forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 privjuvz - odabir za novembar
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 12/11/2003 : 01:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
nema chika macana da pokrene topic pa tju ja preuzeti tu obavezu i obavestiti vas da je ovomesechni privjuvz napokon nabavljiv na netu tako da mozete da krenete sa uzdisanjem za zeljenim i ponekad toliko
nedostupnim naslovima sa kojima nas ameri iz meseca u mesec zatrpavaju.
ja sam sebe morao ogranichiti na 50 dolarchitja mesechno tako da je ovaj izbor koji sledi neka relativno suzena verzija ali najbitnije stvari su tu.

hirvigo!

*DC: THE NEW FRONTIER #1
WRITTEN BY DARWYN COOKE;
ART AND COVER BY COOKE

strip koji sam odma` po najavljivanju na newsarami pre par meseci oshacovao se napokon pojavio i to ne kao maxi serija od 12 vetj kao (mini?) serija od 6 prestige format sveski shto je po meni mozda i bolja varijanta jer em dobijesh vishe zadovoljstva mesechno em chekash pola godine manje shto nije zanemarljivo!
o stripu nemam retji nishta konkretno sem da ga je iscrtao i ispisao darwin cooke meni lichno jedan od najinteresantnijih likova na usa meinstrim sceni.sve stvari koje sam do sada vidjao od njega su A+ varijante(wolverine/doop,selinas big score, catwoman sa brubakerom)tako da nema bojazni da ni ovo izdanje netje biti.

naravno DC nastavlja svoju politiku promovisanja svojih exkluzivnih pulena shtampajutji i neka davno rasprodata ali kvalitetna izdanja tako da ovaj put dobijamo stari cookeov BATMAN: EGO koji je chak i uvrshtjen u jedan od best batman stories ever tell shto stvarno i zasluzuje.
da imam samo 7 dolara fore izmedju ova dva naslova bi se kolebao satima.


*stara lucifer faca mike carey izgleda planira da krene azzarelovim stopama tako da je svome spisku naslova(lucifer,hellblazer i u najavi wetworks V2 sa While Portaciom)dodao i par mini serijica od kojih prva starta MY FAITH IN FRANKIE - kaze tizer ovako:about a teenage girl who has her own personal god. Since she was a baby, Frankie has been protected and aided by the deity Jeriven. Now she's
trying to spice up her love life, and she doesn't need Jeriven's constant supervision, so she kicks him to the curb.
But Jeriven isn't about to lose his sole disciple lying down…

sve je to lepo al mene je tu vishe povukla chinjenica da je u ulozi tushera faca zvana marc hempel na kojeg ja imam zeshtji fetish u zadnje vreme:)
linije je pre njega povlachio newcomer sonny liew koji po par vidjenih strana o b e tj a v a.



*DUNGEON: THE EARLY YEARS #1
by Christophe Blain, Lewis Trondheim, & Joann Sfar
ovo je jedan od dva serijala(drugi je naravno TOTO:)koji su mi povratili nadu u kvalitetni i zabavni francuski strip i naterali me da uprkos chinjenici da francuski u zivotu nisam beknuo pljusnem pristojan kesh za njihovu nabavku.
nazalost nisam trenutno ni na pola jer su megalomani olicheni u gorepotpisanim autorima ucrtali da tje odraditi 300(!!!!!!!!!)albuma shto u standardnim donjon(dungeon jelte) serijalima Potron-Minet, Zénith i Crépuscule shto u posebnim spin off varijantama tipa Parade, Monsters i Bonus.zadnji put kad sam proveravao bili su na 22 albuma s
tim shto je u medjuvremenu izashao bar josh dva tri jer im je tempo ubistven(mislim da na svaka dva meseca izadje po jedan ili chak dva donjon izdanja)
parada kvalitetnih crtacha se ne zavrshava sa trondheimom,sfarom i blainom vetj je tu pridodata i masa likova tipa yoann(totototototototototototototototo:)blanquet,mazan,larcenet,blutch..itd..itd...
uglavnom NBM je pre ovog mini serijala objavio i komplet trondheimov donjon: zenith u (chini mi se)9 sveshchica shto bi za pochetak bilo sasvim dovoljno.shteta samo shto nisu odradjeni u koloru kao originalne FRA verzije ali k bolje da se pojavi i b&w negoli nikako.
definitivno vredi overiti ako nishta drugo a ono zbog radi prelepog crteza.

pick of the month po meni.


