forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 zanimljiv logicki problem Dylana Doga
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 12/01/2005 : 15:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Vracajuci se na pocetak susrecemo sa sa novim problemom Dylana Doga!
Posto svaki covjek zivi od nekog rada u slucaju naseg junaka 50 L + troskovi,istrazivanjem nocnih mora onim koji ne istrazuju nocne more sami sebi nesto se i zaradi na taj nacin stekne se potrebna lova za zivot i za rijesavanje vlastitih nocnih mora.
Posto smo vec rekli da Dylan istrazuje nocne more onih koji ne istrazuju nocne more samim sebi,znaci da je Dylanov posao da istrazi vlastite nocne more.Posto Dylan istrazuje nocne more samom sebi onda uopste nije potrebno da placa 50 L + troskove za ovaj posao,na taj nacin stedi 50 L + troskove za neke druge stvari.
Samim time Dylan je veliki stedisa a i veliki neradnik jer ne zeli da prihvati posao istrazivanja nocnih mora kod osobe sto ima nocne more tj samomg sebe iako on istrazuje sam sebi nocne more.
Dylan dolazi do nevjerovatnog iskusenja da li uzeti 50 L + troskove ili to odraditi na besplatan nacin.
Dylan ne zna da li je logicki problem jer njegov problem se lagano pretvara u moralni problem tj izbjegavanje radne obaveze iako veoma pametno izbjegne ove troskove i ne svrsta se u grupu ljudi sa nocnim morama koji ne pomazu sami sebi.

Porter
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 12/01/2005 : 17:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
porter je sad otišao i dalje nego je bila prvobitna namjera, i to je dobro za raspravu (ali ne i za samog portera). Jer, upavo se Sclavi udubio u te probleme koji su geometrijskom progresijom proizlazili iz pocetne pretpostavke, a znamo kako je covjek završio. Povecavajuci promet TE (talijanska elektra). Ali, onaj pocetni logicki problem je bio fatalan po Dylana, a i Sclavija, taj nije davao mira. Prelazak iz logickog problema u egzistencijalni, upravo kako je to Porter ucinio, samo je ubrzao predvidljiv ishod DD i Sclavija, pa se namece imlikacija da bi isto moglo biti pogubno i za Portera.

Još cemo malo pricekati (pa di je deecay!!!!), a onda sve razjasniti; što je to što Dylanu neda mira i zašto je Sclavi digao ruke od svega!?

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/01/2005 : 16:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
uskoro ce sve biti jasno

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/01/2005 : 20:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
vrijeme je da se Dylanov logicki problem ogoli do apsoluta
a to znaci da Dylano Dog, ovakav kakav je zamišljen NE POSTOJI NITI MOŽE POSTOJATI!!!!!!!!!!
To je ono što je Sclavi uvidio vremenom, borio se s time, pokušavao, posrtao i padao i na kraju odustao.

Kako to?

Ovako
Istina je da Dylan Dog živi u Londonu. Istina je da naplacuje 50 funti dnevno plus troškovi. Istina je da istražuje nocne more onima koji ne istražuju sami sebi (jer da istražuju sami tada ne bi trebali Dylana da istražuje za njih).
I tu dolazimo do problema.
Jer, Dylan ili istražuje nocne more sebi ili ne.
Ako istražuje nocne more sebi, tada dolazi u sukob sa pocetnom istinitom definicijom, jer on istražuje noce more samo onima koji ne istražuju sami sebi. Logicki apsurd.
Ako ne istražuje nocne more sebi, tada opet dolazi u sukob sa pocetnom istinitom definicijom, jer on istražuje nocne more onima koji ne istražuju sami sebi, pa prema tome kad ne istražuje on ustvari mora istraživati. Logicki apsurd.
Iz oba moguca pojedinacna slucaja (a treceg nema, jer on ili istražuje sam sebi ili ne istražuje) izvodi se kontradikcija koja dovodi do jedinog moguceg rješenja. Pocetna pretpostavka je lažna i logicki neodrživa, iz cega se namece zakljucak da Dylan Dog koji istražuje nocne more onima koji ne istražuju sami sebi i za to naplacuje 50 funti dnevno plus troškovi, ne postoji.
Dylana nema, a Sclavi je od ovog paradoksa poludio i to je konacna teorija Dylana Doga, istinita, dokazana i zakljucna.

