forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ljubavi Nathana Nevera
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 17/12/2004 : 17:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Osim što ce ovim tempom biti u neizvesnosti malo manje od 10 godina. ;)



Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/12/2004 : 14:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Baš je problem što kod Nathana Nevera su neke važne pojedinosti i najzanimljive pric vezane uz razumijevanje cjeline obicno objavljene u obliku posebnih izdanja (specialki, giganata i sl...). Sumnjam da ce NN Giganti biti ikad objavljeni kod nas, ali možemo biti zadovoljni sa izdavanjem specijalki, evo u npr. "Iz dubokog svemira" smo mogli doznati kako je Gabriel (bezgrešno) zacet! Samim time je epizoda "Gabrielova zagonetka" sada malo jasnija...

you shot me down bang bang... i hit the ground bang bang
that awfull sound bang bang... my baby shot me down
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/12/2004 : 15:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
tantus, ako ništa drugo, Ken je Parker pokazao da SVE može da se proda u tiražu od 500 primeraka, ako je dovoljno kvalitetno, i bez obzira na cenu.

kiky, problem je što je Gabriel nedovoljno azvijen Serrin pokušaj da uzdigne tehnobiološke ratove na nivo biblijskog Armagedona. Nedovoljno razvijen, jer ne postoji ama baš nikakav razlog zašto bi dete normalne zemljanke i psihickog entita iz buducnosti obavijenog u gomilui algi imalo onolike nadnaravne moci. U krajnjoj liniji, da Ljudi senke mogu da prave decu sa ogromnim mocima, imali bi još na hiljade Gabriela nakon njihovog mešanja sa ljudskim bicima. Umesto njih, dobili smo Prvu mutaciju i evolutivni napredak coveka... ali bez super-moci.

To je najtraljaviji aspekt Nathana i tehnobioloških ratova.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/12/2004 : 19:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ma, sa Gabrielom ili bez njega, odlicna mi ta ideja o Bratstvu Sjene koja se provlaci kroz neke epizode. Baš sam jucer onak uzeo "Prvaka" i procitao ga, jako dobra epizoda. I to je zapravo ono što volim kod Nathana; taj kontinuitet, i u njegovom ljubavnom životu, i sve ono što ima veze sa Bratstvom. Uz Dylana, zacijelo najbolji i najkvalitetniji Bonellijev strip. Najbolji mi je scenarist Medda, a Vigna mi je postao omražen nakon "Delirija", epizode koju ja smatram pravim promašajem!

you shot me down bang bang... i hit the ground bang bang
that awfull sound bang bang... my baby shot me down
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/12/2004 : 20:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Problem je što kontinuitet ima rupa...

A za pisce, Medda suviše oscilira, Serra je mnogo pouzdaniji scenarista, manje padova (i uspon nad usponima - Gigante 1).

A Vigna, jel taj nešto uopšte napisao? ;)

Inace, Gea je deset puta kvalitetnija od Nathana...

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/12/2004 : 21:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Uh, taj Gigante 1... toliko sam lijepih rijeci o njemu cuo!

Geu, naravno, nisam citao... ali sam cuo za nju! Tako dobro?
Ak' ti se da pisat i imaš volje, Djole, ajde mi malo približi tu Geu u nekoliko rijeci... Jer ako je 10 puta bolja od Nathana, e onda je to vraški dobar strip... i ja ga želim bolje upoznat! ;)

you shot me down bang bang... i hit the ground bang bang
that awfull sound bang bang... my baby shot me down
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/12/2004 : 21:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Bože zdravlje, bice text o Gei na saju tamo negde u aprilu, pracen sa par recenzijica.

Naravno, ne treba gubiti iz vida da je do sada izašlo svega 12 Gea, da izlazi na svakih šest meseci i da ima samo jednog crtaca/scenaristu, Lucu Enocha, te joj je mnogo lakše da zadrži kvalitet nego drugim Bonellijevcima.

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 20/12/2004 : 14:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

tantus, ako ništa drugo, Ken je Parker pokazao da SVE može da se proda u tiražu od 500 primeraka, ako je dovoljno kvalitetno, i bez obzira na cenu.



To je tocno, da ne može biti tocnije! E sad kad bi Bernard imao još i sluha za tako nešto...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 20/12/2004 : 15:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pa nije gluv;)

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/12/2004 : 20:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Taj Gabriel je nešt' kao Isus Krist, ne?

you shot me down bang bang... i hit the ground bang bang
that awfull sound bang bang... my baby shot me down
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/12/2004 : 11:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ili kao Andeo Gabrijel?

--
"Tu pensais?! Penser aux autres, ce n'est pas penser a leur place..."
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 21/12/2004 : 12:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Could be... ;)

you shot me down bang bang... i hit the ground bang bang
that awfull sound bang bang... my baby shot me down
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 22/12/2004 : 19:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa nije gluv;)



Ne moraš biti gluh a da ipak nemaš sluha.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/12/2004 : 20:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by prozirna senka

Pa nije gluv;)



Ne moraš biti gluh a da ipak nemaš sluha.



CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000