*SCARY GODMOTHER: GHOUL'S OUT FOR SUMMER SIX-PACK

jill thompson je verovatno najpoznatija po svom radu na sendmenu sa gejmenom ali meni je lichno najbolja kada se opusti u ovom naslovu i pokaze kako jedan pravi all ages strip treba da izgleda.
nije tolko dobar kao BONE ali je vredan paznje.


*STARTLING STORIES: THE INCORRIGIBLE HULK #1 (ONE-SHOT)

oOooOOoooOOdDaAAaAAaAAaaaaaaaaaAAAaaa!!!!
peter bagge josh jedared uzvratja marvelu udarac:)
legendarna indy faca koji je sa svojim startling stories megalomaniacal spiderman uspeo dobrano da iznervira spidey fanove vratja se i to sa nanovijom filmskom marvel zvezdom hulkom!
videtjemo kolko tje ovaj put daleko itji.


*i za kraj malko PUNISHERa ovaj put u MAXu shto bi trebalo da znachi da tje psovati i ubijati neshto vishe i zeshtje negoli uobichajeno.
treba tom ennisu dati malko vishe prostora i slobode oduvek sam to govorio:)
dva broja ovaj mesec tako da tje biti dovoljno verujem:)


eto toliko od mene.
zveles i macan su na redu:)

************************
gimme some sugar, baby.

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 12/11/2003 : 02:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>nema chika macana da pokrene topic pa tju ja preuzeti tu obavezu i
>obavestiti vas da je ovomesechni privjuvz napokon nabavljiv na netu

Epakadnijebilo Previewsa...

Idem sad vidit gdje ga mogu skinut ...

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 12/11/2003 : 08:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
DARWYN COOKE RULES!!!

Imam skinute "major" solicitacije vec tjedan-dva, ali ih još nisam uspio sve pregledati. Kad to napravim, slijedi odabir.

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/11/2003 : 00:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Evo, ja sam skinuo, pregledao, odabrao, ali uslijed nagomilanih rokova i privatnih problema neche biti komentara prije nedjelje naveccer, ponedjeljka.

Ovo postam samo da topic poskocci.

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/11/2003 : 11:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
DC-jeve solicitacije, ne za ovaj vec za sljedeci mjesec, možete pogledati na:

http://www.comicscontinuum.com/stories/0311/18/dcindex.htm

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 19/11/2003 : 09:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
trt...nishta interesantno...
a taman sam pocheo da ih hvalim:)

************************
gimme some sugar, baby.

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/11/2003 : 09:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Hajde i ja, konaccno ...

Prvo komentar ili dva na Dekarin izbor (ne da ga sprjeccavam da bilo ssto bira, samo crtica o tome zassto izbor nije i moj ...

*DC: THE NEW FRONTIER #1
WRITTEN BY DARWYN COOKE;

COOK crta slatko, ali ja sam turbo umoran od stripova za koje moram poznavati povijest izdavacceva Universa (ccak i ako je poznajem) da bi mi bilo stalo. Zato u mom izboru ima vrlo malo suvremenih superherojskih sripova.

>*stara lucifer faca mike carey izgleda planira da krene

Ne mogu podnijeti Mikea Careya ili zato ssto nema vlastitu liccnost vech se kameleonski prilagodjava serijalu ili zato ssto sam, sstono bi Djole rekao, ljubomoran. U svakom sluccaju, ABC (Azzarello, Bendis, Carey) me ostavljaju mrtvim-ladnim.

>*DUNGEON: THE EARLY YEARS #1
>by Christophe Blain, Lewis Trondheim, & Joann Sfar

CCitam tu i tamona vrancuskom i vrlo je dobro, iako ne i najbolje ni od Trondheima ni od SFara. Ali vjerojatno nezaobilazna literatura sa dve AD&D gamere...:)

>*SCARY GODMOTHER: GHOUL'S OUT FOR SUMMER SIX-PACK
>*STARTLING STORIES: THE INCORRIGIBLE HULK #1 (ONE-SHOT)

Nisam fan ni Jill Thompson ni Petera Baggea (koji je solidan, vrlosolidan, ali meni jednostavno nikad, nikad,nikad nije smijessan)...:(

>*i za kraj malko PUNISHERa ovaj put u MAXu shto bi trebalo da znachi

Umorio me Ellis, kao da mu je dosta da se trudi i sad leti na autopilotu. Ako chemo do Punishera, onda bih spomenuo:

>ESSENTIAL PUNISHER VOL. 1 TPB
>568 PGS./B&W/MARVEL PSR…$14.99

Sve klasiccne pricce iako sam, priznajem, na kraju odluccio ne kupiti ni to, jerbo zapravo zamjeram Punisheru njegovu amoralnost...

Zatim sam copypasteao ovo:

>LOVECRAFT is a 144-page VERTIGO original hardcover graphic novel
$24.95 U.S.

