forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 tally
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 23/06/2004 : 18:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Ne stignem sve procitati jer slažem novi broj. A što se tice bankrota MARVELA, na novom redizejniranom sajtu napisali su da su konacno izašli iz dugova i da su u plusa s 150 milja bucksa. Ajde, nece valjda sve to protraciti...

Tally www.LMInfo.hr/comics




hmmm..? kume..? "sucks" ne znace dugovi ili bankrot!

Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 23/06/2004 : 21:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message
quote:
Originally posted by Colossus

Ima taj Nightmare ikakve veze s ovim Nightmare-om:




Nop!

Written by WARREN ELLIS
Penciled by TREVOR HAIRSINE
Cover by TREVOR HAIRSINE
PART 1 (OF 5)

Ovo je naslovnica prvog broja:


Sadrzaj:
In his Bad Signal mailer, Warren Ellis has spoken a little about Ultimate Nightmare, writing:
I'm writing a five-issue mini for Marvel's Ultimate line entitled ULTIMATE NIGHTMARE.
Once again, I'm picking up the slack on something Millar was originally slated for but didn't have time to do. It's based on a story idea from Joe Quesada and illustrated by Trevor Hairsine. First issue's in August, I think.
The basic idea is that a Weird Unknown Event disrupts all
world communications systems, and that the epicenter of the disruption appears to be in the remote Tunguska region of Siberia.
Exactly one hundred years ago (in the Ultimate Universe timeline -- I'm monkeying with actual history just a little) an object exploded over the Tungus River Valley. The Tunguska Event, as it's known, may have been an exploding meteorite, a
comet strike, an anti-matter event -- nobody knows.
But this disruptive signal is emanating from Tunguska Event Ground Zero, exactly one hundred years later.
The Ultimates, the US superhuman defense initiative, send in a team to investigate and solve with extreme prejudice. Since they're without their Psi-Division of tame telepathic mutants,
they're unaware that the signal also extends into neuro-readable frequencies. The X-Men, believing that these are the telepathic wails of a traumatised mutant, send in a team, with no knowledge that the Ultimates are also en route.
And none of them know what's really at Tunguska Ground Zero.

People who like PLANETARY might get a kick out of this one.


E sad, 'ocel biti dobro ili ne ja nemam pojma...
Ali volio bi procitat

-Driven like the snow-

Edited by - Kornboy on 23/06/2004 21:58:06
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 24/06/2004 : 17:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
sve oko Ultimatesa...

Malo je popustila guma njenih gacica / I tako otkrila one dijelove
Koji se stoljecima nepravedno / Drže podalje od ochiju.
Semezdin Mehmedinovic
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 24/06/2004 : 18:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
procitao sam prvi ellisov broj ultimate fantastic four (originalni broj 7) i sasvim mi je okej. onako ellisovski, otvorio je nekoliko razlicitih prica (jedna je o drakulskom porijeklu victora van dammea), sve dobro "objasnio" razlicitim naucnim postavkama (reed nema unutrasnje organe...), te strip napisao jednostavnim jezikom (bolje reci, nije ga zakomplicirao ili "zakopao") tako da ga mogu citati i klinci... najbolji i najkvalitetniji ultimate do sada. izgleda da ga ellis pise s gustom, te da nije cista "tezga" kako je ranije rekao... :)

Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 07/07/2004 : 23:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

>mozesh ti to i bolje zveles

jebes falkona. sad trk po nyx! :)




