forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 natraQ na posao ...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 28/01/2005 : 12:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
[brDzzepni Q je u fazi restrukturiranja, to jest smissljanja kako da ne gubi pare.

bolji stripovi i visa cijena.

upravo se ti uvijek zalis da izdavaci nude citateljstvu stalno isto sranje, i onda ponudis - parodiju Conana i Modesty Blaze (ili ako ti je draze: rip off Krana i Alana Forda).

sto se tice para - strip ima odredjenu publiku koja ne vidi veliku razliku izmedju 10 i 20 kn, a san o osvajanju milijunskog citateljstva niskom cijenom... dream on, my friend. ali kad se probudis citat ce te isti format citateljstva.

moram reci i ovo, jednostavno me vuce:
novu publiku danas strip lakse pronalazi medju kupcima knjiga nego kupaca novina, cini mi se. kupci knjiga navikli su na visoke cijene, ali i na odredjenu kvalitetu sadrzaja.

eto. moje misljenje.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/01/2005 : 12:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Macane moQu li se kod tebe nabaviti svi do sada izasli Q ??

Mogu. Koliko stotina od svakog trebass?

mcn

Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/01/2005 : 12:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Macane moQu li se kod tebe nabaviti svi do sada izasli Q ??

Mogu. Koliko stotina od svakog trebass?

mcn

Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!


Mislis za svicarsko trziste? :)
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/01/2005 : 14:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Jurica:

>novu publiku danas strip lakse pronalazi medju kupcima knjiga nego >kupaca novina

TO si toccno rekao. No, kad u to ufaktoriramo izdavaccku stranu pricce koja kazze kako kiosci barplachaju dok knjizzare to ccine rijetko do nikada (strip-knjizzare iskljuccene) ... dobijamo zagonetku koju nije tako lako razrijessiti.

mcn

PS Sad sam se sjetio da sam ti duzzan mail. Sorry.


Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 29/01/2005 : 11:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message
Mislim da je cijena od 10kn privukla odredeni broj citatelja, koji neumitno postoje, koji ne žele eksperimentirati ili ih apriori ne zanima strip koji je skuplji od 20 kn. Naravno, za 10kn se mora ponuditi kvalitet bez obzira na nisku cijenu. Osobno mislim da džepni Q nije neophodan i da bi se ta lova mogla bolje uložiti, npr. da Q izlazi cešce ili da se sadržaj dodatno poboljša kupnjom nekih, možda trenutno preskupih naslova...
A možda su u šumi...
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 29/01/2005 : 15:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

No, kad u to ufaktoriramo izdavaccku stranu pricce koja kazze kako kiosci barplachaju dok knjizzare to ccine rijetko do nikada (strip-knjizzare iskljuccene) ... dobijamo zagonetku koju nije tako lako razrijessiti.

pa jednostavno je: otvoriti strip-knjizaru u svakom gradicu i selu

ili 'bible salesmen' sa stripovima. dodju na vasa vrata i izvade punu tobu stripova:
-dobar dan gospodine. imate li trenutak vremena?
-ne.
-onda cu biti brz. - prodavac je gurnuo nogu pod vrata i vise ih ne mozete zatvoriti.
-molim vas da otidjete ili cu pozvati policiju!
-volite policiju? probajte s ovim novim policijskim stripom. imamo...
-ne zanima me policija!
-mozda znanstvena fantastika?
-dosta me moj klinac zajebava s tim letecim tanjurima, ostavite me bar vi!
-iznenadite svog sina lijepim i najmodernijim ZF stripom. imamo...
-odjebi!
-jadna vasa zena ako ste takvi prema njoj. razveselite je bar lijepim stripom za domacice. imamo...
-dobro daj mi tri komada bilo kojeg samo se gubi odavde!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/01/2005 : 16:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Jurice, dobio si posao, ako imass vlastiti prijevoz.

mcn

Q STRIP i DZZEPNI Q na svim kioscima! *** Utorkom: nova AUKCIJA na Burzi! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Čoro
Starting Member