Ali se poslije nisam mogaosjetiti zassto (mozzda je bio neki dobar crtacc?) pa nisam ni naruccio. Bass sam gad.

>SUPERMAN: SECRET IDENTITY

Je zanimljiv jerbo Kurt Busiek zaista lijepo zna pisati superheroje. Naravno, ja sam od istih umoran pa ni ovonisam naruccio, ali prenosim tekst najave jerbo je, ccak i kroz umor, zanimljiv:

>All Clark wants is to be a writer, but his daily life is filled with
>the taunts and jibes of his peers, comparing him to that other Clark
>Kent — the one with super-powers… "Hey Clark, where's your X-ray
>vision? How come you can't fly?"
>Until one day when Clark awakens to discover that he can fly…that he
>does in fact have super-strength! But where did these powers come
>from? Why? And what's he going to do about it?

Ono ssto jesam naruccio jest:

>REX MUNDI, VOL. 1: THE GUARDIAN OF THE TEMPLE TP
>FC 176 pgs. $14.95

Jerbo ga svi dosta hvalu. Mozzda je njesra, ali jebiga, barem je nessto novo, a ne isti stari junaci u istim starim zapletima ...

Ovo sam preskocciopo faktoru para i vjerojatne moguchnosti kasnije nabave:
>CLASSIC PIN-UPS: JACK COLE SC
>Edited by Alex Chun
>SC, 6x8, 96pg, b&w $19.95
ali Cole je zakon.

Medjutim, kako je i Jason (vidi Q2) tek zakon,ogotovo u duzzim stvarima, odmah sam naruccio kod Fantagraphicsa one stvari koje imaju tekst pa ih ne mogu ccitati na norvesskom (Iako su norvesska izdanja ljepssa):

>TELL ME SOMETHING GN
>by Jason
>SC, 7x10, 48pg, b&w $6.95

>THE IRON WAGON SC
>by Jason; based on a book by Stein Riverton
>SC, 7x10, 80pg, PC $12.95

A onda sam naruccio i ovo jer Woodring crta UH!:

>JIM #1-6 PACK
>by Jim Woodring
>Pack (x6 w/Signed Card) $17.95

U potrazi za neccim upotrebljivim za Q, uzeo sam i
>INSIGHT STUDIOS GROUP
>O/A MARC HEMPEL'S NAKED BRAIN #3
>b&w, 32pg (3 of 3) $2.95
iako sam s Hempelovim humorom tako-tako.

Ali mi je zatosljedechi strip pao toccno u moje meta-strip interese:
>NBM PUBLISHING
>THE BRISTOL BOARD JUNGLE GN
>by Mark Kneece & Bob Pendarvis
>A full college class on creating comics in a graphic novel! Learn
>the secrets of the trade but also the secrets of the students who
>make quite a cast of characters. Can the professors keep up? Life is
>art! By two professors of the Savannah College of Art &
>Design with a class of their best seniors.
MATURE READERS
SC, 144pg, b&w $11.95

Zanimljiv, a jeftin eksperiment. Mozzda njesra, ali pa ssto, i zzivotje ponekad...:)

Ovo sam razmissljao, ali kako se nisam mogao sjetiti jesam li ga ranije naruccio ili nisam, ovaj put sam ga preskoccio.Rall crta grozno, ali bio je u Afganistanu za vrijeme rata i to je zanimljivo.
>TO AFGHANISTAN AND BACK?NEW PRINTING
>by Ted Rall
>SC, 6x9, 128pg, b&w $9.95

Te na kraju, bizarije za one koje vole ili mrze antropomorfne stripove:
>FURRY FANDOM #1
>by Patten, Corbett, Curtis, & Various
>What is this unusual genre called Furry Fandom? Learn about it's
>origins, keynote and historical players, as well as it's future in
>this one-shot book. Authorities such as Fred Patten and Steve
>Corbett bring it's past to light, and visit a real gathering in the >fiction story, "The Furry Con." (CAUT: 4)
b&w, 40pg $4.99

Opet njesra? Lako moguche, ali s obzirom da sam siguran da mi se vechina mejnstrima neche svidjeti (izvan Alana Moorea kojeg uzimam po defaultu te kojeg ovdje ni ne nabrajam), onda radije svojim novcima ohrabrujem nessto ssto djeluje razliccito.

Amen, aleluja!

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 21/11/2003 : 11:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>*i za kraj malko PUNISHERa ovaj put u MAXu shto bi trebalo da znachi

Umorio me Ellis, kao da mu je dosta da se trudi i sad leti na autopilotu.


