forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nathan Never - neobjavljen broj
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/11/2001 : 15:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Nije problem u konstrukciji ideje
Sve sto ste nabrojali i meni se svidja
Dakle dobro je zamisljen
Ali sama radnje je prenatrpana iako nije toliko naivan kako kaze Mike jer koji junak nije najivan
Dakle meni se nesvidja to mnostvo dogadja koji se izmjenjuju i nekako su vjestacki ili cak na silu da bi scenarist zavrsio epizodu
Prvo zapocne dobro radju a onda kad se zatrpa nezna kako bi zavrsio pa se zapetlja i sve na kraju ispadne bezveze
Meni je najbolja epizoda ona gdje se pojavljuje crtez kao iz crtica
Uaboravio sam kako se zove
I jos mi smeta jjako izrazeno nasilje i ubijanje
Kako bi rekli previse krvi


Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/11/2001 : 17:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Nije bilo misljeno, da je Lazo naivan (on je bas bistra momcina ).
Nego su mu scenariji uzasno jednostavni (za malu decu), konstrukcija svake epizode je slaba (mozda je samo pocetak dobar, a onda se uvjek i to uvjek sve skupa veoma bezveze zavrsi.). Meni se dakle sam scenarij cini naivan, nema tu nikakve dubine. Nije me ni jedna epizoda tako zainteresirala, da bi je citao ponovo.
Kako mnogi ljudi kazu da su stripovi sund, mogu ja to slobodno da kazem za Lazota.

Joe... Joe Batafuco.
Go to Top of Page

Dizastor
New Member

Burkina Faso (Upper Volta)
150 Posts

Member since 02/11/2001

Posted - 01/12/2001 : 05:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dizastor a Private Message
Koliko ljudi toliko cudi.Lester,slazem se sa tvojim misljenjem mada se mora priznati da i Kruger ima donekle pravo.
Kvaliteti Lazarusa su upravo u raznolikosti scenarija,i mislim da vremenski okvir radnje u tome igra bitnu ulogu.Sadasnjost i bliska buducnost su mnogo pogodniji za eksploatisanje od vesterna ili srednjeg vijeka.Scenaristi se mogu razmahati i pustiti masti na volju a da pritom ne moraju kreirati niti jedno praistorijsko cudoviste,covjeka tigra ili neku drugu glupost.Dalje,Lazarus kao i Never pokazuju emocije koje ne postoje kod drugih likova.Kroz te stripove pokusava se oslikati svijet koji nije sav u crno-bijelim tonovima.Negativci nisu samo patoloske kreature,ludaci koji pokusavaju osvojiti komadic svijeta da bi tu sprovodili svoju "strahovladu". Dalje,uporedite epizodu "Betsy Blues" koja je uradjena u ''noir'' fazonu sa epizodom "Mracni Gyjeks".Ova druga je cisti SF.Jos bi se dosta toga moglo reci,ali vi to vjerovatno znate bolje od mene a i mozete provjeriti posto ste svi kolekcionari.
A sad kritike.Glavna kritika ide bas na racun vremenskog okvira.Znam da ce ovo biti malo cudno jer sam u prethodnom pasusu nahvalio isti.Cini mi se da ni sam Capone nije siguran da li se radi o sadasnjosti,blizoj buducnosti ili zestokom futurizmu koji vise prilici Nathan Neveru.
Mike, naivnost postoji kod vecine strip junaka i to je narocito jako izrazeno u Bonelijevim i stripovima ove druge kuce koje se bas sad ne mogu sjetiti.Jedino je Ken Parker u potpunosti cijepljen od naive ali to je neka druga prica.



Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/12/2001 : 00:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Pa Mike je u pravu ali ne zove se to naiva junak nego praznoca
Recimo scenarist nikako da udahne malo vise zivota u samog junaka a previse vremena bacaju na beznacajne stvari pout pucnjave i ubijanja
Dok Nathan nema takvih problema a i ako ih ima ipak ih je manje
I dosta je naivan susret s neznancima koji srece Lazio
Sa svima je super kao da ih pozna cjeli zivot
Dok Nathan ima razradjenu i proslost i sadasnjost a mozda i buducnost
Nekako Nathan ima vise smisla sto se tice komunikacije s ostalim osobama
Dok je Lazio totalno neprirodan

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000