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

kitaric
Average Member



Serbia
975 Posts

Member since 20/11/2004

Posted - 18/01/2005 : 20:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kitaric a Private Message
Ludo burazere, ludo
Go to Top of Page

prof.Zorn
Starting Member

60 Posts

Member since 20/02/2006

Posted - 25/03/2006 : 18:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit prof.Zorn's Homepage  Send prof.Zorn a Private Message
Problem postoji samo ukoliko ovo prihvatimo kao istinu:

quote:
Prelazak iz logickog problema u egzistencijalni, upravo kako je to Porter ucinio, samo je ubrzao predvidljiv ishod DD i Sclavija, pa se namece imlikacija da bi isto moglo biti pogubno i za Portera.


i odvojimo jedno od drugoga. Naime, postavljanje esencije ispred egzistencije, kao teološki problem, dovodi nas u vode skolastickih dogmi, koje su za Dilana neprihvatljive.

Naprotiv, "ako poznajem neki predmet, poznajem cjelokupno negovo pojavljivanje u stanju stvari" daje nam Wittgensteinovski izlaz iz problema.

Uopce je i problem briaca nešto poput skepticarskih troposa, dakle potpuno besmislen, ukoliko se zna da se ne može sumnjati u nešto što se ne može izreci. Dakle, brijac brije one koji ne briju sami sebe. Ko brije brijaca? Nigdje nije receno brije li brijac sam sebe, a nepoznavanje brijacevog pojavljivanja u stanju stvari daje samo djelimicnu sliku stvarnosti.

Kod Dilana je situacija drukcija. On naime istražuje nocne more samome sebi, pa ne mora naplacivati sam sebi 50 funti dnevno plus troškovi. A skolasticki obrat dolaska Dilana u kontradikciju sa samim sobom zbog eventualnog apsurda u koji bi ušao buduci da ne bi mogao istraživati nocne more samom sebi jer ih istražuje ne sagleda Dilana u njegovoj datoj egzistenciji.

Samo nadrogiran jarac je mrtav jarac
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 25/03/2006 : 19:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Dylan Dog je nastao nakon što je Sclavi prodao dušu vragu.Time se može objasniti njegov munjevit uspjeh kod publike,nešto poput Coelha i Da Vincijevog koda. U dd-u smrt je nadmocna,ima glavnu rijec,gotovo svaka epizoda ukazuje na apsurd života,slavi blud,promiskuitet i estetizira najogavnije nasilje.Strip je naišao i na podršku masonske intelektualne elite poput Umberta Eca kojeg je Sclavi ubacio kao lik u jednoj epizodi koja se referira na pricu o kuli babilonskoj iz knjige postanka.To je isti onaj lik koji je napisao kanonski predgovor Baladi o slanom moru, djelu još jednog masona,perfidnijem od Sclavija.Uostalom ovaj to nije ni krio,vidi Pricu iz Venecije.Zato Sclavijeva sudbina ne cudi,a ni dd-ova nece biti bolja.Zadnje rijeci A. Crowleya su bile:Strah me je,ništa ne razumjem.Sclavi je na tom putu.Sve ovo bi se moglo dodatno eksplicirati,tažiti okultna skrivena znacenja u pojedinim epizodama itd!
Go to Top of Page

prof.Zorn
Starting Member

60 Posts

Member since 20/02/2006

Posted - 25/03/2006 : 19:42:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit prof.Zorn's Homepage  Send prof.Zorn a Private Message
quote:
Sve ovo bi se moglo dodatno eksplicirati,tažiti okultna skrivena znacenja u pojedinim epizodama itd!


Pa hajde pobogu. Ja imam saznanja o radu Thula na stvaranju lika Xabarasa i uspostave Novog Svjetskog Poretka.