Nemoj mi dirati Ellisa! Ellis is The Man!
Dosadio ti je Ennis, kao i svima nama!

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 21/11/2003 : 11:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Lovecraft -> BRECCIA! Dobar? ODLICAN!!!

http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/11/2003 : 18:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Nemoj mi dirati Ellisa! Ellis is The Man!
>Dosadio ti je Ennis, kao i svima nama!

Kad tipkam pospan ...

Hvala na ispravci!

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 25/11/2003 : 02:41:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
-----Dosadio ti je Ennis, kao i svima nama!
*********************************************

jbmlga...
ja ga nekako josh uvek drzim na oku chisto ne bi li bio u pripravnosti
kada opet krene sa dobrrrrrrim stvarima.
muka mi vishe od jurenja njegovih stvari po Ebayu koje sam glat mogao redovito nabavljati pa sad vrebam shta stignem.

primer da ennis ume da preuzme kontrolu u svoje ruke i okrene jedan pochasni krug je Born mini serijica koja je meni bash fino legla i gde je pokazao da josh uvek ume da izvrti dobru prichicu uz standardno katastrofalnog crtacha(ma ne lezi meni taj robertson pa to ti je!)
kontam da je mogao taj mini da proshiri za josh jedan broj jer se na kraju sve zbrza i svrshi dok se okrenesh ali i ovako je sasvim OK - marvel je odma` najavio i HC trejd ali pre tje biti zbog radi nadolazetjeg punisher filma negoli iz nekih drugih - ochiglednijih razloga:(

meni je,uglavnom,njegov punisher z a b a v a n te ochekujem da tje se ovde josh vishe raspojasati.
mozda i greshim ali za tih par dolarchitja vredi rizikovati.


za frontier stoji da tje verovatno ta celokupna DC universe ujdurma biti kamen spoticanja
za nove chitaoce ali cooke je cooke i njegov slatki crtez na mene ima magichno dejstvo koje moj
novchanik chini izrazito tankim u zadnje vreme:(
al mi je zato srce puno(da ne kazem debelo:)
*********************************************

----Ne mogu podnijeti Mikea Careya ili zato ssto nema vlastitu liccnost vech se kameleonski prilagodjava serijalu
************************************************

bitje onda interesantno videti kako se snalazi kao svoj na svome odnosno kao
tvorac a ne nastavljach vetj uhodanih serijala.
*********************************************
----Nisam fan ni Jill Thompson ni Petera Baggea (koji je solidan, vrlosolidan, ali meni jednostavno nikad, nikad,nikad nije smijessan)...:(
*********************************************


za baggea me chudi da neuspeva da te nasmeje poshto je kod mene situacija obrnuta(generacijski jaz?:)
HATE! vetj godinama stoji na mojoj listi oltajmfejvrit naslova tako da samo na tome chika peter ima
prolaz kod mene.si probao neke njegove starije stvari(neat stuffove i martini baton recimo?).

a vidish taj woodring je meni bio ok dok nisam provalio da mi se njegove fantazmagorije i tripovi ne dojme toliko.
jbga ja vishe volem slice of life varijante negoli frankove/jimove ponekad stvarno morbidne i besmislene avanture/autobiografske tripove tako da to i chinjenica da mu se crtez godinama ne menja chine meni ovaj naslov neinteresantnim.
jason je i meni zapao za oko u Qu ali ovaj mesec odmaram od andergraundera i fantagraphicsa i prepushtam
se superherojshtini(evo upravo mi je stigao komplet kirkmanov invincible i planiram da mu duznu pochast chitanjem
odam danas posle posla:)
javni kad ti stigne na shta lichi pa ako vredi da pazarim to od tebe na jednoj od aukcija:)


jill thompson uzimam samo zato shto imam krash na nju vetji negoli alex ross samo to sad prvi put
javno priznajem:)



a sada odoh da pajkim ako mislim da se ujutru pojavim na poslu i zasluzim platu preko mi potrebnu za vratjanje dugova narastajutjih:)

************************
gimme some sugar, baby.


Edited by - dekara on 25/11/2003 02:53:29
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 25/11/2003 : 10:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
jill...



http://free-vt.htnet.hr/rollercoaster/americancomix.htm
THERE, THERE
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 25/11/2003 : 10:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Vidim da se slika anfas da se ne vidi koliki joj je nos zapravo...

mcn

Mali duchan mojih stripova je na Burzi pod MCNov ORMAR - hvala ...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/01/2004 : 00:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
jill thompson je supruga briana azzarella! :0

THERE, THERE
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/01/2004 : 01:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>jill thompson je supruga briana azzarella! :0

A nisi znao? Kad ih vidiss zajedno izgledaju ko mama kvoccka i ssugavo pile.

