forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Carina(Kruger, Markos, Fumettisti, staffovi itd)?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/01/2004 : 16:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

A kada se salje tiskanica iz bivse YU u zemlje EU, placanje carine otpada.



Mozda u Austriji ali ne u Belgiji.


"Hear me, and hear me well. The day will come. Oh yes! Mark my words, Seinfeld. Your day of reckoning is coming, when an evil wind will blow through your little play world and wipe that smug smile off your face. And I'll be there, in all my glory, watching, watching as it all comes crumbling down."


Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 03/01/2004 : 16:45:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

quote:
Originally posted by SejoSexon

A kada se salje tiskanica iz bivse YU u zemlje EU, placanje carine otpada.



Mozda u Austriji ali ne u Belgiji.


"Hear me, and hear me well. The day will come. Oh yes! Mark my words, Seinfeld. Your day of reckoning is coming, when an evil wind will blow through your little play world and wipe that smug smile off your face. And I'll be there, in all my glory, watching, watching as it all comes crumbling down."




ne nego u cijeloj EU, ako nadjem na poslu dokument, skeniracu ga i staviti na stranicu. EU ima jedinstvenu carinsku politiku

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/01/2004 : 16:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Halo Belgija Austriji,ja PLACAM CARINU za tiskanicu kad mi MALA SIRENA nesto poslaje iz Hrvatske ili markos paket iz Zagreba ili Slobo paket iz Beograda ili Pesnik tiskanicu iz Nisa...

"Hear me, and hear me well. The day will come. Oh yes! Mark my words, Seinfeld. Your day of reckoning is coming, when an evil wind will blow through your little play world and wipe that smug smile off your face. And I'll be there, in all my glory, watching, watching as it all comes crumbling down."


Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 03/01/2004 : 16:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Halo Belgija Austriji,ja PLACAM CARINU za tiskanicu kad mi MALA SIRENA nesto poslaje iz Hrvatske ili markos paket iz Zagreba ili Slobo paket iz Beograda ili Pesnik tiskanicu iz Nisa...

"Hear me, and hear me well. The day will come. Oh yes! Mark my words, Seinfeld. Your day of reckoning is coming, when an evil wind will blow through your little play world and wipe that smug smile off your face. And I'll be there, in all my glory, watching, watching as it all comes crumbling down."




pa to ti i objasnjavam, za tiskanicu koja iz zemalja ex YU ide u EU se ne placa carina u EU.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2004 : 20:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ja sam imao problema iskljucivo na BH granici sa HR i BH strane kad sam isao u Brcko naci ce sa Slobom, njemu sam nosio otprilike tisucu i po komada SD stripova, on meni otrpilike isto toliko ZS LMS-a i jebali su me bosanci na ulazu i hrvati na izlazu, ali nista sto 50 maraka ne bi rijesilo... Sto se tice paketa, nisam nikad placao carinu na njih, jedino na neke Radiohead majice kad sam ih kupovao... NA stripove ili knjige nikad nista...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/01/2004 : 21:01:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

jebali su me bosanci na ulazu i hrvati na izlazu,

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Covjece, SEX-a kao u prici...
Jesu barem bile policajke?
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 03/01/2004 : 21:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
I sta?
Povuces ga na stranu i uvalis love i dovidjenja?

I fart in your general direction.
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 03/01/2004 : 21:09:03  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Ne bih htio dat nista tim guzicarima na carini:-(((((

I fart in your general direction.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29196 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/01/2004 : 21:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne, ne povuces ga u stranu, nema tu nikakvih tajni. Lijepo ti on sam kaze daj 50 maraka i ajd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 03/01/2004 : 21:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
Ja sam mislio da nema samo jedan carinik vec da ih ima vise.
Al ako je sam onda dobro. Sad znam sta ce mi bit summer job tijekom ljeta:-))))
Da me ne bi pogresno shvatili, ne mislim ja sad ici itd. Ali za dvije godine se ide u ZG na faks i tad ce se poceti lunjati po ovim IT sajmovima. Uvalim se nekom sa foruma i off we go...

I fart in your general direction.

Edited by - byoman on 03/01/2004 21:28:09
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 03/01/2004 : 21:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
BTW: kako si Slobi nosio tisucu i pol ako je izaslo u SD dosta manje(500-tinjak?)?

I fart in your general direction.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 03/01/2004 : 22:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by byoman

BTW: kako si Slobi nosio tisucu i pol ako je izaslo u SD dosta manje(500-tinjak?)?

