forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TEX,DYLAN,NATHAN...mesecno?!?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 05/04/2004 : 00:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
JEREMAJA - isprazno
TORPEDO - kao neki dosadni vic iz 1936
SVI MARVELOVI(bez CONANA) - idiotizam
ASTER BLISTOK - cemu sve to,babe,zabe...
I BELGIJSKO - FRANCUSKA SCENA - previse realno i dosadno
eto toliko

drale
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 05/04/2004 : 00:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
JEREMAJA - isprazno
TORPEDO - kao neki dosadni vic iz 1936
SVI MARVELOVI(bez CONANA) - idiotizam
ASTER BLISTOK - cemu sve to,babe,zabe...
I BELGIJSKO - FRANCUSKA SCENA - previse realno i dosadno
eto toliko

drale
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 05/04/2004 : 00:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

JEREMAJA - isprazno

Kao i Mister no, zAGOR, Tex i jos dosta bonellija

TORPEDO - kao neki dosadni vic iz 1936

vidi gore

SVI MARVELOVI(bez CONANA) - idiotizam

Vidim da nemas pojam sto sve marvel izdaje.

ASTER BLISTOK - cemu sve to,babe,zabe...

Mister NO - cemu sve to dosadno, zastarjelo, babe zabe...

I BELGIJSKO - FRANCUSKA SCENA - previse realno i dosadno

previse realno???? PREVISE realno???? OK. Onda idemo po logici bonellija: svakom covjeku se jednom mjesecno dogodi neko sranje tipa ubiju mu rodjaka, prijatelja, otmu ga, vanzemaljci dodju na zemlju i siluju muskarce/otimaju zene bla bla bla Druuna realna? Jeremiah realan? XIII realan?

eto toliko

drale



Mister no - dosadna pijandura s pricama koje se pretvaraju u prelijevanje iz supljeg u prazno.
Da bonelli odgovara nasem mentalitetu?
OK, ne zelim niti pitat kakav je to mentalitet. Bolji je bio kolekcionar (ne ulazim u ono sto je radio po forumu i forumasima) koji je barem za tima i dastija, kita telera i ekipu normalno rekao da to cita jer je to citao u djetinjstvu.

"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/04/2004 : 01:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

JEREMAJA - isprazno
TORPEDO - kao neki dosadni vic iz 1936
SVI MARVELOVI(bez CONANA) - idiotizam
ASTER BLISTOK - cemu sve to,babe,zabe...
I BELGIJSKO - FRANCUSKA SCENA - previse realno i dosadno
eto toliko

drale


Ja ovo stvarno ne mogu da shvatim ozbiljno...

I kako neko ko nema pojma sta sve Marvel izdaje i nije citao ni 1% njihovih stripova moze da kaze da je to idiotizam, nikada mi nece biti jasno.


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 05/04/2004 : 01:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by dd fan

quote:
Originally posted by draskomisterno

JEREMAJA - isprazno
TORPEDO - kao neki dosadni vic iz 1936
SVI MARVELOVI(bez CONANA) - idiotizam
ASTER BLISTOK - cemu sve to,babe,zabe...
I BELGIJSKO - FRANCUSKA SCENA - previse realno i dosadno
eto toliko

drale


Ja ovo stvarno ne mogu da shvatim ozbiljno...

I kako neko ko nema pojma sta sve Marvel izdaje i nije citao ni 1% njihovih stripova moze da kaze da je to idiotizam, nikada mi nece biti jasno.


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.



Ajde, barem se imamo necemu nasmijat

"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 05/04/2004 : 01:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
pravo kazes byomane,
ajde mo se
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 05/04/2004 : 02:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

JEREMAJA - isprazno
TORPEDO - kao neki dosadni vic iz 1936
SVI MARVELOVI(bez CONANA) - idiotizam
ASTER BLISTOK - cemu sve to,babe,zabe...
I BELGIJSKO - FRANCUSKA SCENA - previse realno i dosadno
eto toliko

drale



U osnovi, i meni je ovo smiješno, ali ipak da odgovorim.

JEREMAJA - što se, by the way, piše JEREMIAH (ili Džeremaja, ako si iz SiCG) - je vrlo neobican, a scenarij ti se može i ne mora svidjeti. Medutim, svidio ti se ili ne, on je konzistentan. Ima kvalitetan narativan slijed, originalne price i, što je vrlo važno, likovi su višedimenzionalni, to jest, nisu puki pravednici u potrazi za nedužnima koje treba spasiti. Crtež je poseban, istodobno se drži svih "školskih" postulata, ali ima i svoju karakternost, svoje posebnosti. Primjera radi, Ferri takoder ima svoj karakter i posebnosti, ali cesto promašuje u proporcijama, kao i u upotrebi perspektiva.

TORPEDO - je predstavnik surovog, "on the road" humora u stilu Charlesa Bukowskog uz jak utjecaj film-noirea. Crtež je genijalan u svojoj jednostavnosti i nemoj biti naivan pa pomisliti "to i ja mogu nacrtati". Teže je biti jednostavan, jer to zahtjeva poznavanje svih anatomskih, proporcijskih itd. odnosa. Tek kada sjajno crtaš hiper-realizam, tek tada možeš kvalitetno pojednostavljivati.

