forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IDW PUBLISHING POCINJE IZDAVATI....
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 02/01/2005 : 20:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
na istom mestu gde i ostala usa izdanja nabavljamo.
kod chika pajtaka:))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 02/01/2005 : 20:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Meni je naslovna bezveze(ala smo svi slozni ), posebno jer se secam njegovih naslovnjaca sa HellSpawna...


I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 02/01/2005 : 20:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
da je losha - jeste, da je neinventivna - jeste, da ashley moze bolje - svakako. da je bolja od originalne italijanske? - neeeeeeema shanse. da tje se ljudi razocharati kad skontaju da unutrashnjost UOPSHTE ni ne podsetja na omotnicu - OOooo da(mada nije da nisu navikli na to:)
da li ovo znachi da tje IDW ubrzo zameniti ovaj naslov nekim drugim ?
iskreno se nadam.

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/01/2005 : 20:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Originalna naslovnica!


A feeling is so much stronger than a thought...
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 02/01/2005 : 20:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
...kao shto rekoh...

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

metabaron
New Member

177 Posts

Member since 25/01/2004

Posted - 02/01/2005 : 22:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send metabaron a Private Message
Cijena je prevelika. Vjerujem da ce uspjeti izdati samo nekoliko brojeva dok ne skuze da je projekat neprofitabilan. Mozda grijesim i mozda su dobili prava za badave.
Dark Horse je uspio izdati po 6 brojeva. Isto tako je cijena bila prevelika.
To bi moglo ici da je u manga formatu i da ima 100-tinjak stranica vise. Tko ce ovo kupiti? Gdje je trziste za ove stripove.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 02/01/2005 : 23:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Jebote kakva pozadina na naslovnici, Jelte, vidija san ovu ( originalnu ) naslovnicu i ranije ali tek sad malo detaljnije. A ja zbog Parlova i Macana, tj. njihovih kritika crtan ponovo sve zgrade u pozadini. Dobro kritike su bile na mistu ali vidte da i drugi brljave

Meni je lipša ova zamjenska

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 03/01/2005 : 00:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

na istom mestu gde i ostala usa izdanja nabavljamo.
kod chika pajtaka:))

Neces valjda BONELLIJEV strip da kupis?
Inace, i ja glasam za USA naslovnicu. Zato sto sam cool.

"Ribe se pale samo na hardcover izdanja u boji, a ne na nekakve
crno bijele gluposti na losem papiru." - VJ
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 03/01/2005 : 00:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
ne pada mi na pamet. samo uputjujem ljude na pravu adresu i tako pajtaku pravim promet to jest sebi popust:)))

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/01/2005 : 04:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Cena je previsoka. Mada, kad je i galon mleka ovde skoro 4$, sta je 8$ za strip... Bas da vidim koliko ce poziveti, nekako nisam optimista. A jel' krecu slucajno od prve epizode, ili to onako nasumice?

wiz, da nisam paranoican mozda;)?

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 03/01/2005 : 08:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by jgoran5
na www.comicscontinuum.com
to je u njihovim novim solicitacijama.danas sam vidio.
kaj si uzo iz prošle.meni je lego onaj call mcdonald koji se premjestio kod idw iz dark horsea.templesmith i k.jones



to sam odma` overio. jonesa ne volim neshto posebno ali je u calu prethodnom bio jako pristojan te sam bez puno razmishljanja to ubachio u redovnu nabavku.ona moja spika odozgore o kvalitetu papira/shtame tje ovde biti najvidljivija poshto je DHov mini bio chisto smetje. inache cal mi je jako zabavan. verujem da bi ga ovde svi razapeli na krst zbog odredjenih paralela sa dylanom ali mozda bi mu to i bio glavni selling point:))
ovaj mesec klasika po pitanju narudzbi. gomila starih(toe tags,ex machina, Y,invincible,TWD,ultra,supreme power,love and rockets,runaways....) i par novih tipa the pact, sea of red i deadworld - sve od imagea.prvi je klasichni image team up zamishljen kao mini serija od chetiri broja koji tje svaku pisati i crtati razlichita ekipa(prvi broj valentino,drugi fearber,tretji hester te na kraju poslastica od kirkmana potpomognuti razkichitim mladim crtachkim nadama:). prva dva od chetiri mesta u team upu drze invincible i firebreather meni dva najdraza superhero lika ikad tako da mi nije bilo teshko ovo staviti kao ongoing:) video sam i neke probne olovke i skice od crtacha i to tje mrak izgledati.
drugi na tapetu je sea of red. trebalo bi to biti neka vampirsko/piratsko/trtmrt varijanta na koju se ja neshto preterano ne lozim(mislim na pirate,vampiri su mi uvek interesantni:)ali samo pominjanje kyron dywera, jednog od likova zasluznih za zombie masterpis Remains,kao olovkara mi je bila dovoljna.
i na kraju deadworld, rivavjl matore zombie franshize s kraja osamdesetih, bi verovatno preskochio u svakom drugom trenutku znajutji kakav je vincent locke crtach ali sam u zombie fazonu ovih zadnjih 6 meseci tako da tju ipak se usuditi i na ovo se pretplatiti na nevidjeno. vish mi lak:)))
u istu (klimavu) kategotiju kao i deadworld spadaju damn nation DHov i containment od IDWa. koncepti zvuche fino, naslovnice izgledaju lepo ali me brine shta tje unutrashnjost doneti. javim kada stignu dal sam se zajebo ili ne:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



