forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 neki novi marti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 28/06/2004 : 18:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Nazalost, u pravu si tantuse. Od svih izaslih epizoda redovne serije, u poslednje 2 godine npr, svidele su mi se svega tri cetiri: Incubo tra i ghiacci (Morales:)), I padroni del Caos, Gli Immortali (al' trebalo je progutati Henryja/Bagnolija majku mu j...m) i donekle Il destino di Annabel Lee. Malo, jako malo. Ako se ovome doda da specijalci nicemu ne valjaju jos od La quarta caravela, da u Almanasima sad izlazi Doktor Misterija, da su u Gigantima valjale samo prve tri epizode, posebno Xanadu (opet Morales), vidljiv je ocigledan pad kvaliteta epizoda. Da vidimo sta ce to novi kurs (bimestralni) doneti boljega. A da, u julu izlazi epizoda sa Mister Jinxom, to ne moze biti lose.



Sto se tice redovne serije se slazemo, Moralesovi brojevi su bas odskakali od ostalih. Sudbina Anabel Li je bila OK samo zbog toga sto je nastavak odlicne epizode sa pocetka serijala. Inace mislim da su mogli mnogo vise da izvuku iz te price, osim reciklaze koju su uradili, a mogao je da radi i neki bolji crtac. Slicno mislim o Immortali, vratili su ekipu iz epizode Skeneri na prilicno razocaravajuci nacin.
Specijalci mi polako padaju u kvalitetu negde od 14-ice Hrana Bogova, a od trenutka kada su dali crtez Tortiju su upropastili izdanje. Almanasi su standardno dobri, jako mi je legla epizoda sa Mr. Jinx-om u 2002, a i ona iz Almanaha 2003. Doktor Misterija mi se isto svidja, tako da se tu koliko toliko drze.
Giganti jesu pali u odnosu na prva tri broja, pre svega jer se radi o odlicnim epizodama, ali i dalje odskacu prilicno u odnosu na redovnu seriju. Osmica, Tajna prozirnih senki mi je na pr. dobra epizoda.

Nadam se da u julu nece da upropaste Mr. Jinx-a, koji skoro da nije imao slabu epizodu...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 28/06/2004 : 18:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Manje-vise se slazemo, tantuse.

Svojevremno sam jurio za jednom devojkom skoro dve godine samo da bi na kraju saznao da volimo iste stvari. Oboje smo, naime, ludo zaljubljeni u zene. (Groucho Marx)
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 28/06/2004 : 18:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Manje-vise se slazemo, tantuse.

Svojevremno sam jurio za jednom devojkom skoro dve godine samo da bi na kraju saznao da volimo iste stvari. Oboje smo, naime, ludo zaljubljeni u zene. (Groucho Marx)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/06/2004 : 09:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Drago mi je da ne volimo Moralesa:-) Iskreno, ja ne volim ni Riccija:-) Ne znam sto je s njim, nazalost, mogu potraziti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29275 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/06/2004 : 09:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Evo, nasao sam dvije vijesti. Nakon svadje sa Bonellijem napustio je strip uopce, pocetkom devedesetih, poslije se 97 vratio i nacrtao dva broja diabolika, mozda i vise, ne znam.

E' in questi giorni in edicola il n.7 di Diabolik, dal titolo "L'ultimo rubino", egregiamente disegnato dal grottammarese Angelo Maria Ricci. L'evento c stato salutato dai tantissimi appassionati del celebre personaggio, creato nel 1962 dalle sorelle Angela e Luciana Giussani, con grande entusiasmo, visto che il Ricci c considerato - unanimamente - uno dei piu bravi disegnatori italiani di fumetti.

