forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Will Eisner's Spirit
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/09/2004 : 17:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Jel netko citao? Dojmovi i preporuke su jako dobrodosli:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

darkop
New Member



189 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 22/09/2004 : 18:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit darkop's Homepage  Send darkop a Private Message
Strip-klasika. Toplo preporucujem.

http://www.willeisner.com/

"Lenjost je oruzje demona!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/09/2004 : 19:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Znam da Pajke skuplja pare za HC kolekciju. Ja se još ne usudujem, znam samo ono malo što je izlazilo po Stripoteci, i naravno, Mooreov citat Spirita, Greyshirt, koji je sam po sebi genijalan ( i pre nego što neko uleti, da, znam da je Moore uradio nekoliko epizoda u revivalu Spirita)...

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/09/2004 : 21:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Jel netko citao? Dojmovi i preporuke su jako dobrodosli:-)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



klasika, svakako. eisner je genije. nazalost, albumi su jaaaako skupi. pajke ce morati da skuplja lovu jza HC jos duuuugo...

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/09/2004 : 21:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ih, svega fifty bucks.

No, kako je DC najavio da ce izdavati Batman Chronicles, koji su u stvari Essential Batman by another name, možda se ta praksa za koju godinu prenese i na ostala izdanja?

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/09/2004 : 21:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ih, svega fifty bucks.

No, kako je DC najavio da ce izdavati Batman Chronicles, koji su u stvari Essential Batman by another name, možda se ta praksa za koju godinu prenese i na ostala izdanja?

"Well, wobble my webs and call me shaky!"



da, a conan chronicles koji je trebalo da predstavi samo radove b. w. smitha, nastavio je i sa buscijem. ocigledno da essential fora ima prodju. meni to savrseno odgovara.

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/09/2004 : 21:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ni ja se ne bunim. ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/09/2004 : 22:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ni ja se ne bunim. ;)

"Well, wobble my webs and call me shaky!"




jos samo da pronadjem neko yakopano blago, i krecem!

DON'T PLAY NO BOOGIE-WOOGIE ON THE KING OF ROCK 'N' ROLL!!!
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 23/09/2004 : 01:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
od svih tih, kao, "strip-klasika", spirit mi je najmanje jasan. dosta ljudi se pali na njega, vidin da je popularan i na ovom forumu, al meni je boze sacuvaj.

medjutim nove epizode... ne mogu se sitit stripa koji me toliko pozitivno iznenadija. posto mi je original takav kakav je, ovaj novi me nije zanima premda su ga radili moji omiljeni autori. i sasvim slucajno san dosa u posjed #5 (by paul chadwick) koji je fenomenalan! ne samo u odnosu na stare epizode, nego opcenito genijalan u svakom pogledu.
nazalost to je sve sta mogu rec, jos uvik san osta na toj jednoj epizodi. ostatak mi je vec dugo na wish listi, no jednostavno nisan bija u prilici nabavit ih.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 23/09/2004 : 08:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Imam samo knjigu 7 i 12. Kupio sam ih preko Amazona jer daju popust i do 33%!!! Planiram da kupim sve Spirite koje je Eisner crtao(obozavam njegov crtez, kupio sam skoro sve albume koji nisu vezani za Spirita jer ipak manje kostaju), prvo sam se zeznuo i narucio vol.7 koji je crtao Jack Cole(Plastic man). Naime, Eisner je radio epizode koje su objavljene u prve cetri knjige i malo u petoj, kasnije su posao preuzeli drugi jer je otisao u rat. Vraca se sa epizodama koje su sakupljene u knjizi #12, tu sam kupio jer tada pocinje era njegovog najzrelijeg i najlepseg crteza. Ako bude para kupicu sve, zasad planiram samo Eisnerove knjige. Izgleda da sam suvise cekao pa se rasprodala knjiga 1, mogu se jos uvek nabaviti knjige 2,3,4,5(i jos po neke koje nije Eisner radio) po 25-26funti na britanskom amazonu, ili po 33-34$ na americkom. Imam svescice Spirita kojen su radili danasnji crtaci i scenaristi(hvala Rommel), bozicne price sakupljene u jedan album(opet Rommel)...
Upravo trebam naruciti spomenute knjige dok se nisu rasprodale, prvu cu morati kupiti po vecoj ceni(jadan moj dzep). Inace, treba da izadje ukupno 25 knjiga!

