forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Spiderman i Hulk iz SD izdanja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 24/08/2004 : 17:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
meni je crisis on infinite earths bezveze.toliko su se zapetljali bili da ih nista nije moglo izvuci.inace ne volim te gluposti oko raznih univerzuma i earth 1,2,3 itd

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 24/08/2004 : 19:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
Ma svi veliki crossoveri se zapetljaju i postanu totalno nelogicni.
Previše naslova, previše dogadaja i previše scenarista. Na kraju se
nezna ko je više šta radio. U klon sagi Spajdera su toliko katastrofalno zamrsili da više nije imalo smisla to pratiti.
Zapoceli bi neku radnu u par brojeva pa onda prešli na nešto sasvim
trece potpuno zaboravivši prvu radnu i šta su uopce htjeli s time.
Npr. otkrice kostura u spajderovom kostimu. Toliko su komplicirali oko toga, a da na kraju niko ništa nije objasnio što se je tu desilo.
Na kraju niko više nije znao kako se izvuci iz klon zavrzlame, da je i sama kuca Marvel, smijuci se sama sebi,objavila vanredni naslov
koji se je otprilike zvao ( ne da mi se sada kopati po kolekciji)
-101 nacin završetka klon sage
Meni nije smetalo uskrsnuce Normana Osborna jer su ga vrlo dobro vodili. Više mi je smetali kada su oživjeli Dr.Octopusa, a gadno mi
je smetalo,toliko da sam digao ruke od pauka, oživljenje tetke Mey.
E, pratio sam i izdržao citav nemoguce giganski klon crossover,ali
ovo ja May mi je bilo previše.
U x-men onslaught crossoveru je bilo isto masu muljaže. npr u jednoj grani, od masu grana, radnji se kaže da je Magneto bio zao zato što
je bio opsjednut nekim zlim entitetom, koje je onda prešlo u
Xavijera i zato je ovaj postao Onslaught. Kasnije su vratili
Magneta i on je i dalje negativac iako više nije opsjednut.
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 24/08/2004 : 19:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by Verfalk2003

quote:
Originally posted by realist

Da,Maximum Carnage se protezao na sva tri naslova (Amazing,Spectacular,Web),s tim da je prvi broj izašao u nekom cetvrtom naslovu...efikasna taktika da se u što kracem periodu izvuce što više novca od citatelja...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.

Taj cetvrti naslov je Spider-Man Unlimited.



Cetvrti naslov se je zvao- Spider-man
Unlimited je bio dopunski, deblji i rijede je izlazio
peti naslov koji su uveli je bio Sensational Spider-man
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 24/08/2004 : 19:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

Ma svi veliki crossoveri se zapetljaju i postanu totalno nelogicni.
Previše naslova, previše dogadaja i previše scenarista. Na kraju se
nezna ko je više šta radio. U klon sagi Spajdera su toliko katastrofalno zamrsili da više nije imalo smisla to pratiti.
Zapoceli bi neku radnu u par brojeva pa onda prešli na nešto sasvim
trece potpuno zaboravivši prvu radnu i šta su uopce htjeli s time.
Npr. otkrice kostura u spajderovom kostimu. Toliko su komplicirali oko toga, a da na kraju niko ništa nije objasnio što se je tu desilo.
Na kraju niko više nije znao kako se izvuci iz klon zavrzlame, da je i sama kuca Marvel, smijuci se sama sebi,objavila vanredni naslov
koji se je otprilike zvao ( ne da mi se sada kopati po kolekciji)
-101 nacin završetka klon sage
Meni nije smetalo uskrsnuce Normana Osborna jer su ga vrlo dobro vodili. Više mi je smetali kada su oživjeli Dr.Octopusa, a gadno mi
je smetalo,toliko da sam digao ruke od pauka, oživljenje tetke Mey.
E, pratio sam i izdržao citav nemoguce giganski klon crossover,ali
ovo ja May mi je bilo previše.
U x-men onslaught crossoveru je bilo isto masu muljaže. npr u jednoj grani, od masu grana, radnji se kaže da je Magneto bio zao zato što
je bio opsjednut nekim zlim entitetom, koje je onda prešlo u
Xavijera i zato je ovaj postao Onslaught. Kasnije su vratili
Magneta i on je i dalje negativac iako više nije opsjednut.

