forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor u Srbiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 16/03/2004 : 21:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
quote:
Originally posted by fishleg

Tko je nacrtao Povratak Caina?

Ima dana kad se smijem ima noci kada pijem


Andreucci.

It's nice to be important, but it's more important to be nice.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 17/03/2004 : 00:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Ne znam možda sam ja navikao na druge crteže ili radnje kad je Zagor u pitanju,ali onaj "Povratak Kejna" je takovo smece..... nisam ga mogao niti procitat do kraja.


Ja to sve na silu citam sve od pocetka Slobodne Dalmacije... Tu i tamo dodje neka stvarno zanimljiva epizoda. 5% najvise.


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 17/03/2004 : 08:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Meni je baš Zagor najbolji od Nestalog Istraživaca, pa naovamo. (Ne racunam ove preskocene epizode.)

Prije sam bio uobražen, ali sad sam i tu manu iskorijenio. Sad sam savršen.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 17/03/2004 : 11:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Opet se javljas ti koji nisi citao najbolje epizode ;-))


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 17/03/2004 : 11:51:29  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Zagor je po mom mišljenu u odnosu na sve druge junake pao na najniže grane u odnosu na tako nazovem "srednje epizode" tj. ZS oko broja 200,300 i 400 kad je po meni bio zenit.Poslije toga je bilo dobrih epizoda ali koje su u ukupnom broju epizoda ucestovale sa sve manjim postotkom da bi danas došle na stvarno 1%.
A "Povratak Kejna" je po meni stvarno...ne znam šta da kažem.

Recimo gledajuci TEx-a,nove epizode su meni cak bolje nego one iz ZS od "Živog peska" pa do "Kartera strave" koje su po meni bile najbolje.Njih se stvarno cita sa zanimanjem i uvijek ti je žao kad dodeš do kraja i sad cekaj tri ili dva mjeseca.
A Zagor,preskaceš slike,stranice,jedva cekaš kad ceš doc do kraja i uopce te nije briga kad ce nastavak.Ja ne govorim da sad nema dobrih epizoda ali mislim da ako se nešto tu radikalno ne poduzme(ako vec nije,ne pratim ove nove epizode u Italiji)da ce on nastavit padat.
Npr. ova epizoda "povratak Kejna" pa da ja prvi put upoznajem Zagora preko ove epizode pa ne znam bili ga ikad više u životu kupio.
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 17/03/2004 : 12:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
Kad se sjetim demona ludila.Isao sam do trafike svaki dan najmanje dva puta da provjerim nije li nastavak slucajno ranije izasao.

It is wise to look ahead, but foolish to look further than you can see.
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 17/03/2004 : 13:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
quote:
Originally posted by dd fan

Opet se javljas ti koji nisi citao najbolje epizode ;-))


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.

To i jesu najbolje epizode.

Prije sam bio uobražen, ali sad sam i tu manu iskorijenio. Sad sam savršen.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/03/2004 : 14:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Verfalk, tisina tamo...
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 17/03/2004 : 18:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

Zagor je po mom mišljenu u odnosu na sve druge junake pao na najniže grane u odnosu na tako nazovem "srednje epizode" tj. ZS oko broja 200,300 i 400 kad je po meni bio zenit.Poslije toga je bilo dobrih epizoda ali koje su u ukupnom broju epizoda ucestovale sa sve manjim postotkom da bi danas došle na stvarno 1%.
A "Povratak Kejna" je po meni stvarno...ne znam šta da kažem.

Recimo gledajuci TEx-a,nove epizode su meni cak bolje nego one iz ZS od "Živog peska" pa do "Kartera strave" koje su po meni bile najbolje.Njih se stvarno cita sa zanimanjem i uvijek ti je žao kad dodeš do kraja i sad cekaj tri ili dva mjeseca.
A Zagor,preskaceš slike,stranice,jedva cekaš kad ceš doc do kraja i uopce te nije briga kad ce nastavak.Ja ne govorim da sad nema dobrih epizoda ali mislim da ako se nešto tu radikalno ne poduzme(ako vec nije,ne pratim ove nove epizode u Italiji)da ce on nastavit padat.
Npr. ova epizoda "povratak Kejna" pa da ja prvi put upoznajem Zagora preko ove epizode pa ne znam bili ga ikad više u životu kupio.


