forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lawrence
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 17/08/2002 : 20:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
I am back.

Pa, ovako:
Strip zabavnik Karavan extra broj 1 izasao je 3.maja 1972. Doneo je kompletnu tutti colori epizodu Darakova osveta.
Strip zabavnik Karavan extra br.2 izasao je prve dane juna 1972 (greskom je utisnut datum 3.maja 1972). Donio je strip Kraljica crne garde. Komplet u koloru.
Strip zabavnik Karavan extra br.3 izasao je 1.jula 1972 i doneo komplet kolor epizodu Diktator.
Izdavac stripa je bio NIP Djecje novine.
Sto se mene tice, bilo je to jedno najimpozantnijih izdanja svog vremena. Prvi strip albumi. Korice su doduse bile meke, ali je unutrasnji deo bio beo, kao strip album. Nije bilo nikakvog drugog stripa.
Smatram, da je ta edicija bila usporediva sa Cakom extra, takodje impozantnim izdanjem, koje je u ubliku takovih albuma ( ako smijem, da kazem)objavljivao Plave bluze, Bernarda Prinsa, Mornara Nika...
No, redoviti magazin Karavan napunio je 50 brojeva. Od 1971 dalje) A izdavao je Džonija Pantera, Sabera, Ribolina, Voskara, Celicnu kandzu,Vajat Erpa, odlicnog narednika Slejda, Frejzera iz Afrike (!), veoma zgodan strip Djevojka na zapadu, Cokek grom, Kralj Kobra, Sf strip Pakao sa Dorta, kratke epizode Dena Derija, Wels Fargo (!) , Olak, Pauk, Tri musketira, Crna strela, Zigomar, Zip Nolan, Rori Makdafa, Mladog Bartula..Mnogo je tih stripova bilo u koloru.
Ako mene pitate, Karavan je bio veoma neujednacena strip revija, mnogo losih stripovi i neki zapanjujoce dobri. No, uzmite u obzir moj ukus i stav, da je recimo najbolja jugo strip revija svih vremena bio Strip magazin. Ma, na samo 27 brojeva doneo je vise kvalitetnih stripova nego cijeli prvi strip art ili 100 brojeva Stripoteke.
Ali Karavan extra. to je bilo izdanje za ne zaboravit.

Da ne duljim svojim mislima, pa obecao sam jos nesto o engleskim izdanjima Trigan Empire:
Mislim, da je jedno zgodnijih izdanja bila publikacija izdavacke kuce Hamlyn 1978 godine, sa jednostavnim naslovom The Trigan Empire, gdje su u jednoj tvrdouvezenoj knjizi u koloru izasli:
Victory for the Trigans (prva epizoda),
Elekton in Danger,
The Legend of Hellas,
Truce with Hericon,
Revolution in Zabriz,
Battle for the Trigan City (to je ta prica Kraljica crne garde),
The Invasion of Bolus

Mislim, da je tu knjigu teze dobiti nego izdanja Dan Dare u izdanjima Hawk. Ali vredi probati (bibliofind.com) Ono sto se trazi, prije ili kasnije se nadje.

sretno

sigismunsus



Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 20/08/2002 : 15:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
E, pa ovog puta je ozbiljno!

Pre par casova se na bibliofind.com pojavio oglas za prodaju The Trigan Empire, za svega 50 $. To je knjiga, o kojoj sam pricao.
Toliko, da znate.
pozdrav

sigismundus

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 20/08/2002 : 15:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Vjerojatno ti je promaklo, ali ja sam još prije par postova napisala da ih ima na ebay.com za kupiti, na aukcijama, i cijene su još povoljnije.
Mene samo brine što se tu svugdje radi o prilicno starim izdanjima, a kako tisak iz tog doba baš ne volim, radije cu se strpiti i pricekati da se pojavi neko novo izdanje, što uopce nije nemoguce za ocekivati kada se radi o klasicima. :)

Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 20/08/2002 : 15:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
Da, priznajem, promaklo mi je tvoje zapazanje.
I, imas pravo. Papir u tom izdanju nije najkvalitetniji, kao naravno ni tisak. No, tesko vjerujem, da ce to sad neko izdavati u vreme, kad se stripovima dosta slabo pise.

pozdrav

sigismundus

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 20/08/2002 : 18:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Ja mislim da samo treba biti strpljiv. Evo, na primjer, do nedavno su Inkali bili nenabavljivi, sada ih ponovno reizdaju. Za McKeanove Cagese si morao biti jako strpljiv i uporan tražeci ih po akucijama, a sada su ponovno objavljeni u kompletu. Takoder sam cula da se i raritetni Bernard Panasonik ponovo planira objaviti.
Sve što je kvalitetno i za što se ustanovi da je traženo, za vjerovati je da ce se naci neki izdavac, voden vlastitim afinitetom ili pozitivnim odjekom na tržištu, i objaviti to. Mislim, dakako, na strana izdanja i produkcije koje po primjerku ne koštaju kao hrvatski tiskarski dragulji.

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000