forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SPIDER-MAN 2, s 3 naslovnjace u prodaji!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/08/2004 : 10:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Um, Spajdi, zveles nije baš neki fan Zagora i Bonellija- naprotiv...

I mislim da sve kritike ovde nisu usmerene protiv americkog stripa (a u korist Bonellija), vec protiv neretko ne baš najsrecnije selekcije americkih stripova koji se izdaju ovde...

Poukram!
Go to Top of Page

forsaken demon
Junior Member



Pitcairn Island
468 Posts

Member since 13/08/2004

Posted - 20/08/2004 : 11:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit forsaken demon's Homepage  Send forsaken demon a Private Message
Wow, nisam znao da na OVOM forumu ima ljudi koji nevole Zagora, DD, MM, AF ili vec koje oznake koristite, za te stripove koji su kod nas besprekorno prisutnih zadnjih 20+godina... Naravno da nemam nishta protiv vas, ali ima mnogo boljih strip naslova i izdanja. Da se ne bi sad ulazilo u diskusiju oko toga da li sam upravu ili ne, reci cu samo da bih se slozhio sa konstatacijom da je izbor USA stripova kod nas mogao biti daleko, daleko bolji, ali da su USA stripovi za idiote?!? WTF? Da li si ti na chisto sam sa sobom?
Ja sam hvalio Tallyija shto pokushava da bilo shta uchini sa ovom scenom, a to uvek mozhe biti SAMO dobro bez obzira na nachin na koji se to radi...

______________________

I like them: Michael Turner, Jeff Scott Campbell, Joe Madureira, Jim Lee, humberto Ramos,!

Ako imash stripove ovih crtacha na prodaju javi mi se!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 20/08/2004 : 11:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by jgoran5
ma kužim ja spiku savršeno dragi moj tally ali ti je ovo izdanje koma.poslijednji krik i dokaz da ameri rade stripove za idiote(cast izuzecima).


zasto ne bi bilo i americkih stripova? a volis pojest hamburger u mcdonaldsu? onda ti to nije sranje? ja radje pojedem cevape umjesto to odvratnog americkog smeca, makar se to radi kod nas.


NE VOLIM POJESTI HAMBURGER U MCDONALDSU ZATO ŠTO JE SMECE.
JA SAM ZA AMERICKE STRIPOVE ALI NE SRANJE OD SPIDERMANA.IMA HRPA BOLJIH STRIPOVA OD ULTIMATE PAUCINA SMECA.

quote:
Originally posted by jgoran5
kad smo kod adaptacija: šta je sa punisherom.to milligan piše i trebalo bi biti dobro.
to ti je po meni pametan potez,a ne spajdermen


a nista jednostavno da tally preuzme sve adaptacije stripova? ajde tally, pored spidermana uzmi u izdavanje i ostalih adaptacija stripova na film, izbaci sve sto se da, pa i stara izdanja, imam jednog batmana doma.

p.s. citajte sto zelite i dajte drugima priliku da izdaju stripove, za svakog se pronadje nesto za sebe, netko voli stripove u boji a netko c/b.

NARAVNO JA CITAM SVE ŠTO JE MENI DOBRO PA TAKO CITAM HRPU AMERIKANACA.NISAM SAMO BONELLY FAN.
ZAŠTO NE STARA IZDANJA?
IMA HRPA SUPER STRIPOVA KOJI SU BOLJI OD SPIDERMANA
PO MENI TALY JE IZDAO ULTIMATE ZATO ŠTO JE VIDIO DA SE SPIDERMAN PRODAJE U NAJVIŠE PRIMJERAKA PA PO LOGICI ALA TALLY ETO NAM PAUCINASTOG SMECA.




-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 20/08/2004 : 11:24:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Um, Spajdi, zveles nije baš neki fan Zagora i Bonellija- naprotiv...

I mislim da sve kritike ovde nisu usmerene protiv americkog stripa (a u korist Bonellija), vec protiv neretko ne baš najsrecnije selekcije americkih stripova koji se izdaju ovde...

Poukram!



UPRAVO TO MY FRIEND

-------------
carpe diem...
-------------

Edited by - jgoran5 on 20/08/2004 11:24:57
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 20/08/2004 : 14:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
E sad mi je DOSTA! Da jednom zauvijek riješimo to pitanje Spidey smeca!

Situacija je bila ovakva: Kad je gazda htio krenuti u izdavanje MARVELovih naslova, nisam mogao birati hocu li ovog ili onog Spideya. Naprotiv! Slovenski izdavac, prijatelj od diše je vec bio objavio nekoliko brojeva tog "smeca" pa je to bio jedini nacin da se smanje troškovi tako što ce se prepoloviti troškovi oko CD-fajlova. Dakle, ušteda! TO je ono što je donijelo ULTIMATE SPIDER-MANA i X-MENE. A ne moj "ukus"! Morao sam ih preuzeti jer je takva bila licenca. Htio sam ja nešto drugo, no nije bilo govora o tome. Eh, tako. Sada znate da nisam ja kriv što je to krenulo i što smo dogurali do broja 19.

