forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NAJGORE U 2003 ILI LUDENS SUX
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 20:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by plavi

odlicno.nisam kupovao texa kad je izlazio na svaka 4 meseca,niti ga kupujem sada kada izlazi svaka 2 meseca...
kakva sreca sto je krenuo da se pojavljuje cesce u prodaji!!


Bas mi je zao sto tebe nisu pitali sto treba da se izdaje i kojim tempom izlazenja...
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 26/12/2003 : 20:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message
još nešto o tome koliko Ludens da na promociju :

nema internet stranice!

Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 20:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

pa i ja kupujem originale ali je šteta za ostale koji vole MM da ga ne izdaje- ne mogu si svi priuštiti originale iz ITA...sramota je da nikad nije Ludens NIŠTA napravio da bi se MM bolje prodavao! Ama baš ništa! Zanima me šta bi napravio da Zagoru krene loše? Mislim da ga nebi odmah ugasio kao MM.

Ja se nadam da ce ga Zagor i njegova sekira dotuci...i da ce mu što pre uzeti prava za izdaju Bonellijevih junaka. Jer to što radi Ludens ne lici ni na šta...jer je sitna i škrta riba (upropastio nam je npr. kolekcije jer je smanjio format stripova i još bi mogao nabrojati njegove kikseve...)

LUDENS GO HOME!!!


Ti stvarno previse seres, od kada si dosao na forum konstantno napadas Ludens bez
argumenata i pravis se budala, za sve sto ti govoris dobio si vec pedeset puta odgovor.
MM se lose prodavao i dok je izlazio kod SD pa imao je reklame na razne nacine.
Ako za neki proizvod nema potraznje nakon tako dugog vremena, ona nece porasti skoro nimalo
pa i da dovedes Monicu Belluci da se skine gola i cita MM strip.
Kao da Markosu, meni i mnogim drugima nebi bilo drago da izlazi MM svaki mjesec.
Ludens nam upropastio kolekcije???????????????
Jeli molim te a u kakvom formatu je izlazio dnevnik???
Poredas 50 stripova i vise od 10 se razlikuje u duzini, u kvaliteti papira i u mnogo cemu.
Ali i o tome se pricalo i na to si vec dobio odgovor samo tebe odgovor ne zanima
vec volis malo seruckati bez razloga.
Gle cuda i drugdje u svijetu se Bonelli izdaje u istom formatu (ili cak manjem)
kao Ludensov, to je vjerovatno zato jer je cilj svim izdavacima da upropaste kolekcije.
I za kraj cu ti reci samo jedno, tvoje stalno napadanje Ludensa iz raznih razloga,
na koje si vec dobio detaljan odgovor vise puta, prelazi granice dobrog ukusa.
Kritike su u redu ali ovo vise nisu kritike ovo je bezobrazno napadanje bez argumenata
i ono vise nema smisla.
Ako mislis da znas bolje i vise, samo izvoli i pocmi sa izdavanjem stripova,
te nam pokazi kako se to treba raditi a nemoj samo lupati gluposti u postovima.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 20:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Markos, meni je jasno da je MM ukinut zbog loše prodaje i tu nema nikakvog problema, jedino je cinjenica da mi je to najgori potez 2003.g.
A koji to ljudi s foruma su tražili povratak na 20 preskocenih Zagora? Pa ljudi s foruma traže i MM i MN pa to nema nikakve veze. Za mene je taj povratak glupost i samo je upropastio želju za Zagorom, buduci su one novije epizode skroz dobre, dok su ove zadnje smece.

Jašem
divlje konje ludila
kroz zvjezdanu jebovinu
na putu za suncev sustav


Stinky slazem se da je steta sto je Ludens prestao(?) izdavati MM
ali iz poznatih cinjenica jasno mi je zbog cega je to tako.
Sto se tice zagora, znam iz vec ranijih pricica da ti zagor nije omiljen,
nije ni meni najboljio junak ali je svejedno dobro (po mom misljenju) da su
pokusali bar u toj seriji biti konstantni i dovesti sve u pravi redosljed.
Da barem to koliko toliko lici na nesto u odnosu na orginal.
Koje su epizode dobre a koje lose to je opet stvar ukusa, a o ukusima se ne raspravlja...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 20:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

još nešto o tome koliko Ludens da na promociju :

nema internet stranice!




