forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Spirou - Morvan & Munuera šutnuti sa serijala
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/08/2004 : 14:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
XIII, nemam skenove koje tražiš. Sorry.

Emire, Du glucose pour Noemie je radio Fournier, ne Tome & Janry.

Poukram!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/08/2004 : 23:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
moja greska, no ipak stojim iza svojih rijeci: bljjaaarh!

Malo je popustila guma njenih gacica / I tako otkrila one dijelove
Koji se stoljecima nepravedno / Drže podalje od ochiju.
Semezdin Mehmedinovic
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 20/08/2004 : 02:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
ima li ko drugi ?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/08/2004 : 09:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

moja greska, no ipak stojim iza svojih rijeci: bljjaaarh!


A dobro, to mu je bila tek druga epizoda, i svako ko bi došao posle Franquina isto bi prošao kao bos po trnju. Nije to onaj Spirou na koga smo navikli, ali nije baš ni toliko loše.

Poukram!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 20/08/2004 : 12:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by XIII

ima li ko drugi ?

Imam ja. :) Poslacu ti na mail danas - sutra.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/11/2004 : 11:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Evo, išcitah ga u albumu (HC, kako i dolikuje ;) ), pa da damo neke ocene, a možda i postavimo temelje za neku recenziju.

* Humor - najslabija tacka. Nema ga puno, uglavnom ne funkcioniše, a ona scena sa Fantaziom koji gazi po travi ispred Svetog srca je najsramniji gag u Spirou ikada.

* Prica - pa dobro, ali Morvan je odmah upao u zamku - koj ce nam davo Spirou tu? Moglo je i bez njega, mala modifikacija scearija, i eto nam solo epizode Šampinjakove epizode. Dok prikrivanje krivice Flannerove nije toliko out of character za Šampinjaka, ipak je krio i Zorgluba, malko mi nešto ne štima kod njega.

* Scenario - scene sa Flannerovom i Šampinjakom vidno odskacu od ostalih, narocito onaj dorucak nad poplavljenim Parizom. Ima tu necega, neceg lirskog, ali nedovoljno iskorišcenog. Ali, sve skupa, prica bi znacajno bolje funkcionisala da Morvan nije morao da ubacuje humor, kome ocito nije vican.

* Spirou - U bre. Spirou koji udara žene. I to naglašeno, kao sign of the times, ili šta li vec, da treba da se zabrinemo/oduševimo zbog toga. Not good. S druge strane, Spirou koji pokušava sam da spasi Spipa i Fantazio koji ga u tome sprecava, kao i razgovor izmedu njih dvojice u onoj kripti - e to vec nije loše. Totalno gay, prakticno neprikriveno, ali nije loše.

* Ostali likovi - Spip dobija na važnosti, ali su njegovi monolozi kriminlano loši. Fantazio koji se prilagodava Spirou zarad balansa likova. Šampinjak koji je, kako smo vec rekli, malko u offu. Miss Flanner, koja deluje interesantno, ali nije ni cudo, ipak je Morvanov home made lik. Pa dobro, bilo je i gore.

* Crtež - Munuera je izgleda još uvek nalazio svoj stil tokom crtanja albuma - pogledajmo pocetnog Spiroua, i onog kada lupa šamar Flannerovoj - postoji razlika. Ali nije loše, samo treba da nade "svog" Spiroua, a to mu još ne polazi za rukom. Ništa cudno, ipak je to prvi album. Scene sa Parizom su uglavnom prelepo nacrtane, i oseca se ta lirika koju sam spominjao. Buchetovi dizajni robota su odlicni, iako je ime Nebulizator - nebulozno.

Sve skupa? Nekih 69%. Bilo bi više da je humor bolji, ali jebi ga, nije. Ne treba gubiti iz vida da je Morvan morao da se suoci sa gomilom fanatika koji su hteli da ga lincuju što Spirou ne nosi svoju groomovsku odoru. Cekamo drugu epizodu, koja ce izgleda biti sa Zorglubom, a sumnjam da ce se Morvan odreci Flannerove tek tako.

