forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Crnje od CRNE LISTE !!!!!!Ultimatum!!!!!!!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

A Hodzicu-juce si spomenuo da se ne osjecas uvrijedjenim u vezi ovoga i da ti dam izvinjenje otisao bi do Zvonka i pokupio te stripove.


Sad opet postavljam pitanje kako bi pokupio te stripove ako su stripovi poslati prije 45 dana

Mozda nisi pazljivo citao o cemu sam pisao posto si se osjecao frustriranim zbog spominjanja tvog imena?
Ako su stripovi poslati onda se ne mogu pokupiti,pa nisu bumerang da idu naprijed,nazad

Ili su se ipak vratili nazad ili................

Porter



Donekle djelimicno razumijem Portera,ali ako ga je brate neko izvarao,postenije je bilo da se meni obrati,da ispitam sve sa tim tipom od kog je on uzeo stripove,mozda bi i ja uspjeo naci krivca,ali ovako posto je mene licno naveo kao krivca ili saucesnika u toj transakciji,ne pada mi na pamet da bilo sta ucinim po tom pitanju bez debelog izvinjenja njega licno,javno ovdje na ovom sajtu....
Ja ako uvrijedim koga(a trudim se da ne uvrijedim)...predjem preko svog ponosa i izvinem se,jer vas sve smatram kao svoje prijatelje,istomisljenike,kolege,stripoljupce...a djavo ce doci po svoje,kad tad...
Sto se tice bombardovanja Tuzle,posjeti me na jednu ratnu:Kada je Tuzla primila preko 60 000 izbjeglica,i kada su dobrostojeci od izbjeglica koji su bili na polozajima,pobjegli pravac u inostranstvo,a ostala buranija u gradu...ta ista buranija je proklinjala Tuzlake i govorila daBogda sravnili Tuzlu sa zemljom,i ne razmisljajuci o gostoprimstvu koje im je Tuzla pruzila,ni da su oni sami tada bili u toj Tuzli....kakvog apsurda...

Ovo sam jucer rekao,a ne da odem po stripove...pa nemoj me jos praviti i budalom pored toga sto optuzujes...

Danas sam otisao kod Zvonka ne zbog tebe nego da odjebem ovu ljagu sa sebe....
Covjek kaze prvo da ti se izvinjava sto mu je crko kompjuter i sto ti nije mogao javiti....nema tvog mejla ni adrese ni telefona....
Stripove ti je poslao tada kada je rekao...
Prije 15-20 dana je isao ponovo u postu na Slatini odakle je poslao taj paket da reklamira sto ti nisi dobio,jer kaze da mu je sluzbenik rekao da nakon mjesec dodje,uzeli su mu tada tu potvrdu koju je on tebi vec poslao(zasto to nisi naveo da si dobio potvrdu)i rekli da ce napraviti potraznicu za paketom....
Covjek je prestravljen pricom kojom sam ga obasuo,i vjerujem da je izgledao posten...
Posto ja licno znam kada sam slao u Ameriku paket koji nije stigao,meni su na onom listicu koji sam dobio kada sam poslao paket,nakon 1-2 mjeseca,kada su radili potraznicu udarili stambilj i potpis i broj potraznice...a njemu su uzeli taj papir i nisu nista dali(sto je sada meni postalo sumnjivo)pa smo nakon toga otisli zajedno u glavnu postu i on je rekao kontroloru sta se desilo,a ja sam ispricao svoj slucaj koji mi se desio....
Kontrolor je obecao da ce ispitati rabote u posli na Slatini,i da u petak dodjemo obadvojica u glavnu postu kod direktora na razgovor....
Licno smatram da covjek nije kriv,ali ce se vidjeti dali sam u pravu...mislim da se sranja desavaju u toj posti na Slatini odakle je on poslao paket....ali ce se i to vidjeti za koji dan....
Na kraju covjek je obecao ako do kraja ove godine ne rijesi ovo sa tim paketom,i ne nadje nista,da ce ti vratiti novac...
A tada ces meni dati javno izvinjenje momak...i platices mi troskove goriva i utjerivanja dugova....
Mislim da te sada malo bolje razumijem kako se osjecas,ali zasto se nisi odma obratio meni kada si kupovao te stripove od tipa,mogao sam ih i ja kupiti za tebe i poslati ti ih...
Go to Top of Page