hmmm...interesantno...ko bi rekao da je quesada u tom fazonu. vishe mi lichi na neku stvar koju bi objavio ONI ili tako neki indy izdavach a ne marvel koji sve svoje stvari mora da ushemi u njihov famozni marvel universe gde se i najvetji fanovi pogube u masi p(r)ozivanja na ranije dogadjaje/likove te to ume da bude prilichno iritantno za nas normalne ljude. ni ovaj put nisu uspeli da se uzdrze od toga sa pojavljivanjem "wolverinke" na kraju tretjeg broja ali pazi kad mi nimalo nije zasmetalo vetj samo dalo fin shtih za nastavak serije.
ochekivao sam josh jedan dosadni X naslov a dobio finu slice of life prichicu provuchenu kroz mutantski shmek i uopshte mi nije zasmetalo.
bitje da polako postajem marvel zombi:)
middleton je odlichan crtach i zao mi je shto je raskinuo svoj ugovor sa marvelom ali cenim njegovu posvetjenost stripu i profesionalizmu kojeg izgleda quesadi nedostaje. valjda ga DC netje uvaliti na neki dosadni JLA :)
chini mi se da sam chitao neki skorashnji intervju sa njim gde najavljuje neku OGN za 2005/6. to tje vredeti za videti.
sve u svemu zanimljiv naslov koji tju i dalje overavati ako quesada ikad napishe taj #5 i ukoliko nadju dostojnog crtacha za nastaviti.nadam se samo da je ovo planirano kao mini serija poshto kao ongoing teshko vidim u kom bi pravcu mogla da se kretje a da ima kolkotolko smisla.
shtagodbilo - NYX je interesantan naslov koji sam prevideo u svom pratjenju novih izdanja.
fala na dojavi zveles.

********************
Shop smart - shop S-Mart!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 07/07/2004 : 23:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
dragi istomisljenice, bas mi je drago da isto mislimo. i da ti se dopada ovaj strip. i meni je ovaj strip jako mlogo dobar. i jako mi se dopada. dobro crta taj middleton. nadam se da ce jednog dana uskoro dobiti i batmana, meni najdrazi lik cije slicice sakupljam...

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 08/07/2004 : 00:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
no, sad bez zafrkancije. nyx je trebao biti ongoing, ali nije bio dovoljno komercijalan, a ni middleton bas ne uspjeva drzati mjesecni ritam, pa su serijal zaokruzili s prvim story-arcom, mislim sa brojem sest (koji jos uvijek nije izasao, ali bude).

nego, poslusao sam TVOJ savjet i provjerio she-hulk. ZAKON! tally, ako ti uopce citas ovaj topic, pod hitno uzimaj prava za she-hulk i tiskaj je ovdje. vec dugo nisam neletio na jedan tako zabavan i dobar ongoing (jos od pocetaka x-force/x-statixa, ali ko-se-toga-jos-sjeca). crtaju je fantasticni argentinci bobbilo i sosa (need-i-say-more-?)...

tragom bobilla i sose, ovih sam dana procitao i cijeli mekanix i takodjer sam ugodno iznenadjen. odlican mini serijal (osim mozda onog "akcijskog" raspleta u zadnjem broju) kojeg takodjer ne bi bilo lose licencno objaviti kod nas. mozda ne bi bilo lose da se labirint raspita za prava... ;)

Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 08/07/2004 : 00:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
hmmm... kolko sam ja chuo i prochitao pre tje biti da je problem bio kod quesade koji nije mogao isporuchiti scenarije na vreme dok je middleton svoje odradjivao prilichno regularno. chak je kao glavni argument njegovog raskidanja ugovora sa marvelom bio pomenuto kashnjenje scenarija te samim tim njegova nemogutjnost daljeg rada na NYXu.
shto se otkupljivanja prava na she-hulk tiche slaba vajda. ne zbog same tematike tj likova vetj zbog nemogutjnosti bilo kakvog dogovora sa Marvelom(previshe skupo te neisplativo).
znachi - sve ostaje na tallyju!:)

********************
Shop smart - shop S-Mart!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 08/07/2004 : 00:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
znaci, i dalje nista od dobrih stripova. ostaje samo "konfekcija".
(emire, nemoj se ljutiti - nisam mogao odoliti ;) )

Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 08/07/2004 : 09:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Human Target je stvarno super.
Y: The Last Man je poceo genijalno, ali su ga poceli razvlaciti ko bikove sline.
Fables su otkaceni i cool.
Losers su interesantni.
100 Bullets su sjajni, ali su tek na pola! Bojim se da i to ne postane prerazvuceno.
Wanted je mini-serijal (6), pa ima potencijala da ostane dobar.
NYX je isto dosta obecavao, ali ocito mu ne ide.
Ultimate Six mi je bio prilicno bezvezan, za razliku od Ultimates, koji su bili stvarno fora, dusu dali za jedan filmic s budzetom od $200 mil.
Ultimate Fantastic Four me nije odusevio, ali nije los.
She-Hulk je ludilo (najbolja fora do sada - Spiderman tuzi JJJ-a za klevetu i na sudu kaze "The real reason he hates me... is because I'm black!" ).