-----------------------------

Razumijem te u potpunosti.Zapravo,neke stvari je najbolje ignorirati,i složiti svoj vlastiti koncept.U 70-tima je Len Wein kao scenarist Spider-mana imao napisane dvije-tri sezone unaprijed,i onda nije bilo slicnih problema s nelogicnostima u scenariju (naravno,doticni je ubacio kloniranu Gwen Stacy :) ).
Ali,danas,kad dotaknu kreativno dno,onda se zapitaš:Što sad slijedi?Oživljavanje Uncle Ben-a (nisam mislio na rižu),povratak Kravena iz mrtvih,Jean DeWolff,Sin-Eater.Ma dajte,molim vas...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.

Edited by - realist on 24/08/2004 19:42:45
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 24/08/2004 : 19:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by The_Punisher

U EKS-ovima je izlazio najbolji Spiderman ikad napravljen. Ovaj Ultimate mi nikako ne lezi! Ne znam sta je blesavije, scenarij ili crtez.

Well, well...

Da, istina. Vecina epizoda Spideya koji su izašli u Eksu
je bio iz vremena kada je bio najživotniji i stvarno šteta da su ga
izdavali tako neozbiljni ljudi kao ti iz Eks almanaha.
eks je mogao biti vrhunski strip i donjeti na ove prostore strast prema avanturi i akciji(uz prefiks Super)bar do razine drugih europskih zemalja. Ali takvo diletantno izdavanje doprinjelo je samo
povecanju prezira prema super junacima.Što se tice Spidera u Eksu-
piratstvo i to zadnje kvalitete.
Slobodna dalmacija je bila puno bolja od Eksa, iakosu i oni znali
svakako ubacivati i krojiti epizode i naslovnice.Ali znali su i
objaviti (i privesti kraju!)i neke dobre serijale (napad ubojica pauka
Prijevod je ,naravno ,štekao što se je pogotovo vidilo kod Hulka i
Daredevila. Prijevod bez duše.O Ultimate i Tallyu sve najbolje!
Ultimate X-men su odlicni,samo što nema niko muda priznati radi onog
tradicionalnog prezira s ovih prostora prema SH
Ulti Spider je vrlo usporen i razocaravajuci. Ocekivao sam daleko
više od ovog naslova. Ipak, kada procitaš sve, koji su izašli,
odjednom- nešto je bolji.
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 24/08/2004 : 20:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Dobro,Ultimate Spider-man je za današnje klince,koji su ludi za filmom,i to razumijem.Ali,ja sam fanatik za onim "EKS" periodom kad su objavljivali po nekoliko epizoda iz svake epohe,i time su napravili odlican presjek.Bili su tu Ditko,Romita Sr.,Gil Kane,Ross Andru,Romita Jr.(ta njegova pocetna faza mi je genijalna)...Evo,ovih dana baš citam Essential Spider-man 6,i po prvi put otkako sam ponovo poceo citati stripove osjecam isto ono uzbudenje kao kad sam bio klinac.A taj osjecaj je neprocjenjiv...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.

Edited by - realist on 24/08/2004 20:12:59
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/08/2004 : 20:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Uh, sto cuda.

oce, Crisis je i mini serija, i crossover, pošto se radnja iz serije prelivala u ostale DC serijale.. kao uostalom i sa Onlsaughtom i Marvelom (behu ona dva izdanja, Onslaught: X-men i Onlasught: Marvel Universe).

Igman, baš sam mislio da pre ili kasnije recenziram 101 ways to end the clone saga. ;) To je nešto najbolje što je izašlo iz te zbrke. A (nategnuto) objašnjenje kostura u dimnjaku imaš u Osborn journals.

E sad, povratak aunt May jeste bio too much... bilo bi mnogo interesantnije da je Peter dobio svoju ceru nazad.

Dok Ock... bezveze su ga ubili, bezveze su ga oživeli. Barem Skroce to nije loše nacrtao (kolor je užasan, on the other hand).

Moram priznati da mi je, kao spoljno posmatracu sapunice zvane X men promaklo to za Magnetom i zlim entiteom... mislio sam da mu je Xavier samo izvukao zli deo licnosti, te on jeste/nije/jeste/nije postao Joseph. Ma mislim...