I sto mislis da bi tamo doslo vise ljudi nego sto ih ovdje vec ima?
Pa u Ludensovim izdanjima imas reklamu za ovaj forum i ovdje ljudi saznaju skoro sve sto
ih zanima vezano za stripove a i za Ludens.
E svasta...
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 26/12/2003 : 20:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
e stvarno nevjerojatno,jebeš mm.ove epizode koje sada izlaze su totalno smece naspram onih starih dobrih epizoda.što se mene tice nemam ništa protiv što je marti ukinut.hvala bogu,dosta talijanskih misterija isuse.

što se tice napadanja ludensa,totalno nisi u pravu.da nema bernija nebi ni bilo stripova na ovom našem usranom podruccju.kažeš da je promocija loša,ma nemoj,a kako onda ti u sloveniji znaš šta je izašlo kod nas u hrvatskoj?

loš izdavacko plan,loši junaci,ne slažem se.pa bernard izdaje masu drugih junaka koji nemaju veza sa jebenim bonelijem i koji su kvalitetniji od zagora i texa itd,itd,itd.cast izuzecima kao što su natan i dylan.
ja zagora ionako kupujem iz neke nostalgije,uopcce ga ne ccitam.tex je razvodnjena glupost koja se ponavlja iz epizode u epizodu.njih cetvorica vjecno ganjaju bandite itd,itd,itd,to mi vecc polagano ide na živce.

bernard radi nevjerojatan posao sa hermnom,boneom,usagijem,torpedom i ostlima.hvala bogu na njemu i njegovom širokom pogledu na strip pa se nije zakaccio na samo na boneli.



-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 26/12/2003 : 20:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message
eh momci...
Ludens nam je upropastio kolekciju jer je nastavio tamo kde je prestala Slobodna Dalmacija, a promenio je format...a Dnevnik nisam ni pomenuo! Stalno mi uvlacite nešto što nisam izjavio, ko nekad u Jugi jedan politicar...

a to što sam napisao nema argumenata????

još nešto: kad Ludens crkne (a to ce kat-tad) stripovi ce i dalje izlaziti, jer ima zanimanja za odkup prava za Bonellijeve junake...

treba reci bobu bob! meni se Ludensova politika ne svida i gotovo!
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 26/12/2003 : 20:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by big joco

još nešto o tome koliko Ludens da na promociju :

nema internet stranice!




I sto mislis da bi tamo doslo vise ljudi nego sto ih ovdje vec ima?
Pa u Ludensovim izdanjima imas reklamu za ovaj forum i ovdje ljudi saznaju skoro sve sto
ih zanima vezano za stripove a i za Ludens.
E svasta...

-------------------------------------------
mogao bi ti za advokata...znaci i Bonelli ne treba više svoju stranicu jer ima UBS???? jaka jebena reklama za Lunens naprimer ovaj topic:)))

Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 26/12/2003 : 21:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Izgleda da sam dobio nasljednika.

Big joco ne daj se!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 21:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by big joco

još nešto o tome koliko Ludens da na promociju :

nema internet stranice!




I sto mislis da bi tamo doslo vise ljudi nego sto ih ovdje vec ima?
Pa u Ludensovim izdanjima imas reklamu za ovaj forum i ovdje ljudi saznaju skoro sve sto
ih zanima vezano za stripove a i za Ludens.
E svasta...

-------------------------------------------
mogao bi ti za advokata...znaci i Bonelli ne treba više svoju stranicu jer ima UBS???? jaka jebena reklama za Lunens naprimer ovaj topic:)))




Ne trebam ja biti nikakav advokat samo tebi lijepo kazem da je bolje da ti sam nadjes
granicu dobrog i normalnog i da je ne prelazis.
Ti poredis Ludens i Bonellija, pa to je stvarno smijesno...
Kao prvo kod Bonellija se crtaju ti stripovi, dakle on placa crtace i scenariste
i radi ono sto zeli kad zeli i kako mu odgovara.
Bonelli prodaje u italiji na stotine tisuca stripova mjesecno, mislim da se ta brojka
priblizi milijunu sa svim junacima...
Dakle tu je ogroman novac i ogroman interes da se izdanja prodaju i preko interneta
i to si mogu i priustiti.
I gle cuda i oni ukidaju neke junake, pa tako na zalost uskoro nece biti MNOa...
Sad bi Ludens trebao uposliti nekoga da mu radi stranice, da ih uvijek pravovremeno nadopunjuje te da obradjuje sve narudzbe preko interneta.
I to samo zato da bi prodao pedesetak stripova vise nego sto ih proda inace?
Onaj tko ima internet i moze ici online nista vise nebi saznao niti mogao naruciti
ni da Ludens napravi ekstra svoju stranicu.
I ovdje imas informacije iz prve ruke a mozes i naruciti sve sto te zanima.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 26/12/2003 : 21:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by big joco

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by big joco

još nešto o tome koliko Ludens da na promociju :

nema internet stranice!




