forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor u Srbiji...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 19:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message

Uostalom, Coban od Svet-a je hteo Bonelija, pa je odmah odustao kad je cuo cene. A on je lik koji je prepun para i moze dugo da radi i sa gubicima. To mogu da rade samo pravi strip fanovi. Zato je uzeo Alan Forda, koji je ocigledno mnogo jeftiniji, i kol'ko znam razbija sa prodajom i pored toga sto postoje mnogo kvalitetnija Hrvatska izdanja.

Da, jedna mala pikanterija. Znate li gde je trenutno najveci tiraz Alan Forda?
U Albaniji! Oko 15.000!!!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 20:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Zagora cu kupovati kod Bernija, a znaci da su i kod DD poceli(tj. pocece) tamo gdje je Vaninni stao. BRAVO!

Bosna da prostis jedna zemlja imade, i posna i bosa da prostis, i hladna i gladna, i k tomu jos da prostis prkosna od sna!



Sto se Sejo izda za Zagora

Zivot nije ono sto je proslo,vec ono cega se sjecamo!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/02/2004 : 20:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ja sam mislio kako se "Svetov" Alan Ford stampa u oko 30.000 primeraka (neko mi je to negde rekao, ne secam se ko...)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2004 : 20:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

quote:
Originally posted by Markos

Jos uvijek me nisi uvjerio da su prava BITNO veca od 1000 Eura. Ja sam svojevremeno obavio neke razgovore oko objavljivanja Magico Venta i ni u kojoj kalkulaciji ta prava nisu bila skuplja.



Dakle priznajes da su iznad 1000 eura (iznenadi me pa resi da su izmedju 1000 i 1500). Znas kol'ko su, nisi pod nekom obavezom poslovne tajne a ne kazes?! Ha

Da sam ja izdavac nikad ne bih za Bonelija plati vise od 5 eura po tabli (realnije je ok 3, ali nema veze), a to je oko 470 po svesci. Ne zato sto ne postujem te radovi ali je forma takva da ne moze da se meri sa Francuskim albumima i ne moze tabla Zagora da se placa vise i li jednako kao table... Loazela, Ziroa, Marinija, Juliarda,...




Pa rekao sam 1000 Eura zato sto sam tu cifru dobio od ljudi koji izdaju Bonelija. Trebam li bas nacrtati? Tocnije, bilo je govora o 2000 DM, znaci malo vise od 1000 Eura.

A inace, sto se tice cijene Zagora i cijene Moebiusa, Loisela, Girauda i ostalih, tu imam svoje misljenje, ali ne da mi se s tobom tu sad natezati, jer "nemas vremena".

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 21:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Ja sam mislio kako se "Svetov" Alan Ford stampa u oko 30.000 primeraka (neko mi je to negde rekao, ne secam se ko...)



Dobro, ova moja informacija datira pre nego li je "Svet" krenuo sa Alan Fordom. Moguce da ga Coban toliko stampa jer on sve ide na velike tiraze, pitanje je koliko proda.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 14/02/2004 : 21:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Pa rekao sam 1000 Eura zato sto sam tu cifru dobio od ljudi koji izdaju Bonelija. Trebam li bas nacrtati? Tocnije, bilo je govora o 2000 DM, znaci malo vise od 1000 Eura.



Eto, ja sam cuo za 2.500 maraka, pa sam mislio da ti na tu sumu mislis. Sto znaci ako se po primerku naplati po 1DM tj. 0,5 eura treba i u tvojoj opciji prodati 2000 primeraka, zatim platiti stampu, uracunati zaradu i remitendu i dati deo od 35% distribuciji. A posebna su prica, sto vecina previdja, placanja ostalih davanja za zaposlene, porez za honorare kao i honorari saradnicima. Sve to mora da ide u cenu izdanja. Ne pada sa neba. Sto su veci tiraz i prodaja, fiksne stvari se dele i time manje opterecuju cenu izdanja.


quote:
A inace, sto se tice cijene Zagora i cijene Moebiusa, Loisela, Girauda i ostalih, tu imam svoje misljenje, ali ne da mi se s tobom tu sad natezati, jer "nemas vremena".



