forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Vertigo u Srbiji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 11/09/2004 : 14:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
100-120 ih ja placam sad

moraju biti oko 70-80 jer za 10 kn razlike se necu nervirat prijevodom
Go to Top of Page

BO
Junior Member

Croatia
351 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/09/2004 : 16:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send BO a Private Message
Ja ih isto toliko placam,ali pitam se koliko ce si to ljudi u SiCG(koje je vece trziste)moci to priustitit
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5942 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 11/09/2004 : 18:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by BO

Ja ih isto toliko placam,ali pitam se koliko ce si to ljudi u SiCG(koje je vece trziste)moci to priustitit
Mislim da je sto se tice kupovne moci i broja ljudi koji kupuju stripove ipak HR vece trziste.

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3475 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 11/09/2004 : 18:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by vang0gh24

nemogu da zamislim 100 bullets preveden na srpski, to nikako ne bi valjalo, pogotovo onaj hispano-eglish ulicni sleng, kako to prevesti???

Zasto to nikako ne bi valjalo na srpskom (ili hrvatskom, svejedno) ?!

Razumem da je bilo losih prevoda, ali mogu da se setim i nekoliko odlicnih, poput Mausa ili Crumba (gde je bas sleng dobro preveden).
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 11/09/2004 : 18:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message
Nadam se da ce ovaj projekt zazivit (i prezivit) te da ce biti odradjen kako treba. Preachera cu sigurno uzimati, Hellblazera i Sandmana takodjer. Jedino mi je krivo sto se sa Sandmanom nece krenuti od samog pocetka nego od trece knjige...

-velvet darkness they fear-
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 11/09/2004 : 18:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ovaj... evo, posle Marlowa i ja da potvrdim da je ovo prava stvar. Takodje sam cuo iz pouzdanih izvora. Dakle, it's a real thing.

Sto se Sandmana tice, podrzavam kretanje od 3. trejda. Prvi trejd je izasao u piratskom izdanju (i odlicnom kvalitetu sto graficki, sto jezicki) pa nije isplativo kretati sa njim, s obzirom da ga mnogi imaju. Za razumevanje price nije pametno kretati od 2. trejda. Trojka je logican izbor.

U svakom slucaju thumb up za ovo! Kupicu sva izdanja, iako mnoga imam vec u originalu.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/09/2004 : 19:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Ovaj... evo, posle Marlowa i ja da potvrdim da je ovo prava stvar. Takodje sam cuo iz pouzdanih izvora. Dakle, it's a real thing.

Sto se Sandmana tice, podrzavam kretanje od 3. trejda. Prvi trejd je izasao u piratskom izdanju (i odlicnom kvalitetu sto graficki, sto jezicki) pa nije isplativo kretati sa njim, s obzirom da ga mnogi imaju. Za razumevanje price nije pametno kretati od 2. trejda. Trojka je logican izbor.

U svakom slucaju thumb up za ovo! Kupicu sva izdanja, iako mnoga imam vec u originalu.




i ja cu uzimati sve. takodje, nije sigurno ali koliko sam ja shvatio samo se nece poceti s prvim sandmanovim trejdom, a u planu je ipak izdavanje svih, kad se stvar malo zauka. tako da cemo svi na policama imati lepe komplete sandmana i menazerije. yeeeeeeeee!

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 11/09/2004 : 19:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Tako je! Samo Sandman je istumban. Ovo je zaista ogromna stvar!!! Ubedljivo najveci strip korak u istoriji Srbije.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/09/2004 : 19:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

Tako je! Samo Sandman je istumban. Ovo je zaista ogromna stvar!!! Ubedljivo najveci strip korak u istoriji Srbije.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.



i sire.

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 11/09/2004 : 21:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
par puta pomisljao da nabavim preachera od amera, al' uvjek odustao
ovaj uzimam sigurno

...jeli su samo kruh i sol al' oni su gledali marisoooooool...oooo
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 12/09/2004 : 01:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
kad ce znati ime izdavaca, kontakt brojevi itd. itd.
dok to ne dobijem crno na belo, ne vjerujem nikome :) inace, i ja cu uzeti sve.