E nella sua prima storia per l'indiscusso capostipite del fumetto "noir", Ricci ha voluto rendere omaggio alla sua Grottammare, raffigurando sia il Kursaal (com'era prima della recente ristrutturazione) che la fontana dell'Angioletto. Protagonista fino ai primi anni Novanta della Sergio Bonelli Editore, per la quale disegnava le storie di Mister No e Martin Mystere, dopo alcune divergenze con i vertici della casa editrice milanese Angelo Maria Ricci aveva abbandonato il fumetto, dedicandosi all'illustrazione, collaborando con la Fabbri Editore ed il gruppo Fininvest.
La "rinascita" come fumettista si ha nel 1997: Michele Rossi, direttore artistico del Festival ACQUAVIVA NEI FUMETTI, lo "obbliga" a disegnargli a fumetti la canzone "Shamandura" di Eugenio Finardi, inserita nell'ambito della produzione "Canzoni a Fumetti" (con la partecipazione - oltre a Finardi - dei cantanti Renato Carosone, Paolo Conte, Roberto Vecchioni, Luciano Ligabue, Daniele Silvestri, Samuele Bersani e dei fumettisti Giorgio Cavazzano, Cinzia Leone, Ro Marcenaro, Mauro Cicarc, Massimo Cavezzali e Francesco Artibani) che in seguito verrr esposta anche al Club Tenco di Sanremo. A seguito di questo suo "ritorno", viene chiamato da Paola Marzoli dell'Editrice Universo, la quale fa immediatamente preparare da Vincenzo Perrone una sceneggiatura su misura dal titolo "Rifondazione" (che volutamente riparte dallo spazio, cioc da dove Ricci aveva lasciato con "Space Shuttle" nel n.131 di Martin Mystere) che viene pubblicata su L'Intrepido. La successiva chiusura di questa storica testata, sembrava avesse definitivamente "bocciato" la voglia di Ricci di dedicarsi al suo primo amore, ma l'intervento di Mario Gomboli, direttore generale della Astorina, ha ristabilito un sacrosanto diritto di tutti i veri appassionati di fumetti: e cioc quello di poter ancora godere dei bellissimi disegni di Angelo Maria Ricci.

Nell'ambito della sesta edizione di ACQUAVIVA NEI FUMETTI (in programma dal 22 al 29 luglio p.v.), nella sezione "Incontro con...", Angelo Maria Ricci parlerr - (giovede 26 luglio, ore 21.15, sala consiliare) - di questa sua prima fatica per Diabolik. Con lui ci saranno anche Maurizio Manfredi e Michele Bramucci (rispettivamente disegnatore e sceneggiatore) che invece illustreranno il primo albo di Superanarchico (Edizioni Aracno).


Lunedi 4 febbraio e' di scena Angelo Maria Ricci, il quale presentera' al Misus di Porto d'Ascoli la sua seconda fatica per Diabolik dal titolo 'Nella tana del lupo' (scritta da Tito Faraci), in edicola proprio in questi giorni. Dalle ore 22, tutti gli appassionati dell'indiscusso capostipite del fumetto "noir" creato nel 1962 dalle sorelle Angela e Luciana Giussani, avranno quindi l'opportunitr di farsi firmare le copie dell'albo, richiedendo inoltre un disegno personalizzato.
Angelo Maria Ricci, per quindici anni disegnatore di Mister No e Martin Mystere della Sergio Bonelli Editore, nel luglio del 2001 ha debuttato con Diabolik disegnando l'albo dal titolo "L'ultimo rubino". Dopo aver realizzato a fumetti, nel 1997, la canzone "Shamandura" di Eugenio Finardi - inserita nell'ambito della produzione del Festival acquavivano "Canzoni a fumetti" - sembrava avesse abbandonato definitivamente il mondo della nona arte; grazie all'intervento di Mario Gomboli, direttore generale della Astorina, i veri amanti del fumetto possono cosi' ancora godere dei bei disegni dell'illustratore nato a Rieti nel 1946, ma ormai marchigiano a tutti gli effetti. Evento eccezionale (e forse unico nel mondo dei fumetti), all'incontro con Angelo Maria Ricci sara' presente "in carne ed ossa" (piu' carne che ossa) Arturo Morris, il capo della mala co-protagonista con Diabolik dell'albo in questione. Anche a lui sara' possibile chiedere l'autografo!




Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 29/06/2004 : 17:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Marko, hvala najlepse.

Svojevremno sam jurio za jednom devojkom skoro dve godine samo da bi na kraju saznao da volimo iste stvari. Oboje smo, naime, ludo zaljubljeni u zene. (Groucho Marx)
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 01/07/2004 : 18:59:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Meni je Ricci bio i ostao najbolji MM crtac. Možda zbog toga što je prvi Marty koji sam citao bio Kristalna kugla...

Prije sam bio uobražen, ali sad sam i tu manu iskorijenio. Sad sam savršen.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 01/07/2004 : 19:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Sve epizode koje je on crtao su sjajne, i gotovo sve smo bili u prilici da citamo u nasem prevodu izuzev dva bisa. Pazi ovo, Operacija Arka, Kuca na granici sveta, Bemudski trougao, Vavilonska kula, Kristalna kugla, Veciti rat, Sedma zrtva, Android 221, Al centro della Terra i Space Shuttle. Sve osim Sedme zrtve su fenomenalne epizode.

