forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Preacher
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

Soprano
Junior Member



Croatia
351 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 25/09/2002 : 21:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Soprano's Homepage  Send Soprano a Private Message


Ovo je Preacher Alamo, a fora je da ova slika ''stvarno'' napravljena, za sve vas koji znate u broju 13 dok Jesse, Tulip i Cassidy izlaze iz onog kluba pitaju tipa dal ih moze slikati i onda se svi nasmijese i vele Arseface!

All work and no play makes Jack a dull boy.
Go to Top of Page

Soprano
Junior Member



Croatia
351 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 25/09/2002 : 21:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Soprano's Homepage  Send Soprano a Private Message

U ovoj knjizici pod naslovom Dead Or Alive sakupljene su sve naslovnice crtane rukom Glenna Fabrya. Inace knjizica je jako dobro primljena i moze se reci da ona u potpunosti dopunjava Preacher serijal. Tu se nalaze i komentari samog Farbya i Gartha Ennisa. Tako da je ovo prava poslastica za fanove.

All work and no play makes Jack a dull boy.
Go to Top of Page

konspirator
Starting Member

57 Posts

Member since 01/09/2002

Posted - 26/09/2002 : 00:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send konspirator a Private Message
Davno nisam citao ovako dobar strip, a inace nisam ljubitelj americkog stripa. Znaci da je ovaj STVARNO dobar.

Je li, Soprano, da li je Preacher izdat negde na prostoru ex Yu? Mozda nisam dobro pratio ovaj topic ranije, ali cini mi se da niko to nije spomenuo. Izdavanje bi bilo pun pogodak...a prevodjenje ovog stripa je pravi izazov.

Go to Top of Page

Soprano
Junior Member



Croatia
351 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 26/09/2002 : 10:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Soprano's Homepage  Send Soprano a Private Message
Koliko je znam nije izdavan, a nazalost nema ni nikakvih naznaka da bi mogao biti izdavan. Tuzno


All work and no play makes Jack a dull boy.
Go to Top of Page

dekara
Average Member

Fed Rep Yugoslavia
667 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 26/09/2002 : 12:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit dekara's Homepage  Send dekara a Private Message
hmmmmmmmmmm
ono sto je meni licno problem kod preachera i ostalih izvikanih serijala(tipa hellblazer recimo) je ono sto je vrlo lepo zlatko u svojoj kolumni u Svestima primetio.
to je bre ljudi,stvarno,grozno nacrtano i maximalno isfushereno!
toliku kolicinu amaterizma i tezgarenja bez imalo duse mi se ne da citati uopste.
evo ima vec sigurno mesec dana kako sam sve to lepo nabavio ali jos uvek me crtez odbija ma makar da privirim unutra.
siguran sam da je prica odlicna i sve to,samo ja volim da takvu pricu prati adekvatan(ne mora da bude odlican,dovoljno je i pristojan)crtez a ovaj od stiva dilona sigurno to nije!
ok preacherasi,pljujte me sad slobodno:))
ja rekoh svoje.

*************************
Respect My Authority!!!
Go to Top of Page

saky
Starting Member

Croatia
60 Posts

Member since 26/09/2002

Posted - 26/09/2002 : 13:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send saky an ICQ Message  Send saky a Private Message
jel bi bio netko tako ljubazan pa mi poslao to sve ? unaprijed zahvlan i pozdrav svima ovdje

username : saky_shp

Go to Top of Page

konspirator
Starting Member

57 Posts

Member since 01/09/2002

Posted - 27/09/2002 : 05:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send konspirator a Private Message
[quote]
hmmmmmmmmmm
ono sto je meni licno problem kod preachera i ostalih izvikanih serijala(tipa hellblazer recimo) je ono sto je vrlo lepo zlatko u svojoj kolumni u Svestima primetio.
to je bre ljudi,stvarno,grozno nacrtano i maximalno isfushereno!
toliku kolicinu amaterizma i tezgarenja bez imalo duse mi se ne da citati uopste.
evo ima vec sigurno mesec dana kako sam sve to lepo nabavio ali jos uvek me crtez odbija ma makar da privirim unutra.
siguran sam da je prica odlicna i sve to,samo ja volim da takvu pricu prati adekvatan(ne mora da bude odlican,dovoljno je i pristojan)crtez a ovaj od stiva dilona sigurno to nije!
ok preacherasi,pljujte me sad slobodno:))
ja rekoh svoje.