Nisam mislio da nipodistavam Bonelijevce, mada ih necu ni velicati, ali je rec o drugacijim radovima i drugacijim produkcijama.
Bonelijevi stripovi izlaze u ritmu od devedesetak tabli mesecno, imaju brzu produkciju, to je svojevrsna industrija. Dok se evropski albumi rade maksimalno dva godisnje, autori kompletno stoje iza svojih likova i svog dela.
Drugacija je filozofija i pristup kako stripu tako i izdavastvu.
Ne mozes po istoj ceni prodavati nesto cega ima hiljadui nesto ceka ima 10.

I pocni da mi verujes da nemam precizne podatke. Dovoljno je bilo da kazem da je to poslovna tajna i da se tu zavrsi prica. To da ne znam precizne podatke i da nemam vremena da se bavim studiranjem i proracunavanjem nisam morao da objasnjavam. To sam rekao onako, otvoreno i iskreno


Edited by - zmcomics on 14/02/2004 21:53:22
Go to Top of Page

panasonik
New Member

105 Posts

Member since 23/09/2003

Posted - 14/02/2004 : 22:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send panasonik a Private Message
Zlatko, nije valjda toliko mala razlika u papiru izmedju naseg i roto papira na kom je stampan Zagor.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/02/2004 : 22:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by zmcomics:
_____________________
Dobro, ova moja informacija datira pre nego li je "Svet" krenuo sa Alan Fordom. Moguce da ga Coban toliko stampa jer on sve ide na velike tiraze, pitanje je koliko proda.
_____________________

Obzirom da je vec poceo sa vanrednom serijom (reprintima), te da sad ide 15-dnevno, ocigledno je da mu dobro ide. Pored toga, on nije neko ko ce bez razloga stampati mnogo vise nego sto ce realno prodati.
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 14/02/2004 : 23:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Je li Povratak Caina vec izašao kod nas? Zagora ne pratim vec duže vrijeme, al ak se Cain fakat vratio, to bih rado vidio.

"Tek kad sam s tobom, misli su jasne.
Tek kad sam s tobom, alarm ugasne."
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 15/02/2004 : 00:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote by zmcomics:
_____________________
Dobro, ova moja informacija datira pre nego li je "Svet" krenuo sa Alan Fordom. Moguce da ga Coban toliko stampa jer on sve ide na velike tiraze, pitanje je koliko proda.
_____________________

Obzirom da je vec poceo sa vanrednom serijom (reprintima), te da sad ide 15-dnevno, ocigledno je da mu dobro ide. Pored toga, on nije neko ko ce bez razloga stampati mnogo vise nego sto ce realno prodati.

dobro je sto Alan Ford salju i u Makedonija i Bosna.Tako je prodaja jos veca


Il mondo non c abbastanza
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 15/02/2004 : 02:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
bas sam se obradovao kad sam procitao ovo.i jos dilan dog...aauuuuu odlicno
slazem se sa stinkyjem i magicom.nije mi toliko bitan kvalitet papira na kome se stampa koliko sama prica.nisam imao niti sada imam ista protiv vaninijevih stripova.cak su mi bolje korice i format od ludensa(sto su siri i sto ih ne moram citati po 30 stepeni da mi ne pukne korica ili da mi se ne odvoje stranice i progleda hrbat).a i cijena je bila puno pristupacnija.
neko je spomenuo AF...pa taj AF se izdaje i u BiH tako da ima vise kupaca.ovdje u sarajevu ide poprilicno dobro.to znam jer na par trafika u mojoj blizini planu svi koji dodju.a dodje ih po 5-6 brojeva.usporedbe radi ludensovih dodje 1 ili 2 i obicno jedan ostane(zalosno ali istinito).
pitam se zasto system ne prodaje kena u sarajevu?bude samo na par trafika i to one koje prodaju stripoteku i akiru.