Pulse nije ni sjena Alias-u...
Fallen Angel nije los.
Supreme Power ima potencijala za stvarno dobar serijal.
Ex Machina je poceo zgodno, vidjet cemo #2...
Astonishing X-Men za pocetak izledaju super (scenarij pise Joss Whedon, autor Buffy i Angela).

A racun za internet ce me dokrajciti...

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?

Edited by - Mailman on 08/07/2004 09:13:28
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 08/07/2004 : 17:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
mailman said it all! haugh!

Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 09/07/2004 : 02:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
ma zvele, znam i ja da je ovo sve komercijala i konfekcija, jedina stvar koja me iz dana u dan uopste vraca dugotrajnim serijalima su pojedinci, pojedine epizode, dogadjaji, povremeni neocekivani obrti itd. itd.
ultimate spidy/x-men je prvi ne-bonelijev serijal koji izlazi redom kao i u orginalu i cak ne kasnimo za amerima mnogo (cijelih 33 broja po mojim posljednjim informacijama, ukljucujuci i Ultimate War), odlicne stampe, prijevodom koji svakim danom postaje sve bolji (vidjecete kakvih sam stvarcica slozio za nr. 20, otisao Tallyu maloprije - dao sam uslov za upis na trecu godinu, imam vremena :)) i sto je najcudnije, zazivio je!!! eg.c. u Sarajevu, u glavnoj ulici Titovoj neznam koji broj, nalazi se Turbo Limach prodavnica djecijih zajebancija. naravno, mi nemamo s glave strip izdanja published by Tally, ali zato sam nekoliko puta vidio klince kako nose Ultimate spiderman majice i igraju se takvim gumenim loptama.
dakle to je razlog zasto sam ja iza ovog projekta 100%, i mislim da je Tally iskren kad kaze da ce se boljom prodajom otvoriti polje za izdavanje drugih, uslovno receno (sve je uslovno kad govoris o amerikancima) boljih izdanja Marvela a i DC itd.
opet sam skinu Ultimates #4, i sad cu im dati jos jednu sansu :(((

Malo je popustila guma njenih gacica / I tako otkrila one dijelove
Koji se stoljecima nepravedno / Drže podalje od ochiju.
Semezdin Mehmedinovic
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 09/07/2004 : 10:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message
Da vidis peti broj Ultimatesa sto je luuud!

-Driven like the snow-
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 09/07/2004 : 12:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Inace citam forum i zanimljive topice dok imam gablec. Onako stavim sendvic, burek ili muslice i bacim se na citanac. Drago mi je da se piše o našim izdanjima. Ja se iskreno nadam da cemo nakon ljeta nastaviti s vecim obimom posla. To bi znacilo pokretanje još nekih strip izdanja i hrpe mini serijala. No, o tome poslije. Vrlo rado primam vaše sugestije. BTW., kao licencni izdavac za bivšu yugu svaki mjesec dobivam po kutiju MARVEL sveski. Znam da mi mnogi zavide na tome. Nadam se da cu naci vremena da prodem kroz njih i izaberem najbolje za naše tržište. Toliko...

Tally www.LMInfo.hr/comics
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 09/07/2004 : 13:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
dacu ti ja glablec!!
radi lincino ne gubi vrime po forumu!!
nema ti jesti dok ne izdas nesto sto ce me na guzicu bacit :))

eto u procesu sam kupovanjna ovih jeftinih kesica. nemoj da mi sada crknes ;)
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 09/07/2004 : 16:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
tallyja pod hitno u diplomaciju! sve moze, sve hoce, a onda nista od tog ne bude. ;)

Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 09/07/2004 : 17:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Ajte, molim vas, kako nista ne bude? Pa zar 30-ak stripova nije nista? Da imam slobodne ruke, tisko bi ja toga i tri puta vise.