Ne slazem se s tim da je crtez grozan. Iako je scenario najveca vrednost ovog stripa, crtez maestralno "kadrira" scene. Sto se tice samog kvaliteta crteza, mozda nije vrhunski, ali je zamisao bez sumnje elegantno sprovedena u delo. Ono sto mene najvise cudi u celoj prici oko Preachera je da masivna kolicina isprepletenih mitova (od biblijskih mitova, mita o besmrtnosti, mita o gralu, preko mita o divljem zapadu, sve do mita o americkom snu (uh..spisak se ne zavrsava ovde))uopste moze da se pretoci u neku iole skladniju celinu. Ali autorima je to uspelo, i preacher je jedna uspela stripovska majstorija. Kao sto je Tarantino gledao mnooogo filmova, pa napravio "pulp fiction", tako su ova gospoda ocigledno i gledala mnogo filmova i citala mnogo stripova, a bogami i knjiga.
Procitao sam samo 10 nastavaka... idem da skidam jos


Go to Top of Page

saky
Starting Member

Croatia
60 Posts

Member since 26/09/2002

Posted - 28/09/2002 : 13:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send saky an ICQ Message  Send saky a Private Message
quote:

Evo momci. Poslano Westax i DenisK.




care jel mozes meni poslat preachere ako ti nije tesko...bio bih ti jako zahvalan...
user ti je saky_shp

Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 28/09/2002 : 14:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Saky dobio si sve preachere od 1 do 66 + specijalce...!

Go to Top of Page

saky
Starting Member

Croatia
60 Posts

Member since 26/09/2002

Posted - 30/09/2002 : 08:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send saky an ICQ Message  Send saky a Private Message
quote:

Saky dobio si sve preachere od 1 do 66 + specijalce...!





e hvala ti puno! :)

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 30/09/2002 : 10:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
AK JE NETKO ZAINTERESIRAN ZA PREACHERA IMAM PRVE DVIJE KNJIGE ZA PRODATI.

Go to Top of Page

Utah
Average Member

Croatia
562 Posts

Member since 03/08/2002

Posted - 30/09/2002 : 21:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Utah's Homepage  Send Utah an ICQ Message  Send Utah a Private Message
Cijena i stanje?

"Just because you're a character doesn't mean you have character."
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 01/10/2002 : 00:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
dozvoljavate drugovi samo par rijeci o Preacheru.

Imao sam ga priliku citat, dok je jos izlazio i po mom misljenju to je jedan od velikih serijala poslednjih godina. Ide u red sa Sandmanom, sa 100 Bullets, sa Trasmetropolitan. Znaci vrhunsko stivo. Moram kazati, da jos nikad u zivotu nisam citao takav tour de force, sto je Preacher u prve tri knjige. Pa da dodam jos onaj specijalac sa Svecem ubica, sto je tako dobro, da ti stane dah. Pa sve sto sam citao dalje sam se molio, da Garth Ennis nekako uspe zavrsit posao, koji je meni izgledao nemoguc. Spojiti sve price u cjelinu, odgovoriti na sva pitanja. No, stigao kraj i mogu reci, da nije bas sve sto bi moralo biti, ali strip je uspjeo tamo, gdje sam mislio, da se to ne moze uraditi. Dobro, priznajem, da mi je cijeli ciklus o Arsefacu nekako suvisan ili milo receno neuravnotezen sa glavnom pricom. Da sam mnogo vise ocekivao od andjela sto su se pojavljivali od pocetka i za koje sam bio uvjeren, da ce imati bitnije mesto. Ali drugovi, strip je uspjesan, prva tri-cetiri paperbacka su fenomenalna, da vise ne mogu biti, Fabryjev crtez naslovnica je izvanredan, a sto se i meni crtez ne svidja sto bi mi se mozda morao, to ne znaci, da je los. Naprotiv crtez je veoma dobar, samo nije u mom stilu. Kao sto u glavnom i nije u mom stilu crtez u Watchmenima, pa u Sandmanu (sem u ciklusu o Wakeu), pa ni u u 100 bullets. Ali to ne znaci, da nije dobar. Veoma je dobar. A sto se samog Preachera tice, pa taj strip se nekako uklapa u najnovije teme o bogu, sto se poajvljuju svuda prakticki. I daje veoma definitivne odgovore. Zato sam zahvalan Utahu i drugima sto ga predstavljaju ovde. Jer je to potrebno i nuzno. I mada ga sam poznajem vise nego dobro, zahvalan sam jim na tome, jer nije taj strip nekakav modni trend, vec ozbiljno i temeljno delo savremenog stripa, kojeg ce ljudi citati jos mnogo godina posle ove nase male razprave. I mozete mi vjerovati, da se samim tim topicom dize i znanje i kulutura stripomana, koji su se na ovim prostorima poceli baviti njime. Jer ne samo, da Preacher to zasluzuje, siguran sam da autori svojim radom mogu prakticki to zahtijevati. Jedino sto u svoj stvari ne razumijem najbolje, kako to, da tako kvalitetni stripovi kao sto je Preacher, 100 Bullets, Transmetropolitan nastaju u SAD, gdje je proizvedeno toliko govna, da se disat ne moze.
Ali istina ostaje:

Long live the preacher.

sigismundus

Go to Top of Page

Utah
Average Member

Croatia
562 Posts

Member since 03/08/2002

Posted - 01/10/2002 : 18:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Utah's Homepage  Send Utah an ICQ Message  Send Utah a Private Message
Yeah, man!!!!

"Just because you're a character doesn't mean you have character."
Go to Top of Page

Soprano
Junior Member



Croatia
351 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 07/11/2002 : 22:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Soprano's Homepage  Send Soprano a Private Message
Neka ljudi malo vide ovaj topic...




All work and no play makes Jack a dull boy.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000