Malo je popustila guma njenih gacica / I tako otkrila one dijelove
Koji se stoljecima nepravedno / Drže podalje od ochiju.
Semezdin Mehmedinovic
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10846 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/09/2004 : 02:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Nije problem, pokupovacu sve AKKO izadje (prosto nemogu da poverujem u ovako nesto dok se oc(i)ma ne uverim).

Edited by - kasper on 12/09/2004 09:28:09
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 12/09/2004 : 12:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
100 bullets je u mc-u 80kn. s obzirom da srpsko izdanje sasvim sigurno nece bit bolje opremljeno od originalnog, zivo me zanima kojom mu cijenom mu namjeravaju konkurirat. a slicna stvar vridi i za ostale stripove.

steta sta izdavaci nemaju interesa upoznat potencijalne kupce s onim sta se namjerava izdavat.
ne znan kako ide s pravima, jel se otkupljuju bas konkretno za trejdove ili su otkupili citavu seriju? to me interesira prvenstveno radi hellblazera, koji nije izdavan kronoloski. sve ono sta je u americi skupljeno u trejdove vec iman u knjigama i sveskama pa me ni ne interesira, al ako ce srbi izdavat serijal bez preskakanja... e to bi obavezno kupova.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 12/09/2004 : 14:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by torca

steta sta izdavaci nemaju interesa upoznat potencijalne kupce s onim sta se namjerava izdavat.
ne znan kako ide s pravima, jel se otkupljuju bas konkretno za trejdove ili su otkupili citavu seriju? to me interesira prvenstveno radi hellblazera, koji nije izdavan kronoloski. sve ono sta je u americi skupljeno u trejdove vec iman u knjigama i sveskama pa me ni ne interesira, al ako ce srbi izdavat serijal bez preskakanja... e to bi obavezno kupova.


Ako dobro citas postove, mogao bi nesto saznati. Pogledaj prvi post na ovom topicu. Tu lezi resenje tvoje dileme.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 12/09/2004 : 16:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
pa upravo zbog te poruke i postavljan pitanje.
kazu da su otkupili citavog preachera, sandmana, i hellblazera. ok za prva 2, al za razliku od njih hellblazer jos uvik izlazi.

dalje, sandman i preacher su kompletni reprinitirani u trejdovima i s njima je situacija jasna. medjutim, ponavljan, hellblazer ni u americi nije reprintiran u trejdovima! postoji original sinskoji reprinitra prvih 9 brojeva i zatim slijedi rupa sve do broja 40, odnosno dangerous habits koji reprinitra brojeve 41-46.
i opcenito hellblazer tpb-i ne izlaze kronoloski. ne moze se s njima kolekcionirat strip, niti su numerirani.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 12/09/2004 : 16:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
E, bolje je kad ovako objasnis pitanje. Idi na pominjani topic na Znaku Sagite, pa pitaj coveka i verovatno ce ti odgovoriti. Ovde nema sanse da ti se neko javi.
Inace, nek' prvo izadje prvi trejd, da imamo nesto u rukama, pa cemo onda da se brinemo za epizodu 200 i neku. :)
Moje misljenje je da su otkupili ovih 11 trejdova koji postoje, ali ja nemam pojma.

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.

Edited by - DusMan on 12/09/2004 17:02:11
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29174 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2004 : 19:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
torca, jel mi mozes napraviti popis tih trejdova po redosliejdu citanja, tj. koje epizode obuhvaca, posto vidim da si upucen. Ja ih imam sve vec, ali nisu dosli na red za citanje jos, a lijen sam ici traziti okolo po netu redoslijed citanja!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 12/09/2004 : 22:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
original sins 1-9
dangerous habits 41-46
fear and loathing 62-67
tainted love 68-71 + special 1 + prica iz vertigo jama
damnation's flame 72-77
rake at the gates of hell 78-83 + heartland
son of man 129-133
haunted 134-139
setting sun 140-143
hard time 146-150
good intentions 151-156
freezes over 157-163
highwater 164-174

tramak mi je registrirat se po forumima samo radi jedne poruke pa nek pita neko od vec registriranih ako mu nije problem. pretpostavljan da nisan ja jedini kojeg zanima sta i kako ce bit s hellblazeron.
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 12/09/2004 : 23:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message
nisi mi se javio u vezi stripoteka,kako je proslo
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29174 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2004 : 23:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Hvala ti. Pitanje je da li ce vertigo objaviti i ostale sveske koje nedostaju u trejdovima? (a vidim da ih ima dosta, jedno 80-tak? Sto se tice foruma na znaku sagite, mozes poslat post cak iako nisi registriran.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29174 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/09/2004 : 23:53:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
I bas macanova epizoda fali u trejdu!? "$&"#!%$&"$"$

