forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Citatelji, kolekcionari, oboje...?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/02/2005 : 20:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
ja sam svoju kolekciju procitao gotovo cijelu 2-3 puta,a neke epizode cak i desetke puta,ne zato sto imam dosta slobodnoga vremena jer ga nemam bas previse,nego jednostavno zato sto uzivam u citanju.

ne razumijem ljude koji su "kolekcionari",a nisu procitali svoje kolekcije?!?!?zasto bi netko skupljao nesto u cemu ne uziva???
zasto bi ja sakupljao postanske marke,ako me zaboli qrac za njih ili ne uzivam u njima??? ili zasto bi iskrcao brdo para pa onda to niti ne procitao?? dali je dovoljna satisfakcija samo saznanje da se posjeduje nesto sto mozda gotovo nitko drugi nema,bez da uopce i otvorim korice???

ne mislim na nikoga ovdje pojedinacno,da se netko ne bi nasao uvrijedjen ili sta vec...


I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'
Go to Top of Page

Tomislav
Average Member

Croatia
815 Posts

Member since 23/08/2002

Posted - 17/02/2005 : 20:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomislav a Private Message
Trudim se procitati što više ali bojim se da nisam procitao jos barem trecinu ako ne i vise stripova koje imam.
Alan Fordove i SD/LU(Zagor, Zagor extra, Tex, NN, LL, MR No) i Mr No(LMS) sam procitao sve a ostali tek cekaju svoj red.
Trnutno citam Marti Misteriju(LMS) od pocetka(trebutno sam na 20. broju)

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/02/2005 : 20:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ove Bonellijeve nisam procitao nijednog, jer ne znam Italijanski. A sto se tice nasih, tu takodje dosta toga nisam procitao, a i ove sto jesam, mogao bih poceti ponovo jer sam skoro sve vec zaboravio. Kako rece Watashi, nisam se dovoljno uziveo u svaku sliku. Kad ih budem sve na taj nacin procitao, tek onda mogu biti zadovoljan...
Go to Top of Page

Tomislav
Average Member

Croatia
815 Posts

Member since 23/08/2002

Posted - 17/02/2005 : 20:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomislav a Private Message
quote:
Originally posted by wanderer

ne razumijem ljude koji su "kolekcionari",a nisu procitali svoje kolekcije?!?!?zasto bi netko skupljao nesto u cemu ne uziva???






Ma volio bi ja procitati sve stripove koje imam ali jednostavno nemam dovoljno vremena.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 17/02/2005 : 20:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Tomislav

quote:
Originally posted by wanderer

ne razumijem ljude koji su "kolekcionari",a nisu procitali svoje kolekcije?!?!?zasto bi netko skupljao nesto u cemu ne uziva???






Ma volio bi ja procitati sve stripove koje imam ali jednostavno nemam dovoljno vremena.

Pa sta ti mislis, da ja na primer ne bih voleo da zasednem i pocnem citati sve one MMove i regularce i almanhe (pazi, strip je tek trecina almanaha) i gigante,i ... Kada??? Isto vazi i za Dilane. Domace kolekcije DDa i MMa sam procitao n-puta, gde je n proizvoljan prirodan broj iz skupa N veci od 100... Pojednie epizode znam napamet.

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 17/02/2005 : 20:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Pogresan quote, sorry Tomislave...

CRNO-BELI, CRNO-BELI!!!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/02/2005 : 20:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Filatelisti skupljaju markice a ne citaju ih,trenutno citam DD sd,42 epizoda,pa mi samo ostalo da procitam sve od Ludensa i Zs,Lms i komplet Modesty Blaise,Princ Valiant,Asterix i Alan Ford ss,ma brzo cu to ja

Porter
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/02/2005 : 20:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
ovo sta sam rekao,nisam mislio nikoga prozvati senko,niti ikoga uvrijediti!!!!
nego me na takvu izjavu potaknuo jedan intervju s nekim likom kolekcionarem koji kao ima kolekciju od cca 20 000 komada stripova, a uopce ne cita stripove



I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 17/02/2005 : 21:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Filatelisti skupljaju markice a ne citaju ih,trenutno citam DD sd,42 epizoda,pa mi samo ostalo da procitam sve od Ludensa i Zs,Lms i komplet Modesty Blaise,Princ Valiant,Asterix i Alan Ford ss,ma brzo cu to ja

Porter



porteru,ovo s markicama je bila samo usporedba. jesam li mozda trebao ostaviti objasnjenje za to

I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 17/02/2005 : 21:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
ja u biti sad citam ono što sam davno prije citao
ne racunajuci AF kojeg citam i citam otkad jesam ( normalno samo ono šta vridi tj do negdi 130 broja)
a dobro su reklli ljudi da se nema baš vrimena

a kad bi imo masu love e ja bi baš kupio jedno po 500 , 6000 ZS i LMs i nebi ih citao samo bi im gledo naslovnice jer odolit im nemogu
to mi je trip direktno u djetinjstvo
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 17/02/2005 : 23:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Cinjenica je da ne stignem procitati sve ono sto sam kupio,pa tako imam zalihu od 500-tinjak kom. -NEPROCITANIH! Ali i oni ce doci na red ,prije ili kasnije! Skupljati a ne citati je totalno besmisleno,i to nemogu razumjeti.
Ne znam zasto pojedinci pljuju po ZS i LMS serijama,jel skupiti ih predstavlja kolekcionarski izazov-bez obzira na kvalitetu stripova!Ja sam ponosan na svoju ZS i LMS kolekciju i kad je kompletiram bit cu jako sretan!!!

