forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SBE Giornale Mart - April
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

wanderer
Advanced Member



United Arab Emirates
3489 Posts

Member since 18/08/2004

Posted - 04/04/2005 : 19:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wanderer a Private Message
jeste da je zagor malo disproporcionalan, ali u svakom slucaju naslovnica lijepo izgleda...
eto jos jedan dokaz da deda ferri jos uvijek nije za otpis i za mirovinu :)

I'll tell you the TRUTH:
'Your SOUL will BURN in
the LAKE of FIRE !!!'
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 06/04/2005 : 10:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka



Ko crta? Cossu? Mozete li da nazrete po ovoj vinjeti?


I ko je prvi provalio Freghierija?
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 06/04/2005 : 14:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Eh, ja i strpljenje... ;)



Sad sam primetio na SBE site-u u rubrici Comic news najavu NN Giganta. Pa ako te zanima da vidiš par slicica...

http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_mar05/urlo.htm
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/04/2005 : 15:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by tantus

quote:
Originally posted by prozirna senka



Ko crta? Cossu? Mozete li da nazrete po ovoj vinjeti?


I ko je prvi provalio Freghierija?

[aplauz][/aplauz]

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2005 : 15:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Izgleda da se Vercelli malko poboljšao u poslednjih par godina.

To po strani, strah me da pomislim kako ce Serra citirati Ekovo Ostrvo dana predašnjeg...

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/08/2005 : 22:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

Nego, Djole, jesi li više nabavio Il tocco del diavolo, pa da se fino i konstruktivno svadamo? ;o)


Jesi li spreman za ukrštanje koplja? ;)

Mislim, nije da ga smatram remek delom, daleko od toga, ali nije baš ni zaslužio toliko pljuvanje.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 28/08/2005 : 03:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Damjan

Nego, Djole, jesi li više nabavio Il tocco del diavolo, pa da se fino i konstruktivno svadamo? ;o)


Jesi li spreman za ukrštanje koplja? ;)

Mislim, nije da ga smatram remek delom, daleko od toga, ali nije baš ni zaslužio toliko pljuvanje.




Cek da malo prelistam i podsjetim se... Napadam sutra.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/08/2005 : 04:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Može, može. ;)

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 28/08/2005 : 17:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Može, može. ;)



Evo da krenem s jednom rupom u scenariju koja zjapi kao Gibraltar. Leslie, dakle. Dust priprema klopku za Asha tako što nanosi bol nesigurnoj i nestabilnoj Leslie, a zatim komentira: "Radi se o teretu boli koji je toliko velik da ne može izmaci Asheovoj pažnji."

Yeah, right. Možeš li uopce zamisliti koliko mladih žena u Londonu svakodnevno proživljava ljubavna razocaranja i pati zbog nezdravih veza? Ali Ash ce sasvim sigurno odmah dotrcati do Leslie, jedne od milijun takvih. That's just plain stupid.

A onda, da se nadovežem: Ash (pepeo) i Dust (prašina)... Ok, simbolika je jedna stvar, nomen est omen i slicno, ali ovo je baš isforsirano do jaja. Ponekad takva pretjerano ocigledna igra rijecima može biti duhovita (Marti Misterija, npr), ali kad je izvedena ovako tinejdžerski glupavo... Jadno. Plus, dostojno Hollywooda (u najgorem mogucem smislu). No dobro, to je vec sitnica. Ali ovo s Leslie strši kao uvreda inteligenciji citatelja.

Toliko za prvi napad ;o)

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/08/2005 : 01:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
To sa Leslie mi nije zasmetalo jer je ocito da Dust blefira. Posle pak kaže da Ash "napada" one koje je poslednje dodirnuo, te on tako zna ko su mu žrtve. A u krajnjoj liniji, koliko devojaka ima u Londonu kojima je Pali andeo slomio srce? To mora da ima neku draž.

Licno mi je više zasmetao Bloch koji kaže da je ocito da iza svih zlocina stoji jedan kriminalni um... dobar fazon. To, i Groucho ex machina.

Ash i Dust mi nisu isforsirani. Sagorevanje i truljenje, pa birajte. Nekako je u sklopu DD mitologije da Pakao i ije toliko loš, i da je lepše sagoreti, nego istruleti, a ideja o Palom anelu koji mora da cini zlo iako ga ne shvata, iako je nesumnjivo pozajmljena odnekud, mi se dopada.

Kontranapad:

Posmatrana za sebe, prica nije ništa posebno, i ima scenaristickih rupa i manirizama. No, ono što je interesantno mi je šta ona znaci za DD uopšte. Nakon inicijalnog uhodavanja, Barbatova je u tri epizode (La scelta, Senzanome i Numero 200) istraživala ko je i šta je Dylan. i šta od njegove prošlosti "vredi", koja vrata treba zatvoriti.

Tocco di diavolo pak više deluje kao novi pocetak. Barem 4 linije vode dalje iz ove price (više cudovišta, Leslie, Ash i Dust) koje mogu da se koriste u buducnosti. Plus, misterija Grouchovog identita. Plus, Barbatova vec po drugi put Dylana naziva "odabranim" (prvi put je u senzanome). Odabranim za šta? Ocito je da ona ima neki svoj pravac za DD, pravac koji ukljucuje *gasp* kontinuitet. i taj pravac pocinje u Tocco di diavolo.

