forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zagor Maxi
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 30/07/2004 : 16:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Epizoda jeste sjajna, ali to nije zasluga Kjarole, vec Kastelija. On je samo crtezom tu sjajnu epizodu upropastio. Bas sam je juce citao ispocetka, i Kjarola mi je ogavan. Bolje da je otisao da crta Dzoni Logana, nego jedan ozbiljan strip kao Marti Misterija.

UMPAH!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/07/2004 : 19:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Chiarolla je nesto najgore sto se moze zamisliti. A najbolje price o Zagoru koje tek slijede (izisle u Italiji od 2002.) ce biti upropastene njegovim retardiranim crtezom. Mene cudi da nema Dylanove epizode u kome je Chiarolla predmet istrazivanja:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/07/2004 : 20:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ustvari ima ta epizoda DD

Chiarolla crta orke bolje nego bilo ko, ko da su živi:)) (za Curunira)

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 30/07/2004 : 23:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Ej,pa dajte neki sken ,tek da svi mi vidimo kolko je covek los ( a jel to moze gore i od Cossua )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/07/2004 : 23:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Hej, pa koja je to epizoda DD?
I kad cemo vidjeti orke, jel to ove sto dolaze u Zagoru ili....?
(za Stinkyja:))))))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/07/2004 : 23:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Dobro, svi se slažemo da Chiarolla nije za Zagora, ali meni je puno draže citati njegove price zbog dinamicnog i opuštenog (nekad previše) stila crtanja nego one Cassara i Gambe...

In my dream I was drowning my sorrows, but my sorrows they learned to swim...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 30/07/2004 : 23:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Chiarolla ima prednost (a za nas je to velika zalost) sto mu daju dobre scenarije da ih upropasti, dok za ostale, narocito jadnog Gambu, imaju samo infantilne pricice, sto mu i pripada....inace su bas ta trojica presveto trojstvo za unistavanje stripa:))))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/07/2004 : 08:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Lepo receno.

UMPAH!
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 31/07/2004 : 09:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
interesantno ispoljavanje velike vecine prilicno velikog neznanja o crtezu i izjednacavanje onoga licnoga "ne svidja mi se" sa "ne valja"...a te dve stvari nikako nisu iste
moze nekome da se ne svidja chiarola, i da mu ne pase za zagora, ali je to crtac velikog kvaliteta, crtac pokreta i akcije, crtac krokija,...crtac slobodog pokreta, crtac velike raznvrsnosti likova...
pitajte bilo koga ko se bavi crtanjem malo strucnije, i dajte na usporedbu recimo ferija i chiarlou, pa cete da vidite sta kaze...ja to uradio kod profesionalaca i to ne u stripu, vec sa faksa primenjene umetnosti, pa su rezultati za mene bili ocekivani, a za vecinu bi bili iznenadjujuci...
opet kazem stvar je ukusa sta se kome vise svidja i sta vise "pase", ali stvar kvaliteta nije stvar ukusa, postoje odredjeni standardi..

I JA SAM GRK!!!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 31/07/2004 : 15:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
chiarolla sucks


...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
H A J D U K--S U P E R P R V A K 2004.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/07/2004 : 18:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Barker

Ej,pa dajte neki sken ,tek da svi mi vidimo kolko je covek los ( a jel to moze gore i od Cossua )

Bistro i duboko nebo utociste pruza!


Evo ti primer iz MM 104 Tragico natale:

Izvini za (ne)kvalitet, ali koristio sam webcam

UMPAH!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/07/2004 : 18:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Da, onje crtac pokreta i velike dinamike, i iznimne raznolikosti likova....toliko je sve u pokretu i toliko su raznovrsni likovi da nonstop izgleda kao da mutiraju od kadra do kadra.....vjerojatno je nas dragi umjetnik rastao u Chernobylu....a sto se tice umjetnosti, nema se tu sto puno pametno pitati i reci.....ako zbilja pitamo umjetnike prave (mada je to mutan pojam jer umjetnost je sve sto nije znanost), svi oni iz SBE, od Ferrija do Chiarolle su bozemesacuvaj, teski sund, ama bas svi osim njih par velikana s Ken Parkera.....to ce ti reci svaki akademski slikar, svaki profesor, dragi moj Magic, toliko o tvom velikom znanju i nasem neznanju.....ali boli mene neka stvar za to sto ce oni reci, jer umjetnost kao takvu ja ne priznajem uopce.....ja znam da citajuci Ferrija dozivljavam pravi pravcati gusht, dakako ako je prica dobra, dok je ovaj tu kao klanje tupim nozem......