Hi, i am an Albanian virus but becouse of poor technology in my country i am not able to do anything vith your computer.
Please be so kind to delite one of your files and than forvard me to other users.
Thanks!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/02/2005 : 00:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Lepo je kad imas mnogo toga dobrog sto nisi procitao i onda uvek sa radoscu razmisljas kao "e danas cu procitati ovaj strip"...
Go to Top of Page

igorpb
Senior Member

Australia
1931 Posts

Member since 24/08/2003

Posted - 18/02/2005 : 11:57:32  Show Profile Show Extended Profile  Send igorpb a Private Message
Vec dvatesetak godina citam stripove a ne mogu reci da sam procitao na primjer kolekciju LMS (koju naravno posjedujem) jer neke stalno ostavljam za kasnije...kasnije... jednom.

I dok sjedim ovdije u hladu i kroz prozor posmatram njega kontam da je Frojd u pravu i da je Sex korijen svega.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25211 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 18/02/2005 : 12:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
sve zavisi koje stripove nabavim,ima nekih koje odmah progutam dok druge(na prvi pogled manje interesantne)ostavim za kasnije.Inace sam svoju kolekciju procitao barem 3 puta do sada.
Go to Top of Page

zosko
Senior Member

1506 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 18/02/2005 : 13:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zosko a Private Message
procitao sam skoro sve sto imam osim ovih hermannovih albuma na hrvatskom, koje sam ipak procitao vec na njemackom
uzeo sam ih samo zbog podrske izdavacu, saf-u i hermannu, koji su izuzetni
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/02/2005 : 13:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Toninho
a kad bi imo masu love e ja bi baš kupio jedno po 500 , 6000 ZS i LMs i nebi ih citao samo bi im gledo naslovnice jer odolit im nemogu
to mi je trip direktno u djetinjstvo



time se i ja bavim u poslednje vreme.

___________
Devenir immortel et puis mourir.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 18/02/2005 : 14:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Wanderer:
porteru,ovo s markicama je bila samo usporedba. jesam li mozda trebao ostaviti objasnjenje za to

Nisi trebao ostaviti objasnjenje,ali si rekao da ne razumijes kako kolekcionari sakupljaju stripove a nisu ih procitali!

Kod mene je slucaj,da sam poceo stripove sakupljati prije 2 i po godine iako sam to radio prije ali su svi otisli u vjecna lovista.
Znaci Jovo na novo,kupio sam za ovaj period ca 3000 komada,ali nisam stigao sve procitati za ovaj period.
Znaci sakupljam stripove a nisam sve procitao iz jednostavnog razloga sto nisam imao vremena za to,iako planiram nekad sve prelistati.
Mozda ti je sad jasnije kako neki kolekcionari nisu procitali sve stripove koje posjeduju.

Porter

Edited by - Porter on 18/02/2005 14:42:46
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15582 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/02/2005 : 14:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
vidiš ja skupljam stripove i jedva cekam da odem u penziju pa da imam vremena da ih sve procitam :-))
- naravno ak prije ne svisnem :-))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 18/02/2005 : 19:49:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Wanderer:
porteru,ovo s markicama je bila samo usporedba. jesam li mozda trebao ostaviti objasnjenje za to

Nisi trebao ostaviti objasnjenje,ali si rekao da ne razumijes kako kolekcionari sakupljaju stripove a nisu ih procitali!


Porter



ok, mozda se jesam malo pogresno izrazio, zapravo sam htio reci ono sto sam i kasnije ponovio, zasto bi netko sakupljao stripove, ako ne uziva u citanju istih?!?
znalo se i meni desiti da kod kuce imam po nekoliko mjeseci neprocitanih stripova,iako sam se posteno trudio da ih sve procitam.



I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 18/02/2005 : 20:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message
Citatelj i kolekcionar, iako u posljednje vrijeme ne stignem procitati stripove koje kupim, pa to onda nadoknadim kad ima vremena.