Samo nadrogiran jarac je mrtav jarac
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 25/03/2006 : 19:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Neda mi se!Samo bi me ismijali!
Go to Top of Page

prof.Zorn
Starting Member

60 Posts

Member since 20/02/2006

Posted - 25/03/2006 : 20:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit prof.Zorn's Homepage  Send prof.Zorn a Private Message
Ma kaki. Ja ih našamaram ak probaju.

Samo nadrogiran jarac je mrtav jarac
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/03/2006 : 20:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
konacno nešto zanimljivo

javno pohvaljujem prof. Zorna i fantoma

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3834 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 25/03/2006 : 20:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
Malo ste vi buniku papali a?
(Za one koji su neznalice ili se takvin smatraju bunika je halucinogena biljka!)

Is it me or is it shadows that are dancing on the walls?!

Edited by - sonor on 25/03/2006 20:53:50
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9370 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/03/2006 : 21:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Dylan Dog Naplacuje 100 funti na dan + troškovi još od Paklenog psa
Go to Top of Page

Goran M.
Starting Member

81 Posts

Member since 07/01/2005

Posted - 25/03/2006 : 21:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran M. a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

U jednom gradu živi covjek koji istražuje nocne more svima koji ne istražuju nocne more sami sebi. Za to naplacuje 50 funti dnevno plus troškovi.

Grad je London.
Covjek koji istražuje nocne more svima koji ne istražuju nocne more sami sebi je Dylan Dog.

E pa u cemu je problem?

Maleni zadatak za analiticare i prave dilandog fanove. Onome ko uspješno pojasni rješenje, dodjeljujem titulu Dilandogus Benedictus Superior.



Problem je u tome kako netko može preživjeti u Londonu s takvim tarifama i postotkom naplativosti. Možda je placeni ubojica izvan stripa?

--
I honor my personality flaws, for without them I would have no personality at all.
Go to Top of Page

Goran M.
Starting Member

81 Posts

Member since 07/01/2005

Posted - 25/03/2006 : 21:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran M. a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Problem je u tome brije li brijacc samoga sebe.



Taj je riješen. Bradat je i hrani ptice u bradi.

--
I honor my personality flaws, for without them I would have no personality at all.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 25/03/2006 : 23:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Problem zasto Dilan ne istrazuje nocne more samom sebi lezi u 50 funti dnevno plus troskovi. Kako je Dilan hronicno bez para te istih nema da plati samom sebi sledi da jedino moze istrazivati i naplacivati more drugim ljudima.

QED

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47038 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/03/2006 : 23:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
želiš rec da je Dylan shizofrenicar?

inner fear your worst enemy
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 27/03/2006 : 22:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Što mislite o ovoj teoriji?
quote:
Originally posted by fantom

Dylan Dog je nastao nakon što je Sclavi prodao dušu vragu.Time se može objasniti njegov munjevit uspjeh kod publike,nešto poput Coelha i Da Vincijevog koda. U dd-u smrt je nadmocna,ima glavnu rijec,gotovo svaka epizoda ukazuje na apsurd života,slavi blud,promiskuitet i estetizira najogavnije nasilje.Strip je naišao i na podršku masonske intelektualne elite poput Umberta Eca kojeg je Sclavi ubacio kao lik u jednoj epizodi koja se referira na pricu o kuli babilonskoj iz knjige postanka.To je isti onaj lik koji je napisao kanonski predgovor Baladi o slanom moru, djelu još jednog masona,perfidnijem od Sclavija.Uostalom ovaj to nije ni krio,vidi Pricu iz Venecije.Zato Sclavijeva sudbina ne cudi,a ni dd-ova nece biti bolja.Zadnje rijeci A. Crowleya su bile:Strah me je,ništa ne razumjem.Sclavi je na tom putu.Sve ovo bi se moglo dodatno eksplicirati,tažiti okultna skrivena znacenja u pojedinim epizodama itd!

Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 28/03/2006 : 23:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
ljudi pa ovo je prava nocna mora

mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000