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



424 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 15/02/2004 : 03:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message
zlatko,reci nam kako idu tex i nathan,ljude verovatno zanima jer bi to moglo da utice na bernarda da poveca tempo izlazenja...
sada bi trebalo vec da imate neku predstavu o tome u marketprintu,zar ne?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/02/2004 : 04:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Da, zanimljivo bi bilo znati kako idu Tex i Nathan kod nas
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10863 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2004 : 09:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Kada se covek smiri izgleda sve lepse. Cak sta vise. Uostalom vec cujem komentare kako je strip ODLICAN i da je to to.
Pa braco navalite!
I jos nesto. Papir je iste boje kao i u Morskoj Stravi, samo tanji.

Za Djoleta:
Nikada nisam branio System, samo sam rekao da preterano seres!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2004 : 09:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

quote:
Originally posted by Markos

Pa rekao sam 1000 Eura zato sto sam tu cifru dobio od ljudi koji izdaju Bonelija. Trebam li bas nacrtati? Tocnije, bilo je govora o 2000 DM, znaci malo vise od 1000 Eura.



Eto, ja sam cuo za 2.500 maraka, pa sam mislio da ti na tu sumu mislis. Sto znaci ako se po primerku naplati po 1DM tj. 0,5 eura treba i u tvojoj opciji prodati 2000 primeraka, zatim platiti stampu, uracunati zaradu i remitendu i dati deo od 35% distribuciji. A posebna su prica, sto vecina previdja, placanja ostalih davanja za zaposlene, porez za honorare kao i honorari saradnicima. Sve to mora da ide u cenu izdanja. Ne pada sa neba. Sto su veci tiraz i prodaja, fiksne stvari se dele i time manje opterecuju cenu izdanja.



Znam, sve ja to znam. Neko vrijeme sam se zanosio cinjenicom da bi izdavao Magico Venta, pa imam otprilike jasnu sliku o kakvim se troskovima radi i sta sve ulazi u cijenu. Ali kazem, ja sam dobio tu cifru od 2000 DM, ali ne kao fiksnu cifru nego kao rezultat kalkulacije koju sam naveo u postovima prije. Oni uzmu 8-10% od ukupnog broja prodanih primjeraka. I zato mislim da bi ta cifra za Srbiju trebala biti i manja, ali dobro, ovo je zaista samo puko nagadjanje (mada relativno osnovano).

quote:
Originally posted by zmcomics
quote:
A inace, sto se tice cijene Zagora i cijene Moebiusa, Loisela, Girauda i ostalih, tu imam svoje misljenje, ali ne da mi se s tobom tu sad natezati, jer "nemas vremena".



Nisam mislio da nipodistavam Bonelijevce, mada ih necu ni velicati, ali je rec o drugacijim radovima i drugacijim produkcijama.
Bonelijevi stripovi izlaze u ritmu od devedesetak tabli mesecno, imaju brzu produkciju, to je svojevrsna industrija. Dok se evropski albumi rade maksimalno dva godisnje, autori kompletno stoje iza svojih likova i svog dela.
Drugacija je filozofija i pristup kako stripu tako i izdavastvu.
Ne mozes po istoj ceni prodavati nesto cega ima hiljadui nesto ceka ima 10.

I pocni da mi verujes da nemam precizne podatke. Dovoljno je bilo da kazem da je to poslovna tajna i da se tu zavrsi prica. To da ne znam precizne podatke i da nemam vremena da se bavim studiranjem i proracunavanjem nisam morao da objasnjavam. To sam rekao onako, otvoreno i iskreno





Ma dobro, ja ti to "nemam vremena" odavno zamjeram, nekoliko sam te puta molio da mi posaljes naslovnice stripoteke i albuma koje marketprint izdaje da ih stavimo na naslovnu stranicu sajta odmah a ne da cekamo 15 dana da se to pojvi u zg i nijednom nisi nista poslao. Pomislio bi covjek da te svaka naslovnica koju posaljes mailom kosta, pa stedis?! Ne, ozbiljno, smatram da je stripovi.com najpopularniji i najkvalitetniji strip sajt na ex Yu prostorima i da bi izdavacima trebalo biti zanimljivo da se najava novog izdanja pojavi ovdje istodobno kad i sam strip na kioscima. Mcn i Tally mi salju redovno naslovnice (Tally cak i stripove), ostali ne... I tu i tamo mi to zna ici na zivce, otprilike usporedo sa blue screenom na Windowsima koji moj skener svako toliko izazove.

