forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Bone
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/06/2004 : 23:51:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Jaimeov ciklus o Maggie & Hopey. PALOMAR, koji kompletira Betov ciklus o (da!) Palomaru je izassao prije par mjeseci.




Ovo mi nije ni malo pomoglo, posto je jedino sto sam dosad procitao ono u proslom Q-u. Tako da sam totalno neupucen.

quote:
Originally posted by mcn

Da je bar ostao komedija ...




Sto dalje nije komedija... Meni je i cetvrti(dalje nisam citao) dovoljno, ako ne smijesan, onda simpatican.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/06/2004 : 08:05:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ovo mi nije ni malo pomoglo, posto je jedino sto sam dosad procitao
>ono u proslom Q-u. Tako da sam totalno neupucen.

E, pa uzmi onih 8 strana s curama i grafitima i pomnozzi sa 100, da dobijess ukupnost njihove zzivotne pricce...:)

mcn

***Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi!*** Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 09/06/2004 : 15:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Moguce zato što sam prva tri pokupio u kompletu i procitao u kompletu, a nakon epizode The Great Cow race (koji je jedan od najboljih stripova ikada, btw, retka prilika da sam se naglas smejao dok sam ga citao), primecuje se usporavanje.

Kao što sam milsim vec spomenuo, Smith je izjavio da je Bone planirao samo do Great Cow race kada je poceo da ga crta, pošto nije ocekivao da ce ikada dogurati dalje od toga. I to se veoma primecuje.

Play it again, Yortlebluzzgubbly.



osnovna pricha sa thorn boneovima bakom lucijusom briar itd itd sve zapakovano sa kraljicom zmajeva i lokustom je od pochetka bila zamishljena u celosti("In 1989 I sat down and mapped out the outline of the whole story: who the Bones would meet; what their major adventures would be; and how the book would end").smith samo nije imao toliko pouzdanja da tje finansijski uspeti da izgura preko cow racea(koja je inache epizoda/ideja koja je nadogradjena na osnovu)shto ne znachi da nije imao zacrtan skelet priche.
pozdravljam chinjenicu da je bone preshao od all ages opushtencije sa stilom do mrachnog fentezija kakav je sada(i to kaze lik koji ne podnosi ishta vezano za macheve vracheve i ostale tracheve te iz dna dushe se dosadjivao filmskom ekranizacijom gospodara prstena)
maestralan strip koji zasluzuje softkavr,hard cover,ultimate(ovu novu jelte) i nadam se skorashnje hintovanoj kolor varijanti.
pad u kvalitetu po meni ne postoji.tretji trejd na koji svi imaju zamerke sam preleteo odnosno progutao istom brzinom kao i prva dva pre i posle i ostao impresioniran chinjenicom da se smith lagano ogradjivao od slatkotje koju je pochetno furao ka puno chvrshtjim scenaristichkim strukturama(sad sam se prosro:).od shestog trejda(mada sam ja to u sveskama chitao pa nisam siguran kako je to podeljeno)pa naovamo(#54 - mada ochekujem da tju vetj sutra imati i finalnu #55u koja je danas izashla u USA)ima toliko zastrashujutje dobrih elemenata (izdvajam susrete sa kingdokom)da mi nije jasno kako neko moze biti time razocharan.
smithu se mora odati pochast na chinjenici da je sam izgurao celokupan serijal kao izdavach,crtach,scenarista pa makar celokupna procedura i trajala 12 godina - vredelo je.zavidim onima koji su tek sad inficirani Bone sindromom jel tje u jednom popodnevu uspeti da dobiju celokupnu prichu koju su neki parcijalno tj na kashichice dobijali godinama.voleo bih da kazem da sam i ja bio jedan od tih ne/sretjnika ali bih slagao kada bih to izjavio.
kakogod bilo bone ostaje jedno od najboljih stripova svih vremena i uz akiru najbolji strip koji je do sada ugledao domatji prevod(hvala bernardu i ma koliko se trudio da ostalim izdanjima pokoleba svoj status u mojim ochima teshko tje uspeti:)

i da zavrshimo u grunf fazonu:
ko ne kupi kajatje se - ko kupi netje se kajati:)

************************
It's only gay if you push back!

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/06/2004 : 23:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ne bih se složio.

Da ne raspravljamo o tome što nas je Smith upecao upravo na taj šarm i humor kojeg ima u prva dva trejda, a ne na neku kvazi S&S mitologiju, mogu da ustvrdim da Bone nije od pocetka planiran na ovaj nacin.

Naime, pogledaj prve brojeve, a onda uporedi mitologiju sa kasnijim, i naciceš gomilu neslaganja. Kada je bio Veliki rat? Ko je ucestvovao u njemu i šta ga je izazvalo? Ko je porazio Gospodara skakavaca i kada? Šta su zmajevi tu radili?

Dobiceš razlicite odgovore u razlicitim sveskama.

Što je OK, kada imaš jedan humoristicki strip koji se samo labavo oslanja na pricu. Ali, ako praviš mitologiju, takve stvari ne smeju da ti se dešavaju, iznad svega je neophodna konzistentnost. Mogu da potpišem da u prvom draftu Bonea nije bilo ni reci o Antei.