I sto mislis da bi tamo doslo vise ljudi nego sto ih ovdje vec ima?
Pa u Ludensovim izdanjima imas reklamu za ovaj forum i ovdje ljudi saznaju skoro sve sto
ih zanima vezano za stripove a i za Ludens.
E svasta...

-------------------------------------------
mogao bi ti za advokata...znaci i Bonelli ne treba više svoju stranicu jer ima UBS???? jaka jebena reklama za Lunens naprimer ovaj topic:)))




Ne trebam ja biti nikakav advokat samo tebi lijepo kazem da je bolje da ti sam nadjes
granicu dobrog i normalnog i da je ne prelazis.
Ti poredis Ludens i Bonellija, pa to je stvarno smijesno...
Kao prvo kod Bonellija se crtaju ti stripovi, dakle on placa crtace i scenariste
i radi ono sto zeli kad zeli i kako mu odgovara.
Bonelli prodaje u italiji na stotine tisuca stripova mjesecno, mislim da se ta brojka
priblizi milijunu sa svim junacima...
Dakle tu je ogroman novac i ogroman interes da se izdanja prodaju i preko interneta
i to si mogu i priustiti.
I gle cuda i oni ukidaju neke junake, pa tako na zalost uskoro nece biti MNOa...
Sad bi Ludens trebao uposliti nekoga da mu radi stranice, da ih uvijek pravovremeno nadopunjuje te da obradjuje sve narudzbe preko interneta.
I to samo zato da bi prodao pedesetak stripova vise nego sto ih proda inace?
Onaj tko ima internet i moze ici online nista vise nebi saznao niti mogao naruciti
ni da Ludens napravi ekstra svoju stranicu.
I ovdje imas informacije iz prve ruke a mozes i naruciti sve sto te zanima.


PA DOBRO DADO JE LI OVO BILO POTREBNO?

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?

Edited by - SejoSexon on 26/12/2003 21:16:37
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 21:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

eh momci...
Ludens nam je upropastio kolekciju jer je nastavio tamo kde je prestala Slobodna Dalmacija, a promenio je format...a Dnevnik nisam ni pomenuo! Stalno mi uvlacite nešto što nisam izjavio, ko nekad u Jugi jedan politicar...

a to što sam napisao nema argumenata????

još nešto: kad Ludens crkne (a to ce kat-tad) stripovi ce i dalje izlaziti, jer ima zanimanja za odkup prava za Bonellijeve junake...

treba reci bobu bob! meni se Ludensova politika ne svida i gotovo!


Za kolekcionara nije kolekcija pocela izdavanjem stripova SD vec mnogo ranije
dok je dnevnik izdavao stripove, zato sam to spomenuo.
I to da je si SD kao DRZAVNA firma koja je imala SVOJE kioske, SVOJU tiskaru
mogla priustiti takav format kakav je imala, samo to ignoriras.
Idi malo u tiskaru pa se raspitaj zbog cega je to tako i koliko bi vise kostalo
da je format kao kod orginala.
U njemackoj izlazi DD u istom formatu kao i Ludens a kosta 5 eura.
A koji su to tvoji argumenti?????
To da je Ludens trebao bolje reklamirati MM preko TVa ili radija...smijesno, stvarno smijesno.
Raspitaj se malo kod nekog radija ili TVa pa ces vidjeti kako to ide i dali se to
samo tako lako moze napraviti kao sto ti napises.

Ovime sto si napisao "kad ludens crkne" si mi rekao mnogo.
Ti si covjece pun mrznje, da ti nisi nesto oduzeli, ucinili materijalnu stetu?
Ludens ce zivjeti mnogo duze nego sto takvi budu zeljeli...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 21:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

PA DOBRO DADO JE LI OVO BILO POTREBNO?[/b]

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?