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 31/07/2004 : 20:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa i mene zaboli što ce reci neki strucnjak, ali... upravo suprotno, meni je gušt chiarolla, dok je ferri standardan, ponekad iritira iako je podnošljiv

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/07/2004 : 20:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Dokle li ce se ovde na forumu voditi rasprave o ukusima? Ne vredi, ovo je uzaludno nabijanje postova;)

UMPAH!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/07/2004 : 20:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Tako je stinky,strucnjak mi ne treba kad citam/gledam strip/knjigu/film ,moze on biti pratt himself ako mi se ne svidi ne svidi mi se i tacka zaboli me sto je on kult za neke.Kod zagora npr. volim sve "nove" crtace nakon Dnevnik ere a i Ferrija volim takoder.

"They say this one has a surprise ending."
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 31/07/2004 : 21:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
ma podnosljiv je chiri. cinimi se kao da se popravlja. il ce biti ono sto je vise moguce; da se ja navikavam na njegov crtez. sve je izgleda na kraju stvar navike. al eto, bar smo slozni da nikome nepase cassaro i pesce, gamba....

BTW: Magic, posalji slike sa mora i BLuke- na topic@stofanet.dk
*-*"The only thing we have to decide is what to do with the time that is given to us."*-*

Edited by - Top on 31/07/2004 21:14:16
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/07/2004 : 22:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
I ja tako mislim!

In my dream I was drowning my sorrows, but my sorrows they learned to swim...
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 01/08/2004 : 00:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
quote:
Da, onje crtac pokreta i velike dinamike, i iznimne raznolikosti likova....toliko je sve u pokretu i toliko su raznovrsni likovi da nonstop izgleda kao da mutiraju od kadra do kadra


umetnost nije ekzaktna nauka da bude precizna i u detalj uvek tacna i ista, onda ne bi bila umetnost

quote:
.....vjerojatno je nas dragi umjetnik rastao u Chernobylu....a sto se tice umjetnosti, nema se tu sto puno pametno pitati i reci.....ako zbilja pitamo umjetnike prave (mada je to mutan pojam jer umjetnost je sve sto nije znanost), svi oni iz SBE, od Ferrija do Chiarolle su bozemesacuvaj, teski sund, ama bas svi osim njih par velikana s Ken Parkera.....


stime bih se i mogao sloziti, ali to nije bila tema jer je u poredjenju sa necim drugim sve to cisto sranje

quote:
to ce ti reci svaki akademski slikar, svaki profesor, dragi moj Magic, toliko o tvom velikom znanju i nasem neznanju.....


pa pricas mi ono sto znam??mislim o cemu pricas? ja sam poredio obicne crtace bonelija u najboljem slucaju a ne slikare sa industrrijskim crtacima?kao nesto si rekao a u stvari nisi

quote:
ali boli mene neka stvar za to sto ce oni reci, jer umjetnost kao takvu ja ne priznajem uopce.....


pa niko te netera da priznas mozes da odahnes


quote:
ja znam da citajuci Ferrija dozivljavam pravi pravcati gusht, dakako ako je prica dobra, dok je ovaj tu kao klanje tupim nozem......


naravno, i sa te strane nema problema....ako se kaze "za mene je...."



I JA SAM GRK!!!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2004 : 00:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Bome cudni su ti kriteriji, sto jest jest, mada navikosmo na takve.....dakle ja moram naglasavati da je to moje misljenje (pa kad ja pisem nije valjda Mao Ze Dongovo!), ali ti, gospodine, mozes generalizirati i stavljati svoje misljenje kao jedino pravo...evo samo ovo da te citiram:
"...moze nekome da se ne svidja chiarola, i da mu ne pase za zagora, ali je to crtac velikog kvaliteta, crtac pokreta i akcije, crtac krokija,...crtac slobodog pokreta, crtac velike raznvrsnosti likova..." te dalje "opet kazem stvar je ukusa sta se kome vise svidja i sta vise "pase", ali stvar kvaliteta nije stvar ukusa, postoje odredjeni standardi.."
(zavrsen citat)
....dakle mozemo mi da trabunjamo ali nemamo pojma, jer ja dobro znam koliko je on kvalitetan, odlican, savrsen......nigdje "za mene je to crtac etc.".....
eto to mi je zasmetalo.......