MARVEL - tu necu pametovati jer sam puno više orijentiran na Euro strip, pa pozivam ostale, koji više prate USA scenu, da te educiraju po tom pitanju.

ASTER BLISTOK - ako sam nisi shvatio metaforiku ovog (meni fenomenalnog) stripa, teško da ti ju neko može objasniti, ali procitaj odlican tekst kojeg o Blistoku imaš na ovom sajtu, u sekciji koja govori opcenito o strip junacima.

BELGIJSKO FRANCUSKA SCENA se jednostavno ne može opisati nekim zajednickim komentarom tipa "previse realno i dosadno" jer sadrži toliko razlicitih serijala da ih je ne moguce skupno opisati kao dosadne.

Ono što je najvažnije jest da jedina osoba koja pati zbog tvojeg iskljucivog stava si - sam ti.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 05/04/2004 : 08:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
HA! HA! HA! Ajde i da progutam sve ovo,ali Marvelove idiotarije nema sanse!

drale
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 05/04/2004 : 12:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

HA! HA! HA! Ajde i da progutam sve ovo,ali Marvelove idiotarije nema sanse!

drale



Ti nemas pojma o cemu pricas. Jel' "Origin" od wolverinea idiotarija?

"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 05/04/2004 : 15:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Mislim da je ovaj topic zalutao u neke krive vode.
1. Svatko ima pravo na svoje mišljenje,ali otvoreno pljuvati po odredenim stripovima je besmisleno,jer je svatko od nas privržen ovim ili onim likovima.Primjerice:meni su na prvom mjestu Spider-man,Zagor i Mister No,i onda na jednoj stranici popljujete i kucu koja izdaje wall-crawlera i Mister No-a.E,ne može tako... :)
2. Mister No možda i je pijandura cije price idu iz šupljeg u prazno,ali su i takve price meni bolje od najboljih epizoda Nathan Never-a koji mi je ocajan,ali jasno mi je da ga dosta ljudi cita i to poštujem.Ne pada mi na pamet da otvoreno pljujem po njemu...
3. Hajde da si se okomio na cijelu americku strip scenu,skupa sa DC-em,Dark horse,Image,itd...ali zašto samo Marvel?Ako pljuješ po Marvelu,onda pljuješ i po Spider-manu,a kao fan koji je procitao prvih 250 brojeva The amazing Spider-man i prvih 100 brojeva Peter Parker,the spectacular Spider-man odgovorno tvrdim da spada u pet najboljih mainstream naslova svih vremena.To što je globalno popularan,ne znaci da je loš.Osim toga,tu je i Millerov Daredevil;brojevi 157-190 koji je u rangu s "The dark knight returns",a iznad prosjeka su i Cloak & Dagger limited series i West coast avengers...
4. Torpedo...svaki strip koji sadrži recenice poput "She was an icycle,but I rode her like a bycicle" ili nakon što ju je Torpedo silovao,žena kaže "There's no name for what you've done to me.-If it's a boy,call him Pepito",zaslužuje cistu desetku...
Nemojte više,ljudi.Stripovi moraju biti zabavni,ili ste to možda zaboravili.Još samo treba da se javi netko tko ce reci da je Calvin & Hobbes infantilan strip...
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 05/04/2004 : 16:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by realist
2. Mister No možda i je pijandura cije price idu iz šupljeg u prazno,ali su i takve price meni bolje od najboljih epizoda Nathan Never-a koji mi je ocajan,ali jasno mi je da ga dosta ljudi cita i to poštujem.Ne pada mi na pamet da otvoreno pljujem po njemu...



Kažeš da ti "ne pada na pamet da ga otvoreno pljuješ", ali si svejedno rekao da su ti njegove najbolje epizode - ocajne. Dakle, otvoreno si ga popljuvao. Eto, kako je lako uletjeti u vrijedanje.
Inace se uglavnom slažem sa tvojim postom.
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 05/04/2004 : 16:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Hopla, dobio sam zvjezdicu za 100-ti post? Hvala, Markoše :).
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 05/04/2004 : 17:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Jedan atribut nije otvoreno pljuvanje.Mogao sam biti još slikovitiji :)Htio sam samo pokazati da se svatko od nas može zakaciti za neki strip i poceti gaziti,ali to nije moj stil...