Normalno je da kod svakog junaka ima slabijih i boljih epizoda. Mislim da se Zagoru dogodilo to sto je dosta ideja bilo iscrpljeno, a dosli su i novi crtaci, koji su imali sasvim drugaciji stil nego Ferri, Donatelli,... Ja mislim da se stanje kod Zagora poboljsalo - odnosno se poboljsava - dosli su crtaci kao Sedioli, Verni,... (kojima Zagor sigurno bolje lezi nego ostalima), a i Burattini i Boselli su donjeli svjez vjetar. Ali to je samo moje osobno misljenje.

Ima dana kad se smijem ima noci kada pijem
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 17/03/2004 : 18:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
quote:
Originally posted by fishleg

quote:
Originally posted by chemako

Zagor je po mom mišljenu u odnosu na sve druge junake pao na najniže grane u odnosu na tako nazovem "srednje epizode" tj. ZS oko broja 200,300 i 400 kad je po meni bio zenit.Poslije toga je bilo dobrih epizoda ali koje su u ukupnom broju epizoda ucestovale sa sve manjim postotkom da bi danas došle na stvarno 1%.
A "Povratak Kejna" je po meni stvarno...ne znam šta da kažem.

Recimo gledajuci TEx-a,nove epizode su meni cak bolje nego one iz ZS od "Živog peska" pa do "Kartera strave" koje su po meni bile najbolje.Njih se stvarno cita sa zanimanjem i uvijek ti je žao kad dodeš do kraja i sad cekaj tri ili dva mjeseca.
A Zagor,preskaceš slike,stranice,jedva cekaš kad ceš doc do kraja i uopce te nije briga kad ce nastavak.Ja ne govorim da sad nema dobrih epizoda ali mislim da ako se nešto tu radikalno ne poduzme(ako vec nije,ne pratim ove nove epizode u Italiji)da ce on nastavit padat.
Npr. ova epizoda "povratak Kejna" pa da ja prvi put upoznajem Zagora preko ove epizode pa ne znam bili ga ikad više u životu kupio.


Normalno je da kod svakog junaka ima slabijih i boljih epizoda. Mislim da se Zagoru dogodilo to sto je dosta ideja bilo iscrpljeno, a dosli su i novi crtaci, koji su imali sasvim drugaciji stil nego Ferri, Donatelli,... Ja mislim da se stanje kod Zagora poboljsalo - odnosno se poboljsava - dosli su crtaci kao Sedioli, Verni,... (kojima Zagor sigurno bolje lezi nego ostalima), a i Burattini i Boselli su donjeli svjez vjetar. Ali to je samo moje osobno misljenje.

Ima dana kad se smijem ima noci kada pijem



Da i ja tako mislim fishleg.Kad sam poceo sakupljati stripove, poceli su od SD negdje oko Sotonskog Mortimera i price su mi bile stvarno dobre.Onda sam nabavio i sve ostale SD price i bile su mi dobre, ali ne tako kako one.Isto mislim da i danas u Italiji izlaze dobre epizode i da se stanje poboljsava.

It's nice to be important, but it's more important to be nice.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/03/2004 : 07:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Obzirom na crtace za ovu godinu kod Zagora, ne vidim jos mnogo toga boljeg... cetiri stripa Laurenti, tri Cassaro... bljak...
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 18/03/2004 : 08:11:12  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Ja sam rekao da ne pratim ove nove epizode u Italiji pa tu ne mogu ništa reci.Doduše citao sam Almanah cini mi se predzadnji koji je crtao Verni i nije loše mada se vidi utjecaj Ferrija,a je li to pravi put ne znam vidicemo.
Znam samo da se crtaci(novi) kod Teksa nisu naslanjali ni na koga pa mi opet (da se ne ponavljam)price napete i zanimljive.


Da i ja tako mislim fishleg.Kad sam poceo sakupljati stripove, poceli su od SD negdje oko Sotonskog Mortimera i price su mi bile stvarno dobre.Onda sam nabavio i sve ostale SD price i bile su mi dobre, ali ne tako kako one.Isto mislim da i danas u Italiji izlaze dobre epizode i da se stanje poboljsava.

Ja sam ih poceo kupovati i skupljati davno,davno prije tako da sam ja stvarno navikao na druge crteže i druge teme i ovo je samo moje mišljenje,a moja generacija se i onako više s tim ne bavi niti ih to interesira tako da je bolje da se to svida vama nego meni
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 20/03/2004 : 00:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
Zagor je to što je i ne treba izvoljevati, jer se kvalitet epizoda ne može popraviti. Jedino treba izvoljevati za kvalitet same sveske.
Iskreno, jedva cekam da propadne ovaj novi izdavac koji pravi pometnju sa brojevima koje ce Ludens izdavati za 7-8 meseci.
Pravi trash !


