forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Spirou - Morvan & Munuera šutnuti sa serijala
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/04/2004 : 12:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Novi album Spiroua i Fantazija izlazi u septembru 2004., a epizoda sa gore navedenim imenom pocinje svoju serijalizaciju u Spirou magazinu od ovog meseca! Nakon šest godina, videcemo broj 47!

I to nije sve: Tome & Janry su ocigledno šutnuti nakon Machine qui reve, jer novi album potpisuju... Morvan & Munuera! WTF?!

Bacite pogled na http://www.actuabd.com/article.php3?id_article=1085

Nice and smooth.

Edited by - Djole on 03/04/2007 14:58:27

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 13/04/2004 : 12:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Novi album Spiroua i Fantazija izlazi u septembru 2004., a epizoda
>sa gore navedenim imenom pocinje svoju serijalizaciju u Spirou
>magazinu od ovog meseca! Nakon šest godina, videcemo broj 47!

Jesss! Di je taj Spirou! Zassto vech nije stigao?!

>I to nije sve: Tome & Janry su ocigledno šutnuti nakon Machine qui
>reve, jer novi album potpisuju... Morvan & Munuera! WTF?!

Opa, mozze! (dragi su mi T&J, ali sa Strojem koji sanja bilo je malo jasno da visse ne znaju ssto bi sa sobom ...)

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/04/2004 : 12:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ma ja mislim da su T&J itekako znali šta ce sa sobom, samo što publika nije želela da prati (me included).

Ali, u nekim intervjuima, bilo je reci da T&J rade novu epizodu sa Zorglubom... ostaje pitanje šta bi sa njom (zaista ne bih voleo da vidim njega u Machine qui reve obradi...)

Enivej, jedva cekam da vidim šta ce novi tim da uradi!

Nice and smooth.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 13/04/2004 : 12:56:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
http://www.spirou.com/exclusif/index.shtml

Shockwave preview. Bogami, ne izgleda loše...

Nice and smooth.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 13/04/2004 : 16:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
jel se samo meni cini ili ima drasticna razlika izmedju Spiroa bez i sa bojom? nekako mi onaj nos cudno lei na licu...

Kao i svi mrtvi, tiho i s tugom se prisjecamo bivših života, u koje nam nema povratka, jer karta za Titanik se kupuje samo u jednom smjeru.
Dario Džamonja
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 13/04/2004 : 22:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ma ja mislim da su T&J itekako znali dta ze sa sobom, samo dto
>publika nije telela da prati (me included).

Misliss da nije zasichenje? Vech godinu dana nema ni malog Spiroua u Spirouu, a ni T&J crtezza u zaglavlju ccasopisa ... Mozzda su dobili nogu?

Enivej, valjda mi nitko neche ukrasti te Spiroue iz kaslicha pa vam mogu puknuti skenove (bar prvog nastavka) kad stignu, ako ima barem tri zainteresirana. Ili ovdje ili na neki sajt pa skidajte. Hm?

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 13/04/2004 : 23:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ima zainteresovanih. :) Prvi...

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/04/2004 : 00:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Drugi!

Thanks unaprijed MCN-u i unazad Djoletu.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2004 : 00:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
I naravno treci.

I da, mislim da nije bilo zasicenje, vec jedan možda ne planski, ali ipak postepeni razvoj, evolucija samog lika Spiroua u... pa, u pravi lik, za razliku od male marionete za citaoce koja je do tada bio, da parafraziram pokjnog >Franquina.

Šta god mi mislili o Machine qui reve, Spirou tu ima licnost, pokazuje karakterne osobine kojih ranije, da se ne lažemo, nije bilo. To što su to karakterne crte Sode, druga je prica.

Naravno, sve to važi za velikog Spiroua, Mali mi se ionako nikada nije dopadao, osim onih malo dužih prica koje idu na pocetku albuma. Gegovi koje T&J pripovedaju uglavnom su mogli da se ispiricaju i u jednom kaišu, i oduvek me je iritiralo što zauzimaju celu stranu.

E sad, zašto ih nema... poslednja vest koju sam iskopao je s kraja pršle godine, u kojo se kaže da rade na tom svom 47. albumu, da ce se dešavati na Cubi, i da se pojavljuje Zorglub. I onda - PAF, ovo. Morvan se pravi blesav i kaže da se nije raspitivao šta je bilo sa njgovim prethodnicima, vec da je samo prihvatio ponudjeni posao.

Ja bih rekao da su ih konacno šutnuli zbog odlaganja rokova i fakta da se Machine qui reve prodao u 15000 primeraka manje nego Luna fatale...

Nice and smooth.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/04/2004 : 01:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>I naravno treci.