Nije da mi se to nužno dopada, ali mi Dylana cini interesantnijim nego što je bio pod Rujuom, jelte.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 29/08/2005 : 11:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message

Imam osjecaj da kad bi netko od svih strip knjižara koje na ovim prostorima postoje (a hvala bogu sad ih je vec pristojan broj) poceo nabavljati originalna talijanska izdanja posao bi išao jako dobro.S obzirom na to koliko nas se vec naguralo u topic koji govori o novostima u Italiji to uopce i nije loša ideja, jedino ne znam da li je ostvariva (zbog prava koje imaju ovdašnji izdavaci i sl.)Što mislite o tome?

Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 29/08/2005 : 11:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Ok, jedno po jedno:

quote:
Originally posted by Djole

To sa Leslie mi nije zasmetalo jer je ocito da Dust blefira. Posle pak kaže da Ash "napada" one koje je poslednje dodirnuo, te on tako zna ko su mu žrtve.


Ovo stoji, ali ne promatrano iz Dylanovog kuta - on bi, naime, trebao biti nekakav Istraživac nocnih mora sa 200-injak slucajeva za sobom. Ako takav Dylan može popušiti foru u stilu "Radi se o teretu boli koji je toliko velik da ne može izmaci Asheovoj pažnji" onda imamo dvije opcije: ili je Dylan loš istraživac nocnih mora, ili je Barbato loše postavila stvar.

quote:
Originally posted by Djole

A u krajnjoj liniji, koliko devojaka ima u Londonu kojima je Pali andeo slomio srce? To mora da ima neku draž.


Opet, argument stoji, ali ne iz Dylanovog kuta, buduci da on u datom trenutku nema pojma o pravoj Dustovoj naravi. Dakle, popušio je neuvjerljivu foru. Ili je Barbato loše postavila stvar.

quote:
Originally posted by Djole

Groucho ex machina.


Meni osobno je to zabavno, "Groucho ex machina" je postao trademark serijala, nešto kao konjica u westernima.

quote:
Originally posted by Djole

Ash i Dust mi nisu isforsirani.


Nisam mislio na Asha i Dusta kao likove, nego na njihova imena. Previše teen-gothic tupavo za moj ukus.

quote:
Originally posted by Djole

Barem 4 linije vode dalje iz ove price (više cudovišta, Leslie, Ash i Dust) koje mogu da se koriste u buducnosti. Plus, misterija Grouchovog identita.


Više cudovišta svakako. Ali mislim da je serijal vec i previše zloupotrijebio princip jadnih, zatocenih monstruma, vamo-tamo. Iskreno, meni kod Dylana nedostaje kvalitetnog trash splattera.

Leslie, Ash i Dust mi nisu toliko interesantni da bi ih želio vidjeti ponovo. Za Grouchov identitet se apsolutno slažem, to je definitivno zanimljiva tema kojoj se vrijedi vracati.

quote:
Originally posted by Djole

Plus, Barbatova vec po drugi put Dylana naziva "odabranim" (prvi put je u senzanome). Odabranim za šta? Ocito je da ona ima neki svoj pravac za DD, pravac koji ukljucuje *gasp* kontinuitet. i taj pravac pocinje u Tocco di diavolo.


Sacuvaj me bože "odabranih". To je, s mog gledišta, klasican precac da se premosti bezidejnost i glavnom liku da neka dodatna težina. Ali, fora sa "odabranim" je zaista ispušena i jedino što Barbatova time može postici je da oduzme Dylanovu ljudskost.




www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/08/2005 : 12:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
All together now:

Iz Dylanovog ugla, veci deo price ne bi trebao da stoji, tacno. Medutim, ni Sclavi ga nikada nije pisao kao nekog posebnog detektiva, a kamoli Barbatova. Odlika Dylana nikeda nije bila to što je kao lik previše pametan.

Groucho ex machina je OK kada se naglo pojavi u kuci ubice, taman da dobaci pištolj, ali kada ga nema ceo broj, i onda dode u podzemni bunker u nekoj vukojebini - e to mi je malo mnogo.

Imana, a i sam dizajn likova pati od Gothic elemenata, da. I dok su možda mogli drugacijeda izgledaju, u sklopu price nisu ni mogli ni trebali drugacije da se zovu.

Licno me splatter ne zanima. OK ako naleti poneka takva epizoda, kao što su Sunceve pege, ali da mi baš nedostaje - ne.

Za ovo troje likova - pa osim Dusta koji ima (neiskorišcenog) potencijala, ni mene ne zanimaju previše. Ali me zanima kuda to Barbatova vodi Dylana.

A odabrani deluje kao jeftin trik, da. Medutim, Barbatova je humanizovala Dylana više nego iko do sada. Njen Dylan nije simbol, vec covek od krvi i mesa (što nije nužno dobra stvar, cak naprotiv), tako da ne verujem da ce mu tu ljudskost sad oduzimati.

--
"Si tous les generaux et amiraux du monde, quelles que soient le couleurs et les etoiles, avaient chacun un chat sur les genoux, hebin moi, je me sentirais vachement mieux, moi!"
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000