Eh kao da to ja nebi promjenio da mogu, da sam neki bogatas dao bi lovu
da i dalje izlazi pa makar nikad nista ne zaradio sa tim.
Zao mi nekako pajpera i pilota...
Neki dan citam epizodu MM kad ga je Mister No vozio po prasumi i gledam ga onakog
starog (i cini mi se da se malo udebljao) i sve mi tesko oko srca da ga vise nece biti...
Go to Top of Page

Logan
Junior Member



Croatia
362 Posts

Member since 02/12/2003

Posted - 26/12/2003 : 21:29:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Logan a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by SejoSexon

PA DOBRO DADO JE LI OVO BILO POTREBNO?[/b]

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?


Eh kao da to ja nebi promjenio da mogu, da sam neki bogatas dao bi lovu
da i dalje izlazi pa makar nikad nista ne zaradio sa tim.
Zao mi nekako pajpera i pilota...
Neki dan citam epizodu MM kad ga je Mister No vozio po prasumi i gledam ga onakog
starog (i cini mi se da se malo udebljao) i sve mi tesko oko srca da ga vise nece biti...

Jao...i meni je MISTER-NO bio jako drag i uvijek ce mi biti...
Go to Top of Page

Logan
Junior Member



Croatia
362 Posts

Member since 02/12/2003

Posted - 26/12/2003 : 21:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Logan a Private Message
Usput,boli me briga za Ludens i MM,ja skupljam Tallyjeve stripove.
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 26/12/2003 : 21:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message
radim sa reklamama i znam kako to ide...kompenzacija: ti meni štampanu reklamu u stripu a ja tebi npr. na radiu...
i još nešto: na radiu sam imao emisiju o stripu više od jedne godine, jer sam verovao, da ce biti jednog dana bolje- ali je sve gore!

DD koji izlazi u Nemackoj toliko je skup jer se štampa u Sloveniji koja još nije u EU- zato su troškovi verovatno veci- a šta je za Švabu 5€? Sitnica!

a stvarno bi dado mogao za advokata..

Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 22:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by big joco

radim sa reklamama i znam kako to ide...kompenzacija: ti meni štampanu reklamu u stripu a ja tebi npr. na radiu...
i još nešto: na radiu sam imao emisiju o stripu više od jedne godine, jer sam verovao, da ce biti jednog dana bolje- ali je sve gore!

DD koji izlazi u Nemackoj toliko je skup jer se štampa u Sloveniji koja još nije u EU- zato su troškovi verovatno veci- a šta je za Švabu 5€? Sitnica!

a stvarno bi dado mogao za advokata..




Tvoj je problem sto ti vidis sve crno ali ove godine i nije bilo tako malo
izdanja sto od Bonellija sto albuma i ostalih izdanja.
Moze i bolje ali nije crno i uvjeren sam da ide sve na bolje.

Troskovi tiskanja u sloveniji i to jos kod SAFa veci nego u Njemackoj?
Nemoj me nasmijavati, dobro znam koliko su cijene tiskanja u njemackoj
iz meni poznatih razloga, a znam cijene u HR i ne vjerujem da su u SLO puno vece.
Osim toga tek zadnjih 5-6 brojeva se tiskaju u Sloveniji, ranije je to Carlsen
tiskao u njemackoj.
Pa to upravo SAF plasira stripove u njemacku preko tih nekoliko izdavackih kuca?
No glavna rijec nije bila o cijeni vec o formatu.
Zasto ne pitas ove u SAFu koji su ti blizu zasto to oni ne tiskaju DD za njemacku
u orginalnom formatu? Zbog cega manji format?
Zato sto je jeftiniji, pa ako se SAFu ne isplati tiskati na vecem formatu kad vec oni sami imaju
prava, i kad izdaju na njemacko govorno podrucje koje broji preko 90 milijuna stanovnika,
i kad ga prodaju po cijeni od 5 eura, e bas bi se onda isplatilo Ludensu izdavati u
orginalnom formatu za saku ljudi koji to kupuju.
Za njemce 5 eura sitnica? Ne poznajes ti njih dobro, a mislim da ne poznajes
ni zivotne prilike u njemackoj.
Da ih poznajes nebi tako mislio.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/12/2003 : 22:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by big joco


a stvarno bi dado mogao za advokata..




