forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdavacki plan
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
29089 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/10/2003 : 19:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Imas podatke prodaje Witcha? Zanima me kako to ide...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 28/10/2003 : 19:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

* Ghost in the shell, mesecno sa jednogodisnjom pauzom izmedju volumea, kiosk, b&w, sto bolji papir (za anime freakove)

* Appleseed, isto kao Ghost in the shell




Držim ti fige, majstore!

"Tek kad sam s tobom, misli su jasne.
Tek kad sam s tobom, alarm ugasne."
Go to Top of Page

nesco
New Member

Serbia
192 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 28/10/2003 : 20:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit nesco's Homepage  Send nesco a Private Message
Pa ovako:
- prva stvar koju bih uradio je to da sve sto izdajem kupim prava i za Srbiju,Hrvatsku i BiH posle eventualno i za Sloveniju
- drugo marketing bi bio vrlo bitan i strogo sproveden: prvo detaljno ispitivanje trzista pa posle jaka reklamna kampanja na televiziji
evo kako bi izgledalo moje izdavastvo
- prvo bi (ma kako god bilo cudno) izdavao)nesto skoro isto kao Mikijev Almanah ,mozda i bas po tom imenu eventualno malo kvalitetnije ako razlika u ceni nebi bila vise od 15 dinara. Mislim da jedno ovakvo izdanje bas fali

-onda od Bonelija: prvo Mister No(zato sto ne izlazi nigde od nasih prostora, a to stvarno ne zasluzuje).Kvalitet kao Ludens
Dylan bi isao prvo sa Specijalima, Almanasima... kvalitet kao u Italiji
Takodje i nove junake koji nisu izlazili u nas.
Zagora ne bi izdavao jer to Croati rade kako valja
-Pa onda albume , trudio bi se da to budu domaci autori.....................................

...Raspolagati tudjom mukom nije mala zajebancija...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/10/2003 : 23:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Pa, na naccin na koji ga je Nacional napravio jest ... A to je bilo ovako (kkao su lagalimene i ja lazzem vas): podsjeti Tally Dark Horse na Grendele bass nekako kad je Nacionalu ostalo dva mjeseca do isteka licence te DH upita N da kae s tim. Pa Drago iz N brzze bolje pokrene stvar, ali mu joss fali tiskara. Te naleti Dragona Danijela ZZdericha, vlasnika Profila, koji mu velikodussno kazze "Ma, ja chu ti to, te mu ih izvrti zabadav." Tako knjiga bi otisnuta, a Drago se suocci s problemom distribucije. Na ssto che Danijel "Ma, to chu ti ja!" I otkupi Danijelo 400 kom knjige koju je sam tiskao s 40% off - sva lova ccist prihod Nacionalu, plus ono ssto se prodalo u shopu plus stotinjak nadrudzzbi posstom ... Kako da izgube kad su ulozzili relativno malo? Ali daj ti ponovi takav coup ...


Oh boy... dakle, zbilja neponovljivo...

quote:
Originally posted by mcn

U dvije rijecci: spizdit sve pare na Q te tako, na vlastitom primjeru, dokazati tvrdnju da na kioske ne treba ichi s neccim ssto nije otprije poznato,


Obozavam te kad se trudis da budes pesimista.

Naravno, donekle si u pravu, i sa ovakvom koncepcijom Q-a, jeste malo problematican za prodaju, ali siguran sam da moze da se uspostavi trziste i za to... sve je stvar planiranja...

quote:
Originally posted by mcn

ili nije jako dobro nanissanjeno (WITCH polako postaje fenomen; tko ccita stripove: CURICE!! Odjebite deccaci, vi ste otpatci prosslosti!)


Witch nije samo ovdasnji fenomen (mada nemam pojma kako ide prodaja u S&M). To gura i u Bugarskoj, i u Madjarskoj, a verovatno i drugde. Sto je veoma, veoma cudno... ja tipujem da su u pitanju subliminalne poruke koje se ubacuju u reklame za uloske.


"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6098 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 28/10/2003 : 23:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Witch izlazi i u Grckoj.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/10/2003 : 23:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
U reklamama za uloske, kazem vam ja! Sve je to zavera, ZAVERA!

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/10/2003 : 23:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Da,zavera loseg ukusa .