Tally www.LMInfo.hr/comics
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 09/07/2004 : 17:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
kojih 30-ak? ultimate spidy je jedan naslov, ultimate x-men je drugi naslov, tri mini serije i niska filmskih adaptacija. to je 6 naslova, ako me matematika jos uvijek dobro sluzi.

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 09/07/2004 : 21:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

kojih 30-ak? ultimate spidy je jedan naslov, ultimate x-men je drugi naslov, tri mini serije i niska filmskih adaptacija. to je 6 naslova, ako me matematika jos uvijek dobro sluzi.





služi te matematika sasvim dobro.kamo srece da tally izdaje 30 razlicitih naslova

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 09/07/2004 : 22:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
upravo sam procitao prvi broj astonishing x-mena i jako mi se svidio. crtan je perfektno, ali me iznenadilo i da je izuzetno dobro napisan s nekoliko efektnih punchline-a. najbolja je emma, kad se logan i scott tuku zbog nje, a ona za sebe kaze da ima najsavrsenije tijelo koje novac moze kupiti, a ipak to tijelo moze zasjeniti najobicnije mrtvo truplo (jean). - ima dosta takvih uspjelih dijaloga i prava je uzivancija citati x-mene koji nisu na marvelovoj razini infantilnih superheroja. premisa o superherojima koji idu "van" boriti se protiv zlocina mozda malo podsjeca na milliganove "superheroes-for-rent", x-statix, ali mozda je takav pristup jedini efektan ako se zeli napraviti moderan i zanimljiv novi x-men strip.

ps. naravno, ne sumnjam da tally niti ovo nece objaviti. ;)

ps2. kaj je s onim erotskim lm stripovima? jel to nije trebalo izaci pocetkom ljeta? i, sto je to, u-stvari-i-na-kraju trebalo biti?

Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 10/07/2004 : 10:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Kad sam rekao da smo objavili više od 30 stripova, onda to znaci sveukupno brojeva do sada od kada smo poceli s izdavaštvom. Bilo bi i više da je gazda odobrio kupnju licenci, ali za sada je to na ledu. Poslije ljeta cemo vidjeti što cemo uciniti.

Što se tice erotskih lmi stripova, bilo bi tu svega, od Hilde, Baldazzinija, Noe, Maninga, Dany, i hrpe IPM francuskih izdanja... no, o tom potom... (dok mi netko ne ukrade ideju, no sumnjam jer su licence preskupe!)

Što se tice objavljivanja svih predloženih naslova do sada, zar ne mislite da smo premalo tržište za toliku produkciju? I vece nacije imaju problema s izborom naslova i njihovog objavljivanja, a što tek nas par milijuncica, od kojih svega koja tisuca kupuje i cita stripove... Tko bi sve to kupovao?



Tally www.LMInfo.hr/comics
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 11/07/2004 : 10:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Što je ovo? Nitko ne komentira prethodno pismo?

Tally www.LMInfo.hr/comics
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3969 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/07/2004 : 11:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
sta se ima komentirati? gledaj kako to bernard radi - ne pise obecanja po forumu, a na kioscima svaki dan po tri nova stripa! >:)

Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 11/07/2004 : 16:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
Ma jel? Tako mi i treba kad vas pitam za mišljenje. Bolje da šutim i štancam. Nigdje nisam ništa obecao nego sam samo najavio mogucnost da se nešto možda objavi, no to ne znaci da se i hoce.

Tally www.LMInfo.hr/comics
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 12/07/2004 : 07:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Ma jel? Tako mi i treba kad vas pitam za mišljenje. Bolje da šutim i štancam. Nigdje nisam ništa obecao nego sam samo najavio mogucnost da se nešto možda objavi, no to ne znaci da se i hoce.

Tally www.LMInfo.hr/comics


Tally, cuvaj svoje tajne poput Bernija ili ces nastradati.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000