<<< CLICK HERE
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 20/03/2004 : 01:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
http://www.corporateradiosucksass.com/freejunk/games/hypnotize.html
Hipnotisite se ako je dosadno.
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 28/03/2004 : 22:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
šta je sad sa tim abatonom? kraj je meseca, trebao bi dd a nije bilo ni zagora
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/03/2004 : 09:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by jang

šta je sad sa tim abatonom? kraj je meseca, trebao bi dd a nije bilo ni zagora


da,di je taj zagor????????????

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 29/03/2004 : 09:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
iskreno se nadam da nismo svedoci postavljanja novog rekorda...

...ali on sanja otvorenih ociju.A ti sto sanjaju otvorenih ociju su opasni,jer ne znaju gde im san prestaje..
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 29/03/2004 : 12:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by MAGIC

iskreno se nadam da nismo svedoci postavljanja novog rekorda...




...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 29/03/2004 : 12:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
Pozdrav svim strip fanovima sa prostora bivše Jugoslavije!
Kad sagledam sve stvarno me cudi kako je strip uopšte opstao kod nas.Budimo realni,klinci neznaju šta je to strip niti ih interesuje
da to saznaju.Kad ste videli klinca od 9,10,11,12,13,14...da kupuje
strip?Kupujemo ih samo mi koji smo ih kupovali pre 1992,i na žalost
samo neki od nas.
LUDENS izlazi solidno redovno,extra sam zadovoljan kvalitetom izdanja u svakom pogledu,jedino bih voleo da DYLAN,TEX,NATHAN izlaze
mesecno kao i ZAGOR.
ABATON je napravio mnogo glup potez štampajuci DYLANA i ZAGORA
na stari nacin.Ako misle da ce probuditi nostalgiju zeznuli su se.
Ne predvidjam im blistavu buducnost.
SYSTEM COMICS je na zavidnom nivou.KEN PARKER je vrlo dobar,i
veoma me raduje vest da ce od 15.aprila poceti da izlazi
MAGICO VENTO,koji u susednoj Italiji ima sve vecu publiku.
Što se cene stripova tice ne vidim u cemu je problem!
Ako vec kupuješ stripove( vecina i skuplja ) uopšte nije bitna
njegova cena,za ime boga pa stripovi izlaze jednom mesecno,pa šta
ako koštaju 85,99,140 dinara ili 16 kuna,te iste pare svaki dan
baciš na cigare,popiješ sok u kaficu,pojedeš sladoled...

POZDRAV svima!





drale
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/03/2004 : 13:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Originally posted by chemako

Zagor je po mom mišljenu u odnosu na sve druge junake pao na najniže grane u odnosu na tako nazovem "srednje epizode" tj. ZS oko broja 200,300 i 400 kad je po meni bio zenit.Poslije toga je bilo dobrih epizoda ali koje su u ukupnom broju epizoda ucestovale sa sve manjim postotkom da bi danas došle na stvarno 1%.
A "Povratak Kejna" je po meni stvarno...ne znam šta da kažem.

Recimo gledajuci TEx-a,nove epizode su meni cak bolje nego one iz ZS od "Živog peska" pa do "Kartera strave" koje su po meni bile najbolje.Njih se stvarno cita sa zanimanjem i uvijek ti je žao kad dodeš do kraja i sad cekaj tri ili dva mjeseca.
A Zagor,preskaceš slike,stranice,jedva cekaš kad ceš doc do kraja i uopce te nije briga kad ce nastavak.Ja ne govorim da sad nema dobrih epizoda ali mislim da ako se nešto tu radikalno ne poduzme(ako vec nije,ne pratim ove nove epizode u Italiji)da ce on nastavit padat.
Npr. ova epizoda "povratak Kejna" pa da ja prvi put upoznajem Zagora preko ove epizode pa ne znam bili ga ikad više u životu kupio.