OK... Sad ovisimo o possti. Izgube otprilike jednog godissnje...

>Šta god mi mislili o Machine qui reve, Spirou tu ima licnost,
>pokazuje karakterne osobine kojih ranije, da se ne lažemo, nije
>bilo. To što su to karakterne crte Sode, druga je prica.

Da. Mislim da je problem ssto je T (a mozzda i J) htio da Spirou odraste, da prati njegove interese, ali dobio je samo jedan bezliccniji realisticcni "film". Akciojski, za razliku od Sode koji je krimich ... Inacce, popizdio sam malo na 11. Sodu i nisam uzeo album jer je otissao u realisticcnost, nasilje itd. Bilo je toga i prije, ali ovo je zbilja kao da bi Tome htio raditi nessto drugo, ali to mu se ne prodaje pa kalemi svoje interese na nessto ssto ide.

>Naravno, sve to važi za velikog Spiroua, Mali mi se ionako nikada >nije dopadao

Meni da. Mozzda zato ssto su ucciteljice seksi. Jest da je davno izraubao najbolje fore, ali desi mu se joss ponekad.

>Morvan se pravi blesav i kaže da se nije raspitivao šta je bilo sa
>njgovim prethodnicima, vec da je samo prihvatio ponudjeni posao.

Pa, to bih i ja rekao...:)

>Ja bih rekao da su ih konacno šutnuli zbog odlaganja rokova i fakta
>da se Machine qui reve prodao u 15000 primeraka manje nego Luna
>fatale...

Machine ima dobrih dijelova, ali i jedan ili dva problema na plot nivou ... Ne sjecham se toccno, ali bilo je tu nekih rupa. Inacce, nije mi bio katastrofalan, onako ... darknajtizacija Spiroua. Ali razumijem 15000 nostalgiccara koji nisu to htjeli ccitati. Zamisli da stave Bacilierija na Zagora: ja kupim Zagora, ali 15000 drugih ne...

>Nice and smooth.

Mice with snoot.

mcn


***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 14/04/2004 : 01:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Cetvrti (ili peti:))
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/04/2004 : 02:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Ma ja mislim da su T&J itekako znali dta ze sa sobom, samo dto
>publika nije telela da prati (me included).

Misliss da nije zasichenje? Vech godinu dana nema ni malog Spiroua u Spirouu, a ni T&J crtezza u zaglavlju ccasopisa ... Mozzda su dobili nogu?


Mislim da nisu dobili nogu, sudeci po informacijama...
Navodno da ce nastaviti rad na malom Spirou...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/04/2004 : 02:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Jeli neko citao Merlina?
Na kojem broju je radio Jean David Morvan???



Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2004 : 07:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ni na jednom? Tu je crtac Munuera, a scenarista Joann Sfar. Ili sam ja nešto propustio.

A za Malog, pa ne može Dupuis da šutne T&J sa serije za koji oni drže autorska prava.

mcn, mislio sam na sam Spirouv lik, i uopšte noir feeling price,kada sam usporedio MQR sa Sodom. Ostale se inace slažem, ukljucujuci i sexy uciteljice. ;)

Nice and smooth.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/04/2004 : 08:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>mcn, mislio sam na sam Spirouv lik, i uopšte noir feeling price,kada >sam usporedio MQR sa Sodom.

Ah, ja sam mislio da sam se slozzio s tobom...:) Razlika je bila samo ssto je Spirou bio, recimo, film s Bruce Willisom dok je Soda Clint Eastwood...:D

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2004 : 09:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
OK.

Nego, kad smo vec kod vrancuza, da ne otvaram novi topic, šta kažete na ovo:

Bo Doi aime livrer des scoops : dans son numéro 70 date dé janvier, le mensuel nous révélait l'identité du successeur r Lidwine et Loisel pour les dessins de La Quete de l'oiseau du temps (Momo, le dessinateur de Mortepierre), une série dont on nous promet désormais un rythme de parution régulier !


Nice and smooth.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/04/2004 : 14:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Bo Doi aime livrer des scoops : dans son numéro 70 date dé janvier, >le mensuel nous révélait l'identité du successeur r Lidwine et >Loisel pour les dessins de La Quete de l'oiseau du temps (Momo, le

Svejedno mi je, ne volim tu seriju...:)

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2004 : 15:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Znam za tvoju odbojnost prema fantasyju, ali ipak, La Quete je posebna prica...

A vi ostali? Ne zanima vas što Ratnici sa Akbara imaju novo crtaca?

Nice and smooth.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 14/04/2004 : 16:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
nisan pratio ratnike od pocetka, tako da ne mogu komentarisati :)
da i ja iskorstim topic, svaka cast na tekstu o Spirou!! gomilu stvari nisam znao od ranije.