Nego,jesi li to napisao samo zbog zvjezdice?Ako je,onda si je zaradio na sramotan nacin

Edited by - realist on 05/04/2004 17:53:33
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/04/2004 : 18:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

JEREMAJA - isprazno
TORPEDO - kao neki dosadni vic iz 1936
SVI MARVELOVI(bez CONANA) - idiotizam
ASTER BLISTOK - cemu sve to,babe,zabe...
I BELGIJSKO - FRANCUSKA SCENA - previse realno i dosadno
eto toliko

drale


dobro ti je ovo sa belgijsko-francuskom scenom
ja uvijek mislio da je to vise fantasy
sad znam zasto ih nisam bas uspjesno prodavao na ebayu, fulao sam kategoriju
Go to Top of Page

Baron von Draugn
Average Member

Sweden
705 Posts

Member since 19/07/2002

Posted - 05/04/2004 : 18:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Baron von Draugn a Private Message
ja svaki dan na putu poslu kupim dnevne novine,, kad tad neke casopise..
samo da bi se nesto procitalo.. a od stripa nista.. nema nista sto vrijedi da se baci oko..i takva je situacije bila nekih zadnih 5,6 godina tako da vi na balkanu imate super. i bez Mister noa

Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 05/04/2004 : 20:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Jedan atribut nije otvoreno pljuvanje.Mogao sam biti još slikovitiji :)Htio sam samo pokazati da se svatko od nas može zakaciti za neki strip i poceti gaziti,ali to nije moj stil...

Nego,jesi li to napisao samo zbog zvjezdice?Ako je,onda si je zaradio na sramotan nacin



U stvari, zvjezdicu sam dobio za post na drugom topicu, ali sam tek ovdje primijetio, a nisam niti znao da cu je dobiti za 100-ti post. To sam napisao jer sam želio reci da se lako može uvrijediti neki strip, a da covjek toga i nije svjestan.
Dakle, ne diraj mi zvjezdicu!
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 05/04/2004 : 21:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
MA CELA AMERICKA STRIP SCENA JE PRAVLJENA ZA GLUPAVE AMERICKE KLINCE

drale
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 05/04/2004 : 21:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Nemoj samo da nam diras nasu staru, dobru evropsku strip scenu Drale. Bolan, ima dobrih stripova koji nisu od Bonellija, licno bih ti preporucio Torpeda i XIII.

Bosna da prostis jedna zemlja imade, i posna i bosa da prostis, i hladna i gladna, i k tomu jos da prostis prkosna od sna!
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 06/04/2004 : 00:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

MA CELA AMERICKA STRIP SCENA JE PRAVLJENA ZA GLUPAVE AMERICKE KLINCE

drale



A za koga je bonelli? Za intelektualce? Hajde Esse Esse, napijmo se! Ojhaaaa! Ijhaaaa! Ra-ra-raspici, samo dobro opici i radi ono što radim jaaaaaa!!!!

"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2004 : 00:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

MA CELA AMERICKA STRIP SCENA JE PRAVLJENA ZA GLUPAVE AMERICKE KLINCE


Tja.

Šta covek da ti kaže na ovo (osim da iskljuciš caps lock)?

Let's pretend to be wise: ajd baci malko pogled na recimo Watchmen, pa onda malo na Invisibles, pa da vidimo ko je glupav...

Nice and smooth.
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 06/04/2004 : 00:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by draskomisterno

MA CELA AMERICKA STRIP SCENA JE PRAVLJENA ZA GLUPAVE AMERICKE KLINCE


Tja.

Šta covek da ti kaže na ovo (osim da iskljuciš caps lock)?

Let's pretend to be wise: ajd baci malko pogled na recimo Watchmen, pa onda malo na Invisibles, pa da vidimo ko je glupav...

Nice and smooth.



Pa zar ti ocekujes da on to shvati? Vjerojatno ce kad procita strip pitati zasto rorschach ima one crne mrlje na masci

"I otac i deda su mu bili opancari, pa je imao prilike da pronikne u sve tajne zanata."
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2004 : 01:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
@byo
ma ima i u boneliju dobrih stvari, si citao onu teksovu epizodu gdje karson cuva drvo, "zakon roja bina"?

Edited by - zosko on 06/04/2004 01:01:50
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 06/04/2004 : 01:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by draskomisterno

MA CELA AMERICKA STRIP SCENA JE PRAVLJENA ZA GLUPAVE AMERICKE KLINCE


jel ti stvarno imas 28 godina
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 06/04/2004 : 01:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

MA CELA AMERICKA STRIP SCENA JE PRAVLJENA ZA GLUPAVE AMERICKE KLINCE


To jedino govori da nemas pojma o americkoj sceni. Nije ono tamo Srbija pa da izlazi 3 stripa mesecno.
quote:

Let's pretend to be wise: ajd baci malko pogled na recimo Watchmen, pa onda malo na Invisibles, pa da vidimo ko je glupav...


Tehnikli, to su britanski stripovi


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 06/04/2004 : 01:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
meni su isto ovi Marvelovi koji kod nas barem izlaze bezvez...možda ih jest zanimljivo procitat ali...slažem se,djecje štivo što se mene tice,svi ti ?superjunaci?...a tu bi dodao i Zagora.:PP
(makar eto priznajem da mi je X-men film jako dobar)

s tim da ne tvrdim da su loši,tko voli nek izvoli...

i fala bogu da sve više ljudi cita Nathana!pozlatile ti se te rijeci...;D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000