The owls are not what they seem.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 29/10/2003 : 08:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Voleo bih poceti sa Chester Brown-om i njegovim Ed the Happy Clown-om, nastaviti mozda sa bracom Hernandez...ma ima dosta toga ali sumnjam da na ovom sajtu takvi stripovi nekoga interesuju(osim par izuzetaka )...
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17228 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/10/2003 : 09:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Aco:
_____________________
Witch izlazi i u Grckoj.
_____________________

Sigurno? Nisam ga video ni na jednom kiosku tamo...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/10/2003 : 16:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Imas podatke prodaje Witcha? Zanima me kako to ide...

Ne, al' bogme, tkogod ima kcher pricca kako je/su zabrijali na WITCH.

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/10/2003 : 16:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Obozavam te kad se trudis da budes pesimista.

Tenkju, tenkju, vil bi hir ol vik ...

>Naravno, donekle si u pravu, i sa ovakvom koncepcijom Q-a, jeste
>malo problematican za prodaju

Jest, bass sam nekidan priccao s Milanom kako se Q, sam od sebe profilira autorskije negossto sam mislio da hoche, ali iskreno, ne vjerujem da bi se prodavao ni bolje ni slabije da su unutra, recimo, 100 BULLETS (koji, recimo, ne dolaze u obzir jerbo ih ima previsse za 3-mjeseccni ritam). Jednostavno, postoji X ljudi koje zanima strip magazin i oni ga kupuju. Pitanje je samo kada che glas o Q-u dospjeti do cijelog X-a i je li cijeli X dovoljan da Q ostane na povrssini.

Kvaliteta produkta je, dakako, neupitna...

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2003 : 17:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Dakako.

Ali zanima me ova prica sa X ljudi: da li je taj broj dovoljan da Q (ili bilo koji drugi strip magazin) ostane na povrsini? Ja imam onu teoriju da na trzistu ex Yu postoji cirka 500 ljudi koji ce kupiti ama bas sve sto izadje, i da svoje biznis racunice treba bazirati na tome. Da li je tako?

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/10/2003 : 17:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ja imam onu teoriju da na trzistu ex Yu postoji cirka 500 ljudi koji
>ce kupiti ama bas sve sto izadje, i da svoje biznis racunice treba
>bazirati na tome. Da li je tako?

Mozzda, u kojem sluccaju zaboravi kioske. Q se pokriva na 1500 prodanih, a za sada smo joss daleko i od 1000.

Tih 500 su osnova za kalkulacije o albumima, ali nije li uzzasno uzaludno hraniti samo njih bez ikakve perspektive rasta ... Zato i razgovaramo o kioscima, uprkos maloj nadi. I zatobi mozzda trebali razgovarati o web-stripu. Itko bio na www.serializer.net?

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2003 : 17:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne bi funkcionisalo. Ili barem ne ako se placa.

No, nisam sa 500 ljudi mislio na celokupnu publiku stripova. To su hard core fanovi (kao mi ovde), koji ce kupiti SVE, sta god to bilo. Imas gomilu drugih ljudi koji ce kupiti samo ono sto im se svidja, ili samo kada imaju para...

A sto se tice trzista, njega treba maziti i paziti, i negovati, to znas i sam... imam ovde negde neki stari post o tome, probacu da ga iskopam.

"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29089 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/10/2003 : 17:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
I ja mislim da serializer net ne bi funkcionirao. Pogledaj npr. donacije za stripovi.com (dobro, nije skroz identican slucaj, ali dovoljno dobar).

Sto se tice 500 ljudi koji kupuju sve, mislim da ih ima jako jako malo koji kupuju bas sve. Cak ni od ljudi na Forumu ih nema puno. Ja npr. ne kupujem sve, pa cak ni VJ (koji inace kupuje i skuplja SVE:-) ). Ali dobro, jasno je sto si mislio.

Problem izdavastva je prilicno slozen i tesko ga je tek tako objasniti. Jer u principu ako znas problem onda imas i pola rjesenja, zar ne?


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2003 : 17:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa evo onog mog starog posta iz marta meseca koji se bavi tom tematikom...

quote:
Slozen problem. Sve sto cu reci, pricam za Srbiju, mada sumnjam da je i kod vas puno drugacije.