I fart in your general direction.


svakog po tri komada i imaš ih tisucu i pol
btw. ne pokušaj da podkupiš carinika na našoj granici, jer možda bi išlo ali ako ne onda si najebao
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 04/01/2004 : 00:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
prije 10 minuta je kod mene bio zole(staff)...
donio je paket od 30 kg stripova iz italije,došao na našu carinu,jer briga talijane šta si kupio kod njih...otvorio gepek,pokazao stripove,i voziiiiiiiiii...naravno,uvik ima idiota,ali koliko sam cuo,i pricali su mi,a i iz vlastitog iskustva,ne dave puno zbog stripova...byo,ako ti je toliko napeto,imaš svako malo brod split-ancona-split...a u anconi 4 striparnice...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 04/01/2004 : 13:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

prije 10 minuta je kod mene bio zole(staff)...
donio je paket od 30 kg stripova iz italije,došao na našu carinu,jer briga talijane šta si kupio kod njih...otvorio gepek,pokazao stripove,i voziiiiiiiiii...naravno,uvik ima idiota,ali koliko sam cuo,i pricali su mi,a i iz vlastitog iskustva,ne dave puno zbog stripova...byo,ako ti je toliko napeto,imaš svako malo brod split-ancona-split...a u anconi 4 striparnice...

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...



Ja sam ovo pitao za ubuduce.
Ne zelim sam ici u Anconu. Da nas se skupi 2-3 islo bi, ali sam nikako:-(((

I fart in your general direction.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 04/01/2004 : 16:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Meni uglavnom i paketi prodju bez problema, iako tu i tamo sjedne neka glupacca i tvrdi da je 20 Daredevila jedan te isti strip i da mi to treba za prodaju i da donesem registraciju firme ...


Jos se secam one ogorcene kolumne ;-))

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/01/2004 : 00:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Jos se secam one ogorcene kolumne ;-))

Eh. I ssto je najbolje, Daredevili su bili za Boba...:)

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/01/2004 : 01:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Eh. I ssto je najbolje, Daredevili su bili za Boba...:)


Da su bili za tebe bio bi smajli sa otvorenom zagradom ;-))

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

scanturion
Junior Member

Croatia
464 Posts

Member since 11/01/2002

Posted - 05/01/2004 : 08:41:31  Show Profile Show Extended Profile  Send scanturion a Private Message
Dva puta sam od Slobe kupovao/uvozio stripove i nikad nisam
imao problema sa carinom. Jednom je bila Madarska granica, a
jednom SiCG. Oba puta je bio pun bunker stripova lijepo spakiranih
u kutije i carinik je samo malo prevrtao po kutijama i ništa nije
rekao. Najvažnije je to da im se odmah kaže da si kolekcionar i da
voziš stripove. U 95% slucajeva prolaziš bez problema.
E sad, vezano za topic od Tiger Jacka.
Recimo da HTV snimi emisiju o stripovima i da prikaže narodu Markosovu
kolekciju i da Markos kaže da LMS 4 na tržištu košta oko 500 kunica,
vlada ce popraviti tu rupu u zakonu i eto nam carine za stripove.


Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 05/01/2004 : 09:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
quote:
Originally posted by scanturion

Dva puta sam od Slobe kupovao/uvozio stripove i nikad nisam
imao problema sa carinom. Jednom je bila Madarska granica, a
jednom SiCG. Oba puta je bio pun bunker stripova lijepo spakiranih
u kutije i carinik je samo malo prevrtao po kutijama i ništa nije
rekao. Najvažnije je to da im se odmah kaže da si kolekcionar i da
voziš stripove. U 95% slucajeva prolaziš bez problema.
E sad, vezano za topic od Tiger Jacka.
Recimo da HTV snimi emisiju o stripovima i da prikaže narodu Markosovu
kolekciju i da Markos kaže da LMS 4 na tržištu košta oko 500 kunica,
vlada ce popraviti tu rupu u zakonu i eto nam carine za stripove.


Nada je bogatstvo onih koji ništa nemaju.

E ova ti je dobra .Kod nas je sve moguce.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 05/01/2004 : 09:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Što se tice pošte i stripova stvar je sljedeca:
Ako je na paketu deklarirano, da se radi o knjigama (kao npr.Amazon), carina ti može opaliti porez (DDV odnosno PDV) za knjige + troškove (u SLO oko 7 EUR).
Ako na paketu NE piše, da se radi o knjigama (kod NMB i Heavy Metal-a) onda se takav paket ne oporezuje
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000