forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Beogradski pasaluk iliti Srpska strip scena (info)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 13/07/2004 : 19:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
"Svet" ima tiraz od 270.000 primeraka
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 13/07/2004 : 22:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by Blek Stena

Dje ste Beogradjani!
Super je ssto ste pokrenuli ovj topic. A ssta je sa kucom LUXOR i njihovim novim projektom o srpskom superheroju, znate li nessto o tome?


'De ste Sarajevcani! :)
LUXOR... Ukratko: 90'ih je vlasnik bio omrazeni JUL-ovac (partija Mire Markovic, Slobine zene) i imali su para k'o govana pa su zdavali masu nekih domacih superjunaka (Genreacija Tesla, Romero, i ko zna sta sve jos ne), posle je para malo presusila pa su i oni usled previse malverzacija zamrli. Sledece sto znam je da su izdavali Tajnog agenta Izzy-ja.
So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!



Eh, bivssi Sarajevcani

Ne poznajem ko je gdje bio i koliko je para imao, ali cinjenica je da su ljudi iz Luxora te pare ulagali u domac strip. Sve te sveske koje pominješ crtali su domaci autori Siniša Radovic, Vojislav Vasiljevic, pa IZzija Saša Arsenic, Miloš Slavkovic. Bila je tu i Strip Mania. Ja mislim da ljudi iz ove firme imaju dobrih ideja i da znaju da to prodaju, a koliko znam dobro i placaju svoje crtace.
Go to Top of Page

ana max
Junior Member

435 Posts

Member since 21/01/2004

Posted - 13/07/2004 : 22:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ana max a Private Message
quote:
"Svet" ima tiraz od 270.000 primeraka

Sto je jako tuzna cinjenica ako je tacna.

Edited by - ana max on 13/07/2004 22:24:30
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2435 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 13/07/2004 : 22:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message
Svet postoji cak na tri ili cetiri izdanja

mislim da Srbija, Crna Gora, Hrvatska i Slovenija, ostali svet.

(i PZ u najboljim godinama imao je 3 izdanja)

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 13/07/2004 : 22:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
"Svet" objavljuje domaci strip Mladen Oljaca i ostali iz Sexy Humora! Ma, citajte "Svet"
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 13/07/2004 : 23:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Biljo, evo trenutno u svakom broju izlazi strip Dikan, autora L. Sredanovica.
A tih 60 eura se naravno odnosi na strane stripove za koje placaju kopirajte. Sumnjam da bi dali toliku kintu za domace autore. Domaci autori su osudjeni na to da crtaju domace super junake. Sta ce im vise od toga? ;))
Sto se tice pomenutih casopisa, njihovi tirazi su mnogo manji nego tiraz Zabavnika. Lepa vest. Jedini od aktuelnih domacih trash casopisa koji ima tiraz veci nego Zabavnikov je "Svet". Tiraz od 100.000 primeraka. :((

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!



Mislim da je Dikan stariji od svih nas zajedno

Ovo za cijenu kopirajta mi nije jasno. U Marketprintu kažu da je jeftinije placati strancima kopirajte nego investirati u domaci strip tj. platiti honorar domacem crtacu pa sam ja nešto kontao da ti kopirajti i nisu nešto puno para...
Go to Top of Page

metabaron
New Member

177 Posts

Member since 25/01/2004

Posted - 14/07/2004 : 02:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send metabaron a Private Message
Zanima me taj album o Korto-u... Da li je to prijevod nekog stranog izdanja i kojeg. I naravno, ako netko zna, da li je ta knjiga dobra? (Nevezano za topic: sjecam se necega o nekoj knjizi o Bilal-u, da li je to bilo specijalno izdanje Reci ili necega slicnog. Gdje se to moze nabaviti?)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 14/07/2004 : 06:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by BiDi:
_________________
Svet postoji cak na tri ili cetiri izdanja

mislim da Srbija, Crna Gora, Hrvatska i Slovenija, ostali svet.

(i PZ u najboljim godinama imao je 3 izdanja)
_________________

Tuzno ili ne, ljudi zaradjuju novac, a to je cilj, To jest, Coban zaradjuje novac, i vec sam mnogo puta rekao da je on genije za to.
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 14/07/2004 : 07:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Mladen Oljaca je genijalan crtac i jos bolji scenarista, ali njegova genijalnost u Svetu ne samo da ne dolazi do izrazaja, nego je cesto na neki nacin i degradira. On ne pise te scenarije (za strip u Svetu), a znam da moze da napise stvarno neverovatne price. Vise mi se dopada kad radi ilustracije zato sto onda ima (malo) vecu slobodu da osmisli crtez.
Ako bi objavio sopstveni album, a koji nema veze sa Svetom, prva bih ga kupila.