Croatia
26 Posts

Member since 02/05/2004

Posted - 29/01/2005 : 16:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Čoro a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by mcn

No, kad u to ufaktoriramo izdavaccku stranu pricce koja kazze kako kiosci barplachaju dok knjizzare to ccine rijetko do nikada (strip-knjizzare iskljuccene) ... dobijamo zagonetku koju nije tako lako razrijessiti.

pa jednostavno je: otvoriti strip-knjizaru u svakom gradicu i selu

ili 'bible salesmen' sa stripovima. dodju na vasa vrata i izvade punu tobu stripova:
-dobar dan gospodine. imate li trenutak vremena?
-ne.
-onda cu biti brz. - prodavac je gurnuo nogu pod vrata i vise ih ne mozete zatvoriti.
-molim vas da otidjete ili cu pozvati policiju!
-volite policiju? probajte s ovim novim policijskim stripom. imamo...
-ne zanima me policija!
-mozda znanstvena fantastika?
-dosta me moj klinac zajebava s tim letecim tanjurima, ostavite me bar vi!
-iznenadite svog sina lijepim i najmodernijim ZF stripom. imamo...
-odjebi!
-jadna vasa zena ako ste takvi prema njoj. razveselite je bar lijepim stripom za domacice. imamo...
-dobro daj mi tri komada bilo kojeg samo se gubi odavde!



nije to tako loša ideja, ali bi vecina kupaca bili slabi, niski i izmoždeni ljudi, koje je život odavno zgazio i koji se ne bi imali snage suprotstaviti agresivnom prodavacu stripova i razbiti mu naocale.
to bi bila prevelika cijena za popularizaciju stripa
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 29/01/2005 : 16:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by mcn

No, kad u to ufaktoriramo izdavaccku stranu pricce koja kazze kako kiosci barplachaju dok knjizzare to ccine rijetko do nikada (strip-knjizzare iskljuccene) ... dobijamo zagonetku koju nije tako lako razrijessiti.

pa jednostavno je: otvoriti strip-knjizaru u svakom gradicu i selu

ili 'bible salesmen' sa stripovima. dodju na vasa vrata i izvade punu tobu stripova:
-dobar dan gospodine. imate li trenutak vremena?
-ne.
-onda cu biti brz. - prodavac je gurnuo nogu pod vrata i vise ih ne mozete zatvoriti.
-molim vas da otidjete ili cu pozvati policiju!
-volite policiju? probajte s ovim novim policijskim stripom. imamo...
-ne zanima me policija!
-mozda znanstvena fantastika?
-dosta me moj klinac zajebava s tim letecim tanjurima, ostavite me bar vi!
-iznenadite svog sina lijepim i najmodernijim ZF stripom. imamo...
-odjebi!
-jadna vasa zena ako ste takvi prema njoj. razveselite je bar lijepim stripom za domacice. imamo...
-dobro daj mi tri komada bilo kojeg samo se gubi odavde!




Probaj sa knjgama recepata ili sa sadržajima sapunica za 438 epizoda unaprid. Išlo bi, a uštedija bi na uvodnoj prici...

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 29/01/2005 : 16:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Coro

[quote]Originally posted by jurica
nije to tako loša ideja, ali bi vecina kupaca bili slabi, niski i izmoždeni ljudi, koje je život odavno zgazio i koji se ne bi imali snage suprotstaviti agresivnom prodavacu stripova i razbiti mu naocale.
to bi bila prevelika cijena za popularizaciju stripa


pa to ti se zove 'sirenje trzista'. uz ove cile, snazne, sportski gradjene i u drustvu popularne ljude koji sad citaju stripove, moramo se prosiriti i na 'slabe, niske i izmoždene' kako bi rasli i prosperirali.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 29/01/2005 : 16:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
Probaj sa knjgama recepata ili sa sadržajima sapunica za 438 epizoda unaprid. Išlo bi, a uštedija bi na uvodnoj prici...


pa to moze spasiti mali Q!!!

Macane: neka u svakom Q-u bude 'strip verzija sljedecih 200 epizoda spanjolskih serija' i 'kuhanje u stripu'!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000