Sto se Bonellija i albuma tice, situacija nije bas tako crno bijela kao sto ti kazes. Pogotovo mi se ne svidja sto ispada da u Bonelliju autori ne stoje iza svog rada, jer to nije nimalo tocno... Bonelli industrija a Francuzi nisu? U Francuskoj se godisnje objavi 2400 albuma. NE; TO UOPCE NIJE INDUSTRIJA! 7 NOVIH ALBUMA DNEVNO I sorry, u tih 2400 albuma imas isti postotak skarta kao i u Bonelliju, skoro pa bih se bio spreman kladiti. I isto tako isti postotak vrhunskih stripova. Kad su albumi tako jeftini sto niste nastavili suradnju sa Dupuisom npr? Gdje je Largo Winch, gdje je Soda? I zar kod ovih "jeftinih" izdavaca nije praksa da ti kupis "paket" stripova, gdje su jedan dva hita i gomila smeca koje ti uvale (slicno kao i u videotekama), pa tako mi u Stripoteci citamo "sjajne" autore poput Juan Boixa koji unatoc tome sto kompletno autorski stoji iza svojih likova radi sranja (samo najaktualniji primjer iz zadnje dvije stripoteke, da ne idem dalje).
Ako se ne varam ti u Bonelliju mozes kupiti koju god hoces epizodu nekog lika. Ako mislis da ima 5 dobrih mozes objaviti samo njih 5 najboljih, po istoj cijeni kao i 5 najlosijih.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/02/2004 : 10:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Istina, i Francuzi i Bonelli su industrija i imaju hiperprodukciju. I Francuzi izbacuju gomilu smeca, tako da nisu oni ništa "iznad" Bonellija, kako bi to neki pomislili

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10863 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2004 : 10:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Slazem se sa Markosom.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 15/02/2004 : 11:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by Markos

Znam, sve ja to znam. Neko vrijeme sam se zanosio cinjenicom da bi izdavao Magico Venta, pa imam otprilike jasnu sliku o kakvim se troskovima radi i sta sve ulazi u cijenu. Ali kazem, ja sam dobio tu cifru od 2000 DM, ali ne kao fiksnu cifru nego kao rezultat kalkulacije koju sam naveo u postovima prije. Oni uzmu 8-10% od ukupnog broja prodanih primjeraka. I zato mislim da bi ta cifra za Srbiju trebala biti i manja, ali dobro, ovo je zaista samo puko nagadjanje (mada relativno osnovano).

--------------------------------------------------------------------------------



Ja znam za ovu sumu kao fiksnu. Ali koliku si ti to projekciju prodatih primeraka dao kada su ti odvalili 1000 eura?
Kada bi ovaj izdavac placao kopirajte 10% i dao za to 1000 eura morao bi da u Srbiji proda 8235 primeraka!!!



quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ma dobro, ja ti to "nemam vremena" odavno zamjeram, nekoliko sam te puta molio da mi posaljes naslovnice stripoteke i albuma koje marketprint izdaje da ih stavimo na naslovnu stranicu sajta odmah a ne da cekamo 15 dana da se to pojvi u zg i nijednom nisi nista poslao. Pomislio bi covjek da te svaka naslovnica koju posaljes mailom kosta, pa stedis?!
--------------------------------------------------------------------------------



Zamera mi se i sto po nekoliko meseci ne azuriram sajt Stripoteke, jos da mi se zameri sto Akira i Stripoteka nikad nisu kasnili pa da bude kompletno.
Nije sve samo strip. Koliko god ga voleo i radio na njemu imam i drugih stvari koje moram raditi. Svaku paru, svaki dinar ili cent u zivotu sam zaradjujem, ne pada mi sa neba, a kao porodican covek koji zivi u podstanarima dnevno spavam oko 5 sati (u proseku) ostalo vreme provodim u poslovima koji nisu uvek vezani za strip, poslovima koji mi omogucavaju da zivim.



quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ne, ozbiljno, smatram da je stripovi.com najpopularniji i najkvalitetniji strip sajt na ex Yu prostorima i da bi izdavacima trebalo biti zanimljivo da se najava novog izdanja pojavi ovdje istodobno kad i sam strip na kioscima. Mcn i Tally mi salju redovno naslovnice (Tally cak i stripove), ostali ne... I tu i tamo mi to zna ici na zivce, otprilike usporedo sa blue screenom na Windowsima koji moj skener svako toliko izazove.
--------------------------------------------------------------------------------



Ni Strip Vesti nisu za baciti, pa se opet nisam naljutio ni na koga sto nema vremena ni snage da mi napise email ni sa porukom "Danas je izaslo to i to". A dane i noci trosim, oduzimam od porodice i rada na stripu, da bi ljudima omogucio da to mogu uraditi.
Moja je odluka da cu nesto raditi ili ne. Nisu mi drugi za to krivi.


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Sto se Bonellija i albuma tice, situacija nije bas tako crno bijela kao sto ti kazes. Pogotovo mi se ne svidja sto ispada da u Bonelliju autori ne stoje iza svog rada, jer to nije nimalo tocno...
--------------------------------------------------------------------------------



Mogu li recimo, poput Burzona, da svake druge-trece godine popizde na izdavaca i svoje delo prenesu kod nekog drugog izdavaca???!
Nosioci autorstva nad likovima su autori serijala ili izdavac?!


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Bonelli industrija a Francuzi nisu? U Francuskoj se godisnje objavi 2400 albuma. NE; TO UOPCE NIJE INDUSTRIJA! 7 NOVIH ALBUMA DNEVNO I sorry, u tih 2400 albuma imas isti postotak skarta kao i u Bonelliju, skoro pa bih se bio spreman kladiti.
--------------------------------------------------------------------------------



Niko nije rekao da stip NIJE industrija. Jeste, za izdavace. Ali se vise ceni kada autori svoje delo ne cene kao industrijski produkt.

Da, 2400 albuma ali i 2000 razlicitih serijala! I naravno da je puuuuno smeca. I ja nisam Bonelija nazvao smecem vec sam pricao o razlicitoj produkciji. Sam kazes da je sve jedno koju epizodu Zagora kupis, sve je ista cena. Znaci ne pravi se razlika u kvalitetu, nije bitno autorstvo. Probaj, recimo Titeuf-a, da za magazin dobijes po nizoj ceni od 50 eura...

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/02/2004 : 14:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Koliko mogu da primetim, izgleda da u celoj prici samo distributeri dobro prolaze... Zato nije ni cudo sto Coban ima svoju distribuciju (tako se bar prica)...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2004 : 17:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics

quote:

Ja znam za ovu sumu kao fiksnu. Ali koliku si ti to projekciju prodatih primeraka dao kada su ti odvalili 1000 eura?
Kada bi ovaj izdavac placao kopirajte 10% i dao za to 1000 eura morao bi da u Srbiji proda 8235 primeraka!!!




Ja sam tu brojku dobio kao postotak od 10% na 4000 prodanih primjeraka po cijeni od 16kn. Isti postotak (8-10%) sam dobio i od nekih drugih izdavaca. Odatle moja sumnja u tu cifru od preko 1000 Eura za prava. Evo npr.

"We usually ask for a royalty scale of 10% on the retail list price and an advance covering 100% of the first
printrun, 3 years contracts maximum. The reproduction material is either CDs (458 EUR by album) when available or films (7.63 EUR by film by page). "

Prema toj logici Abaton prava ne bi smio platiti vise od 10% od 5000 prodanih primjeraka po 1.3 Euro sto je rekli smo nekih 650 Euro. ALI opet ponavljam, mozda su ta prava zaista fiksna u njihovom slucaju, ne znam.

quote:
Originally posted by zmcomics
--------------------------------------------------------------------------------
Ma dobro, ja ti to "nemam vremena" odavno zamjeram, nekoliko sam te puta molio da mi posaljes naslovnice stripoteke i albuma koje marketprint izdaje da ih stavimo na naslovnu stranicu sajta odmah a ne da cekamo 15 dana da se to pojvi u zg i nijednom nisi nista poslao. Pomislio bi covjek da te svaka naslovnica koju posaljes mailom kosta, pa stedis?!
--------------------------------------------------------------------------------