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/01/2004 : 09:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
nisam znao... jill mi fino crta, a briana volim citati (zbog 100b). procitao sam prvu svesku njegovog batmana i nekako mi je previse mistificiran - mozda ce prica biti dobra tek kad ju se procita cijelu. inace, dobro je sto batman kao lik nije onako crno/bijeli vec ga azzarello pise kao psihopatskog seronju!

THERE, THERE
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/01/2004 : 11:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
quote:
Originally posted by zveles
inace, dobro je sto batman kao lik nije onako crno/bijeli vec ga azzarello pise kao psihopatskog seronju!



...shto se od azarela i dalo ochekivati:)
jedva chekam da vidim shta tje sa jadnim supermenom uraditi:)
usputbudirecheno ko je ono beshe na redu ovaj mesec da pokrene topic sa stvarima odabranim iz privjuvsa?:)

************************
!Ko raste,taj i krade!

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/01/2004 : 13:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message

>...shto se od azarela i dalo ochekivati:)

Svako po svojoj autobiografiji drvi.

>usputbudirecheno ko je ono beshe na redu ovaj mesec da pokrene topic >sa stvarima odabranim iz privjuvsa?:)

Uff ... prelist'o sam ih kod Raula i ccaki downloadao, ali na prvi pogled me bass nissta nije pirvuklo. No, kako bih morao pisati scenarij za Lastu, mislim da chu ichi vrsljati po Previewsima egejn.

mcn

PS Zassto uvijek izgubim letak od dobre dostave hrane, a nikad od glupog Rubikona?



***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/01/2004 : 15:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>mislim da chu ichi vrsljati po Previewsima egejn.

Jesam!

I nema niccega ...

Onako, preko volje, izvukao sam par komada koji me napola zanimaju. pitanje je ssto chu od toga narucciti:

>EISNER/MILLER TPB
>FRANK MILLER (W/A) and WILL EISNER (W/A)
>On sale April 28, SC, 350pg, FC, 6" x 9", $19.95

Daje li mi se $20 za razgovor njih dvojice na 350 strana ili ne? Hmmm ...

>IT'S A BIRD… HARDCOVER

Seagle mozze ich' u pakao ssto se mene ticce, ali Kristiansen je crtao. Ipak, 25 naksa za HC mi je malo puno pa chu ponovo razmissljati tek kad bude SC. Ili na popustu nedje.


>Avatar Press
>ALAN MOORE'S NIGHTJAR #1
>by Antony Johnston & Max Fiumara

Ovo je muzznja suhe Mooreove sise. Neche biti dobro, priliccno sam siguran, ali kompletist u meni vriska "Kuuupi! Kuuupi!" Jeb'ga. (Je l ' smijema ja ono psovat na ovom Forumu?)

>BONGO COMICS
>RADIOACTIVE MAN: THE OFFICIAL MOVIE ADAPTATION

>OFFERED AGAIN
>O/A RADIOACTIVE MAN #100
>by Morrison & Lash, & Barta
>O/A RADIOACTIVE MAN #222
>by Lash, Laxamana, Smith, & Morrison
>O/A RADIOACTIVE MAN #136
>by Lash, DeCarlo, & Morrison

Ovo je Simpson verzija superheroja. Jednom davno mi je todjelovalo zanimljivo, a sada je katalog tako prazan da razmissljam da ih ubodem. Bumo vidli (rekli su slepci).

>LUBA'S COMICS AND STORIES #1-3 PACK
>by Gilbert Hernandez

Mislim da mi, iz nekog razloga, fale 2 od ove 3 pa ajde.

>MR. O VOLUME 1 HC
>by Lewis Trondheim

Ovo imam, al' vam preporuccam. Jest puno para za 32 strane, ali je smissno. Trondheim, inacce, u Q-u 3 na velika vrata ...

>TOP SHELF PRODUCTIONS
>VAN HELSING'S NIGHT OFF GN
>by Nicholas Mahler
>Austrian cartoonist Nicholas Mahler is famous for his silent and

Mogao bi netko od Austrijanaca rechi kako je taj Mahler, ali ajde, bar nije Amer pa mozzda ima neke ssanse da valja ...

I to je to.