maksras
New Member



Canada
164 Posts

Member since 23/09/2002

Posted - 14/12/2004 : 16:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send maksras a Private Message
quote:
Originally posted by A.Hodzic
Mislim da te sada malo bolje razumijem kako se osjecas,ali zasto se nisi odma obratio meni kada si kupovao te stripove od tipa,mogao sam ih i ja kupiti za tebe i poslati ti ih...



I opet bi sve islo preko Slatine...

Zbogom Bosno, odo' ja za Sarajevo...
Go to Top of Page

maksras
New Member



Canada
164 Posts

Member since 23/09/2002

Posted - 14/12/2004 : 16:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send maksras a Private Message
quote:
Originally posted by A.Hodzic
Mislim da te sada malo bolje razumijem kako se osjecas,ali zasto se nisi odma obratio meni kada si kupovao te stripove od tipa,mogao sam ih i ja kupiti za tebe i poslati ti ih...



I opet bi sve islo preko Slatine...

Zbogom Bosno, odo' ja za Sarajevo...
Go to Top of Page

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by maksras

quote:
Originally posted by A.Hodzic
Mislim da te sada malo bolje razumijem kako se osjecas,ali zasto se nisi odma obratio meni kada si kupovao te stripove od tipa,mogao sam ih i ja kupiti za tebe i poslati ti ih...



I opet bi sve islo preko Slatine...

Zbogom Bosno, odo' ja za Sarajevo...



Ne bih...ja vecinu slajem sa Irca ili iz glavne poste....
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/12/2004 : 16:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Adnane to je veoma lijepo sto si otisao do Zvonka da se raspitas u vezi stripova,za gorivo se ne brini bice tu puno vise goriva u slucaju tvoje nevinosti.
Nazalost ne mogu da ti se izvinem jer sam pokrenuo istragu u vezi ove zajebancije,kada se istraga zavrsi u slucaju tvoje nevinosti duboko cu ti se izvinuti i normalno dobices poklon za sve sto si prosao i sto ces proci.

Malkice mi cudno da se bas Zvonku pokvario kompjuter kad sam trazio da posalje potvrdu uplatnice od poste.

Porter
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/12/2004 : 16:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Adnane jedno malo pitanje
Zvonko je rekao u vezi poznanstva tebe i Zvonka:
da si ga zvao u vezi onih Zagora
Ti si rekao da si bio kod Zvonka i vidjeo te stripove!
Nesto se ne podudara u ovim izjavama,da li je to tvoj prvi susret sa Zvonkom?Danas bi trebao biti drugi susret?
Po tvojoj izjavi 2.susret po Zvonkinoj prijasnjoj izjavi 1.susret?
Da li se bolje poznajete ili je samo 2 susreta kao sto si rekao?

Porter
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Care ti si car ali nije lijepo sto si napisao galan-u
,,mozel to na hrvatskom,,
Ne treba podcjenjivati ljude ako napisu neku sitniju pravopisnu greskicu u pisanju to je veoma ruzno ali ti si mlad pa ti se moze oprostiti.

Porter



Nisam mislio nista lose, ali kad sam vidio 'lj' umjesto 'l', pomislio sam da je to na Albanskom, nisam ni procito cijeli tekst.

dinok@email.htnet.hr
Go to Top of Page

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Adnane to je veoma lijepo sto si otisao do Zvonka da se raspitas u vezi stripova,za gorivo se ne brini bice tu puno vise goriva u slucaju tvoje nevinosti.
Nazalost ne mogu da ti se izvinem jer sam pokrenuo istragu u vezi ove zajebancije,kada se istraga zavrsi u slucaju tvoje nevinosti duboko cu ti se izvinuti i normalno dobices poklon za sve sto si prosao i sto ces proci.