Informacija da je poceo izlaziti The Complete Peanuts!!! Fantagraphics( http://www.fantagraphics.com/ ) ce objaviti kompletni opus Peanutsa, vise detalja na datom sajtu. To bi morao imati svaki iole ozbiljniji ljubitelj stripa.

Edited by - Pajke on 23/09/2004 08:39:38
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2004 : 10:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Da, ja sam vidio te HC i to me zaintrigiralo. Ipak, moze ih se kupiti na eBayu po puno povoljnijoj cijeni, npr
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2270912243&ssPageName=ADME:B:SS:IT:1
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=2270967478&ssPageName=ADME:B:SS:IT:1
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=35786&item=2272048017&rd=1

A Peanuts cu sigurno kupiti. To mi se cini jako dobro napravljeno! Steta sto su samo dvije knjiga tek objavljene:-(

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 23/09/2004 : 10:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Ne znam nikoga ko je kupovao preko e-baya a da bih ga mogao zamoliti za uslugu. Radije kupim preko amazona nego da maltretiram nekoga(mada i tako vec maltretiram ljude).
Ako kanis kupiri barem nesto od Spirita onda uzmi obavezno neku od novijih knjiga(posle 11ice), taj crtez je nenadjebiv! Bas sam svojevremeno Rommelu rekao kako me celokupna atmosfera oko Spirita podseca na Caprine filmove.

Edited by - Pajke on 23/09/2004 10:56:59
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29262 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/09/2004 : 11:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Znaci, novije knjige su bolje? Ok, dobro da znam!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/09/2004 : 13:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
I ja sam se prije nekoliko godina zapalio za Spirita, pa me takodjer ubila cijena. Strip je cista klasika. :)

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 23/09/2004 : 13:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Znaci, novije knjige su bolje? Ok, dobro da znam!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ne znam da li su price bolje ali crtez svakako jeste, i sa svakom novom knjigom je sve bolji.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 23/09/2004 : 13:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

I ja sam se prije nekoliko godina zapalio za Spirita, pa me takodjer ubila cijena. Strip je cista klasika. :)





I za ovih tih nekoliko godina nisi skupio ni za jednu knjigu?

Edited by - Pajke on 23/09/2004 13:59:31
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 23/09/2004 : 15:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"da, a conan chronicles koji je trebalo da predstavi samo radove b. w. smitha, nastavio je i sa buscijem. ocigledno da essential fora ima prodju. meni to savrseno odgovara."


ME TOO!!!

AMERICKA NACIJO URADI MI FELACIO!!!
Go to Top of Page

Bob
New Member



Croatia
262 Posts

Member since 21/05/2003

Posted - 23/09/2004 : 16:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bob's Homepage  Send Bob a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ih, svega fifty bucks.


SVEGA?!! I 30 dolara je vec previse za bilo sta! Ipak nisam mogao odoljeti pa sam kupio Sgt. Rock Archives, Enemy Acea i Challengers Of The Unknown.

quote:
No, kako je DC najavio da ce izdavati Batman Chronicles, koji su u stvari Essential Batman by another name, možda se ta praksa za koju godinu prenese i na ostala izdanja?


Ne znam nista o Batman Chronicles! Kada je to najavljeno? Listam Previews svaki mjesec, ali valjda vise ne obracam dovoljno paznju na sve sto se desava tamo. Malo mi se zgadila cijela ta scena. Tu i tamo bude nesto dobro tipa American Flagg ili Crossfire album-reprinti, ali ovo novo mi je koma.

Ja se takodjer nadam da ce DC preci na Essential spiku jer su Archivesi bezobrazno preskupi. Furaju se na ekskluzivu i snobizam.
Bas je steta sto si normalan covjek tesko moze priustiti neke osnovne stvari poput Eisnerovog Spirita ili C. C. Beckovog Captaina Marvela!

B.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/09/2004 : 18:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Startuje iduce godine. A informacija je iz Comic shop news.

"Well, wobble my webs and call me shaky!"
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/09/2004 : 23:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

quote:
Originally posted by Maximuss

I ja sam se prije nekoliko godina zapalio za Spirita, pa me takodjer ubila cijena. Strip je cista klasika. :)





I za ovih tih nekoliko godina nisi skupio ni za jednu knjigu?



Jesam za jednu, ali mi je ubuduce ipak bilo draze kupovati neka druga dva-tri, jednako zanimljiva, a jeftinija stripa. Znas kako je- veca zelja nego financije! :)

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 24/09/2004 : 08:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:


Bas je steta sto si normalan covjek tesko moze priustiti neke osnovne stvari poput Eisnerovog Spirita ili C. C. Beckovog Captaina Marvela!