Sensational je Jurgens pokrenuo umesto Web of Spider-man... uopšte imam utisak da je ceo taj spider-clone posao Jurgensovo maslo, i da mu je Harras dao zadatak da odradi nešto sa Spajdijem, kao što je odradio sa Supermanom... samo što kod spajdija ne prolazi ono što prolazi kod Supermena, što je i fijasko sage o klonovima pokazao. I da li je MArvel tu naucio lekciju? Nope, pravi Identity crisis, koja ima gomilu elemenata Reign of supermen, a kada ni to ne upali, angažuje John Byrne da uradi Chapter One i renovira Spajdija, kao što je nekada renovirao Supermana u The man of steel. Nije ni cudo što je sve otišlo bestraga...

Kraven je more or less vracen iz mrtvih... preko sinova, prvo oog Grim Huntera, a onda i prave kopije, kako-se-beše-zvaše, mladeg brata koji je bukvalna kopija dragog nam pokojnog Sergeja...

Ultimate X men? Ja se izvinjavam, ali eto, recimo da prvi put cujem za taj strip i pokupim Ultimate izdanje, a ne zanima me šta piše u predgovorima. Šta je kog davola Savage land? Šta se desilo izmedu Xaviera i Magneta? Što se Zveri toliko brzo promenila boja krzna? Millar veze nema sa scenarijima, i kad mu Morrison u slobodno vreme ne ispravlja žvrljotine, kao što je radio u Swamp thingu, i The red son, i u Authority, i gde-vec-ne, ocajan je.

Phew! Good thing I've brushed up my MU guidebook... ;)

Poukram!
Go to Top of Page

oce
New Member

Fyro Macedonia
153 Posts

Member since 09/03/2004

Posted - 24/08/2004 : 23:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send oce a Private Message
Da ,da setio sam se zato sam i izbrisao post ali ti si ga vech prochitao i odgovorio:)
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 25/08/2004 : 09:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
quote:
Originally posted by Djole
Phew! Good thing I've brushed up my MU guidebook... ;)

Poukram!



Uh,dobro je,vec sam pomislio da znaš sve te podatke napamet...

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/08/2004 : 09:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
hehehehe... more or less, jeste pisano iz secanja, ali sam obnovio MU gradivo pre dve nedelje... ;)

oce, brišem i ja moj post onda. ;)

Poukram!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 26/08/2004 : 19:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole


Ultimate X men? Ja se izvinjavam, ali eto, recimo da prvi put cujem za taj strip i pokupim Ultimate izdanje, a ne zanima me šta piše u predgovorima. Šta je kog davola Savage land? Šta se desilo izmedu Xaviera i Magneta? Što se Zveri toliko brzo promenila boja krzna? Millar veze nema sa scenarijima, i kad mu Morrison u slobodno vreme ne ispravlja žvrljotine, kao što je radio u Swamp thingu, i The red son, i u Authority, i gde-vec-ne, ocajan je.

Phew! Good thing I've brushed up my MU guidebook... ;)

Poukram!


Djole, istina je da tu mnoge stvari (još)nisu detaljno objašnjene, ali prica se tek razvija. Ne znam koliko pratiš X-mene (negdje sam
procito da ti se ne svidaju) i koliko znaš o detaljima iz nemoguce velike gomile mainstream X naslova, ali iako su, više-manje, svi
dogadaji iz ultimate X mena ponovljena prica iz njih, ultimate
univerzum je svijet za sebe. Dakle drukcije su obradeni ne samo likovi i dogadaji, nego drukciji je i svijet. Što znaci da Savage land ovdje nije tropska oaza pretpovjesne džungle, dinosaurusa i poluljudi usred zaledenog Antartika. U HR epizodama to još nije još direktno objašnjeno ali nešto sitno je bilo spominjano- zabacena džungla; otok, a nešto se i ugrubo objašnjava odnos Magneto-Xavier.
Ali niti je sa Magnetom niti sa Savage landom ni izbliza gotovo.
U Ult. X-men #23 i nadalje se kaže da je Savage land veliki otok u
južnoj hemisferi u Tihom oceanu i koji je bio obican otok dok
Magneto nije poceo manipulirati njegovom okolinom i evolucijom,
stvorivši tako na njemu prapovijesni svijet. U broju 26 je ispricana
prica o Magnetu i Xavieru i njihova veza sa tim otokom.
Zvijer i plavo krzno. Meni se cini da je to objašnjeno.
Kao prvo, kosa mu je poplavila kao nusefekat eksperimentalnog
nacina lijecenja od teškoh ozljeda koje je zadobio boreci se
protiv Hrvata i Magnetovih ljudi!