Pa, ako je copyright skup, onda bi pre u cilju ustede trebalo da objavljuju domace autore u PZ. Pre svega jer ovaj casopis ne sme da propadne. Pa sta ce nam pristojno ostati za decu i mlade ako ne bude naseg Zabavnika? Cool Girl? Uhhhhhhhh....bljak!
Samo da ne dozivi sudbinu casopisa Galaksije. TO je bio jedan veliki gubitak, mada, mozda da su malo vise popularizovali Galaksiju (iliti da je imala vise korisnicki interfejs), opstala bi.
A sta bi sa Abatonovim Dilanom? Jel ce to da izadje ili nece? Super sto imate ovde recenzije Dilana, jer kod nas upakuju Dilane iz Hrvatske u najlon pa da nemam preporuke, mogla bih da kupujem macku u dzaku (a nikad nemam love za vise od par primeraka).
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 14/07/2004 : 09:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Melina

I ne samo to - objavili bismo Super-Schnitt-Poster Gearyja u prirodnoj velicini, male plasticne bolesno tulne Jasonove Darth Vadere za svaciju vitrinu i Visheslavov policijski blokic za biljezenje kazni (za belu).


ako sam dobro prepoznao epizodu shhhh-a koja se sprema u sljedecem broju (po onoj jednoj slici, a strip sam procitao (pregledao?) pred neko vrijeme), onda ces se oduseviti sa puuuno tuznijim Jasonovim stripom od onih Darth Vadera...

Jason je legenda. Drugo ne zelim ni cuti.

Hey, wait... ahhh, srce mi se para kad se sjetim tog albuma...
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/07/2004 : 22:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Biljo, ne boj se. Nece Zabavnik propasti. A ako hoces konkretne odgovore zastoobjavljuju strane stripove, pisi na adresu Zabavnika. Moje je misljenje da nece da ubacuju nesto nepoznato. Sa starim ne mozes omasiti, je li? :(
A sta imas protiv Cool girl? To je jedan od najboljih casopisa u celoj Evropi. Cak sam i pretplacen na njega. Sad konacno mogu da saznam istinite ljubavne price i to kako muskarci razmisljaju.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 14/07/2004 : 23:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by metabaron

Nevezano za topic: sjecam se necega o nekoj knjizi o Bilal-u, da li je to bilo specijalno izdanje Reci ili necega slicnog. Gdje se to moze nabaviti?)




specijalno izdanje chachanskog knjizevnog chasopisa Gradac je u pitanju. izashlo proshle godine(ili beshe preproshle?) i priredjena od strane miroslava maritja starog strip vuka josh iz Yu strip dana.
sadrzi gomilu intervjua i eseja o bilalu i njegovom radu a gde se moze nabaviti trenutno - pojma nemam. kad proshetam do chachka pogledatju ima li josh koji primerak na raspolaganju u lokalnim knjizarama.
u medjuvremenu verovatno vredi pogledati u platou ili stubovima kulture u Bgu.

********************
Shop smart - shop S-Mart!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 14/07/2004 : 23:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---
Tuzno ili ne, ljudi zaradjuju novac, a to je cilj, To jest, Coban zaradjuje novac, i vec sam mnogo puta rekao da je on genije za to.



kolala je neka pricha da je choban planirao dilana i zagorelog da otkupi od bonelija ali kada je skontao koliko novca rustemagitj trazi za kopirajt uljudno odjebao i prepustio trzishte abatonu.
shteta jer ako iko ima snage za izgurati takva dva naslova to je svet ekipa.

********************
Shop smart - shop S-Mart!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 14/07/2004 : 23:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

Pitanje: da li je PZ IKADA objavio strip domaceg autora?


ako ne rachunamo one preistorijske stvari sa kuznjecovim i matorcima iz prvog beogradskog kruga i tome slichno bliska budutjnost u setjanje donosi serijal krakov,krakov tamo negde 93e(chini mi se da je milan jovanovitj crtao a djordje milosavljevitj pisao) i drugi nastavak serijala kalokagarti iste ekipe tamo negde 03e. znachi na svakih deset godina. valjda tje se to ustaliti kao tradicija u budutjnosti

********************
Shop smart - shop S-Mart!
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/07/2004 : 01:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

Genreacija Tesla, Romero, i ko zna sta sve jos ne


Borci Sumraka i Strip Mania koja je jedina valjala.
quote:

jer kod nas upakuju Dilane iz Hrvatske u najlon pa da nemam preporuke, mogla bih da kupujem macku u dzaku (a nikad nemam love za vise od par primeraka).