Prvo, apropo toga da narod nema para: to i jeste i nije tacno. Narod se odvikao od toga da DAJE pare. U opstem haosu kada ti dinar nije vredeo nista, a banke su blatantno ukrale ustedjevinu, slamarica je pocela da radi prekovremeno. Na raznim mestima sam navukao na ssebe odijum sagovronika tvrdnjom da 99,5% srpskih porodica ima cetvorocifrenu ustedjevinu (u markama. Ma ne, kazu drugi, ljudi su siromasni, nemaju sta da jedu. I onda kad je bila zamena za evro, zamene 8 MILIJARDI MARAKA! Ali, to je iz slamarice izaslo tad, pa ko zna kad. Oni za koje se stmpaju razni Mobil magazini, Jefimija i ostale gluposti su pak sasvim drugi tip ljudi. Rec je o "novopecenim" bogatasima koji to kupuju zbog, kako neko ispravno rece, statusnog simbola. Sve skupa, problem je sto nema SREDNJE KLASE koja bi imala neke pare, ali ne prevelike, i ne bi ih bilo strah da te pare trosi. Ona prva skupina ljudi koja krije pare u slmaraicama nece dati pare ni za mnogo neophodnije stvari od stripova (tipa patike i pantalone), a druga sorta za stripove nije ni cula. Ostalo je nas petstotinjak koji se secamo stripova i voljni smo da damo pare za njih.

I tu dolazimo do drugog problema: ko kupuje stripove danas, a ko ih je kupovao pre petnaest godina? Tada su ih kupovali zagrizeni strip fanovi plus klinci koji su sa Mikijevog Zabavnika logicno presli na Biser Strip, pa na Stripoteku i Zlatnu seriju, and from there, sky is the limit. Tadasnji klinci su postali danasnji zagrizeni strip fanovi, tj. mi. Ali novih klinaca nije bilo. I u krajnjoj liniji, to nije problem samo kod nas, u nasem mentalitetu: ako nekom malom italijanu ponudis da bira izmedju Playstationa i Zagora, izabrace Playstation. razlika je jedino sto on ne mora da BIRA izmedju ta dva. Kod nas, kada klinci moraju da traze novce od roditelja koji imaju pare u slamaricama ali ih je strah da ih vade samo za jedno, strip ce uvek izgubiti.

Ni strip izdavaci nisu bas potpomogli stvarima: u Srbiji se strip prakticno zatvorio u knjizare i zavisi od par pirata i njihove volje da izdaju nesto. A oni nece izdavati Paju Patka i Bambija. U krajnjoj liniji, piratima (koje, da se razumemo, u trenutnoj situaciji ipak podrzavam) i ne odgovara da povecavaju tiraz: od petsto ili hiljadu primeraka se moze solidno ziveti, a ako ih ima vise, postoji opasnost da zapadnu drzavi za oko i da ih pojure. S druge strane, nedostatak ikakvog planiranja kog zvanicnih izdavaca (Marketprinta, npr.) takodje ne pomaze. Super je stripoteka, ali da li ona ima neki PLAN pri izdavanju, ili se oslanja na to da ima nas petsto fanatika koji cemo je kupovati STA GOD da izdaje? Naravno da nema plan: oni imaju racunicu sa kojom na trzistu takvom kakvo je imaju neki profit i NE TRUDE se da maximiziraju to trziste. Nije ni cudo: pedeset godina samoupravljanja ih nije naucilo da se za trziste treba boriti, naprotiv: ti radis svoj posao, a drzava ce se potruditi da dobijes pare. Drustveni sistem se promenio, ali oni kao da to ne znaju.
Kad se na sve dodaju i razmirice izmedju pirata i zvanicnih izdavaca, imamo Aater Blistoka i Torgala u tri izdanja. A recimo Sodu, Rubinu i Billy the Cat ni u jednom.

STA JE RESENJE?

Ukinuti klubove za iznajmljivanje Playstationa, pa ce se klinci vratiti stripu. :)

A sad ozbiljno. Prvo, najtezi deo zato sto uopste ne zavisi od strip zajednice: drzava mora da povrati autoritet i da ponovo uliva sigurnost gradjanima, da se ne plase da trose svoju ustedjevinu. Kako stvari stoje, to mozemo ovde ocekivati za neke dve godine, plus godinu dana da se ljudi oslobode.