Za kraj, kurizitet koga nisam bio svestan - izašla su još dva Hors serie albuma, sa kratkim pricama Rob-Vela, Franquina, Challanda, T&J, Broce i mislim i Fourniera. Pa ko voli albume, eto jedinstvene prilike da nabavi neke Challandove i Rob-Velove price u tvrdom povezu.



--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/11/2004 : 13:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Djole gdje si nabavio HC album
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/11/2004 : 14:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hehehehehe...

U Glenatovoj knjižari u Lozani. Najgore je što ovog puta nisam bio toliko finansijski ogranicen, zaista sam mogao da kupim dosta stripova, ali sam išao avionom, dakle svega 20 kg prtljaga, plus 10 kg rucnog prtljaga. A HC je težak ko tuc...

Uvek neka ogranicenja.

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/11/2004 : 13:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Kome pricas, ljetos sam ponio dvadesetak stripova za citanje na plazi...e pa lijepo
tih dvadesetak stripova su me dosli skuplje nego da sam ih sve kupio i kasnije pobacao...
20 kg, pa oni iz avionskih kompanija nisu svjesni koliko malo stripova to iznosi...
Inace tako i treba biti kad dodjes u goste domacin mora da ti osigura da se ne osjecas financijski ogranicen.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/11/2004 : 13:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hehehe...

Najbolja varijanta za stripove su, ocito, oni šverc busevi, ali to košta u živcima...

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/11/2004 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
btw, Emire, mcn, da li se slažete/ne slažete sa ovim što sam napisao gore? Uradio bih recenziju baziranu na navedenim ocenama, ali ne usudjujem se da je uradim bez konsultacija...

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 23/11/2004 : 17:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>btw, Emire, mcn, da li se slažete/ne slažete sa ovim što sam napisao

Preblag si, ali okej...

mcn

*** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! (pauza do listopada) *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 23/11/2004 : 18:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
ma oni su bezze

voli vas sve jedan tipican bosanac
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 23/11/2004 : 23:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

btw, Emire, mcn, da li se slažete/ne slažete sa ovim što sam napisao gore? Uradio bih recenziju baziranu na navedenim ocenama, ali ne usudjujem se da je uradim bez konsultacija...
--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."


cinjenica je da ja ne polazem mnogo paznje na vecinu stvari koje si gore naveo
za crtez se svakako slazem i napomenuo bih da mi nece biti mrsko vidjeti sljedeci uradak za koji mislim da ce jos vise doci do izrazaja ta 'lirika'
prica je svakako mogla bolja, ali ne moras napominjat da je u svemu tome Spirou izlisan - to zna svako cak i ako nikad nije procitao nijedan njegov strip
a otkad to majketi ti pitas za misljenja??? ko da smo ja i Macan ti specijalisti i svake sedmice saljemo 5-6 recenzija Markosu od kojih mu se vise smucilo - koliko su dobre ali i zato sto ih stalno mora stavljati na net

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2004 : 07:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pitam za mišljenje zato što nisam uradio nijednu recenziju francuskog albuma, i zato što je moj francuski gori od mog italijanskog, a italijanski mi je takode daleko od savršenog, pa da nisam opet nešto krivo rastumacio, i da mi posle mcn lupa packe... ;)

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 24/11/2004 : 12:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
sto se ticce onda francuskog, tu smo nas dvojica negdje po znanju :) ima da nam obojici pali packe!

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 24/11/2004 : 12:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>sto se ticce onda francuskog, tu smo nas dvojica negdje po znanju :)
>ima da nam obojici pali packe!

Samo vi zzivite uuvjerenju da ja znam vrancuski...

mcn

*** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! (pauza do listopada) *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/11/2004 : 12:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ma taj jezik je toliko komplikovan da niko živ ne može da ga zna, ali ostaje da ga znaš bolje od mene...