Svrati za vikenad na futosku da ti nesto preporucim, mozda dozvolim i da se neki strip otvori il' cak padne neki popust ;-)))


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 15/07/2004 : 07:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Vazi. :)))
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 15/07/2004 : 10:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Bilja

Pitanje: da li je PZ IKADA objavio strip domaceg autora?


ako ne rachunamo one preistorijske stvari sa kuznjecovim i matorcima iz prvog beogradskog kruga i tome slichno bliska budutjnost u setjanje donosi serijal krakov,krakov tamo negde 93e(chini mi se da je milan jovanovitj crtao a djordje milosavljevitj pisao) i drugi nastavak serijala kalokagarti iste ekipe tamo negde 03e. znachi na svakih deset godina. valjda tje se to ustaliti kao tradicija u budutjnosti

********************
Shop smart - shop S-Mart!




A zaboravili ste Bic Božiji i Aleksu Gajica. I to je bilo u PZ!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 15/07/2004 : 15:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
To se ne racuna kao domaci strip. :) To je francuski strip. :)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door, RUN FOR YOUR LIFE!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 15/07/2004 : 17:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Eh, bivssi Sarajevcani"

hej blek zar ti ne pise u profilu da si iz sarajeva???

svetov AF izlazi i u BiH a sudeci po stanju na kioscima dobro ide.cijena ima ogroman uticaj u svemu tome.a ako stvarno svet ima toliki tiraz to je za svaku pohvalu.

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 15/07/2004 : 19:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Da, rodeni sam Sarajlija, ali živim u ovom gornjem dijelu grada o cijem imenu se trenutno raspravlja. Al, eto i mi citamo stripove
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 15/07/2004 : 20:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by verter

"Eh, bivssi Sarajevcani"

hej blek zar ti ne pise u profilu da si iz sarajeva???

svetov AF izlazi i u BiH a sudeci po stanju na kioscima dobro ide.cijena ima ogroman uticaj u svemu tome.a ako stvarno svet ima toliki tiraz to je za svaku pohvalu.

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!


Pohvalu? Za list koji raspravlja o tome da li je neka u emisiji na tvu nosila gacice ili bila bez istih?!?! Uzas!

UMPAH!
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 15/07/2004 : 23:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ma sVet ko svet! Treba po(h)valiti ovu bez gacica, a ne njih...
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 16/07/2004 : 00:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"Da, rodeni sam Sarajlija, ali živim u ovom gornjem dijelu grada o cijem imenu se trenutno raspravlja. Al, eto i mi citamo stripove"

jel mi se cini ili osjecam ironiju u tvom postu?samo ne vidim zbog cega...

"Pohvalu? Za list koji raspravlja o tome da li je neka u emisiji na tvu nosila gacice ili bila bez istih?!?! Uzas!"

ma jebo svet kao novinu to i jeste UZAS(zajedno sa TRNovima i ostalim slicnim sranjima),nego govorim za izdavanje AF i za ove prostore trenutno NEVJEROVATAN tiraz...


AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

ana max
Junior Member

435 Posts

Member since 21/01/2004

Posted - 16/07/2004 : 00:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ana max a Private Message
Ma sa AF racunaju na staru slavu tog stripa i samo kupe kajmak.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 16/07/2004 : 08:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by verter

"Da, rodeni sam Sarajlija, ali živim u ovom gornjem dijelu grada o cijem imenu se trenutno raspravlja. Al, eto i mi citamo stripove"

jel mi se cini ili osjecam ironiju u tvom postu?samo ne vidim zbog cega...

"Pohvalu? Za list koji raspravlja o tome da li je neka u emisiji na tvu nosila gacice ili bila bez istih?!?! Uzas!"

ma jebo svet kao novinu to i jeste UZAS(zajedno sa TRNovima i ostalim slicnim sranjima),nego govorim za izdavanje AF i za ove prostore trenutno NEVJEROVATAN tiraz...


AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!


Jel' to neko pokusava da mi kaze da Svetov AF ima tiraz od 270 000 primeraka?!?!?

UMPAH!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000