Kao i svi mrtvi, tiho i s tugom se prisjecamo bivših života, u koje nam nema povratka, jer karta za Titanik se kupuje samo u jednom smjeru.
Dario Džamonja
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/04/2004 : 16:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Znam za tvoju odbojnost prema fantasyju, ali ipak, La Quete je
>posebna prica...

Nije. Bass me bio razoccarao kraj. pogotovo ssto cijelu sredinu mozzes izbaciti jer su samo nekonzekventne avanture koje nemaju veze s potragom. Blah.

Evo, svidio mi se Shinkel, se to pika pod fantasy?...:)

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2004 : 17:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Dok je mene upravo kraj oduševio, a sredinu gledam kao nešto nužno da bismo se vezali za likove, da bi kraj još više boleo...

Nice and smooth.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 14/04/2004 : 17:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
eh da, mogu se i ja prijaviti za ovi sken ???

Kao i svi mrtvi, tiho i s tugom se prisjecamo bivših života, u koje nam nema povratka, jer karta za Titanik se kupuje samo u jednom smjeru.
Dario Džamonja
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 14/04/2004 : 18:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ni na jednom? Tu je crtac Munuera, a scenarista Joann Sfar. Ili sam ja nešto propustio.

A za Malog, pa ne može Dupuis da šutne T&J sa serije za koji oni drže autorska prava.

Nice and smooth.


Pa da, to meni nije jasno, nisam ga ni ja vidio ni u jednom, pa sam mislio da sam nesto propustio.
A u jednom tekstu, kao najavu za Spiroua, pored Sillage spominju ga i kao scenaristu Merlina,
pa sam se zato pitao...
Nisam znao da Tome und Janry ne mogu dobiti nogu samo tako...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/04/2004 : 21:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>svaka cast na tekstu o Spirou!!

Svaka ccast!

Par sitnica: Raul Cauvin je "Raoul", a fournier CRTA Crannibales, dok ih pisse Zidrou. SSto se ticce toga kako su T&J dobili posao, evo jednog malog pisma danskog urednika Henninga Kurea (nije na danskom, ne strepite):

***

Oboy! Another opportunity to relate my merits of the past! (Michael Gilbert just asked about me and Wally Wood the other week.) Thanks for asking... and stop that >groan!<

I used to be editor at the publishing house that published all the French-Belgian stuff in Scandinavia. It's called Carlsen now, Interpresse back then. I had Spirou and published all the Franquin stuff and suffered through the Fournier stuff and finally Dupuis got the message and started to look for a new artist. Several were tested, and the final choice was some guy (I no longer recall his name) who wasn't very good, but had the advantage of being the son-in-law of Dupuis' owner (or something like that). I screamed. Tome & Janry had shown themselves perfect for the job. I wrote a long, indignant letter (which would probably make me wince today), telling the powers of Dupuis about the betrayal I felt and the grave responsibility they had, not only for the Belgian, but for the readers of the world (or at least of Scandinavia). Apparently somebody circulated that letter, 'cause next time I went to Bruxelles, everybody had read it. Franquin told me (smugly) that it had been the! decisive factor in landing Tome & Janry the job. And they said 'Thank You' by putting my name on that ice-breaker. I broke the ice for them.

***

"Ice breaker" iliti ledolomac Henning Kure se pojavljuje u epizodi "Virus", objavljenoj i u Jugi, u nekom pikusnom izdanju (Totem?). Prije toga su radili par krachih epizoda (mislim da su skupljene u "Jeunesse".

"Some guy" je, mislim, bio Nic Broca.

Eto,

mcn

***Svakog utorka nova AUKCIJA na Burzi!*** A ne zaboravite ni MCNov ORMAR na istom mjestu!***
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 14/04/2004 : 23:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
ovaj topic svakim postom samo bolji i bolji :)


Kao i svi mrtvi, tiho i s tugom se prisjecamo bivših života, u koje nam nema povratka, jer karta za Titanik se kupuje samo u jednom smjeru.
Dario Džamonja
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2004 : 23:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Raul je typo, a za Crannibales sam mislio da je greška, s obzitom na razlike drasticne u stilu crtanja...

Virus je izašao u dubioznom Totem specijalu, koji je za razliku od Totema, koji je bio FC, broširane korice, A4, bio b&w, obicne korice, B5, i nikome nije jasno zašto je bio specijal. Od T&J je takode izašao Spirou a New York, u redovnom Totemu, i La jeunesse u Biser strip Vol. 2, #17, ako se ne varam. Nije ni malo, mada je skoro sigurno bez autorskih prava..

A ovo za Nica je krajnje interesantan podatak... ;)

Nice and smooth.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000