Za ostala izdanja sam "kriv". Ja sam ih izabrao jer su mi se cinila OK u to vrijeme. Ukus se razvija i sada bi možda objavio nešto drugo. Neka od tih izdanja su takoder kupljena na nevideno. Nisam imao samplove pa sam ih uzeo samo po zvucnosti imena. Prevario sam se u nekim, no tko radi taj i griješi. Adaptacije su bile logicne jer je prvi Spidey prošao "izvanredno". Na žalost sve daljnje adaptacije su opadale u kvaliteti i prodaji. Izgleda da to stvarno nije najbolje što nude jer u zadnje vrijeme uvijek nešto "sfušaju". Danas imam kutijetinu najnovijih samplova i imam priliku da ih procitam prije nego što ih narucim. Što ce biti u buducnosti vidjet cemo. Ovisi to o dosta toga. Usput, jedan "strip znalac" se premišlja da se ugura na moje urednicko mjesto. Ako on dode, ja letim! Nije da mi nece biti žao, no neka, možda on bude bolji urednik, pa svi budemo zadovoljniji, a ja cu moci raditi na nekim drugim projektima koje sam zapustio zbog gužve oko svih dosadašnjih izdanja. Živi bili pa vidjeli...

Zadovoljni?

Tally www.LMInfo.hr/comics
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/08/2004 : 14:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
A cuj, licno zameram samo objavljivanje Six Hours, sve ostalo vec ima neku logiku, što tržišnu, što kontinuitetsku, što donekle i kreatvinu (Banner, i to više zbog crteža, nego scenarija)...

A ko je taj znalac, da mu polomimo noge? ;)

Poukram!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 20/08/2004 : 16:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5
NARAVNO JA CITAM SVE ŠTO JE MENI DOBRO PA TAKO CITAM HRPU AMERIKANACA.NISAM SAMO BONELLY FAN.
ZAŠTO NE STARA IZDANJA?
IMA HRPA SUPER STRIPOVA KOJI SU BOLJI OD SPIDERMANA
PO MENI TALY JE IZDAO ULTIMATE ZATO ŠTO JE VIDIO DA SE SPIDERMAN PRODAJE U NAJVIŠE PRIMJERAKA PA PO LOGICI ALA TALLY ETO NAM PAUCINASTOG SMECA.


ma dobro, nisam ja htio nikoga uvrijediti, isprika ako jesam. mozda je spidey nekome smece, ali da je ona druga edicija amazing spider-man izdana jel bi i tada bilo smece? ja bi htio vidjeti supermana eto.
zveles sorry ne pamtim tko sto skuplja i cega je fan.

ajd uzivajte.

"imao sam ideju sad ih imam dvije"

http://www.paucina.com/
http://www.infocor.hr/ najbolji shop u Hrvata :-)
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 20/08/2004 : 16:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message
Ja se samo nadam da ce vec netko kod nas primjetiti sve one genijalne naslove koji su izasli iz Vertiga.

-velvet darkness they fear-
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 20/08/2004 : 17:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
he, he... ja sam ovdje najveci fan zagora! jupi! hvala, spajdi, dao si mi pokrice! ;):)))

inace, djole je sve rekao. nije problem u liku spajdermena, vec u izboru samog stripa. sigurno ima i boljih naslova spajdermena koje se moglo objaviti. e sad, ako tally to ne zna, odnosno ako je naslove birao "na nevidjeno", onda mozda (koliko god to grubo i ostro zvucalo) i nije za mjesto urednika strip izdanja i bit ce bolje ako strucnija osoba dodje na njegovo mjesto. ja mu, za sada, najvise zamjeram na katastrofalnom prijevodu bannera kojim je unistio ovo malo strip remek-djelo azzarella i corbena. oni koji nisu procitali original, a uzeli su njegovo izdanje, vjerojatno niti dan-danas, nakon desetog citanja NE ZNAJU sto se u stripu dogadja, tj. ostali su uskraceni za gomilu teksta koji je potpuno krivo preveden ili uopce nije preveden.

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3976 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 20/08/2004 : 17:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
ps. tally reci svom gazdi nek procita topic "Eh, dragi moji izdavaci..." i stvari ce mu (MOZDA) biti jasnije!

Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 20/08/2004 : 17:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
tally je otvoria srce ;)
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 20/08/2004 : 17:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by jgoran5
NARAVNO JA CITAM SVE ŠTO JE MENI DOBRO PA TAKO CITAM HRPU AMERIKANACA.NISAM SAMO BONELLY FAN.
ZAŠTO NE STARA IZDANJA?
IMA HRPA SUPER STRIPOVA KOJI SU BOLJI OD SPIDERMANA
PO MENI TALY JE IZDAO ULTIMATE ZATO ŠTO JE VIDIO DA SE SPIDERMAN PRODAJE U NAJVIŠE PRIMJERAKA PA PO LOGICI ALA TALLY ETO NAM PAUCINASTOG SMECA.


ma dobro, nisam ja htio nikoga uvrijediti, isprika ako jesam. mozda je spidey nekome smece, ali da je ona druga edicija amazing spider-man izdana jel bi i tada bilo smece? ja bi htio vidjeti supermana eto.
zveles sorry ne pamtim tko sto skuplja i cega je fan.

ajd uzivajte.

"imao sam ideju sad ih imam dvije"

http://www.paucina.com/
http://www.infocor.hr/ najbolji shop u Hrvata :-)




e sad smo došli do bitnog
ne bi apsolutno imao ništa protiv da izdaju amazing spidermana.to je ok i to mi se svida.
mislim da je ultimate spiderman za djecu.
nema apsolutno nikakve uvrede.svako ima pravo na mišljenje.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 20/08/2004 : 18:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Inace, zveles je u pravu po pitanju Bannera - ja pojma nemam šta se dešavalo u onom stripu.

Pa covek bi pomislio da je bar sa engleskog lako na razumljiv nacin prevesti neki strip?!

Poukram!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000