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 01/08/2004 : 01:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
cela poenta price je sledeca:
vecina voli da kaze za nesto da je sranje i da nema nikakvu vrednost samo na osnovu toga sto joj se to nesto ne svidja...cim je nesto razlicito onda to ne pase i po tome se odma pljuje...ali pri tome niko nece da iznese argumente osim jednog, a taj je da joj se svidja nesto...
e pa ako se nekom nesto svidja i to se pretstavlja kao dobro, a ako se pri tome nesto drugo ne svidja i to onda ne valja to su dvostruki kriterijumi

kao sto sam vec rekao svako ima pravo i apsolutno je normalno da mu se nesto svidja a nesto ne, ali pri tome me malo nervira kada se prema necemu drugome sto je drugacije i ne svidja nam se odnosimo kao da to ne valja...
ja mogu da nadjem mane i dobre osobine kod svakoga, ali pri tome nikada necu reci da je nesto sranje ukoliko se to meni ne svidja i okarakterisati ga kao bezvredno uopsteno govoreci, a ne samo za mene

I JA SAM GRK!!!
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 01/08/2004 : 02:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
Vecina voli da kaže da je nešto sranje a da ni nazna ništa o nicemu drugom... Kao kad meni raznorazni seljoši drže predavanja o umjetnosti a mjerodavni su zato što "iako se ne razumiju u umjetnost znaju šta se njima svida"... To da ti se nešto svida nikako nije kriterij, kriterij je jedino znanje...
Ali ajmo bit pošteni i reci da kod Bonellija (iako ih imam kile:)) ima šunda na bacanje..

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 01/08/2004 : 03:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
u biti,tako je

I JA SAM GRK!!!
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 01/08/2004 : 05:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by MAGIC

cela poenta price je sledeca:
vecina voli da kaze za nesto da je sranje i da nema nikakvu vrednost samo na osnovu toga sto joj se to nesto ne svidja...cim je nesto razlicito onda to ne pase i po tome se odma pljuje...ali pri tome niko nece da iznese argumente osim jednog, a taj je da joj se svidja nesto...
e pa ako se nekom nesto svidja i to se pretstavlja kao dobro, a ako se pri tome nesto drugo ne svidja i to onda ne valja to su dvostruki kriterijumi

kao sto sam vec rekao svako ima pravo i apsolutno je normalno da mu se nesto svidja a nesto ne, ali pri tome me malo nervira kada se prema necemu drugome sto je drugacije i ne svidja nam se odnosimo kao da to ne valja...
ja mogu da nadjem mane i dobre osobine kod svakoga, ali pri tome nikada necu reci da je nesto sranje ukoliko se to meni ne svidja i okarakterisati ga kao bezvredno uopsteno govoreci, a ne samo za mene

I JA SAM GRK!!!



Potpuno se slažem. Vec sam nekoliko puta izigravao Chiarollinog odvjetnika, ali poanta je baš ta - on vam se slobodno može ne svidati, medutim vecina vas na ovom topicu zauzima stav velikih autoriteta koji se smiju neukom i netalentiranom Chiarolli, a pritom velicate Ferrija, koji je cisto tehnicki gledano - ponavljam: cisto tehnicki gledano - miljama iza tog istog Chiarolle. To nije pitanje ukusa nego cinjenica. Chiarolla ima jaci potez, jaci autorski identitet i neusporedivo bolje poznavanje crtackih tehnika od Ferrija. Opet, to je cisto tehnicka stvar, bez namjere da vrijedam Ferrija. Svakome se slobodno može svidjeti ovaj ili onaj crtac, no stvar je u tome da gazite Chiarollu, a mnogi pokazuju upravo svoje nepoznavanje osnova likovnosti kroz pseudokritike ovog crtaca. Voljeti nešto je jedna, a razumijeti to nešto sasvim druga stvar. Ponavljam, nije mi namjera da nekoga vrijedam, ali kao što Magic rece, "meni se svida" ili "meni se ne svida" nije nikakav argument.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/08/2004 : 11:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
vidim da smo se svi složili da je chiarolla bolji od ferrija, hehehe

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/08/2004 : 11:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Revolucija na stripovi.com!
Izgleda da je diktator Ferri u grdnoj opasnosti.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000