Beeeda.

mcn


***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/01/2004 : 16:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
it's a bird je i moj odabir. kristiansen kad radi oslikano (poput minija facade) je fantastican. inace, obozavam njegovo kadriranje stranica i to kako svaka slika ima svoje odredjeno mjesto unutar stranice, te tako dodatno "prica" pricu...

mene privlaci i novi swamp, ali samo radi brecciae!

zatim b.p.r.d. mini od 5, pise mignola, a crta guy(one-of-my-favourites)davis.

izabrao sam jos i wolverine/punisher mini od 5 jer ga pise milligan! (crta lee weeks - mislim da on to radi i vise nego solidno)

inace, stvarno slabiji mjesec pa razmisljam da retro uzmem i ova dva tpba:
- Catwoman: Selina's Big Score
- Catwoman: The Dark End of the Street

THERE, THERE
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/01/2004 : 18:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>mene privlaci i novi swamp, ali samo radi brecciae!

E, al ja sam proccitao skript i glup je ko kurac. Pitaj Boba, ccitan je naglas jednom.

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/01/2004 : 23:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

E, al ja sam proccitao skript...



Hmmm? Da li to (mozda) znaci da je Swamp bio ponudjen nekom od nasih prvo???

THERE, THERE
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 15/01/2004 : 00:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message



ma kako bre ljudi nema nishta ovaj mesec - ja tju BRE morati budzet predvidjen za
privjuvz da uchetvorostuchim ne bi li pohvatao sve sho me je zainteresovalo!!!!!!
dobro ajd sad kad malo bolje pogledam sve shto mi treba su uglavnom reprinti i ponovo
na ponudi stvarchice ali i to se rachuna,ne?:)
No idemo redom!
izgleda da smo se napokon sva trojica slozili oko nekog izdanja shto bi trebao biti
taj Kristiansenov Supermen!!!!
josh u HOUSE OF SECRETS(koga nestrpljivo chekam da ga se odrekne jedna osoba sa ovog foruma:)je grafichki nenadjebiv a kamoli u SUPERMAN METROPOLIS maxi serijici.mislio sam da ovo nikad netju retji ali DRAGO mi je shto je Zezelj napustio serijal posle 6og broja:)volim ja Danijela i stil mu ali jedina razlika izmedju recimo REXa i METROPOLISa je u Supermenu koji povremeno prosheta sa Jimmyjem unaokolo.grafizam maltene nepromenjen.malko prochishtjen - da ,ali promenjen - nikako.
ok Zveles i Jgorane pljujte me sad(mali Dushman mi inache josh nije rnitjpoe prosledio samo da znate:)
ustvari jel neko uopshte zna zashto je Zezelj napustio ovaj serijal i shta uopshte sada radi?
kruze priche da je glavni razlog njegovo nezadovoljstvo kolorisanjem mada je meni vishe nego korektno i vizuelno na nivou.
znam po nekim intervjuima da nije bio preterano sretjan i sa ostalim stvarima koje su mu farbali pa me malko chudi da je pukao bash na Supermenu koji bi mu sigurno bio odskochna daska za josh vetje stvari(BATMAN ongoing recimo odma` posle Sjenkevichovog runa:)
uglavnom udaljih se ja od teme tj stripa koji pomeni zasluzuje tih 24.95$ i sa zadovoljstvom tju se snobisati svojim HC primerkom:)

izgleda da se ovde josh samo ja lozim na Bendisa jer su svi preskochili POWERS V2 #1 koji ne samo da tje imati kolekcionarsku vrednost(uzimam par komada pa tju vam preprodati sledetje godine u ovo vreme po paprenim cenama:)vetj i potpuno novi pristup starim likovima(bar tako Majkl kaze - a njemu treba verovati:)

da vidimo dalje...ax da! THE WALKING DEAD#6!!!!!!!
zao mi je shto se ranije ne pretplatih na ovo chedo jer su zombiji ovih dana bash u modi kod mene + su B&W i oooooooodlichno iscrtani(Tony Moore od BATTLE POPEa u najboljem izdanju) + ga pishe Robert Kirkman jedan od i ne toliko mladih ali definitivno zvezda u usponu USA spisatelja:)ko josh uvek nije overio njegov INVINCIBLE propushta verovatno najposhteniji i najinteresantniji novi superherojski serijal!!!prvih 5 sveshchica su ustvari bili samo zagrevanje odnosno uvertira za drugi arc koji kretje mnogo zeshtje i krvavije nego shto sam ikad mislio da tje biti!
+ se trude da svaku sveshchicu zavrshe sa klifengerom dostojnim godzile:)
nazalost od #8 crtachke delatnosti tje preuzeti RYAN OTTLEY zvani WYA koji po privjuu na imagecomics.com nije uopshte losh ali nekako mi ipak stari penciler(Cory Walker)drazi.
e da - ovo je jedan od retkih naslova koji me je privukao svojim izuzetno jednostavnim i efektivnim kolorom pa bi red bio i to da se pomene.

