forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TEX - POKOLJ U RED HILLU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/02/2005 : 21:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack

Ako netko vec priprema nešto slicno, neka kaže da se ne mucim uzalud.
A ako ne, svecano obecavam:
NAPISAT CU TU RECENZIJU PRIJE NEGO ŠTO BERNARD IZDA SLJEDECEGA TEXA.

Bernarde......može o pivu?


Bas me zanima hoce li prihvatiti izazov...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/02/2005 : 21:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Kad bi barem taj "neobjektivni Texov obožavatelj" napravio recenziju recene epizode! Mogli bismo reci da i profi novinari ucestvuju u izradi sajta...


Pa i ucestvuju.

--
"Bruuuur"
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8125 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/02/2005 : 22:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
u zadnjih par mjeseci sam se navukao na texa, pogotovo me oborio onaj serijal 'u zemlji plemena uta', a i ovaj novi s uciteljem i anie oakly je odlican
rijetko koja villina naslovnica nije odlicna

veselim se tigerovoj recenziji, požuri se brzo idu dani
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/02/2005 : 23:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ja imam u planu jednom recenzirati Texa za probu...
A upravo sam za probu napravio jednog Zagora

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 03/02/2005 : 23:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Tex, uz MV-a, ima definitivno najjacu crtacku ekipu i to je ono što ga diže iznad prosjeka. Još da je smanjiti broj "ja sam neranjiv" nelogicnosti u prici - gdje bi mu bio kraj!?

Zaista, crtecka ekipa mu je perfektna!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

bristova
New Member



269 Posts

Member since 17/01/2002

Posted - 04/02/2005 : 01:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send bristova a Private Message
Tex ima sigurno najbolje naslovnice od svih Bonelijevih junaka.Na drugom mjestu po meni bi bio Mr.No.
Tex je klasika kao i Clint Eastwod
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 04/02/2005 : 04:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by bristova

Tex ima sigurno najbolje naslovnice od svih Bonelijevih junaka.Na drugom mjestu po meni bi bio Mr.No.
Tex je klasika kao i Clint Eastwod



Meni se više svidaju Mastantuonove naslovnice (NR, MV). Villa je klasika, Burne Hogarth fore i tako to, ali Mister No? Disu svaka cast za strip crtež, ali njegove naslovnice su mi jezive.
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 04/02/2005 : 08:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Thommo

Kad bi barem taj "neobjektivni Texov obožavatelj" napravio recenziju recene epizode! Mogli bismo reci da i profi novinari ucestvuju u izradi sajta...


Pa i ucestvuju.

--
"Bruuuur"

Šta ti si novinar?! Pa ja sam mislio da si politicar!!

E, i aj molim te objasni mi što ti znaci UBR.

** Thommo was here! **
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/02/2005 : 17:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack

Pridružujem se pohvalama za ovu pricu.
Naslovnica za "Pokolj u Red Hillu" mi je jedna od najboljih iz Villine fenomenalne kolekcije.
Ali, cak i meni (neobjektivnom Texovom obožavatelju) smetaju nelogicnosti u scenariju:
Texa pogada metak...dakako, samo ga ranjava...ali onda u Texa koji leži bez svijesti, s 2 metra udaljenosti, puca frajer prekaljeni lovac i promašuje ga...i to ni ne primijeti??????????????
Mislim...šta je previše, previše je.



Ma kakvi to je sve povezano sa scenarijem...
Taj lovac je bio pijan od onoga "Bug-Juica" i logicno da je promasio.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/02/2005 : 18:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Šta ti si novinar?! Pa ja sam mislio da si politicar!!

E, i aj molim te objasni mi što ti znaci UBR.


ubr = Uzgred Budi Receno, prevod od btw. Copyright drži izvesni Deja Vu sa yu.forum.politika.

A inace, iako sam bivši novinar, nisam mislio na sebe. Nije li se i zveles bavio/bavi novinarstvom?

--
"Bruuuur"
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6163 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 04/02/2005 : 19:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack
[br

Texa pogada metak...dakako, samo ga ranjava...ali onda u Texa koji leži bez svijesti, s 2 metra udaljenosti, puca frajer prekaljeni lovac i promašuje ga...i to ni ne primijeti??????????????
Mislim...šta je previše, previše je.




Slažem se i nije mi jasno zbog cega je kod Texa konstantno izražena njegova vidovitost i super-moci,posebno kod starijih Nollita-Galep epizoda..
Medutim,scena koju si naveo je ujedno i jedini minus kod ove epizode jer svi dogadaji koji slijede su,što je jako neuobicajeno,potpuno nepredvidivi i završavaju na neki nacin neuspješno za Texa - smrt Hayoke,poglavicinog sina,te naznaka tužne sudbine koja ceka Siouxe.Baš zbog toga mi je tako dobra ova epizoda.Jedva cekam recenziju.