Malkice mi cudno da se bas Zvonku pokvario kompjuter kad sam trazio da posalje potvrdu uplatnice od poste.

Porter



Neka ide istraga koju si poceo,i mene interesuje pravi krivac,a nema problema salim se za gorivo,jebes to,kada dodjes u Tuzlu nekad,odemo na cevape u limenku i rijesili smo stvar....
A izvinjenje mi dugujes,kada se sve otkrije...
Bicemo u kontaktu,i drago mi je da si malo dosao sebi,jer stvarno si se neljudski ponijeo prema meni,Dcarapo2 i Saintu...al jebiga,sta je tu je....
Go to Top of Page

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Malkice mi cudno da se bas Zvonku pokvario kompjuter kad sam trazio da posalje potvrdu uplatnice od poste.

Porter



i meni je cudno i cudne su mi mnoge kincidencije oko ove stvari sa tim stripovima,ali cemo o tome drugi puta i preko mejla,jer ima nekoliko osoba sa ovog sajta koji se prave da sve znaju,ali o tome cemo drugi put....
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/12/2004 : 16:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Kada mi je Zvonko poslao potvrdu odmah mi je bila sumnjiva pa sam ga upitao kakva je ovo potvrda nije napisano ni ime grada gdje se stripovi salju?
Na potvrdi nije bilo nikakvog stambilja ili ime poste,stajala je cijena 66 i nesto km
Zvonko je isto tako mogao kupiti zeni cipele(zimske) i upisati moje ime i prezime bez grada i broja.

Takodje jos jedna sumnja posto sam kupio oko 3000 stripova od 100-njak ljudi?
Kada kupujem stripove prvi put od osobe,uvijek dobijem zavrsni email da potvrdim da li je adresa ok,posto ako je osoba iskrena u svojim namjeram zeli sa 100% sigurnoscu potvrdi adresu.
Zvonko me uopste nije pitao da li je adresa koju je dobio na aukcijama ok,vec je poslao potvrdu u koju vjerujem da je lazna i rekao da je poslao.
Kao da mi je poslao 1 kg banana a ne stripove koji kostaju 430 €.

Porter
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
Znaci slucaj se otpetljava...

dinok@email.htnet.hr
Go to Top of Page

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Adnane jedno malo pitanje
Zvonko je rekao u vezi poznanstva tebe i Zvonka:
da si ga zvao u vezi onih Zagora
Ti si rekao da si bio kod Zvonka i vidjeo te stripove!
Nesto se ne podudara u ovim izjavama,da li je to tvoj prvi susret sa Zvonkom?Danas bi trebao biti drugi susret?
Po tvojoj izjavi 2.susret po Zvonkinoj prijasnjoj izjavi 1.susret?
Da li se bolje poznajete ili je samo 2 susreta kao sto si rekao?

Porter



Bio sam prvi put kod tipa kada sam procitao da prodaje te stripove,nasao mu u profilu adresu,malo se namucio,nasao ga kuci i vidio stripove(bili su pravi glanceri),probao se dogovoriti,on rekao prvo 500 eura,ja davao 250,i na tome se zavrsilo...tada sam uzeo od njega telefon kuci i nakon nekoliko dana ga ponovo zvao i pitao dali je se predomislio....i tada mi je rekao da je vec prodao stripove momku u Svedsku...pretpostavljao sam da si ti,ali nisam 100% bio siguran u to...Sto se tice dali ga poznajem,poznajem ga iz vidjenja po gradu(poznajem ja vise od pola grada iz vidjenja)...a drugi put sam danas otisao kod njega...i ostalo si upoznat...
Go to Top of Page

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Kada mi je Zvonko poslao potvrdu odmah mi je bila sumnjiva pa sam ga upitao kakva je ovo potvrda nije napisano ni ime grada gdje se stripovi salju?
Na potvrdi nije bilo nikakvog stambilja ili ime poste,stajala je cijena 66 i nesto km
Zvonko je isto tako mogao kupiti zeni cipele(zimske) i upisati moje ime i prezime bez grada i broja.