Usput ne mogu da tu ne pohvaliti Mark Millarov vrsni istraživacki rad
na necemu što se zove Hrvatska. Vrlo autenticno je prenio kulturu, navike i obicaje ovih krajeva. Naime, opcepoznato je, kako je i prikazano, da Hrvati grade svoja mjesta spiralno na nemoguce strmim brdima. Što brdo strmije- to hratskije! Isto tako, naša policija
vozi stare americke policiske aute, samo sa HR natpisom na njima-
- Politsei.
Tally je malo potkresao prijevod da se ne bi vidjelo da su ti koji
pucaju po X-menima,kako se kaže u originalu, hrvatski snajperisti i
gradani. Naravno, ti Hrvati, kako što nam i tradicija oblacenja i
nalaže, a to Millar vjerno prenosi, nose na glavama - turbane

Nisam odolio da ne popljujem ovo, ali u globalu Ult. X-men mi se svidaju. Hm, di sam ono stao - Zvijerski Henry McCoy.
Dakle, kao posljedica ljecenja poplavila mu je kosa, kao što je i
krzno nekih životinja na kojima je prije testiran taj postupak.
Potpuno je poplavio ( koža, iako je dlakav nema krzno kao u mainstream Marvelu) kada su zanstvenici porucnika Wraitha eksperimentirali na njemu i povecali mu snagu i brzinu.

Ako misliš daje to bilo brzo trebaš vidjeti šta su mu radili u
regularnom univerzumu. Prvo je izgledao normalno (mislim ne zvijerski
dok nisu X-men serijal ugasili. U Amazing adventures#11 Henry
eksperintira na sebi i puf! Zaradi plavo krzno. Zatim u X-factoru #3
neki negativac cacka po njemu i vraca ga u prvobitno stanje bez
krzna, onda dolazi opaka mutant ženska- Infecta i opet- puf. Evo opet
krzna! Najnoviji izgled dobija u Xtreme X-men poslije što je bio
prebijen skoro na smrt. To je aktiviralo sekundarnu mutaciju i sada lici na neki mix medvjeda i lava.
Za Ultimate X-men ne moraš se više bojati da ce ga opet mjenjati-
ubiše ga u 44 broju ( i nisu ga Hrvati! )
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/08/2004 : 11:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

Djole, istina je da tu mnoge stvari (još)nisu detaljno objašnjene, ali prica se tek razvija. Ne znam koliko pratiš X-mene (negdje sam procito da ti se ne svidaju) i koliko znaš o detaljima iz nemoguce velike gomile mainstream X naslova, ali iako su, više-manje, svi dogadaji iz ultimate X mena ponovljena prica iz njih, ultimate univerzum je svijet za sebe.



Ne volim X bratiju, zaista. Nervira me što za pocetak nekog dogadaja treba da potražim, šta ja znam, Marvel two in one iz 1972., recimo, a za njegovo razrešenje treba da sacekam još cirka deset godina. Takode, to Marvelovo forsiranje all things X u Harrasovo vreme mi je išlo na živce. Jedino mi se dopadao X-man, koji je bio toliko nebullozan da je morao da mi se dopadne. Njegov origin je prakticno parodija X-Men kontinuiteta.

Ali upoznat sam sa njima.

quote:
Originally posted by IGMAN2

Dakle drukcije su obradeni ne samo likovi i dogadaji, nego drukciji je i svijet. Što znaci da Savage land ovdje nije tropska oaza pretpovjesne džungle, dinosaurusa i poluljudi usred zaledenog Antartika. U HR epizodama to još nije još direktno objašnjeno ali nešto sitno je bilo spominjano- zabacena džungla; otok, a nešto se i ugrubo objašnjava odnos Magneto-Xavier.