bash sam prekljuche napokon smogao vremena da ischitam SKELETON KEY od Andy Watsona(Meeeeeeeeeeeeeeeeliiiiiiiiiiiiiiiinaaaaaaaaaaaaa proooooodaaaaaaaaaaaj miiiiiiiiiiiii onaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjj BREAKFAST AFTERNOON pliiiiiiiiiiiiiiizzz!:)i zadovoljan ischitanim skontao kako bi geografska lokacija deset mojih omiljenih autora velikom vetjinom zavrshila u Kanadi!
a i verovatno No 1 od bratje kanadjana bi bio Chester Brown autor ED THE HAPPY CLOWNa(ko ga izbida na jebayi ispod 50$ - svaka mu chast) i I NEVER LIKED YOU(o ovome sam neshto malko drvio ranije chini mi se)ovaj put ima na ponudi chak dve knjige koje mi fale u kolekciji te ne zalim para i ne chasim chasa da to sebi obezbedim:
LOUIS RIEL: A COMIC-STRIP BIOGRAPHY HC - kao shto sam naslov kaze - biografija Luiza Riela - anonimusa ostatku sveta a u Kanadi jednog od nacionalnih heroja(trazim paralelu u nashoj JNAlogiji al mi niko ne pada na pamet:)s kraja preproshlog veka.Chester je za ovo delce chak dobio i grant od vlade shto mi je bilo interesantno kao kuriozitet ne toliko zastupljen na ovim prostorima(tu naravno pricham samo o ovim prostorima na kojima se trenutno nalazim - chini mi se da su bratja hrvati imali par takvih izleta(borna?) - ili greshim?)
kod nas je nazalost u izdanju poznatog pravosrBskog izdavacha Pogledi tamo negde krajem 94e izashao i jedan broj ongoing serije CHICHA DRAZA koja je nazalost neslavno proshla kod publike pa se nije odatle ni makla:)mozda i zbog groznog Maslekovog crteza a mozda i do tematike - ko tje mu ga znati:)
ja znam da sam ga tad kupio i krio od keve i babe u strahu da me ne optuze za netoleranciju(koju su inache iste upraznjavale svako veche ispred TV ekrana uz dnevnik i raznorazne dnevnikove dodatke:)
no opet ja pobegoh od teme tj autora koji je u ovom sluchaju Chester Brown te njegova druga knjizica na ponudi ovoga meseca a to tje biti THE PLAYBOY koja bi po opisu trebala da bude njegov esejchitj o svojoj mladalachkoj opsesiji PLAYBOY magazinom:)
njushim da tje se u ovoj temi mnogi pronatji(ajde rachunamo DUGU i START umesto PLAYBOYa za matorije i PAN EROTIKU i SEXPRESS za mlade snage(tjao Dushmane,tjao DeDa!:)

30 DAYS OF NIGHT: RETURN TO BARROW #1
novi mini serijal dua koji je onomad napravio indy chudo sa svojim hitom 30 DAYS OF NIGHT vratja se i daje nam novi pogled na stanovnike malog aljaskog graditja Barrow koji su upravo preziveli svoju jednomesechnu tminu i igranja zmurke sa vampirskim hordama.
videtjemo koliko tje ovo uspeti da odrzi atmosferu i popularnost 30 daysa.
bilokakobilo meni je Templesmith josh uvek jedan od interesantnijih mladih autora ali ako uskoro ne pochne da menja vetj svoj prepoznatljivi i izgradjeni stil rizikuje da upadne u kolotechinu usled mnogobrojnih angazmana(silent hill,criminal macabre i raznorazni miniji i kratje prichice sa nilesom).dobar start ka menjanju je bio njegov run na hellspawnu ali po nekim novijim radovima chinimi se da je ipak odluchio da nastavi utabanim stazama.shteta...mada
josh uvek moze ovaj malisha(`78o - jbte!)da iznenadi(naslovnjache za recimo DHov Lone - koga iz sveg srca preporuchujem zbog tematike(zombi kaubojac:) i izvanrednog pencilera olichenog u jeromu poeni.ovog meseca ga ne vidim u DHu prikazu te se nadam da nije ukinut usled nedovoljnog interesovanja )

GOODBYE CHUNKY RICE GN?5TH PRINTING
da da fifth(!)printing dobro ste prochitali!
a s obzirom da se radi o indy izdavachu te da je pogovor pisao chika moore(bar za ono ranije izdanje koje je meni prolazilo kroz ruke(tj na monitor:) mora da ima bar jednu doooobru trojchicu kao prosek.chim prochitam javitju dal vredi i koju ocenu vishe ali ako je sudetji samo po crtezu odma mogu biti siguran u to:)