A zatim, potreban je PLAN.Ne mozemo da priustimo sebi da imamo po pet izdanja istog stripa. Mora da se zna ko sta stampa, i to da se zna nivou cele ex Yu, a ne samo na nacionalnom.
Logicno bi bilo da zvanicni izdavaci objavljuju vec proverene stvari (tipa Blistok i torgal, ali u formi ALBUMA, sa tvrdim koricama, jer proverenijih stripova od tih nema), a da se pirati bace na eksperimentisanje (tipa mange, recimo), jer oni imaju proverenu publiku, nas 500 koji ce kupiti AMA BAS SVE sto izdaju (osim ako bas ne preteraju - primer: b&w Najamnik) i ne moraju toliko da se brinu za pokrivanje troskova i zaradu. Dalje, mora da se napravi odredjena gradacija ozbiljnosti stripova. Recimo, klinci koji sada u Srbiji citaju Izzyja (koji, koliko god da iz duse prezirem Luxor, ipak ima svoju svrhu) nemaju na sta da predju kada prerastu taj strip. Zagor moze da se nadje samo u strip-shopovima, Spirou, Asterix i Talicni Tom cak ni tamo. A od Izzyja do Torpeda koji objavljuje Stripoteka je dugacak put.

Dakle, predlazem SAMIT!

Na njemu bi se skupile sve znacajnije face iz strip izdavastva (legalnog i nelegalnog), i to iz ex Yu, plus znacajnije face strip scene uopste, plus nekoliko predstavnika fandoma.

Ko bi sve trebao da bude tu?

Pa, iz Srbije recimo Zlatko iz Stripoteke, Dark House iz... pa, iz Dark House, Rusalic iz System/Vanninija, Kutlesic iz Luixora (ako jos uvek on vodi celu pricu), neko iz Politikonog Zbavnika, neko iz Mavericka (ako jos postoje), plus, Miroslav iz Alan Forda, Sloba iz Darkwooda, recimo Marko Stojanovic iz ekipe okupljene oko niskog Strip Pressinga (plus neko iz So Young & Co/Crazy Cow ili kako se vec danas zovu ti pirati), zatim neko iz MAHa, i onaj momak koji rad Graficku zaveru,pa jos i vidjenije strip face tipa Vlade Vesovica i Baneta Kerca (strip teoreticare tipa Bosko Milin/Slobodan Ivkov bih hvala lepo preskocio).

Iz Hrvatske bi tu naravno bili Bernard i Tally, neko iz Borgesa ili ko vec izdaje AF, neko iz SD, Tico iz Endema, plus recimo Macan... dalje dopunite sami.

Doticne persone treba da sednu i dogovore se (veoma tezak zadatak, posto je "bara mala, ali puna krokodila", i licni animoziteti su ogromni) ko ce sta da izdaje. Stripova ima dovoljno za sve. Pare mogu da se nadju uz pomoc dijaspore (kako je, Dado? ;) ), a skup te velicine bi doneo i odredjenu medijsku paznju, pa bi se mozda mogli pokupiti i neki novci od medjunarodnih organizacija na foru "pomirenje kroz strip" ili tako nesto.

Sa tog skupa bi trebalo da se izadje sa jasnom strategijom propagiranja stripa, pa da se prione na posao.

Ovako, neusaglaseno, propasce i ono malo sto imamo.

Mi sa stripova.com bi trebali da se podelimo da se podelimo u dve ekipe.
Prva bi pocela sa pripremama za odrzavanje samita, imajuci u vidu da to svakako ne bi moglo da se dogodi ove godine, mozda cak ni sledece, ali one tamo bi moralo.

Druga ekipa bi pocela diverzantske akcije protiv klubova za iznajmljivanje Playstationa.

"This is the world - THERE IS NO OTHER..."



"Doveva essere un mio omonimo... mi spiace per lui, ma io sono vivo..."
Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 29/10/2003 : 19:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message
Koliko uopste kostaju prava za Bonelija,Asterixa,Corta,Blueberrya,Lucky Lukea...?

Zna li neko?
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 29/10/2003 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Rijeci ti se pozlatile Djole.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/10/2003 : 21:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Pa evo onog mog starog posta iz marta meseca koji se bavi tom
>tematikom...

Uh,dugaccak je za ccitanje ...

Siriuzli...

>Prvo, apropo toga da narod nema para

Narod nema para za pifdarije. A strip (i kultura) su pifdarije jerbo nisu od zzivotne vazznosti. To si u principu i ti rekao sa srednjom klasom - ona jedina ima vremena za pifdarije, oni druge ili pate za nofcima ili ih trosse.