Ima dana kad se smijem ima noci kada pijem
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 19/02/2005 : 03:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
dok sam živio kao podstanar godinu dana,nagomilalo mi se stripova,a sad kad sam preselio prije dva mjeseca u novi stan,svako malo ih prebacujem,i nikako to do kraja napraviticitam jedino ovo novo šta izlazi(ludens,strip-agent,pirati,stripoteka,albumi)...za procitati imam jedno tisucu stripova,ali s malom bebom i nedostatkom vremena,tko zna kad ce to biti procitano...dobro je rekao risba,moram cekati penziju,a do nje jako dugoinace,stripove koje sam skupio prije par godina sam sve procitao,neke i po desetak puta(zagor,af,tex,mr.no)

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
DRUKALI SMO ZA HAJDUKA,MLADOST,STAROST,ŽIVOT CILI!
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 19/02/2005 : 04:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
Obicno procitam strip kada ga kupim, ali zbog nedostatka vremena dogodi se kao i trenutno da se nakupi po dvadesetak neprocitanih stripova, ali ja to nadoknadim cim stignem. Nekad imam praksu da ne citam strip dok ne izadu svi nastavci, ali uglavnom ne mogu izdržati. Najveci mi je problem što ove serijale koje imam nisam citao po kronološkom redosljedu nego onako kako sam ih nabavljao, što je posebno nezgodno kod Nathana i Lazarusa. Tako da se trudim sada kada imam sve brojeve to ispraviti i citati ih po redu, ali i tu je problem što mi se ne da stalno citati jednog junaka pa predem na drugog i završim na nekom desetom. Naravno smatram glupim kupiti nešto samo da bi imao u kolekciji, a da to ne procitaš. Druga je stvar ako covjek ne stigne zbog vremena jer ima ljudi koji nabavljaju velike kolicine stripova pa jednostavno ne stignu. Što se tice kolekcije ZS/LMS to mi je san snova, živim za to i za taj dan. Morat cu drmnuti desetak sedativa da se smirim i da to mogu mirno procitati kad nabavim. I najviše cu guštati na onim dodacima tipa Svemirski Patroldžija, Ivan Karin, Dr. Žistis, Rahan, Gorak, Lon Volf, Roki Džo, Princ Fantom i one westerne od Keystone Press Agency. Mi danas imamo vecinu glavnih junaka ZS i LMS u raznoraznim izdanjima, ali meni nešto fale ti likovi iz dodataka, koji su realno u ŽNJ ligi stripova, ali šta mogu kad uvijek navijam za autsajdere. Necu cekati prvih milijun dolara ili eura da to nabavim nego sam si postavio realan rok u iducih pet godina pomalo uštediti i kupiti sve to odjednom. Jedan malo manji san mi je EKS, ali pretpostavljam da je tu cijela kolekcija malo teže nabavljiva od ZS/LMS, ali tu mi nije toliko ni bitna cijela kolekcija koliki mi je gušt to citati. Kupim ja nekad od švercera za pet kuna/komad tek toliko da procitam, pa poslije dam klincima iz susjedstva. Ne zazirem ja ni od novih stvari, ali likovi iz djetinjstva imaju apsolutnu prednost. Drugo je pitanje da li ja možda nisam odrastao ili sam samo ostao dosljedan. U svakom slucaju stripovi su jedna odlicna razonoda i treba ih citati, a ja ih sve uredno slažem u ormaru samo zato da bi ih mogao ponovo citati i da ne bi slucajno koja epizoda zafalila, a korisno je i zbog toga da se podsjetiš dogadaja iz starih epizoda jer tko bi sve to pamtio.
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 19/02/2005 : 23:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
Ja skupljam samo ono šta mi se svida i umjetnicki i scenaristicki
sve procitam, desilo se nekad da mi neki strip ostane po 1god da ga se ne sjetim
ali u principu sve šta imam je procitano
Prošli petak sam kupio 15 stripova neke MM, DD,Zagore i Tex
i trenutacno to citam
Kada sam poceo cešce citat stripove i skupljat,
na pocetku su bili vecina LL, pa onda i Conan itd
i od onda sam kupovao na kioscima samo LL, nathane
ali sada zbog toga šta izlazi svaka 3mj oba izdanja
poceo sam kupovat i Zagora i Texa
Ali ne kužim zašto skupljat stripove ako ih ne citat
Njihova draž je baš u tome da ih se cita i divi crtežu, trudu koji su uložili crtaci
i scenaristi a to se nemože tako da stoje na stalažama
Imam jednog prijatelja koji skuplja filmove, divx itd.
ali on ih niti nije pogledao 15% onoga šta ima a niti ih ne prodaje nego samo stoje na divovskim stalažama
Go to Top of Page

_mulder
Starting Member

45 Posts

Member since 20/02/2005

Posted - 20/02/2005 : 04:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit _mulder's Homepage  Send _mulder a Private Message
quote:
Originally posted by Witchblade

Da se razumijemo, skupljam i cuvam stripove i pazim na njih (neki bi rekli i pretjerano ), ali ne kupujem nista sto me ne zanima sadrzajem.

Upravo tako.Kada popunim zagora jednog dana mozda predjem na nesto drugo ali ne sve.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000