forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Martina Mjesec
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/12/2004 : 14:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ovo su te dvije dovrsene epizode, je li tako?

CCetiri su epizode dovrssene, daklem joss 24 nastavka sigurno (ako se sjetim skenirati*).

> pa makar stavi u papirnati Q ako ti se ne radi mukte

To, kao, za Q ne radim mukte? Dobro da znam...

mcn

* ovo podjebavam Zlatka

Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 29/12/2004 : 07:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
Ja ne kapiram tu potrebu nekih diskutanata da kritikuju bas svaki strip ili crtez koji vide na forumu. Iskolorisala sam crtez jer mi se dopada, i strip i crtez i jednostavno mi je doslo. Nisam trazila da mi objasnjavate sta vam se sve ne svidja. Ako se vecina slozi ja vise necu nijedan jedini crtezic postaviti ovde.
BEz razloga mi kvarite raspolozenje.

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 29/12/2004 : 13:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
ako moj glas bilo sto znaci: nemoj vise postati niti jedan crtez, pogotovo ako u naslovu threada ne pise napomena '(sa slikama)' jer mi treba dugo da se otvore stranice sa slikama (dial-up).

a sto se tice kritiziranja - nisam te cuo da se zalis na pohvale. ako ti tako zelis, ja cu ti za svaki sljedeci crtez napisati da je fenomenalan. nema problema. ja sam jednostavno mislio da ti zelis da ti ozbiljno i iskreno kazemo sto nam se svidja a sto ne, pa da razmislis jesmo li u pravu i eventualno unaprijedis svoju vjestinu. eto, konkretno smo ti rekli da nam je crtez previse svjetlucav i ja i Markos... mozda je stvarno tako? mozda sljedeci put trebas koristiti manje tonova?
Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 29/12/2004 : 14:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Nisam komentarisao ali priznajem da sam i ja pomislio da zeli misljenja kao i do sada. Ajde Biljo, nemoj biti preosetljiva.
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 29/12/2004 : 14:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

ako moj glas bilo sto znaci: nemoj vise postati niti jedan crtez, pogotovo ako u naslovu threada ne pise napomena '(sa slikama)' jer mi treba dugo da se otvore stranice sa slikama (dial-up).

a sto se tice kritiziranja - nisam te cuo da se zalis na pohvale. ako ti tako zelis, ja cu ti za svaki sljedeci crtez napisati da je fenomenalan. nema problema. ja sam jednostavno mislio da ti zelis da ti ozbiljno i iskreno kazemo sto nam se svidja a sto ne, pa da razmislis jesmo li u pravu i eventualno unaprijedis svoju vjestinu. eto, konkretno smo ti rekli da nam je crtez previse svjetlucav i ja i Markos... mozda je stvarno tako? mozda sljedeci put trebas koristiti manje tonova?



MOzes da sprecis da ti se ucitavaju slike ako ti smetaju zbog presporog ucitavanja. Onda mozes ucitati slike pojedinacno samo one koje te zanimaju. To bi ubrzalo ucitavanje stranice. Druga varijanta je da se u forume ne stavljaju slike nego samo linkovi, pogotovo ako su velike (npr vece od 100kB).
Druga stvar: "meni se ovo ne svidja" bas i ne spada u kritiku, nego u licni ukus. Ovde zapravo i nisam trazila kritiku, obicno napisem ako me zanima sta mislite. Ovo je bio topic za Martinu i nekako je bezveze kritikovati kad nije ni moj crtez niti sam to stavila trazeci misljenje o mom kolorisanju. Na kraju krajeva, Photoshop kolorisanje NIJE pravo kolorisanje i ne otrkiva bog zna sta o tome koliko je kolorista dobar ili los, pa tu kritike nemaju nikakav znacaj.
Ako jednom konacno skeniram nesto sto je uistinu obojeno rukom, to bi vec bila istinska kritika, ovako... jednostavno nema smisla. Cak i to sa svetlucanjem i tonovima, pa Photoshop moze i to automatski da popravi. To jednostavno nije prava stvar.
Sto se tice crtanja u Photoshpu ono opet ne otkriva nista osim da se autor izvestio sa nezgodnim crtanjem misem ali to nije ni blizu onome sto se moze izvesti jednom olovkom najednom papiru. Meni je bilo zanimljivo crtati misem u Photoshopu i htela sam da vam pokazem. Nista specijalno. A moji stripovi, pravi skenirani i crno-beli su na mom sajtu. Tu bi koji ozbiljan komentar mozda bio vec koristan.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 29/12/2004 : 17:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Bilja

Sto se tice crtanja u Photoshpu ono opet ne otkriva nista osim da se autor izvestio sa nezgodnim crtanjem misem ali to nije ni blizu onome sto se moze izvesti jednom olovkom najednom papiru.