ja sam uzeo 7 knjigu chronicles of conan,3 toma stronga,x men day of the atom i kubertovog texa.
u novim mi je zanimljiva taj callmcdonald i to što ti kažeš ful je simpa kao lik.svida mi se.
lex luthor men o steel mi je isto zanimljiv

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 03/01/2005 : 09:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
...jAAaaaOoOoOo...kubertov tex...:(
bermeja kao crtacha volim i koncept celog tog man of teel serijala mi se svidja ali ipak tju sachekati da vidim prvi broj pre nego shto se odluchim za kupovinu.nego, jel sam se ja to neshto gadno istripovao ili je u jednom trenutku bermejo bio pominjan kao novi crtach hellboya???!!!

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 03/01/2005 : 12:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

...jAAaaaOoOoOo...kubertov tex...:(
bermeja kao crtacha volim i koncept celog tog man of teel serijala mi se svidja ali ipak tju sachekati da vidim prvi broj pre nego shto se odluchim za kupovinu.nego, jel sam se ja to neshto gadno istripovao ili je u jednom trenutku bermejo bio pominjan kao novi crtach hellboya???!!!

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



A Jebga nostalgija za mladosti(mislim na texa)
ovo mi je prvi glas za bermeja i hellboya.di si to vidio

-------------
carpe diem...
-------------
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 03/01/2005 : 17:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston

jedina stvar koja me može sprijeciti da nabavim ovo izdanje je da ga netko ranije izda u Hrvatskoj!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



Dakle, ništa te ne može sprijeciti.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 03/01/2005 : 19:41:24  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

A Jebga nostalgija za mladosti(mislim na texa)
ovo mi je prvi glas za bermeja i hellboya.di si to vidio




nemam pojma. negde sam to prochitao i pohranio u memoriji dok me sad nije puklo kad si pomenuo njegovog(i azzovog) man of steel.
mali surf po guglu kaze da sam u pravu:

What has some Hellboy fans fainting is the announcement that while Mike works on this book, Hellboy's adventures will continue - with another artist. Lee Bermejo has already been handed the script for the first of what should add up to eighteen issues of Hellboy which he'll be drawing. Mike wrote the story specifically for Lee, and will be working closely with him on the layouts, as well as providing character designs. The decision to hire Lee for this job came about somewhat magically, a great moment of synchronicity, and Lee is, I believe, the perfect guy for it - something I decided a couple hours after meeting him. I hope everybody checks out this new version of Hellboy - still many many moons away right now - and that you agree with me and Mike.


ja sam za. iako mi je minjola ok malko ume da bude dosadan posle deset i kusur godina te netje biti na odmet zameniti ga vrsnim crtachem kao shto bermejo jeste. pitanje je samo na shta tje to lichiti poshto je ovaj ipak poprilichno grafichki drugachiji negoli minjola pa mozda zazove uzas u ochima hellboy chistunaca...tjah...tje da vidimo...znam da u mojim netje.

mislim da je ovo ipak planirano tek za 2006u poshto minjola radi na foloapu od the third wish zvanim the island gde tje svoju kreaciju izgleda poslednji put prvutji kroz ruke kao kompletan autor.


****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/03/2005 : 21:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Na IDWovom sajtu sam nasao i najavu za drugi, majski, broj Dampira (Night Tribe). Ocekivao sam da danas nadjem prvi broj, jer americki izdavaci skoro uvek izdaju mesec dana unapred, ali to ocigledno nije slucaj sa IDWom. Shit, moracu da cekam jos mesec dana na Dampira.



Night Tribe
Release Date: May, 2005
Creative Team
Writer: Mauro Boselli, Maurizio Colombo
Cover Art: Ashley Wood
Interior Art: Majo

After their near-fatal encounter with Gorka, the powerful Master of the Night, the unlikely trio of half human/half-vampire Dampyr Harlan Draka, the beautiful vampire Tesla, and tough warrior Kurjak prepare to face him once more. Visions sent to Draka draw the trio ever closer to their foe, and this time it is a bloody, horrifying fight to the death where only one can survive… continuing the long-running European Dampyr saga.



CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!

Edited by - prozirna senka on 04/03/2005 21:13:48
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 01/05/2005 : 03:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Izasao je i prvi Dampir. Lepo i elegantno izdanje, kvalitetan papir, nije ni cudo sto kosta 8$. Medjutim, sama epizoda je osrednja. Ono sto mi se nikako ne svidja je stereotipno prikazivanje srpskih vojnika (iako se to nigde izricito ne kaze, ali se bogami lepo vide nase kokarde) kao cetnika-gibanicara. A tek Madjari kojih je vojska bosanskih Srba prepuna, pa Rusi, pa... Odakle oni u Bosni, koja se opet ne pominje eksplicitno, ali je jasno gde se radnja odvija, da li kao starosedeoci ili kao najamnici;) Moze biti da ce sledece epizode doneti objasnjenje za ovu misteriju. Majov crtez mi se ne svidja, precesto se desava da likovi poput Kurjaka i Harlana izgledaju kao da imaju neke facijalne grceve. Ali zato je prevod sjajan. Pitak. Kapa dole nasem prevodiocu Goranu Marinicu, koji prevodi Martija, Mister Noa i Teksa za Bernija, njegov prevod mi je dosao ko melem na ranu, s obzirom da sam prethodnu noc upravo bio zavrsio sa citanjem Halo Jones;)

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 01/05/2005 : 03:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Kad smo vec kod Dampira, na ubc-u je osvanuo privju istoga. Zanimljivo je da u oktobru izlazi i prvi specijalac.
http://www.ubcfumetti.com/preview/0505r_a.htm#2

My God, it's full of stars!

Edited by - prozirna senka on 01/05/2005 03:43:41
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 01/05/2005 : 04:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
I jos jedan detalj, samo izdanje nije u formatu identicno italijanima (e SD, gde si...). Ono je za 2mm sire i 5mm duze od Ludensa, npr.

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 01/05/2005 : 04:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message
meni je ova americka naslovnica neuporedivo bolja od italijanske. ono lici kao da je neko obojao kadar iz stripa. dok americka izgleda kao slika sa zida, i novi logo mi je bolji. sve nekako stavrno puno vishe lici na horror nego kod talijana.
ne znam, mozda sam se previshe amerikanizirao ovde.
pomocu ovim hrabrim izdavacima tako sto cu kupiti ovaj i sve sto izdaju od dampyra. jeste malo poskup, ali jebiga 96 je strana.

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29206 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/05/2005 : 13:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Izasao je i prvi Dampir. Lepo i elegantno izdanje, kvalitetan papir, nije ni cudo sto kosta 8$. Medjutim, sama epizoda je osrednja. Ono sto mi se nikako ne svidja je stereotipno prikazivanje srpskih vojnika (iako se to nigde izricito ne kaze, ali se bogami lepo vide nase kokarde) kao cetnika-gibanicara. A tek Madjari kojih je vojska bosanskih Srba prepuna, pa Rusi, pa... Odakle oni u Bosni, koja se opet ne pominje eksplicitno, ali je jasno gde se radnja odvija, da li kao starosedeoci ili kao najamnici;) Moze biti da ce sledece epizode doneti objasnjenje za ovu misteriju. Majov crtez mi se ne svidja, precesto se desava da likovi poput Kurjaka i Harlana izgledaju kao da imaju neke facijalne grceve. Ali zato je prevod sjajan. Pitak. Kapa dole nasem prevodiocu Goranu Marinicu, koji prevodi Martija, Mister Noa i Teksa za Bernija, njegov prevod mi je dosao ko melem na ranu, s obzirom da sam prethodnu noc upravo bio zavrsio sa citanjem Halo Jones;)

My God, it's full of stars!



Nece biti objasnjeno, to je jednostavno Bosellijeva greska sto je madjarska imena koristio iako je jasno da govori o srpskoj vojsci u Sarajevu. Dosta cudno, s obzirom da je sva ostala dokumentacija dosta tocna, npr. vodja vojske je Mladic, panorama Sarajeva, cak i grafiti na zidovima (cetiri C i slicno...) i krici ljudi na ulici "U pomoc" i slicno koji nisu prevodjeni na talijanski nego su ostavljeni u izvornom obliku. Meni je Majo fantastican, njegov mi je crtez fenomenalan, odusevio me je kao malo tko u Bonelliju od novih crtaca.
Stereotipno prikazivanje srpskih vojnika kao cetnika, na drugu stranu, je nesto sto radje ne bi komentirao, to svakako ne odgovara stvarnosti, ali ukratko cini mi se da je to slika o srpskoj vojsci koja se stvorila u svjetskoj javnosti tijekom srpske agresije na HR i BiH. Pricao sam ponesto s Bosellijem o tome u Milanu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000