--
"...Una citta' aldila' dello spazio e del tempo, malincolica, pigra, affascinante... e chissa' come doveva essere quando questi canali erano pieni dell'acqua della laguna..."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 24/11/2004 : 21:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
e ima moja sestra da ga nauci (sve petice, ljubi je bato :) zali mi se juce, uh jebote dobila sam 4 iz francuskog! a ja, pa sta? a ona, pa jeste, imala sam najvise bodova u cijelom razredu, niko nije dobio pet ) ako nista, da tebi komentarise na ove recenzije, dje si se zajebo i sl.

------------------------
Apsurdno je priccat o užitku koitusa nekome ko je rodjen impotentan.
Neki hodza kad je vidio sa kojim ga 'razumjevanjem' slusaju vjernici u dzamiji
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/04/2007 : 14:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Morvan & Munuera šutnuti sa Spiura, izgleda, tako se barem prica po BD forumima, ai Munuear je nešto potvrdio, kako radi samo još jedan one shot sa Yannom, i to e to - ako se ne varam.

Posle tri albuma, da su se malko potrudili, oborili bi neslavni rekord Broce & Cauvina.

O Paris sous Seine smo vec pricali ovde, Covek koji nije hteo mreti ima svoj topik, a Spirou u Tokiju?

Akcija, akcija, jedan ipo gag (Fantazio kada vicuci sve one kung fu/samurajske/whatever povike skace po jakuzama, i Spip koji ispravlja naratora - ali izem ti takve metastripovske/probijanje cetvrtog zida fore), pa onda još akcije, i još akcije, a sve to na previše strana.

Sve skupa, gde su Morvan i Munuera pogrešili? Nedostatak licnog pecata, naravno - sva tri Spirua su jako, jako moderni... i to je to, to je sve što jesu. Najgore su one silne reference u Coveku koji nije hteo mreti, stice se utisak da su potrebne samo da bi citaoci znali da je to ipak - Spirou, a ne, štajaznam, Blake & Mortimer koji traže Eldorado. Morvan se najbolje snalazi u sivim ideološkim zonama, kada ama baš niko od likova nije u pravu - a toga u Spirou nema. Te otud, akcija, akcija, akcija.

Ali nije samo nedostatak licnog pecata pproblem - nema humora. Mislim, U Tokiju ima jedan grupni kadar, sa nekih 50 japanaca i Spirouom u hotelskoj sobi, i sve je to Munuera prelepo nacrtao - ali nema nijednog fazona. Mislim, mogu samo da zamislim šta bi Franquin sve ubacio tu. Ili koje bi im izraze lica T&J podarili. Bilo bi 10 gagova u tom panelu. Ovde? Ovde nema nijednog.

I tu su pali, Spirou bez humora nije Spirou, vec genericki akcioni serijal sa SF elementima. Humor, i kada ga ima, je loš, a uglavnom ga nema. Tako se ne piše Spirou, drugari, na tome je i Mašina koja sniva pala, trebalo je uciti na greškama prethodnika.

S druge strane, bar su Okamenjeni divovi prilicno oke, a i ovaj Legalov album obecava (osim nadrkanog Zorgluba - to mi nekako ne pasuje), tako da bar za taj serijal Spirou one-shotova ima nade.

--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/04/2007 : 17:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
OPA! Mislio sam da ce malo duze trajati...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/04/2007 : 17:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
I ja.

Ali sam isto tako mislio i da ce biti bolji. ;)

Medutim, na tržištu gde Mali Spirou ide u 450.000, svega 160.000 za Spiroua u Tokiju je ocito bilo crveno svetlo u Dupuisu. A možda i promena urednicke vizije ima neke veze sa tim.
--
"Heiliger $*#@!!! Eine saugroße Miezekatze läuft loss in der Strasse!!"

Edited by - Djole on 03/04/2007 17:49:54
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/04/2007 : 17:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Nazalost nisam imao prilike nista od njih procitati od ovog sto su radili.
Iako mi se ideja svidjela onako pomalo mangasti Spirou, moderniji, ali ne
da i duh samog Spiroua ukradu...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000