forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Honesty Chase !
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6162 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 07/11/2004 : 19:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Q sam vec odavno prestao kupovati ali ovaj džepni cu uzeti.Možda me ugodno iznenadi..

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

sAdam
Junior Member



Croatia
346 Posts

Member since 29/06/2002

Posted - 07/11/2004 : 22:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sAdam an ICQ Message  Send sAdam a Private Message
quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by BOC

Ovi stripovi nemaju blage veze s Alanom. A ako misliš na format, to nije dovoljno za usporedbu.


--------------------------------------------------------------------------------



Mislim da Honesty ima. Blaz ne.

istina honesty i crtezom jako vuce na alan forda. meni ocobno je blaz bolji
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 08/11/2004 : 12:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>macan je prije radio mnogo bolje stripove

Znao sam! O TOMU I JERRYU je rijecc, je li tako? Zar che me oni do smrti progoniti ... (jecaj)

mcn

*** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! (pauza do listopada) *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!***Ne zaboravite ni MCNov ORMAR!***



Tom i Jerry su bili za deset, bez svake šale.

Sinoc, mala, cudan san sam usnio,
Oružje skriveno u sijenu i zamak što je gorio
Vatre u šumi, culi su se bubnjevi, a
Jedna zvijezda na nebu nad Balkanom poce jace sjati
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/11/2004 : 13:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by BOC


Ovi stripovi nemaju blage veze s Alanom. A ako misliš na format, to nije dovoljno za usporedbu.

khmmm...
format, raspored slicica po stranici, stil crteza u Honesty, parodicnost (i Blaz i Honesty su parodije; Honesty djeluje kao parodija Modesty Blaze koja je zenski odgovor na Jamesa Bonda koji je pak bio meta parodije Alana Forda), stil humora, utopljenost u americku popkulturu s lokalnim stihom - meni dosta za usporedbu, pa kako kome drago.

ono sto nedostaje su upravo pozeljni elementi: drustvena kritika, originalnost, hrabrost u biranju tema i pristupa, duzina (stripovi mi se nisu bas razmahali na tom broju stranica sa svega dvije slicice)...

ipak, vec sam negdje ustvrdio: nije mi to losa socijalka. samo mi nisu jasne te bezrezervne pohvale. radi se o samodeklariranom populistickom stripu kojeg ce opravdati ili osporiti prodaja, a ne recenzije.

i da, Barbarin (osobna zamjenica se pise velikim slovom kad zavrsava na -in :-)) Blaz je parodija parodije (Krana), a to nikada nije dobra ideja (spasava ga ipak nekoliko odlicnih viceva).

sorry ako se netko ne slaze ili ako je Mcn-u krivo, ali i kritike su dio stvaralackog procesa.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 08/11/2004 : 15:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Meni je Blaz bolje i pisan i crtan nego Kran.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6612 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/11/2004 : 04:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message
Jako sam sretan što se vecini Blaž svida. Scenaristicki je i zamišljen da se ljudi glupavo i od srca nasmiju. Sad sam 100 % uvjeren da je u tome i uspio.
Crtacki sam ja pustio ruku na pašu i gle cuda, ispalo je dobro, prljavo i živo.
Usporedbe sa Kranom su zbog slicnosti logicne, no Darko je scenaristicku ideju imao poprilicno prije Krana (znaci stvarno davno, trebao se zvati Barbar ONAN :), a ja sam imao neke skice Blaza, nikad cuvsi za Krana.
Zanimljivo kako ljudi dolaze do slicnih ideja, KAD RADE >:)

Eto, sretan što je poveliko citalaštvo zadovoljno, gurkati cu Macana (što nije nimalo lako:) da piše dalje, za široku publiku, dakako.


Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 10/11/2004 : 04:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
Barbar ONAN ha ha LOL. Blaz je baš OK! :)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas! dobricina = vitruvian
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 10/11/2004 : 09:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Pajke

Meni je Blaz bolje i pisan i crtan nego Kran.


meni isto. Kran je bezveze.
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 10/11/2004 : 09:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
quote:
Originally posted by frano

Jako sam sretan što se vecini Blaž svida. Scenaristicki je i zamišljen da se ljudi glupavo i od srca nasmiju. Sad sam 100 % uvjeren da je u tome i uspio.
Crtacki sam ja pustio ruku na pašu i gle cuda, ispalo je dobro, prljavo i živo.
Usporedbe sa Kranom su zbog slicnosti logicne, no Darko je scenaristicku ideju imao poprilicno prije Krana (znaci stvarno davno, trebao se zvati Barbar ONAN :), a ja sam imao neke skice Blaza, nikad cuvsi za Krana.
Zanimljivo kako ljudi dolaze do slicnih ideja, KAD RADE >:)

Eto, sretan što je poveliko citalaštvo zadovoljno, gurkati cu Macana (što nije nimalo lako:) da piše dalje, za široku publiku, dakako.




Nisam mislio da je parodija Krana(vidi se da se vise aludira na Conana i LOTR), ali kad je Kran vec spomenut od nekih onda sam morao reci da mi se vise svidja u svakom pogledu.
Frano, mogu li se jos negde videti tvoji radovi? BB je stvarno nacrtano svetski, mogao bi polako da razmisljas i o svetskoj karijeri.
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
6612 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/11/2004 : 05:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message
BB je stvarno nacrtano svetski, mogao bi polako da razmisljas i o svetskoj karijeri.


POLAKO je kljucna rijec. Treba još podosta ugrijati stolicu, mada kombinacije postoje. Francuzi daleko prije svih.
Hvala na komplimentu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/11/2004 : 16:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
mcn

bez obzira na sve to su bili dobri stripovi ( nisam mislio na Tom i Jerry - a , usput jel imas koji dupli broj )
a ovo sad je postalo previse sablonski i trendovski

moram reci da me domaca scena sve vise i vise razocarava
danas strip previse podljeze trendovima vremena u kojem izlazi , a to ne bi trebalo postojati
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 14/11/2004 : 17:39:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
Originally posted by dobricina

Barbar ONAN ha ha LOL. Blaz je baš OK! :)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas! dobricina = vitruvian



Zapravo, kaze se BARBARIN (mnozina BARBARI), isto kao i npr. ZAGREPCANIN-ZAGREPCANI...

Jos jedna pobjeda za knjizevni jezik i ortografiju! My job is done!

~ But if of ships I now should sing, what ship would come to me,
What ship would bear me ever back across so wide a Sea? ~
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 14/11/2004 : 19:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
Originally posted by dobricina

Barbar ONAN ha ha LOL. Blaz je baš OK! :)

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas! dobricina = vitruvian



Zapravo, kaze se BARBARIN (mnozina BARBARI), isto kao i npr. ZAGREPCANIN-ZAGREPCANI...

Jos jedna pobjeda za knjizevni jezik i ortografiju! My job is done!

~ But if of ships I now should sing, what ship would come to me,
What ship would bear me ever back across so wide a Sea? ~




ha ha, pogledaj post na koji je dobricina odgovarao pa ces shvatiti da si na krivu adresu uputio primjedbu
Dakle, rece Frano da se trebao zvati Barbar Onan.....
Inace, Barbar je PRAVILNIJE! barbar je Romanski "poput ovce", Grcki barbar(os) što u prijevodu znaci "zvukovi koje proizvode stranci", itd...... Neki tvrde da to oznacava "bradate" ljude, što su stari Germani svi redom bili, a mozda i nisu ko to više moze posvjedociti!
Ko šiša najveceg moguceg super-mutanta (super-negativca) koji se zove knjizevni govor (i pismo) kad imamo bogatstvo jezicne kombinatorike!