Što se Ticcija tice,on je bog kad je Tex u pitanju.Užitak je gledati njegove velike kadrove,likove,pejzaže..Gilbert se takoder jako potrudio,posebno kod pozadina koje su mu dosta bogate i detaljne ali ipak je 2.liga za Ticcija(bar meni).

E da,zna li netko zbog cega su ovu epizodu radila 2 crtaca?

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/02/2005 : 01:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

E da,zna li netko zbog cega su ovu epizodu radila 2 crtaca?



Duga epizoda?

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2005 : 02:07:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne, nazalost Gilbert je umro dok je crtao ovu epizodu (prije nje je nacrtao Texone) pa ju je preuzeo Ticci koji je bio njegov ucenik i posebno vezan za njega...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6163 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/02/2005 : 10:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Uh!Ovo stvarno nisam ocekivao..Baš mi je žao Gilberta.Nek mu je laka zemlja.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/02/2005 : 10:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Ne, nazalost Gilbert je umro dok je crtao ovu epizodu (prije nje je nacrtao Texone) pa ju je preuzeo Ticci koji je bio njegov ucenik i posebno vezan za njega...



Pa zamisli ti ovo, stvaraš nekog junaka i onda te ubije.
Kolko uopce treba jednom prosjecnom Bonnelijevcu da nacrta materijal za 1 epizodu primjerice? Ova je bila duga pa pretpostavljam da ju je crtao godinu dana. Ionako vidim u epizoda jedne miniserije, nadnevke autora,'98, '99 a objavljeno 2000... Što to znaci da je obrada trajala 3 godine???

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/02/2005 : 10:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

u zadnjih par mjeseci sam se navukao na texa, pogotovo me oborio onaj serijal 'u zemlji plemena uta', a i ovaj novi s uciteljem i anie oakly je odlican
rijetko koja villina naslovnica nije odlicna

veselim se tigerovoj recenziji, požuri se brzo idu dani


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ma,ko se to navukao na Texa,ne mogu virovat!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2005 : 11:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Uh!Ovo stvarno nisam ocekivao..Baš mi je žao Gilberta.Nek mu je laka zemlja.

Bond.James Bond.



Da, dobro, nisi mogao znati jer je on malo manje poznat kod nas, a i u Italiji nije bio posebno popularan jer je godinama radio za Amerikance (isto neke westerne:-) ). bila je neka anegdtoa kako nije odmah zavrsio u Bonelliju, ali sam je zaboravio:-( Ali u svakom slucaju, Ticci mi je puno puno bolji i drazi... Steta sto se taj covjek "protracio" na Texu, volio bih ga vidjeti u nekom drugom svjetlu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/02/2005 : 12:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Markos

Ne, nazalost Gilbert je umro dok je crtao ovu epizodu (prije nje je nacrtao Texone) pa ju je preuzeo Ticci koji je bio njegov ucenik i posebno vezan za njega...



Pa zamisli ti ovo, stvaraš nekog junaka i onda te ubije.
Kolko uopce treba jednom prosjecnom Bonnelijevcu da nacrta materijal za 1 epizodu primjerice? Ova je bila duga pa pretpostavljam da ju je crtao godinu dana. Ionako vidim u epizoda jedne miniserije, nadnevke autora,'98, '99 a objavljeno 2000... Što to znaci da je obrada trajala 3 godine???

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...


Sve ti zavisi od crtaca koliko je ko brz. Evo npr. Ferri je crtao u svojim najboljim danima 30-40 stranica mjesecno, ali to je stvarno ekstremno brzo, danas npr. Parlov crta jedno 6 mjeseci broj od 94 stranice, sto ti je 15 stranica mjesecno (iako Goran u principu crta puno vise posto paralelno radi i za Amere pa to godisnje ispada i po puno vise tabli, 250 otprilike) a sto je vjerujem nekakav prosjek u Bonelliju trenutno, neka me Goran ispravi ako sam nesto pogrijesio. U principu, nije toliki problem ni izracunati. Nacrtao je 5 Nick Raider, 11 Magico Venta i Texone od 240 stranica u 12 godina sto je otprilike 1800 stranica, plus jos jedno 500 stranica za amerikance to ti ispadne otprilike prosjek od 200 stranica godisnje. Ali Goran je u biti jedan od brzih crtaca, tako da mozda on nije pravo mjerilo.

Mislim da cak nece zaposliti crtaca koji nije sposoban isporuciti bar 15-ak stranica mjesecno.
U ovom slucaju, Pokolj na red hilu je epizoda koja ima preko 400 stranica, tako da je rad na njoj trajao minimalno dvije godine, a slucajno znam da je trajao i vise (pise u predgovoru tal. izdanja cini mi se) posto je nako Gilbertove smrti to neko vrijeme stajalo u ladici jer Bonelli nije znao sto ce s njom pa nije pisao dalje scenarij, dok Ticci nije ponudio da on to zavrsi (nesto je ovako bilo, trebao bi sad pogledati original, nemam vremena)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/02/2005 : 12:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Atzori je radio NN La orbita spezztta 7 godina, ni manje ni više. To je trebala da bude prva epizoda NN, a ispala je tamo negde 74.