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 13/09/2004 : 00:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
proba san poslat poruku na znak sagite, medjutim trazi mi username i pass?

sta se macanovih epizoda tice - ja san se nada da ce izac u setting sun trejdu, al eto...
iskreno, sumnjan da ce objavit ostale epizode, mozda tek nakon sta zavrsi serijal. ok, ne bi me zacudilo da izdaju how to play with fire (125-128) ili nesto slicno, no one najstarije... ako nisu dosad, bojin se da ce jako tesko sad izac.

dcarapo2, nazva san h. i objasnija mu situaciju. medjutim on me nakon toga nije nazva ili mi posla poruku, valjda nema onu stripoteku. al nije bitno, bilo pa proslo.
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 13/09/2004 : 01:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Pa, registruj se onda. Nece te cimati posle ni zbog cega, ako se toga plasis.
A ne znam od kud tebi, Markose, ideja da mozes da postujes bez registrovanja? Hoces da unistis konkurenciju sluzeci se gnusnim lazima?

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29174 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2004 : 09:47:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Pa nekad se moglo slati bez da se registriras, ja nisam dugo bio pa ne znam...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 14/09/2004 : 15:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ne znam dal' je ovo potrebno, posto se nadam da svi citaju topic na Znaku Sagite, ali... Svejedno. Postujem post mr. Everesta:
---------------------------------------------------------------------------------
Fasciniran sam cinjenicom koliko ljudi odlicno poznaje sve varijante americkog slenga. Sudeci po izjavama na raznim forumima, procenat "naseg" poznavanja americkog slenga daleko prevazilazi americki prosek.
Ipak, propusticu mogucnost da produbim jaz koji se stvorio izmedju mene kao donosioca vesti za koju sam verovao da ce prijati svim pravim stripofilima i tih istih stripovifila. A posto je i meni smaranje da se registrujem na svim okolnim forumima, zadrzacu se ovde i odgovarti na sva dobronamerna pitanja koja bilo kakvim nacinom stignu do mene.
Cena izdanja nije tacno utvrdjena, jer jos uvek nije potpuno poznata struktura svih troskova, ali u planu je pristupacna cena, naravno razlicita za debljine od 120, 200 ili 400 strana. Pominje se i mogucnost da u promotivnom periodu bude dodatnih snizenja, ali o tome zaista NIKO jos ne zna relevantne brojke. Ispod 10€ svakako za prosecan obim, a mozda i mnogo manje.
Ritam izlazenja je 1-2 trejda mesecno i nece zavisiti od tempa prodaje. Izdanja ce biti dostupna na mnogo prodajnih mesta u Srbiji i na sto vise lokacija po Bosni i Hrvatskoj. Verovatno nece biti preprodaje po visim cenama od onih koje budu odredjene.
Za Hellblazer je zatrazeno od vlasnika prava da se dopusti izdavanje i nedostajucih trejdova u obliku trejdova, sto bi bilo jedino logicno na trzistu gde nisu isle pojedinacne sveske, ali da li ce i DC-u biti isto to logicno, saznace se uskoro.
Vec sam rekao ali da ponovim: Sendmen se radi kompletan, samo je treci tom prvi na redu. Prvi tom Sendmena u punoj kolornoj opremi ce kostati manje od postojeceg crno-belog pirata.
---------------------------------------------------------------------------------

Sta reci nego: FANTASTICNO!!! Wet dreams are coming true! ;)

Dugo se pitam vredi li truda, ali sigurno da mi se svidja. Zato zelim da sacekam malo u odluci ovoj, ne bih hteo da stradam. Necu da kopam po djubristu srece, ne bih da zaprljam ruke. Moc pociva negde iza debelih vrata, ja bih hteo da vladam.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000