O/A THE COMPLETE SOULWIND TP
za ovo sam se fajtao ko Bash Chelik po jEBAYi da bih tek po izvojevanoj bitci skontao da serijal ima tipa 30 sveshchica i da mi fali josh samo 25 do konachnog zbira:)
sretjom dobre dushe iz ONIja su se smilovale i sve to skuplie u jednu knjizurinu od 600 i kusur strana u nadi da tje odvratiti "pamflet" frikove ko shto sam ja od moljakanja za second printom:)
i uspelo im je!:)

ima tu josh nekih stvari koje su mi zapale za oko ali uglavnom ili opshte poznate i prihvatjene(Daredevil,X statix...)ili samim svojim konceptom interesantne(HEAVEN, LLC)ili su tu da popune kolekcionarske rupe (FRED THE CLOWN #5) ili da naprave nove(SWAMP THING #1)al me mrzi vishe da pishem da budem iskren:)

od mene za ovaj put DOSTA.
nadam se da tjemo chuti i izbor od nekog drugog sem macana i zvelesa:)


************************
!Ko raste,taj i krade!

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 15/01/2004 : 00:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ja bih mozda i prodao kompletan house of secrets, ako si zainteresiran, ali cijena ne bi bila povoljna!!! nekako sam na granici prodaje zato sto neke sveske i nisu savrsene jer ih je kristiansen pod deadlineom malo sfusao; zatim, finale serijala je seagal potpuno upropastio stupidnim scenarijom... ipak, house of secrets mi je u kompletu previse drag da bih ga prodao ispod cijene.

THERE, THERE
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 15/01/2004 : 06:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
vidim da se i ti ložiš na nilesa i templesmitha.svidio ti se 30 days of night?meni definitivno je,ccak ti mogu recci da sam uživao ccitajucci ga.
men nartavno nije drago što je žeželj napustio metropolis zato što mi je bolji od cristiansena.

ja imam par stvari koje su mi zanimljive iz janury previewsa:

1.B.P.R.D.-A PLEAGUE OF FOGS by mignola i davies.mislim da je tu komentar suvišan

2.WOLVERINE/PUNISHER by milligan i weeks.svakako zanimljivo.miligan odliccno piše a weeks mi je bio dobar na hulku

3.30 DAYS OF NIGHT-RETURN TO BAROW

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 15/01/2004 : 12:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ustvari jel neko uopshte zna zashto je Zezelj napustio ovaj serijal >i shta uopshte sada radi?

Pito sam ga. Rekao je da mu je scenarij bio glup i da nije nikamo vodio. Bili smo onda kratko priccali da predlozzimp nessto za Epic (otad prop'o), ali onda smo opet priccali kad je s Greinerom, Kropilakom, Jessicom i jednim dobrim bubnjarom kojem sam zaboravio ime radio performans u SC-u, i onda je na temu najamnog rada rekao kako mu "sve izgleda tako daleko".

>izgleda da se ovde josh samo ja lozim na Bendisa

Od Bendisa samo valja Power & Glory.

>bash sam prekljuche napokon smogao vremena da ischitam SKELETON KEY

Uh.Meni je to bilo dosta nebulozno i naporno. Mislim da sam ih onomad prodao SStefu, a mozzda ih je i on preprodao dalje. Mozzda imamnegdje neku Geishu njegovu, a mozzda je to bila samoposudba ...

>LOUIS RIEL: A COMIC-STRIP BIOGRAPHY HC

Ah, to sam previdio. Al' mislim da chu ccekati SC.

>tamo negde krajem 94e izashao i jedan broj ongoing serije CHICHA >DRAZA koja je nazalost neslavno proshla kod publike pa se nije

To je sasvim okej strip, ideologija na stranu. I Maslek je vrlo pitak crtacc, samo ccujem da je kao ccoek malo tezzak.

>THE PLAYBOY koja bi po opisu trebala da bude njegov esejchitj o >svojoj mladalachkoj opsesiji PLAYBOY magazinom:)

To je okej. Proccitao sam, ali nikako da ga kupim. Mislim da me malo mucci ono nabijanje stranica s premontiravanjem na 3 kadra na stranu.

>30 DAYS OF NIGHT: RETURN TO BARROW #1

Mani je Cal MCDonald bio okej, ali Templesmith je ccisto izdrkavanje, sama atmosfera nissta crtanje. Jebess to.

>GOODBYE CHUNKY RICE GN?5TH PRINTING

To je dobro, al' ga imam.

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000