Zamera mi se i sto po nekoliko meseci ne azuriram sajt Stripoteke, jos da mi se zameri sto Akira i Stripoteka nikad nisu kasnili pa da bude kompletno.
Nije sve samo strip. Koliko god ga voleo i radio na njemu imam i drugih stvari koje moram raditi. Svaku paru, svaki dinar ili cent u zivotu sam zaradjujem, ne pada mi sa neba, a kao porodican covek koji zivi u podstanarima dnevno spavam oko 5 sati (u proseku) ostalo vreme provodim u poslovima koji nisu uvek vezani za strip, poslovima koji mi omogucavaju da zivim.



Da, meni novac pada s neba, imam tri stana, spavam 16 sati dnevno, nemam porodicu niti nista drugo osim stripa u zivotu i jedino sto radim je stripovi.com. Ma daj, nemoj me zaj....... Ako sam dobro shvatio TI radis pripremu Marketprint izdanja. Sve materijale IONAKO imas skenirane i gotove. Za poslati meni 3 maila mjesecno sa naslovnicom novog izdanja ti treba ukupno 3 minute vremena.

quote:
Originally posted by zmcomics
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ne, ozbiljno, smatram da je stripovi.com najpopularniji i najkvalitetniji strip sajt na ex Yu prostorima i da bi izdavacima trebalo biti zanimljivo da se najava novog izdanja pojavi ovdje istodobno kad i sam strip na kioscima. Mcn i Tally mi salju redovno naslovnice (Tally cak i stripove), ostali ne... I tu i tamo mi to zna ici na zivce, otprilike usporedo sa blue screenom na Windowsima koji moj skener svako toliko izazove.
--------------------------------------------------------------------------------

Ni Strip Vesti nisu za baciti, pa se opet nisam naljutio ni na koga sto nema vremena ni snage da mi napise email ni sa porukom "Danas je izaslo to i to". A dane i noci trosim, oduzimam od porodice i rada na stripu, da bi ljudima omogucio da to mogu uraditi.
Moja je odluka da cu nesto raditi ili ne. Nisu mi drugi za to krivi.



Gotovo da mi dodje da vas stjeram znas vec gdje. Mi vam pruzamo kakvu takvu reklamu i promociju i jos bi vam za to trebali biti zahvalni. Kako se samo usudjujem pitati izdavaca da nam posalje naslovnicu kako bi je izreklamirali objavljivanjem na sajtu.

quote:
Originally posted by zmcomics
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Sto se Bonellija i albuma tice, situacija nije bas tako crno bijela kao sto ti kazes. Pogotovo mi se ne svidja sto ispada da u Bonelliju autori ne stoje iza svog rada, jer to nije nimalo tocno...
--------------------------------------------------------------------------------

Mogu li recimo, poput Burzona, da svake druge-trece godine popizde na izdavaca i svoje delo prenesu kod nekog drugog izdavaca???!
Nosioci autorstva nad likovima su autori serijala ili izdavac?!



Da, naravno da mogu prenijeti serijal. Imas primjer Ken Parkera. Autorska prava nose autori, ne izdavac.


quote:
Originally posted by zmcomics
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Bonelli industrija a Francuzi nisu? U Francuskoj se godisnje objavi 2400 albuma. NE; TO UOPCE NIJE INDUSTRIJA! 7 NOVIH ALBUMA DNEVNO I sorry, u tih 2400 albuma imas isti postotak skarta kao i u Bonelliju, skoro pa bih se bio spreman kladiti.
--------------------------------------------------------------------------------

Niko nije rekao da stip NIJE industrija. Jeste, za izdavace. Ali se vise ceni kada autori svoje delo ne cene kao industrijski produkt.