Takodje jos jedna sumnja posto sam kupio oko 3000 stripova od 100-njak ljudi?
Kada kupujem stripove prvi put od osobe,uvijek dobijem zavrsni email da potvrdim da li je adresa ok,posto ako je osoba iskrena u svojim namjeram zeli sa 100% sigurnoscu potvrdi adresu.
Zvonko me uopste nije pitao da li je adresa koju je dobio na aukcijama ok,vec je poslao potvrdu u koju vjerujem da je lazna i rekao da je poslao.
Kao da mi je poslao 1 kg banana a ne stripove koji kostaju 430 €.

Porter



To 66 je mozda mogla biti cijena za postarinu,a km su nase konvertibilne marke,a to je veliki iznos za postarinu(postarina za veci paket)....
Ja npr.saljem manje pakete u Usa 2-3 kile,kosta oko 30-40 maraka,
a za ime grada da nije budala napisao,to ne znam,nije danas nista o tome govorio....
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/12/2004 : 16:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Puno hvala na ovoj izjavi u vezi poznanstva sa Zvonkom.
Juce si rekao da si ponudio 300 € za stripove danas kazes 250€ ali vjerovatno se covjeku zamuti u glavi od svih brojki u zivotu

Porter
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 14/12/2004 : 16:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
Sad sam shvatio sto je mozda problem, rekao si da si dobio prazan Cd na cijoj omotnici nije bila napisana tvoja ulica ni kucni broj...
A sto ako je Zvonko poslao tako bez ulice i kucnog broja? Znaci da je velika vjerojatnost da nije stiglo do tebe vec da je ostavljeno kao posiljka bez adrese!
To je vrlo vrlo moguce!

dinok@email.htnet.hr
Go to Top of Page

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Puno hvala na ovoj izjavi u vezi poznanstva sa Zvonkom.
Juce si rekao da si ponudio 300 € za stripove danas kazes 250€ ali vjerovatno se covjeku zamuti u glavi od svih brojki u zivotu

Porter



250 eura sam mu ponudio prvi put kada sam dosao i vidio stripove,a kada sam ga zvao telefonom,ponudio sam 300 eura,ali mislim da covjek tada nije htjeo prodati ni za 500 da sam mu nudio...
Go to Top of Page

Dranki Dak
Starting Member

27 Posts

Member since 11/12/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki Dak a Private Message
nista se slucaj ne otpetljava. sto je sa praznom kutijom od cda? ko salje praznu kutiju i zasto? mozda salje neko poklon pa zaboravio da stavi cd u kutiju? porter kaze da jedino prodavac zna za tu adresu na koju je poslana kutija. bitno pitanje je koji je tu motiv?

osim toga, ako cete malo bolje razlikovati pojmove osumnjiceni, obtuzeni, osudjeni, verovatno cete se manje nehotice uvrediti. ne treba biti povrsan, velika je razlika izmedju poznanik osumnjicenog i saucesnik lopova.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 14/12/2004 : 17:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Takodje bi bilo lijepo da se Zvonko javi i stavi potvrdu na sajt.
Kaze kompjutor crko pa ako je reko skupo popraviti mogo bi ja poslati neki polovan kompjuter da covjek moze da daje izjave i odgovara ne email.
Bas ruzno da je neko okrivljen a nasao se u tako ruznoj situaciji sa kompjuterom.