I ovakav laik poput mene lako moze biti odvjetnik optuzenome,
ako ga tuzilac napada kojekakvim glupostima koje nemaju osnovu.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 26/12/2003 : 22:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Mislim da je Dylan poskupio na 6 Eura, ako se ne varam. I sumnjam da se stampa u Sloveniji. A cak i ako je 5 Eura, za 11 dobijes HC full color francuski album, pa ti usporedi razliku u cijeni.
Sto se tice radija ili HTV-a, nesto s kompenzacijom moze proci ukoliko se prodajes u 150.000 primjeraka, ali sto ce se netko ici reklamirati u izdanju koje se proda u 2500? I godinama nisam vidio reklamu za u nekim novinama ili magazinima... A sto se tice oglasavanja na nekoj maloj tv, u nas to nema smisla. Postoje iskljucivo dvije tv postaje koje imaju gledanost sve drugo je zanemarivo... Ali Tony je dobro rekao. Nije problem reklame, pakiranja nego je problem sto strip nije in. Postoji krug ljudi koji to prati i to je to. Nema novih klinaca. Moj najmladji brat ide u 8 osnovne i u cijeloj jebenoj skoli postoji samo jedan klinac osim njega koji cita stripove. Kad sam ja bio dijete u cijeloj skoli je bio samo jedan koji NIJE citao stripove.

Dalje:
Nije tocno da Bonelliju MM donosi najveci novac. Ne znam odakle ti ti podaci,pretpostvavljam da govoris napamet... Uglavnom, Bonelli mjesecno proda Texa u 350.000 primjeraka, Dylana u 250.000 ukljucujuci ristampe. Svaki mjesec. Cijena stripa je 2,30 Eura. Granica isplativosti je 40.000 primjeraka (Mister No se gasi jer je vec dugo ispod te granice). Dakle, samo Tex donosi 300.000 primjeraka CISTE ZARADE. Neke Bonelliju ide pola eura po stripu zarade(sto je premalo, ali ajde neka bude), to je 150.000 Eura zarade samo na Texu, svaki mjesec. Dakle, 1,8 miliona eura godisnje
Mozes si misliti kako ce tu lovu dobiti od prava za MM crtanu seriju ili pc igru.

"...zadnji MM gigant kosta 1 euro vise od ostalih jer se MM gigant prodaje u manjem broju primjeraka od Texa i Dylana pa moraju s tom visom cijenom nadoknaditi taj manjak"....I TO BI MOGAO NA NAPRAVI LUDENS!
Nevjerojatno. Sto, Bernard bi trebao staviti cijenu od 25 kuna za Martija i to bi onda bilo ok? I mislis da bi se prodavao u istom broju kao i prije? Ne, dosao bi na istu stvar, kupilo bi ga puno manje ljudi i na kraju bi opet dobio istu cifru.

Nadalje, sto se promocije tice, otidji na Bonellijev sajt pa mi nadji ijednu mail adresu. Nadji Forum. Nadji bilo sto pomocu cega mozes komunicirati sa izdavacem. Bernard je ovdje i vise manje odgovara na pitanja i cak ponekad poslusa "glas naroda", kao npr objavljivanje onih 20 preskocenih epizoda. Ali to je to, nikad ne mozes udovoljiti svima. Ako 100 ljudi hoce jednu stvar, uvijek ce se naci 101. koji ce traziti nesto drugo.

I na kraju, sto je najsmjesnije, Ludens NIJE ukinuo MM, samo izlazi dvaput godisnje:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 26/12/2003 : 23:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Da li je pisalo u zadnjem MM da ce strip ugasiti?

you know the world is fucked up when the best rapper is a white
guy, the best golfer is a black guy, the tallest guy in the nba is chinese, the
swiss hold the america's cup, france is accusing the usa of arrogance and the german's don't want to go to war."

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 27/12/2003 : 00:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos


I na kraju, sto je najsmjesnije, Ludens NIJE ukinuo MM, samo izlazi dvaput godisnje:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



e tako je Marko,opravo se sve svodi na ovaj tvoj citat :Bernard nikada ni jednom rjeccju ni djelom nije spomenuo da cce ukinuti martija bez obzira što izlazi dva puta godišnje.što se mene ticce može ga ukinuti bez problema ako bi to recimo pomoglo da bone izade više puta godišnje ili usagi ili jeremiah ili torpedo a i u skoroj buduccnosti neko novi strip junak.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 27/12/2003 : 00:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Da li je pisalo u zadnjem MM da ce strip ugasiti?