B.



Kao sto bih voleo Peanuts u koloru(lepo im stoji), tako bih vise voleo crno-belog Spirita. Kad pogledam ove njegove originale i onda ovu varijantu sa nabacanim bojama....uh, sve se pokvari.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 24/09/2004 : 08:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:


Jesam za jednu, ali mi je ubuduce ipak bilo draze kupovati neka druga dva-tri, jednako zanimljiva, a jeftinija stripa. Znas kako je- veca zelja nego financije! :)




Znam, i ja imam tih problema. Cak se razmisljam da ne uzmem ove prve knjige nego da cuvam pare za buduce, ipak treba izaci 25 knjiga! Procitao sam na jednom stranom forumu da je Eisner nacrtao epizodu Spirita koja jos nije objavljena i da ce je izdati u poslednjoj knjizi!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12908 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/03/2006 : 17:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Naidoh na jednu vrlo neugodnu vijest... Gledam ja malo šta ce bit sa DC universeom nakon Infinite Crisisa, te em ce se neki naslovi ugasit, em neki ponovno restartat, te dugo najavljivani 52, itd. I tako medu najavljenim novim naslovima naidem na Spirita. Da, Eisnerovog Spirita, koji ce izgleda postati sastavni dio DC kontinuiteta, a izdat ce se i neki crossover sa Batmanom. Nisam mislio da ce se itko usudit dirat u Eisnerovu ostavštinu. Guess I was wrong...

To bi bilo kao da sad netko ide ponovno raditi Hergeovog Tintina. Katastrofa.

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 04/03/2006 : 19:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
kupujem sve shto darwyn cooke crta tako da ni ovo netje biti izuzetak...obzirom da mi se spirit (a ni tintin:)) nikad nije svidjao - josh mi je lakshe za odluchiti se:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 04/03/2006 : 19:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Naidoh na jednu vrlo neugodnu vijest... Gledam ja malo šta ce bit sa DC universeom nakon Infinite Crisisa, te em ce se neki naslovi ugasit, em neki ponovno restartat, te dugo najavljivani 52, itd. I tako medu najavljenim novim naslovima naidem na Spirita. Da, Eisnerovog Spirita, koji ce izgleda postati sastavni dio DC kontinuiteta, a izdat ce se i neki crossover sa Batmanom. Nisam mislio da ce se itko usudit dirat u Eisnerovu ostavštinu. Guess I was wrong...

To bi bilo kao da sad netko ide ponovno raditi Hergeovog Tintina. Katastrofa.

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.



a šta si ocekivao.nakon svih sranja koja su napravili sa infinity crisis u dc-u i house of m u marvelu i sad tih najavljenih 52 i year after ili tako nekako.
jednostavno nemaš više nijedan pametan mainstream naslov koji bi procitao jebga.naravno cast izuzecima kojih ima nažalost jako malo.

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 04/03/2006 : 19:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Bob

quote:
Originally posted by Djole

Ih, svega fifty bucks.


SVEGA?!! I 30 dolara je vec previse za bilo sta! Ipak nisam mogao odoljeti pa sam kupio Sgt. Rock Archives, Enemy Acea i Challengers Of The Unknown.


Ne znam nista o Batman Chronicles! Kada je to najavljeno? Listam Previews svaki mjesec, ali valjda vise ne obracam dovoljno paznju na sve sto se desava tamo. Malo mi se zgadila cijela ta scena. Tu i tamo bude nesto dobro tipa American Flagg ili Crossfire album-reprinti, ali ovo novo mi je koma.

Ja se takodjer nadam da ce DC preci na Essential spiku jer su Archivesi bezobrazno preskupi. Furaju se na ekskluzivu i snobizam.
Bas je steta sto si normalan covjek tesko moze priustiti neke osnovne stvari poput Eisnerovog Spirita ili C. C. Beckovog Captaina Marvela!

B.



ma vidi ti njega, a ne spominješ doom patrol archives
i meni je zanimljivo to sa batman chronicles i sa essential spikom.
gledajuci kako je izašao jonah hex,house of mystery neki supermani u showcase presents pretpostavljam da su skužili špta donosi lovu pa prelaze na essentiale..što meni savršeno odgovara.

a kako bi to trebalo izlaziti,jel od pocetka?

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000