Rekao sam Zvonku prije 10-tak dana ako ne dodju stripovi ili ne vrati lovu da cu podnijeti krivicnu prijavu?
Zvonko je odgovorio ako se budem i dalje tako ponasao da ce prekinuti kontakt sa mnom.
Sto bi meni odgovaralo,posto odmah mogu ici na sljedeci korak.
Zvonko je prekinuo kontakt kada sam trazio da mi posalje kopiju uplatnice i kopiju zalbe.
To se desilo prije nekih 10-tak dana.

Porter
Go to Top of Page

A.Hodzic
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1146 Posts

Member since 01/05/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit A.Hodzic's Homepage  Send A.Hodzic a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Takodje bi bilo lijepo da se Zvonko javi i stavi potvrdu na sajt.
Kaze kompjutor crko pa ako je reko skupo popraviti mogo bi ja poslati neki polovan kompjuter da covjek moze da daje izjave i odgovara ne email.
Bas ruzno da je neko okrivljen a nasao se u tako ruznoj situaciji sa kompjuterom.

Rekao sam Zvonku prije 10-tak dana ako ne dodju stripovi ili ne vrati lovu da cu podnijeti krivicnu prijavu?
Zvonko je odgovorio ako se budem i dalje tako ponasao da ce prekinuti kontakt sa mnom.
Sto bi meni odgovaralo,posto odmah mogu ici na sljedeci korak.
Zvonko je prekinuo kontakt kada sam trazio da mi posalje kopiju uplatnice i kopiju zalbe.
To se desilo prije nekih 10-tak dana.

Porter



Ja o tim detaljima ne znam...
Go to Top of Page

GTI_TURBO
Advanced Member



3854 Posts

Member since 28/07/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send GTI_TURBO a Private Message
Pravi si detektiv Porteru.....
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
My name is Porter, Sherlock Porter, :D

dinok@email.htnet.hr
Go to Top of Page

Dranki Dak
Starting Member

27 Posts

Member since 11/12/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki Dak a Private Message
imam cak 3 teorije zasto je poslana prazna kutija

reorija 1. posiljanjem dobije se priznanica od poste da je posiljka poslana (da li je upotrebljiva ne znam)

teorija 2. gruba sala, imas kutiju , fali ti jos cd sa zagorom skeniranim

teorija 3. greska, htio je poslati poklon ili slicno pa zaboravio umetnuti cd
Go to Top of Page

Dranki Dak
Starting Member

27 Posts

Member since 11/12/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki Dak a Private Message
prilika cini lopova kazu, ne bi me puno iznenadilo a i nebi bilo prvi put u istoriji trgovine da je prodavac zadrzao prodane stripove, ali cudno je tu nesto, zasto onda nije bio zainteresiran da jih proda dvaput, mozda imaju veliku sentimentalnu vrednost za njega pa jih odlucio zadrzati za sebe?

zbog ove nelogicnosti mozemo konstantovati sa 95% verovatnoce da je prodavac ipak poslao posiljku a da se je stvar izgubila u posti, naravno ako su gornje pretpostavke sve tacne
Go to Top of Page

Car-kolekcionar
Senior Member

Croatia
1463 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Car-kolekcionar's Homepage  Send Car-kolekcionar a Private Message
Cini mi se da je prazan CD a ne kutija?

dinok@email.htnet.hr
Go to Top of Page

Dranki Dak
Starting Member

27 Posts

Member since 11/12/2004

Posted - 14/12/2004 : 17:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki Dak a Private Message
meni se cini da se secam da je porter napisao kutija. nema veze, isto mu dodje, pa i da mu je poslao snjeska bjelica, sta ce kupcu taj cd ako ga nije narucio?

nedopustivo je da je prodavac prekiniuo kontakt pre 10 dana. to tako ne ide i ne moze. ako ne zeli imati kontakt sa kupcem, onda mora imati advokata preko koga ce ici taj kontakt. ne moze se prekinuti trgovina u sredini, kako bi izgledalo da ja kupim kruh u trgovini a kad dodjem do blagajne, onda mi kontakt odjednom ne pase?

Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000