OK, ali, od mene kao citaoca se traži da previše suspendujum svoj disbilief faktor. OK; imamo mutante sa neverovatnim mocim. OK, imamo gigantske robote koji ih love, a koje je u stanju da proizvede americka vlada. OK, imamo dva stara prijatelja koji su se zbog necega posvadali, a ne znamo zbog cega. I otkud sad tu odjednom fuckin' ostrvo sa dinosaurusima?!!!!! I pazi, NIKO se ne cudi zbog toga. Umesto da kada Cyclops dode u Savage Land i pita "Šta je bre ovo", a Magneto se zagonetno nasmeje i kaže: "Saznaceš kada dode vreme", ili neki takav kliše od dva panela, svi se ponašaju kao da je normalno?! Pa naravno da onda ne ocekujem nikakav follow up na tu temu. Ja naravno znam šta je Savage land, ali šta ce pomisliti novi klinci za koje je ovo i pravljeno?! Ostajem pri tome da je Millar ocajan scenarista.

quote:
Originally posted by IGMAN2

Ali niti je sa Magnetom niti sa Savage landom ni izbliza gotovo.



Nije trebalo ni da pocne, barem ne odmah.

quote:
Originally posted by IGMAN2

Zvijer i plavo krzno. Meni se cini da je to objašnjeno.
Kao prvo, kosa mu je poplavila kao nusefekat eksperimentalnog
nacina lijecenja od teškoh ozljeda koje je zadobio boreci se
protiv Hrvata i Magnetovih ljudi!



Aha, nismo se još navikli ni na to da baja izgleda kao dlakavo cudo, a vec mu je i boja promenjena. Znam šta stoji iza toga i zašto je to uradeno, ali klinac iz komšiluka, da li on zna? Ili je jednostavno zbunjen?


quote:
Originally posted by IGMAN2

Usput ne mogu da tu ne pohvaliti Mark Millarov vrsni istraživacki rad
na necemu što se zove Hrvatska. Vrlo autenticno je prenio kulturu, navike i obicaje ovih krajeva. Naime, opcepoznato je, kako je i prikazano, da Hrvati grade svoja mjesta spiralno na nemoguce strmim brdima. Što brdo strmije- to hratskije! Isto tako, naša policija
vozi stare americke policiske aute, samo sa HR natpisom na njima-
- Politsei.



A kao što u Dampyru imaš Bosance koji se zovu Ištvan.

quote:
Originally posted by IGMAN2

Za Ultimate X-men ne moraš se više bojati da ce ga opet mjenjati-
ubiše ga u 44 broju ( i nisu ga Hrvati! )


e fala na spoileru.

Poukram!
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2418 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 01/09/2004 : 19:56:50  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
U ,Djole, nisam slutio da si toliko osjetljiv i da ti je toliko stalo
do Zvijeri.
Ne vidim zašto bi ova moja obavijest o pogiblji Zvijeri bila nešto
posebno. Na kraju krajeva, nisam naveo detalje- kako je odapeo,ko
ga je i zašto. Izdavacke kuce ne skrivaju takve stvari kao što je smrt svojih junaka, baš obrnuto, koriste to da privuku nove citatelje
i povecaju prodaju. Smrt Ultimate Beasta nije nikakva tajna, kao što
nije bila ni smrt XXXCENZURAXXX u 25 broju Ultimate Spidera (Ovo je
poznato, ali ipak cenzuriram zbog onih koji bi mogli tvrditi da sam im sa otkrivanjem imena upropastio iznenadenje i pricu, a Tallyu prodaju),kao što se i sada reklamira smrt jednog clana Fantasticne
Cetvorke. Sve je to stari iskušani reklamni trik koji smo mogli
vidjeti kod Cap. Marvela, Dr. Dooma i Mr.Fantastica(nije ovaj put)...etc
Supermanovu smrt su cak reklamirali na americkoj nacionalnoj TV
I znaš što - stvar radi. Svi znaju za smrt, ali niko ne zna kako i
prodaja je u oblacima. Svi zadovoljni.
Suprotni slucajevi, npr.nedavna iznenadna i nenajavljena smrt Odina
izazvala je nevjericu, a onda i bijes. Svi su vikali -pa kako ste mogli! Ipak, primi moje izvinjenje ako sam ti pokvario zadovoljstvo
citanja

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/09/2004 : 20:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ma ne, zezam se, baš me briga za Zver.

Inace, naravno, svaka promena u stripovima izaziva razlicite reakcije. Najdrasticniji slucaj je naravno Hal Jordan (koga posle deset jebenih godina vracaju na njegovo staro mesto!), i pretnje koje je Ron Marz dobio zbog onog što mu je uradio. S druge strane, nisam siguran da se iko bunio što su dosadnog Tima Drakea zamenili sa mladom plavušicom...

Poukram!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000