>je kupovao pre petnaest godina? Tada su ih kupovali zagrizeni strip
>fanovi plus klinci

Znass, pitam se ... Ovo ssto ti kazzess jest ustaljena mudrost, ali ustaljene mudrosti nisu uvijek toccne. Mi stalno kukamo kako klinci ne ccitaju visse stripove, ali da li su ih doista nekad kupovali? Ili su ih kupovala njihova starija ssljakerska bracha i occevi koji bi kupili neki ssit (jer je u sedamdesetima bilo para) da se ccita po autobusu pa se onda doma dalo klincu kao kupilo se za njega? Pa onda klinci to ccitali i mijenjali i zavoljeli ... Ja znam da je mene otac navukao na stripove, on je kupovao i Cak i Zov, a onda ga ja izdao i pressao na Velikog Bleka i Alana Forda pa je trebalo par godina da poccnem kupovati nessto ssto ga je zanimalo ...

Da li su zbilja klinci kupovali stripove? Kod mene u razredu mozzda dva-tri ... Gotovo bih rekao da visse klinkica danas kupuje WITCH.

Ergo ... Ergo, da vi tukani pravite djecu umjesto ssto ccitate stripove mozzda bismo imali novu generaciju ccitalaca... Siriuzli, nisu klinci krivi, oni se rado navuku na svassta ssareno, ali kad se jedan CD preprzzi za dvije kune, a jedan Zagor kossta 16 ...

> Super je stripoteka, ali da li ona ima neki PLAN pri izdavanju

Mislim da ima, ali oprezan. Ipak su krenuli s Akirom ssto je za njih drasticcno novo i ipak guraju maticcnu reviju mjeseccno pa visse, ssto neko recce, "nije pitanje hoche li iduchi broj izachi" ssto je velik, velik korak ...

> A recimo Sodu, Rubinu i Billy the Cat ni u jednom.

Imamo Sodu u dva...:) BtC znass da ne volim, a da Rubina nije piccka bila bi kurac.

(Je l'smijem ja psovat' na ovom forumu? )

>Logicno bi bilo da zvanicni izdavaci objavljuju vec proverene
>stvari ali u formi ALBUMA, a da se pirati bace na eksperimentisanje

To dobro zvucci.

>Doticne persone treba da sednu i dogovore se (veoma tezak zadatak,
>posto je "bara mala, ali puna krokodila"

Visse ssto se ljudi boje odati, ali mislim da dogovori postoje. Bernard mozzda neche javno priccati ssto sve planira, neche ni Zlatko, nechu ni ja, ali chemo si medjusobno rechi. Nitko nije toliko totalno glup da ulijeche u preklapanje. Krokodila ima, ali bara nije toliko mala, joss uvijek je glad vecha od ponude.

I tako. Ne znam koliko je summit realan, ali te lijepo vidjeti kako se trudiss biti optimist...

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 29/10/2003 : 21:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Bas sam danas u nekim zenskim novinama vidio reklamu za Witch, pise da se prodaje na trideset (!) jezika!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/10/2003 : 22:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Bas sam danas u nekim zenskim novinama vidio reklamu za Witch, pise
>da se prodaje na trideset (!) jezika!

To ti je Egmontova multinacionalna massinerija ...

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 29/10/2003 : 22:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

(Je l'smijem ja psovat' na ovom forumu?


Pa nesto si brzo presao sa "pifdarije" na "da nije piccka bila bi kurac"

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 29/10/2003 : 23:13:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

Voleo bih poceti sa Chester Brown-om i njegovim Ed the Happy Clown-om, nastaviti mozda sa bracom Hernandez...ma ima dosta toga ali sumnjam da na ovom sajtu takvi stripovi nekoga interesuju(osim par izuzetaka )...