To po strani, nemoj mi reci da te nije razocarao pravi razlog zašto Briar traži Phoneyja.

A znamo ko je kralj samoizdavaštva, zar ne?

Bone je dobar strip, na momente izvanredan, ali kao i Preacher, zbir njegovih delova je veci od celine (mada ostavljam ovde blagu rezervisanost, jer još nisam citao poslednji trejd).

Play it again, Yortlebluzzgubbly.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/06/2004 : 00:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Zasad imam samo Out from Boneville i mixed emotions o svemu tome. Zato sam vec i pitao sta je sve Berni objavio da ne bi i dalje kupovao americka izdanja i mozda malo sredio utisak. Ali , svakako ne ostavlja ravnodusnim.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 15/06/2004 : 11:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
bio sam u More comicsu i tražio prvi broj. Raul je rekao da je rasprodan i da ne zna da li ce ga Berni ponovno tiskati. Ako netko ima prvi broj za prodati ili dati savjet kako ga nabaviti neka mi se javi, želio bih poceti citati od pocetka.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 15/06/2004 : 15:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Kupi Garfield zabavnik. :) Tu je prva sveska Bonea.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 15/06/2004 : 15:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Kupi Garfield zabavnik. :) Tu je prva sveska Bonea.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!


Kupio sam, ali tu Bone pocinje: ....nakon protjerivanja iz Bonevillea...", da li je to prva epizoda ili..
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/06/2004 : 16:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Jeste, to je prva!


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 16/06/2004 : 09:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by dd fan

Jeste, to je prva!


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.


hvala. ništa, onda cemo kupovati zabavnik i nadati se da ce berni ipak napraviti reprint prve epizode.
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 16/06/2004 : 18:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ne bih se složio.

Da ne raspravljamo o tome što nas je Smith upecao upravo na taj šarm i humor kojeg ima u prva dva trejda, a ne na neku kvazi S&S mitologiju, mogu da ustvrdim da Bone nije od pocetka planiran na ovaj nacin.

Naime, pogledaj prve brojeve, a onda uporedi mitologiju sa kasnijim, i naciceš gomilu neslaganja. Kada je bio Veliki rat? Ko je ucestvovao u njemu i šta ga je izazvalo? Ko je porazio Gospodara skakavaca i kada? Šta su zmajevi tu radili?

Dobiceš razlicite odgovore u razlicitim sveskama.

Što je OK, kada imaš jedan humoristicki strip koji se samo labavo oslanja na pricu. Ali, ako praviš mitologiju, takve stvari ne smeju da ti se dešavaju, iznad svega je neophodna konzistentnost. Mogu da potpišem da u prvom draftu Bonea nije bilo ni reci o Antei.

To po strani, nemoj mi reci da te nije razocarao pravi razlog zašto Briar traži Phoneyja.

A znamo ko je kralj samoizdavaštva, zar ne?

Bone je dobar strip, na momente izvanredan, ali kao i Preacher, zbir njegovih delova je veci od celine (mada ostavljam ovde blagu rezervisanost, jer još nisam citao poslednji trejd).

Play it again, Yortlebluzzgubbly.



uf bre djole sad me baci na muke.
nema shanse da jurcam sad po sveskama gde i kako su se stvari odigravale i ima li rupa u dogadjajima pre i posle. znam da sam ja bez problema chitao sve to i nijednom mi nije nikakvo neslaganje zasmetalo u chitanju.mada nisam ja neki pazljivi chitach pa je i mogutje...:)
znachi dok mi ne stigne taj mamutski Bone nishta od jednog povezanog chitanja i konkretne diskusije - previshe neprochitanih stvari chekaju sa strane.

no - nije mi zasmetalo otkrovenje glede pravog razloga halabuke oko phoneya. sve vreme se kroz prichu vrteo razlog izgnanstva Boneova iz seoceta i vishe nego jednom je i pominjan taj famozni SPOILER
balon sa phoneyevim likom tako da je to meni samo josh jedan fini detalj koji potvrdjuje chinjenicu da je smith razmishljao puno unapred.


shto se kralja samoizdavashtva tiche respekt prema navrshenih 300 epizoda ali ako treba da se odluchim za nosioca krune u mojim ochima je definitivno smith. ako nishta drugo bar je stoichki odradio tih 55 brojeva bez background artista.



************************
Clatu Verata Necuh-uh-huh-uh-huh

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/06/2004 : 18:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
A ne znam. Mene je to razocaralo, i nije mi lišilo na planiranje unapred, vec na obicno vadenje. Mislim, to je spiritus movens dogadaja u dobrom delu serijala, i onda ispadne nešto tako banalno...