you know the world is fucked up when the best rapper is a white
guy, the best golfer is a black guy, the tallest guy in the nba is chinese, the
swiss hold the america's cup, france is accusing the usa of arrogance and the german's don't want to go to war."





nije pisalo.ajde zamisli da je pisalo,pa razapeli bi ga na prvo drvo da je još i to napisao.gledaj samo ovaj topik,mislim da ti je sve jasno

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2430 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 27/12/2003 : 01:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
Mislim da ima mozda resenje za strip u tome da se nadje nesto novo sto ide u korak sa ovim novim vremenima. Mozda nisam u pravu ali mislim da je za sada buducnost u japanskom stripu. Ameri su out (mnogo ljudi ne voli vise 'american way of thinking' kao nekada, sada se zna da amerika nije obecana zemlja i nazori su svaki dan vise razliciti od europskih), Disney je out (kazu - ma to je za malu djecu, poted toga mnogo je naivno... americko, mozda je okej za njihovu djecu)... a Bonelli kod nas ima naljepnicu loše šund literature koju citaju gradski klinci iz neobrazovanih radnickih familija po mogucnosti doseljeni iz 'južnih krajeva ex-yu' (što isto znaci u osnovu nešto loše).

Mislim da ljudi traže da nesto sto nema definicije crno/bijelo, bez moraliziranja i previse ociglednih tradicionalnih vrijednosti (ali svejedno da tu vrednost ima... mozda prikrivenu). Mislim da francuzi nisu okej jer izgledaju isto kao sto su stripovi izgledali i pre 20 i vise godina u Stripoteci... a ni to nije u ocima novih roditelja i njihovih malih bilo dosta bolje od Bonellija.

Mislim da je za sada resenje u japanskom stripu (koji se kod nas nabavlja mnogo, mnogo vise neko bi itko ocekivao, najvise putem interneta ili u italiji/austriji), pa se onda mozda kad ljudi opet pocnu citati strip vrate klasicnom europskom i americkom stripu.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 27/12/2003 : 01:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Što e tice Ludensa i MM žao mi je što je ukinut,a li epizode u SD i LU su katastrofa. Meni se on više ne cita. Ja podržavam tu odluku. Više ima NN i TX koji su mi zanimljviji. A format je neobicniji od SD, ali meni je nekako bliži i ,ne znam, topliji?

QamvIS Hegh qaq law’ torvIS yIn qaq puS
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/12/2003 : 02:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Mislim da je Dylan poskupio na 6 Eura, ako se ne varam. I sumnjam da se stampa u Sloveniji. A cak i ako je 5 Eura, za 11 dobijes HC full color francuski album, pa ti usporedi razliku u cijeni.
Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Dok ga je izdavao Carlsen tiskan je bio u Njemackoj i pocetna cijena prvog broja
bila je 6 DM ili odprilike 3 eura. To je islo na kioske u cijeloj Njemackoj,
u vecim djelu Svicarske a cini mi se i u Austriji.
Nakon nekoliko brojeva prodaja na kioscima se nije isplatila i prodavan je samo
u striparnicama a cijena se na pocetku samo malo povecala na 3,20 eura.
Ukratko se cijena povecala na 5 eura obrazlozivsi to malom prodajom.
Zadnji broj koji su izdali bio je broj 20 i rekli su da tu prestaju sa izdavanjem jer
im nije nimalo isplativo. Tek nakon nekog vremena pojavljuje se firma Schwarze Kleks
(koja je do tada u skoro 3 godine postojanja izdala samo 2 albuma) i nastavlja
izdavati Dylana, mada ne istim tempom kao Carlsen.
Uglavnom je sve ostalo isto, samo su cijene povucene sa naslovnice (koje su bile
istaknute kod Carlsen izdanja) i unutra pise da se tiskaju u SAF tiskarnici u Sloveniji.
Prodaju se po 5 eura u striparnicama. Dali ce poskupiti ne znam, zadnji brojevi
koji su izasli su isto 5 eura, mada je to svejedno jer ono sto si rekao stoji
i dalje nebitno dali je 5 ili 6 eura.

Carlsen je prestao izdavati DD nakon 20 brojeva iako ga je prodavao po cijeni od 5 eura,
iako je imao trziste sa preko 90 milijuna stanovnika, iako je imao mali miljun reklama
kroz razna svoja druga izdanja, pa cak i reklame u dnevnom tisku koje sam vidjao.
I onda neka mi neko prica o isplativosti...
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000