Pa stanje uopce nije tako loše, SD je imala prilicno dobar prosjek kvalitete Zagora, bilo je odlicnih epizoda kao npr. (Nestali istraživac 9-12, Aljaska 13-14, Razbojnici 17-18, Konkvinstadori 19-21, Komanci 26-29, Osveta vudu 30-31, Sjene nad Darkwoodom 40-43, Morska strava 50-52, Fatalno oružje 58-60, Vampir 61-63, Mortimerova osveta70-71...) isto tako bilo je puno epizoda koje ne spadaju u sam vrh, ali su jako dobre kao (Zmajevi gusari 15-16, Strah nad rijekom 34-35, Povratak Nata Murda 53-55, Tajna jednoroga 56-58...itd), a da nije bilo ovih preskocenih epizoda vec bi citali ponovni susret Zagora i Liberty Sama (Ferri), Povratak Kandraksa (Ferri/Toricelli), epizode na Karibima (Della Monica).... U svakom slucaju kvaliteta je puno veca nego 80-ih pa sve do ovih preskocenih brojeva koji su u Italiji izašli pocetkom 90-ih!!
Go to Top of Page

Žiga
Senior Member



Slovenia
1980 Posts

Member since 10/11/2003

Posted - 29/03/2004 : 14:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Žiga a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

Pozdrav svim strip fanovima sa prostora bivše Jugoslavije!
Kad sagledam sve stvarno me cudi kako je strip uopšte opstao kod nas.Budimo realni,klinci neznaju šta je to strip niti ih interesuje
da to saznaju.Kad ste videli klinca od 9,10,11,12,13,14...da kupuje
strip?Kupujemo ih samo mi koji smo ih kupovali pre 1992,i na žalost
samo neki od nas.
LUDENS izlazi solidno redovno,extra sam zadovoljan kvalitetom izdanja u svakom pogledu,jedino bih voleo da DYLAN,TEX,NATHAN izlaze
mesecno kao i ZAGOR.
ABATON je napravio mnogo glup potez štampajuci DYLANA i ZAGORA
na stari nacin.Ako misle da ce probuditi nostalgiju zeznuli su se.
Ne predvidjam im blistavu buducnost.
SYSTEM COMICS je na zavidnom nivou.KEN PARKER je vrlo dobar,i
veoma me raduje vest da ce od 15.aprila poceti da izlazi
MAGICO VENTO,koji u susednoj Italiji ima sve vecu publiku.
Što se cene stripova tice ne vidim u cemu je problem!
Ako vec kupuješ stripove( vecina i skuplja ) uopšte nije bitna
njegova cena,za ime boga pa stripovi izlaze jednom mesecno,pa šta
ako koštaju 85,99,140 dinara ili 16 kuna,te iste pare svaki dan
baciš na cigare,popiješ sok u kaficu,pojedeš sladoled...

POZDRAV svima!





drale



Ja sam 16 pa ih kupujem
No mogu ti oprostiti, 16 nisi naveo.

Davay, davay, davay!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 29/03/2004 : 16:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
ne znam da li smo mi koji smo upoznali Zagora kad se borio sa Zimskom zmijom ili prvi put upoznao Super Majka zbog toga sretni ili nam to predstavlja problem jer sadašnjeg Zagora usporedujemo sa tim zlatnim Ferrijevim razdobljem. Nažalost, Zagor nikad više nece dosegnuti tu razinu kvalitete crteža i price i stime se moramo pomiriti.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 29/03/2004 : 17:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

ne znam da li smo mi koji smo upoznali Zagora kad se borio sa Zimskom zmijom ili prvi put upoznao Super Majka zbog toga sretni ili nam to predstavlja problem jer sadašnjeg Zagora usporedujemo sa tim zlatnim Ferrijevim razdobljem. Nažalost, Zagor nikad više nece dosegnuti tu razinu kvalitete crteža i price i stime se moramo pomiriti.



Istina, ali isto tako je tocno da su sadašnje epizode puno bolje nego kada je Toninelli bio glavni scenarist!
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 29/03/2004 : 19:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
ZAGOR je po meni u laganom usponu,najnovije epizode su sasvim OK
Ja na to sve gledam kao na sazrevanje,oni( autori ) ga menjaju bas zbog nove publike ( ZAGOR
se ljubi,realnije se tuce...)
Svaka pohvala momku od 16 godina,nastavi citati stripove!
BOSELLI je stvarno uneo novi duh u ZAGORA,ali ipak treba traziti i neke nove scenariste da
bi ZAGOR bio sto bolji!

drale
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 30/03/2004 : 00:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
Za 7-8 meseci kad LUDENS prestigne VANINIJEVA izdanja svi ce mo konacno uzivati u
novim epizodama starog dobrog ZAGORA (do tada ce ABATON propasti).

Hajde da napravimo jedno malo glasanje,koliko biZAGOR trebao realno da ima godina?
Ne racunajte godine izlazenja stripa vec onako po osecaju!

Ja mu dajem 40-42
S obzirom da je u formi,godine jos uvek ne bi trebale da mu predstavljaju problem.
POZDRAV SVIMA!!!

drale
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000