...ili tabletom, zar ne?
sto se tice kolora na kompjuteru, vec je legendarna prica kako je, nakon sto je Stef vec neko vrijeme bojao sve svoje crteze na kompu, Esad ili netko od ekipe rekao za neki noviji strip: -Drago mi je da si opet poceo bojati rukom.

a strip je bio obojan potpuno na kompu.

dakle, moze se. ovo sad nije kritika tvojeg bojanja Martine, nego samo komentar na temu. svatko radi tehnikom koja mu bolje lezi. osobno uopce ne volim stripove konturirane tusem i obojane. ili crno-bijelo ili slikanje. to je jedino sto mi se svidja.
Go to Top of Page

Bilja
Average Member

Serbia
557 Posts

Member since 16/07/2003

Posted - 30/12/2004 : 07:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Bilja's Homepage  Send Bilja a Private Message
quote:
Originally posted by jurica
a strip je bio obojan potpuno na kompu.

dakle, moze se. ovo sad nije kritika tvojeg bojanja Martine, nego samo komentar na temu. svatko radi tehnikom koja mu bolje lezi. osobno uopce ne volim stripove konturirane tusem i obojane. ili crno-bijelo ili slikanje. to je jedino sto mi se svidja.



To je zbog specijalnih efekata u Photoshopu. Imas cak i efekat koji oponasa vostane boje, drvene boje, kredu, ugalj, akvarel, sta god hoces, cak i fresku. Ali to, naprosto nije to.
Poenta je sto je, na zalost nas koji volimo malo da crtamo i na kompjuteru, nije prava stvar. Imitacija crtanja. Nemas original. Eventualno moze da se koristi za kolorisanje, ali ja licno ga koristim vise radi vezbe. Znaci, da skontam koje boje se najbolje slazu medjusobno i koje daju najbolji utisak, gde se stavljaju senke, a naposletku, i uvezbavanje nezgodnih pokreta misem, posle cega bi crtanje olovkom trebalo da bude pesma. I mozes da pravis zgodne i originale e-cestitke...
Meni licno se svidja kolorisanje akvarel bojama i tu obicno mora da se vidi linija. radila sam i drvenim, ali mi nekako nije "leglo".

Bila sam se uzivela u topic u Martini, bezveze je da ga kvarimo kritikama o mojim crtezima, bilo da su dobre ili lose. To je skretanje s teme. Evo, i sad smo odlutali, a to nije bio cilj.
Eto, citam ja i Sergeja i Mister Macka, ali nekako mi ova Martina najzanimljivija. ZAo mi kad cele nedelje nema kaisa. U svakom slucaju, super su sva tri on-line stripa i postujem ideju.
Svidja mi se kako je junakinja iskreirana, da bude slobodoumna, sasava i zgodna naucnica.

Edited by - Bilja on 30/12/2004 07:41:34
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 30/12/2004 : 14:10:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
SERGEJ je najredovniji od sva tri pomenuta stripa, vidjecemo ssta ce biti kad se dodje do 48 stranice Ove sedmice ne bi ni Mister Maccka, a Martina ako ne bude danas to je vec dvije sedmice ccekanja. UFFF
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 30/12/2004 : 14:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
super crtezi


Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 16/02/2005 : 17:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Kako sam se jucce iznenadio... Svakog petka idem na Martinin link koji se bio zaustavio na brojki 18 kad jucce, tamo su i kaiss 19 i 20, pa mister Maccak 18... U,yeeah!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/02/2005 : 17:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
I Dzuka i Bob su u guzvi pa...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 16/02/2005 : 18:23:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Ma nije frka, samo da dam do znanja da se to ccita joss uvijek
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 16/02/2005 : 19:11:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Bas sam se i ja zabrinuo.

Ne, stvarno jesam... Zao mi bilo da gledam Mister Macka kako visdi na onoj litici. :)

Zagor je najveci gej!
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 25/02/2005 : 13:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Novi nastavak Martine i novi online strip SOB SA SOBOM kog smo u jednom topicu "otkrili" i zakljucili da je stvarno dobar strip, originalan i lijepo nacrtan.
Markos, trebao bi samo na stranice Martine i MMacka dodati link i za ovaj novi strip kao što ima i za sve ostale stripove ukljucujuci i SERGEJA!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/02/2005 : 13:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Kad smo vec kod dodavanja linkova, primjetio sam da pod "Junaci" nema linka za Valeriana!

A feeling is so much stronger than a thought...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/02/2005 : 13:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Promijenit cu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/02/2005 : 13:50:08  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Takoder nema linka za Kapetana Mikija, Fantastic four, Starmana i Perovica. Ja stvarno trošim previše vremena na ovom sajtu.

A feeling is so much stronger than a thought...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/02/2005 : 14:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Evo!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000