Svojevremno sam jurio za jednom devojkom skoro dve godine samo da bi na kraju saznao da volimo iste stvari. Oboje smo, naime, ludo zaljubljeni u zene. (Groucho Marx)

Edited by - prozirna senka on 01/07/2004 21:13:32
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 19/07/2004 : 10:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
Na ubc-u su objavili veliku najavu promena u seriji MM-a, kao i najavu sledecih epizoda. Pogledajte link:

http://www.ubcfumetti.com/preview/0407r_a.htm

Od juna 2005 Marti pocinje da izlazi dvomesecno na 160 strana. Cilj je poboljsati kvalitet serijala (daj Boze), a od 6 brojeva u toku godine, Castelli bi trebao da pise scenarije za 4 (nadam se da ce ostale dve da pise Morales). Vanredna izdanja nastavljaju da izlaze u istom ritmu. Niko ne spominje promenu formata, tako da verovatno ostaje isti kao i do sada.

Sto se tice najava, ima nekoliko obecavajucih epizoda. Prvi deo price sa Mr. Jynx-om je vec na kioscima (idem danas da ga kupim + Maxi-ja), a na jesen ce da se vrate na jos jednu zanimljivu epizodu - Bozicna prica. Epizoda ce se zvati Macak koji je znao sve i ispricace sta se desilo sa Manny Gould-om, koji je u Bozicnoj prici stario unazad, dok se nije pretvorio u bebu i ..., pa videcemo...

Cini se da ce Specijalac i Almanah biti standardni, Angie, Dee i Kelly se nalaze na turniru u Wimbledonu, ne ocekujem nista vise od prosecne price. Prica iz Almanaha ce biti povezana sa Robin Hood-om.

Storie di Altrove su do sada bile standardno dobre i posto u novom broju planiraju da se vrate na neke teme iz prve epizode, ocekujem zanimljivu pricu.

Iskreno, najvise me intrigira deseti Gigant za koga scenario radi Morales. Prica ce da se vrti oko Jave i Marie Ossowiecki i sve epizode koje je Morales do sada napisao u vezi njih dvoje su bile odlicne. Prvi njihov "trobroj" sledi i kod Bernarda za koji mesec: "Kraljica od Sabe".

Sve u svemu, Marti posle duzeg vremena obecava...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/07/2004 : 16:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Konacno. Zahvaljujem na iscpnim informacijama. Ja cu Jinxa i Maxija naruciti od sbe, cim budu bili dostupni.

UMPAH!

Edited by - prozirna senka on 19/07/2004 17:30:21
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 19/07/2004 : 17:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Inace, specijalac, gigant i sda bi trebalo da se pojave u septembru. Pre toga, valjda, u avgustu i novi ekstra.

UMPAH!
Go to Top of Page

MMSR
Starting Member

50 Posts

Member since 27/09/2002

Posted - 20/07/2004 : 18:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send MMSR a Private Message
i meni su epizode koje je Rici crtao medju najboljima koje sam citao, mozda mi je zbog toga i jedan od najdrazih crtaca MM
iznenadio sam se kada sam video da ipak ima dosta ljudi koji ga gotive
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 17/08/2004 : 11:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
Procitao sam novu epizodu Castelli-ja sa Mr. Jynx-om, kao i MM Maxi, pa da dam par komentara.

Epizoda sa Jynx-om je potpuno u duhu ranijih Martijevih sukoba sa ovim ultimativnim negativcem MM serijala, sto znaci odlicna. Castelli je za zaplet iskoristio ideju nanotehnologija koja se obilato koristi u Nathan Neveru i napravio zanimljivu pricu.

U Maxi-ju su dve price, ona prva sa Venerabilima mi je prosecna, mada mi se svidja kada se u Bonelli-ju potrude da povezu razlicite serijale (u ovom slucaju MM i NN), a druga ima zanimljivu ideju u vezi Kirlijanove tehnologije, ne bas realnu, ali opet zanimljivu.

U septembru izlazi nastavak Bozicne price i ako nas tu ne razocaraju, ima izgleda da se MM vratio na stare staze i da ce licno angazovanje Castellija na vecini buducih scenarija da urodi plodom. Samo napred!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 17/08/2004 : 11:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Povezivanje epizoda je uprkos Bonelliju, a ne zahvaljujuci njima. Markos je negde postavio link za Viettijev intervju gde kaže da su ga kritikovali zbog povezivanja. Bonelli ocigledno ne želi da komplikuje stvari. Pa ipak, i pored toga se vec javlja mega-kontinuitet MM-Zagor-Tex-KP-Mister No-Dylan (donekle)-NN-Legs...

Poukram!

Edited by - Djole on 17/08/2004 11:49:58
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000