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas! dobricina!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 14/11/2004 : 19:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
quote:
ha ha, pogledaj post na koji je dobricina odgovarao pa ces shvatiti da si na krivu adresu uputio primjedbu


He he, nisam ja ni ispravljao tebe ponaosob, vec sam uputio jednu opcu primjedbu, adresiranu na sve, i ni na koga. Citirao sam tvoj post ad rem, a ne ad personam
Ako je dobricina riba (ili Riba) koju je tesko uhvatiti, nije ni Witchblade od jucer ...

Ovaj razgovor u trecem licu podsjeca me na onu legendarnu scenu iz Asterixa (mislim da je bio "Grad bogova"), kad onaj tip kaze Cezaru (koji takodjer govori o sebi u er-formi):

"Strasan je"
"Tko?"
"To jest... vi"
"Ah... on"

~ But if of ships I now should sing, what ship would come to me,
What ship would bear me ever back across so wide a Sea? ~
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 15/11/2004 : 00:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

quote:
ha ha, pogledaj post na koji je dobricina odgovarao pa ces shvatiti da si na krivu adresu uputio primjedbu


He he, nisam ja ni ispravljao tebe ponaosob, vec sam uputio jednu opcu primjedbu, adresiranu na sve, i ni na koga. Citirao sam tvoj post ad rem, a ne ad personam
Ako je dobricina riba (ili Riba) koju je tesko uhvatiti, nije ni Witchblade od jucer ...

Ovaj razgovor u trecem licu podsjeca me na onu legendarnu scenu iz Asterixa (mislim da je bio "Grad bogova"), kad onaj tip kaze Cezaru (koji takodjer govori o sebi u er-formi):

"Strasan je"
"Tko?"
"To jest... vi"
"Ah... on"

~ But if of ships I now should sing, what ship would come to me,
What ship would bear me ever back across so wide a Sea? ~




s tobom mi je uvijek zabavno...
pa dobricina je ionako samo jedan izmisljen forumski lik
iza nicka dobricina stoji dobricina glavom i bez brade, tj., Ego lucidus anti-barbarus ha ha
Kako se samo sjecas svih tih strip scena!?
A koji je Witchbladeov Horoscope sign!? Da nije Ribe? Ma nije sigurno....


Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas! dobricina!
Go to Top of Page

Witchblade
Senior Member



Croatia
2754 Posts

Member since 22/07/2002

Posted - 15/11/2004 : 00:25:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Witchblade a Private Message
Ne, nije Riba, Witchblade je avatar Janusa, dvolicni Blizanac s jako dobrim pamcenjem (narocito za trivije)

Hvala na komplimentu, i meni je zabavno s tobom , i nadam se da cemo se moci zabaviti i licem u lice na CRS-u, i malo porazgovarati i Jungu, Freudu i latinskom

~ But if of ships I now should sing, what ship would come to me,
What ship would bear me ever back across so wide a Sea? ~
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 15/11/2004 : 00:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

Ne, nije Riba, Witchblade je avatar Janusa, dvolicni Blizanac s jako dobrim pamcenjem (narocito za trivije)

Hvala na komplimentu, i meni je zabavno s tobom , i nadam se da cemo se moci zabaviti i licem u lice na CRS-u, i malo porazgovarati i Jungu, Freudu i latinskom

~ But if of ships I now should sing, what ship would come to me,
What ship would bear me ever back across so wide a Sea? ~