--
"Bruuuur"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/02/2005 : 14:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Strašne su to cifre... Jedan Zagor, konkretnije "Povratak Kaina" koji ima 238 stranica, obradivan je tri godine sudeci prema potpisima crtaca. Ako je sve vec bilo više-manje razradeno glede puta kroz afriku, zar se onda cjelovit plan rada (ili preliminarni planovi i šturi prikazi) zapocinje oko 5 godina prije? Ipak je rad na stripu kompleksniji posao nego sam ja to mislio...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 05/02/2005 : 15:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
A zna li netko koliko vremena treba Villi za izradu naslovnice...recimo ove iz naslova topica?
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 05/02/2005 : 15:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack

quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by Tiger Jack

Pridružujem se pohvalama za ovu pricu.
Naslovnica za "Pokolj u Red Hillu" mi je jedna od najboljih iz Villine fenomenalne kolekcije.
Ali, cak i meni (neobjektivnom Texovom obožavatelju) smetaju nelogicnosti u scenariju:
Texa pogada metak...dakako, samo ga ranjava...ali onda u Texa koji leži bez svijesti, s 2 metra udaljenosti, puca frajer prekaljeni lovac i promašuje ga...i to ni ne primijeti??????????????
Mislim...šta je previše, previše je.


Da, stvarno je nevjerovatno da npr. Nizzi, ili bilo koji scenarist, može dozvoliti takve ocite nelogicnosti. Pa imao je bar 5 drugacijih riješenja!
** Thommo was here! **


Iz ranije navedenih razloga taj sam strip citao barem 5 puta i uvijek mi je ovo s pucanjem i promašajem bilo previše za progutati... ali ima još bolje:
U zadnjem talijanskom broju, "I predoni del fiume" od sijecnja ove godine, frajer gada topom kanue u kojima su naši junaci (vidi naslovnicu). Uspije pogoditi kanu u kojem su Tex i Carson - kanu se raspadne, a njima ništa. Isto se ponavlja s kanuom u kojem složno veslaju moj imenjak i Kit Willer.
I inace, tradicionalno se Tex na vrlo nategnute nacine izvlacio iz smrtonosnih klopki, ali ovo je, brate, too much!



Mene tu više smeta što tip puca iz topa kao da imam višecjevni bacac raketa! Štanca li ga štanca! Neka me netko ispravi ako griješim al ja mislim da nije nerealno što im nije bilo ništa poslije pogodka u kanu jer ipak je to kugla(mislim ne rasprskava se). Ipak me najviše u Texu smeta što uvijek on sve zna i uvijek je on u pravu, a Carson se sveo na kimanje glavom, klopanje i cuganje( Bug Juice).I da obracunavanje s protivnicima u kojima je obicno ranjen (kao i svi drugi osim Texa). Osobno mislim da bi barem malo više važnosti trebali dati Carsonu, Kitu i Tigeru (barem malo).
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 05/02/2005 : 15:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho
Mene tu više smeta što tip puca iz topa kao da imam višecjevni bacac raketa! Štanca li ga štanca! Neka me netko ispravi ako griješim al ja mislim da nije nerealno što im nije bilo ništa poslije pogodka u kanu jer ipak je to kugla(mislim ne rasprskava se). Ipak me najviše u Texu smeta što uvijek on sve zna i uvijek je on u pravu, a Carson se sveo na kimanje glavom, klopanje i cuganje( Bug Juice).I da obracunavanje s protivnicima u kojima je obicno ranjen (kao i svi drugi osim Texa). Osobno mislim da bi barem malo više važnosti trebali dati Carsonu, Kitu i Tigeru (barem malo).



Imaš pravo, frajer na barci ima križanac gatlinga i topa.
Ne znam jel'se rasprskava ili ne, ali malo mi je previše nevjerojatno da nisu ni ogrebani, a kanue satrlo u prah i pepeo...dobro, malo pretjerujem, ali to je to.
Pridružujem se apelu za pojacanje važnosti Carsonove uloge.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/02/2005 : 15:44:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ona temeljna uloga sidekicka u Bonelliju je ta da preko njih scenarist lakše izrazi što je glavni lik htio napraviti ili reci. Ili da sporedni lik jednostavno pridonese snazi dvojca ili skupine (npr. Tex i Carson)u samom cinu bitke. I najcešce kad se ide u bitku, prvi metke uhvati topovsko meso (neki frendovi sa strane), onda metke hvataju sidekickovi (Carson, Kit, Tiger Jack), a onda tek na kraju dolazi glavni lik

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6163 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 05/02/2005 : 19:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
I mene iritira staticnost Kit Carsona,a pozdravljam smanjenje uloge Kit Willeru.Dosta mi je malih rendžera za cijeli život.
Ali u ovoj me epizodi cudi još jedno - kolicina popivenog alkohola.Naime,i Tex i Carson ponašaju se kao pijanci i gdje god su došli tražili su whiskey i cijelu su epizodu pricali samo o picu.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000