Ma daj molim te, u cemu je razlika izmedju jedne prosjecne epizode Dylan Doga i jednog prosjecnog FR albuma? FR autor svoj strip ne dozivljava kao industrijski produkt?! To sto ga on mozda i ne dozivljava tako ne znaci nuzno da on to i nije, dapace, ogroman dio te produkcije je cisto industrijski produkt. Lijepo obojan, upakiran i odstampan industrijski produkt... To sto tebe fascinira oprema izdanja je druga stvar.

quote:
Originally posted by zmcomics
Da, 2400 albuma ali i 2000 razlicitih serijala! I naravno da je puuuuno smeca. I ja nisam Bonelija nazvao smecem vec sam pricao o razlicitoj produkciji. Sam kazes da je sve jedno koju epizodu Zagora kupis, sve je ista cena. Znaci ne pravi se razlika u kvalitetu, nije bitno autorstvo. Probaj, recimo Titeuf-a, da za magazin dobijes po nizoj ceni od 50 eura...



NIJE BITNO koliko je razlicitih serijala ako je gro toga smece. Cijena Titeufa nema apsolutno nikakve veze sa autorstvom nego iskljucivo sa trzisnom vrijednoscu proizvoda. U Fr je on ultra mega popularan , prodaje 15 miliona primjeraka albuma i onda naravno da drzi visoku cijenu. U Italiji se Tex proda u pola miliona primjeraka pa kosta isto kao i Legs Weaver koja se proda u 30.000. Pa sad ti vidi sto je bolje? Dal' da cijena bude relativno umjerena i ista za sve ili da varira od izdanja do izdanja, sto na kraju rezultira da najkvalitetnije stvari vecina izdavaca ne moze kupiti...


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

purger27
Starting Member

Croatia
83 Posts

Member since 05/07/2003

Posted - 15/02/2004 : 18:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send purger27 a Private Message
Da stvarno Zlatko, sto je sa Largo Winch-em. Najavljivali ste nesto i nastavak "Nosenih vetrom" ako se ne varam.
Go to Top of Page

purger27
Starting Member

Croatia
83 Posts

Member since 05/07/2003

Posted - 15/02/2004 : 18:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send purger27 a Private Message
Eh da, i jos jedno pitanje.
Ima li sanse da Stripoteka uskoro krene u dvotjednom ritmu?
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 15/02/2004 : 19:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
[
quote:
Originally posted by Markos






Ma dobro, ja ti to "nemam vremena" odavno zamjeram, nekoliko sam te puta molio da mi posaljes naslovnice stripoteke i albuma koje marketprint izdaje da ih stavimo na naslovnu stranicu sajta odmah a ne da cekamo 15 dana da se to pojvi u zg i nijednom nisi nista poslao. Pomislio bi covjek da te svaka naslovnica koju posaljes mailom kosta, pa stedis?! Ne, ozbiljno, smatram da je stripovi.com najpopularniji i najkvalitetniji strip sajt na ex Yu prostorima i da bi izdavacima trebalo biti zanimljivo da se najava novog izdanja pojavi ovdje istodobno kad i sam strip na kioscima. Mcn i Tally mi salju redovno naslovnice (Tally cak i stripove), ostali ne... I tu i tamo mi to zna ici na zivce, otprilike usporedo sa blue screenom na Windowsima koji moj skener svako toliko izazove.


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
[/quote]

Pa mogu ja da ti saljem naslovnice Stripoteke i Akire sa zakasnjenjem od 1,2 dana.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 15/02/2004 : 19:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by purger27

Da stvarno Zlatko, sto je sa Largo Winch-em. Najavljivali ste nesto i nastavak "Nosenih vetrom" ako se ne varam.



Dupuis nece da spusta cene pa bi nam bilo nerentabilno,...
Noseni vetrom... he, he, hocemo, imamo spreman prevod, album mi je na stolu za skeniranje, i napokon obecavajuce kontakte, ali... po nekim informacijama Bourgon se sada nesto i sa Castermanom svadja i hoce da ode pa to moze da pokvari planove Bice svakako, samo da se sve resi.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



724 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 15/02/2004 : 19:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by purger27

Eh da, i jos jedno pitanje.
Ima li sanse da Stripoteka uskoro krene u dvotjednom ritmu?



Dvonedeljno izdavanje se pokazalo kao lose. Ili mesecno ili nedeljno. Nedeljno nema sanse, tako da ostajemo na mesecnom ritmu. Pre ce biti pokretanja paralelnih edicija, kada bude moguce
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000