bolje pocheti sa I never liked you od Chestera(pitkija i laksha za identifikaciju pricha),nastaviti sa bratjom Hernandez i to naravno sa Love and Rockets(za cice)i Birdland(za perverznjake kojima josh uvek Sex Strip nedostaje:) i zacementirati status sa Hate od Baggea i Peepshow od Matta(za punkere i porno frikove:)
od domatjih snaga tu bi ishao jedino Poposhak i Cvetje i to regularna serija m e s e ch n o(jes` chuo G!?:)i bar jedno tri spin offa pride(Grba(fala DeDa) i starost Poposhka i Cvetja pod obavezno:)
da imam par stotina hiljada dinara za baciti to bi mi bio kratkorochni plan.
dugorochni bi ukljuchivao i par kvalitetnih mangi(jumping on the bandwagon jbga:)tipa Battle Angel Alita,Blame!(za ne verovati ali Ameri ovo josh uvek nisu provalili!!!!!!!!!!) i recimo MPD Psyho za gore frikove + naravno one divne spajdije koje Tally uporno preskache(mangaverse spiderman,legend of the spider clan i naravno Amazing sa JRJR i Strazinskim)
onda bi objavljivao ljigave porno i fetish mange ne bi li tako navukao pare za objavljivanje stvari koje vrede(vidi Fantagraphics/Eros model:)
Preachera Ennisovog chisto zato shto je zakon strip i zato shto bi Srbi popizdeli kad bi tu blasfemiju na kiosku videla te bi ga kupovali glede javnog spaljivanja po trgovima(der iz no sach a ting ez bed publisiti:)

naravno PRE svih ovih zajebancija objavio bih komplet TOTA(5i album izlazi za dve sedmice!!!!!!!)medju jednim tvrdim koricama na A3 formatu pa nek masa vidi kako se crta:)


naravno sve ovo spada pod shbbkbb varijantu.ne gube mi se(vishe)pare.
pogotovu ne svoje.
omatorilo se izgleda jbga...

************************
" Kazem da je jedina sigurnost ona u svoju desnicu! " - reche Mister Machak u Q-u #1, stranica 53, kadar chetvrti:)
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4881 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 30/10/2003 : 00:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Bravo care, ni jedne zvezdice!

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 30/10/2003 : 09:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:
Originally posted by dekara

quote:
Originally posted by Pajke

Voleo bih poceti sa Chester Brown-om i njegovim Ed the Happy Clown-om, nastaviti mozda sa bracom Hernandez...ma ima dosta toga ali sumnjam da na ovom sajtu takvi stripovi nekoga interesuju(osim par izuzetaka )...


bolje pocheti sa I never liked you od Chestera(pitkija i laksha za identifikaciju pricha),nastaviti sa bratjom Hernandez i to naravno sa Love and Rockets(za cice)i Birdland(za perverznjake kojima josh uvek Sex Strip nedostaje:) i zacementirati status sa Hate od Baggea i Peepshow od Matta(za punkere i porno frikove:)
od domatjih snaga tu bi ishao jedino Poposhak i Cvetje i to regularna serija m e s e ch n o(jes` chuo G!?:)i bar jedno tri spin offa pride(Grba(fala DeDa) i starost Poposhka i Cvetja pod obavezno:)
da imam par stotina hiljada dinara za baciti to bi mi bio kratkorochni plan.
dugorochni bi ukljuchivao i par kvalitetnih mangi(jumping on the bandwagon jbga:)tipa Battle Angel Alita,Blame!(za ne verovati ali Ameri ovo josh uvek nisu provalili!!!!!!!!!!) i recimo MPD Psyho za gore frikove + naravno one divne spajdije koje Tally uporno preskache(mangaverse spiderman,legend of the spider clan i naravno Amazing sa JRJR i Strazinskim)
onda bi objavljivao ljigave porno i fetish mange ne bi li tako navukao pare za objavljivanje stvari koje vrede(vidi Fantagraphics/Eros model:)
Preachera Ennisovog chisto zato shto je zakon strip i zato shto bi Srbi popizdeli kad bi tu blasfemiju na kiosku videla te bi ga kupovali glede javnog spaljivanja po trgovima(der iz no sach a ting ez bed publisiti:)

naravno PRE svih ovih zajebancija objavio bih komplet TOTA(5i album izlazi za dve sedmice!!!!!!!)medju jednim tvrdim koricama na A3 formatu pa nek masa vidi kako se crta:)


naravno sve ovo spada pod shbbkbb varijantu.ne gube mi se(vishe)pare.
pogotovu ne svoje.
omatorilo se izgleda jbga...

************************
" Kazem da je jedina sigurnost ona u svoju desnicu! " - reche Mister Machak u Q-u #1, stranica 53, kadar chetvrti:)



Ako se obogatim ima da te uzmem za glavnog urednika stripova koje ces objavljivati po mojoj volji!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000