Nemoj da se cudiš samo da je u tom džinovskom trejdu revised edition... te da neslaganja nema. ;)

"Laura... e' stata colpa mia... tutta colpa mia..."
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/07/2004 : 10:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
upravo završavam sa citanjem trece knjige i trcim u More comics po ostala dva koje je Berni izdao (ne bih još želio ulaziti u analizu pojedine knjige dok ne završim sa citanjem svih pet). iz ovih rasprava gore nisam uspio povezati: koliko uopce Bone-a je objavljeno, tj. da li ova prica završava sa petom knjigom koja je objavljena kod nas ili ima još nastavaka?
BTW - da li je jeff smith radio samo na bone-u ili ima još nešto za preporuku od njega.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29194 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/07/2004 : 11:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ima ukupno 9 knjiga, ako se ne varam! Jeff Smith je radio jos Stupid, stupid rat tails i Rose sto je isto jako dobro...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/07/2004 : 11:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
hvala markos :))
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 15/07/2004 : 00:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
kum markos je u pravu.
cirka devet knjiga je izashlo i zaokruzilo celinu od 55 sveski koje je smith odradjivao zadnjih 15ak godina.
Bone je inache njegov prvi stripski projekat a u ovom trenutku verovatno privodi kraju mini serijicu shazam! za DC.
posle toga iskreno se nadam nekom novom epicu.

********************
Shop smart - shop S-Mart!
Go to Top of Page

mradje11
Junior Member



Canada
365 Posts

Member since 05/07/2004

Posted - 15/07/2004 : 00:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mradje11 an ICQ Message  Send mradje11 a Private Message
ALI DI SE TO MOŽE NARUCITI
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 15/07/2004 : 00:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
kod chika pajtaka, u more comicsu, na amazonu, ebayu, zvanichnom sajtu( www.boneville.com) i verovatno na josh milijardu mesta.
samo je pitanje koliko uporan te strpljiv a bogme i situiran jesi.

********************
Shop smart - shop S-Mart!
Go to Top of Page

mradje11
Junior Member



Canada
365 Posts

Member since 05/07/2004

Posted - 15/07/2004 : 01:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mradje11 an ICQ Message  Send mradje11 a Private Message
ali ovaj one volume ne
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 15/07/2004 : 01:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
na amazonu - da.
mozesh se pretplatiti a oni ga shalju chim izadje(posle san dijego cona ako se ne varam shto tje retji do kraja meseca)

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/188896314X/qid=1089846752/sr=1-9/ref=sr_1_9/104-2000803-8479169?v=glance&s=books


********************
Shop smart - shop S-Mart!
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 15/07/2004 : 10:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Moram priznati da slicno izdanje nisam vidio, mada me kopka i ovaj
>love & rockets na cca 800 stranica koji se pojavio u previewsima,
>samo nikako da skuzim koja izadanja on kompletira.

Jaimeov ciklus o Maggie & Hopey. PALOMAR, koji kompletira Betov ciklus o (da!) Palomaru je izassao prije par mjeseci.

mcn

***Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi!*** Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***



Da! Da! Da! To moram nabavit! Jucer sam procitao The Death of Speedy i totalno se otkacio! To je genijalno! Maggie is so hot (cak i sa par kila viška)!!!

Ja sam Dr. Pop i slušam pank rok od glasne muzike gluh sam ko top
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 15/07/2004 : 10:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
(iako je scenaristicki slabiji


Bogohuljenje...

Ja sam Dr. Pop i slušam pank rok od glasne muzike gluh sam ko top
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 15/07/2004 : 12:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
pitanje berniju (ili netkome tko zna): da li se planira uskoro izdavanje novog bone-a ili neceg drugog od smitha. vidio sam da je u More comiscs došlo nešto na engleskom (Stupid, stupid rat tails cini mi se, bone i još neki u boji), ali da ne kupujem badava ako se planira izdati nešto i kod nas.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 30/03/2005 : 01:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Uuuuh... upravo sam završio citanje svih 11 trejdova (9 regularnih, plus Stupid, stupid rat tales i Rose), gde sam deveti trejd procitao po prvi put.

OSAM godina sam ja ovo skupljao, ehej, 1997. sam nabavio prvi trejd (i ovaj deveti nabavio sa godinu dana zakašnjenja zbog poslovanja sa nekim veoma neozbiljnim nabavljacima, no hajde).

Mogao bih sada da pricam da ima toliko nekonzistentnosti da to bode oci (narocito ako se gleda i Rose), ali nije u tome stvar. Mogao bih da kažem da su najgori trejdovi Eyes of the storm, Dragonslayer i Ghost circles, a da i dalje stojim iza toga da je otkrivenje u Old man's cave razocaranje - ali nije ni u tome stvar.

Crown of horns je odlicna, napeta, na moemnte duhovita, na momente tužna, i sve skupa epska, baš onakva kakva bi trebala da bude.

Povlacim šta sam rekao - Bone je ipak veci kao celina, nego kao zbir njegovih delova.

Damn, žao mi je što je gotovo...

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 30/03/2005 : 08:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Bravo, Djole. Anybody can make a mistake, but it takes a man to admit it .

quote:
maestralan strip koji zasluzuje softkavr,hard cover,ultimate(ovu novu jelte) i nadam se skorashnje hintovanoj kolor varijanti.



Vidio kolor verziju neki dan u More Comicsu. Dodje 70 kn, methinks...

"You gotta add it up / Day after day / I get angry and I will say
That the day is in my sight / When I take a bow and say goodnight"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000