Eeeeehej, jel' mi vjerujes da sam na to i pomislio pa cak sam htio i napisati ("da nisi slucajno Blizanci?, Kastor i Poluks!")! Intuicija jednog mistika....
Ma vidjet cemo se sigurno a onda ce vjerojatno i oci i usi prvenstveno biti uprte u izlozbu, goste i oskudno odjevene posjetiteljice
Latinski!? Ha ha...kombinatorika doktore Sad sam se sjetio jedne situacije sa sata Latinskog u srednjoj. Jedan frend je redovito kasnio na prve satove a jezike posebno nije volio, kako mrtve tako ni "zive", strane ili domace . Ne samo da ih nije volio vec je bio i blesav do daske te je vecinu fraza pokupio s TV-a. Latinski nam je, kao i Hrvatski i Engleski druge dane, uvijek bio ubacen na pocetak skolskog dana ( a isao sam u PMG, zamisli to). Udje u razred a profesorica ga pita gdje je bio! Ovaj joj je odgovorio nešto u stilu da je opet bio na sprovodu a ona njemu: "Kako da ne? A reci mi Krešo kako se to kaze na jeziku koji ti ja (cicata mala Latinasica nalik na onu srbijansku pevaljku Daru Bubamaru)) predajem"? A Krešo joj kao iz topa ispali: "How yes no"! To je bila glavna fora sljedecih par mjeseci .... A po fori kuzis da je to bilo u doba Top Liste Nadrealista, kasnih 80ih!
Jung, Freud...bah ....nadrasli su ih danasnji mediji, ups, htjedoh reci mediokriteti

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas! dobricina!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 20/11/2004 : 19:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Hehehe, bas sam se nauzivao citajuci hravtske verzije alanfordice/modestiblejzice i cimerijanca:)) mcn, cestitke!

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/11/2004 : 20:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Svidio mi se džepni Q. Odlicno nacrtan, britko napisan (ali svejedno malo jaci humor nebi bio na odmet)...


universe is full of stars, nothing out there looks the same
you're the one that i've been waiting for, i don't even know your name
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 21/11/2004 : 19:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Danas sam i ja procitao Dzepni i Torbeni Q. Pohvale za oba.

PsssssT! Dekara! Mcn ti je pohvalio strip izdanje u svom casopisu! :)

"Ribe se pale samo na hardcover izdanja u boji, a ne na nekakve
crno bijele gluposti na losem papiru." - VJ
Go to Top of Page

dobricina
Advanced Member

Croatia
4507 Posts

Member since 02/09/2004

Posted - 21/11/2004 : 19:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit dobricina's Homepage  Send dobricina a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Hehehe, bas sam se nauzivao citajuci hravtske verzije alanfordice/modestiblejzice i cimerijanca:)) mcn, cestitke!

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.



Nemoj zezati... Zar je toliko popularan da se i u New Yorku cita!?

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 22/11/2004 : 00:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

PsssssT! Dekara! Mcn ti je pohvalio strip izdanje u svom casopisu! :)



naravno da je pohvalio. utire put za dogovorene reklame u NeOmu:)))
ruka ruku mije...:))))
shalu na stranu - hvala machak:)
josh samo da me na crshu svi ispohvaljuju sa gomilom kuna kojima tje me zatrpati na Lavirintovom shtandu i netje biti sretjnijeg vonabi izdavacha od mene:)


ako IKOG,sem one sedmorice koji su bidali kod mcna za walking dead trejd na aukcijama proshle sedmice,zanima, NeOm broj tri se sprema za nastupajutji CRsH i ako sve bude ok(chitaj shtampar ne zajebe i carinici ne oderu) eto mene u petak nasmejanog,zadovoljnog i taze obrijanog(mozda) iza narasle papirne gomile shto ponosno nosi lavirintov logo.
ako bude vishe od 5 zainteresovanih postatju vam predpremijerno i masterpis od naslovnice koju je i ovaj put u rekordnom roku zgotovio bvana milan jovanovitj na opshte zadovoljstvo i odobravanje lavirint kolektiva:)
u suprotnom - vash gubitak:pPppp


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/11/2004 : 00:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by dobricina

quote:
Originally posted by prozirna senka

Hehehe, bas sam se nauzivao citajuci hravtske verzije alanfordice/modestiblejzice i cimerijanca:)) mcn, cestitke!

God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.



Nemoj zezati... Zar je toliko popularan da se i u New Yorku cita!?

Krstarim mrezom zlocina, radim red i tjeram pravdu, pronalazim super-negativce i pomazem super-junacima, dobricina pomaze kad se najmanje nadas!



God created Adam and Eve, He didn't create Adam and Steve.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000