi se s nekim stvarima s Krugerom nikad necu složiti ali ovo "žene su ionako cudna bica stoji.

Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 20/05/2002 : 21:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
U kom si hotelu bio? Moj drug je takodje bio par dana u Budimpesti, pa da vidim da li ste mozda bili u istom.

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 20/05/2002 : 23:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Kladim se da je bio u "Stadionu".Tamo guraju sve ekskurzije...

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 21/05/2002 : 12:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Hotel se zove Ventura, više prema rubu grada. Inace, sreli smo jednu srpsku ekskurziju u razgledu Budima ali nisam povatao iz kojeg su grada



Edited by - Billy on 2002/05/21 15:53:52
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 21/05/2002 : 12:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Eh da si isao na ekskurziju 2 nedelje ranije mogli smo se sresti ti i ja.

Lakers are just two letters away from losers,drain the lake!
Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 21/05/2002 : 13:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Mi smo cak trebali po jednoj opciji ici pocetkom mjeseca ali je aranžman za ovaj vikend ispao nešto jeftiniji. Neki drugi put.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/05/2002 : 04:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Trebao si "povatati" neku dobru ribu, a ti nisi povatao cak ni odakle su... Srami se Billy

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 22/05/2002 : 15:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Eh, recimo da imam dobro opravdanje...

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 22/05/2002 : 17:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Da pogadjam:citao si Texa svaku noc?

Lakers are just two letters away from losers,drain the lake!
Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 23/05/2002 : 16:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Sad kad nema Mister Noa, nisam imao puno izbora...

Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 11/06/2002 : 01:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Ne znam da li je kod nas ikad izaslo sta njihovo (mozda u onom prijeratnom almanahu...) ali Sclavi&Giorgio Cavazzano su totalno lud tim, pravili su neke stvari prije DD, i to definitivno treba procitati. Cavazzano je, osim toga, objavio kod Bonellija La Cittr i jos jedan strip kojemu ne mogu da se sjetim naslova.
A tu su jos i Trillo/Altuna i, sto da ne, Stan Lee&Jack Kirby...

I'm not here, this isn't happening
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000