forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 SBE Giornale Mart - April
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 02/03/2005 : 13:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay



Meni to izgleda kao kompjuterska obrada slike...
Ali uistinu dobra naslovnica!




Istina, ova Stanova naslovnica izgleda nekako predobro... pa niti ne sumnjam da ju je netko kompjuterski izmanipulirao!

we'll fast forward to a few years later and no one knows except the both of us and I have honored your request for silence and you've washed your hands clean of this
Go to Top of Page

ChasNick
New Member



Serbia
185 Posts

Member since 10/12/2002

Posted - 02/03/2005 : 13:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ChasNick a Private Message
quote:
Originally posted by tantus


Krajem aprila ce da se pojavi na kioscima DD br.224, ceo broj u boji (zna neko možda razlog?).



Mozda odustaju od Dilana pa prave oprostaj u boji.

I hate signatures!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 02/03/2005 : 14:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ne daj bože!!!!
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 02/03/2005 : 14:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

pa nije bas da je svugdje pljuje... Samo na DD 200, ako se dobro sjecam. S razlogom:-)


Pa ispljuvao je i ovaj specijalac, a vala ju je i napdao na Craven road forumu, sve po logici - ali to što ti pišeš nije Sclavijev Dylan.

Dobro jutro...




Bah, da njen Dylan nije Sclavijev - to nije argument, niti ima previše smisla. Ali, da je treba napasti, treba. Juce sam procitao novog Dylana, "Il tocco del diavolo", i na tih cca stotinjak stranica nema niceg osim ultramegajeftinih stereotipa. Da ne govorim o ispušenom sapunica-zapletu o "svom tom cemeru i jadu" ovog svijeta. Ili o neopisivo neuvjerljivom razvoju radnje, sa pocetnickim greškama i apsolutnom nepažnjom za detalje... Joj, joj... Mislio sam da tako loš može biti samo Chiaverotti.

Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 02/03/2005 : 14:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Pa i Sclavi je majstor za "cemer i jad".
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/03/2005 : 16:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Još nisam citao Il Tocco di diavolo, Damjane, mada ne sumnjam da ce mi se svideti, posle ovakvog tvog komentara. ;)

Šalu na stranu, jesi li citao Sciaradu?

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 02/03/2005 : 17:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

Pa i Sclavi je majstor za "cemer i jad".



Jest, ali kod njega je "cemer i jad" dio neke vece, smislenije price, dok je Paoli to plafon i konacan mentalni doseg u Dylanu, nešto kao depresija radi depresije, bez nekih posebnih razloga/uvjeta/argumenata. No, dobro, još bi to prožvakao, ali sama tehnicka strana scenarija je jako loše obavljena.
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 02/03/2005 : 17:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Još nisam citao Il Tocco di diavolo, Damjane, mada ne sumnjam da ce mi se svideti, posle ovakvog tvog komentara. ;)

Šalu na stranu, jesi li citao Sciaradu?

--
"To me, my board!"



To bi bio DYD 191, jel? Nisam.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 02/03/2005 : 19:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Pa pošto je 224. broj DD-a još uvijek obavijen velom tajne nama fanovima ne preostaje ništa drugo nego da prejudiciramo razloge zbog kojih ce ta epizoda biti u boji, pa evo;

1. možda je ovo barbatina oproštajna epizoda, možda odlazi iz bonellija...
2. oproštajna epizoda crtaca koji je nacrtao epizodu (a mislim da se radi o freghieriju)?
3. da se možda ne radi o sclavijevom come-backu kao scenarista DD-a, pa su to odlucili proslaviti color-izdanjem (ovo su ipak, cini mi se, samo moje puste želje :))?
4. a možda jednostavno bonelli ima viška boje u skladištu, pa šteta da propadne :))



we'll fast forward to a few years later and no one knows except the both of us and I have honored your request for silence and you've washed your hands clean of this
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/03/2005 : 23:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Osim ovog cetvrtog, sve ostalo je iskljuceno. ;)

Damjane, da, 191. I reci mi, šta si sve citao od Barbatove? Pošto kvalitet oscilira.

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 03/03/2005 : 03:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole



Damjane, da, 191. I reci mi, šta si sve citao od Barbatove? Pošto kvalitet oscilira.

--
"To me, my board!"



Kronološki: Il sonno della ragione, Lo specchio dell'anima, Memorie dal sottosuolo, Il seme della follia, La Scelta, Il tocco del diavolo

Prve tri od navedenih epizoda su mi manje više u redu, a ostale osjetno slabije. Ne znam je li kvaliteta njenih scenarija u progresivnom padu, ili sam nakon "Memorie del sottosuolo" ubadao samo loše stvari, ali ova najnovija mi je ujedno i najgora. U gornjem postu sam je popljuvao onako paušalno, ali kada procitaš epizodu, možemo konstruktivnije razgovarati o slabostima price.
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 03/03/2005 : 03:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Usput, u brk Sclaviju, cini mi se da je najbolje ideje u cijelom serijalu imao Mauro Marcheselli. Prava je šteta što je napisao tako malo stvari. Ali, s druge strane, možda baš zbog toga i jest dobar; nije se utopio u mehanickoj hiperproduktivnosti.
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 03/03/2005 : 11:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message
A EVO I NASLOVNICA BROJA 224

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/03/2005 : 12:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
@DamjanMeni se, naravno, manje svidaju pocetne epizode (Lo specchio del'anima nisam citao), manje više prate jedan isti obrazac - bol, misterija, patetika, potpuno racionalno objašnjenje na nekoliko strana. Ove kasnije su mi tehnicki bolje, iako me recimo tematika u Sciradi (psihologija serijskih ubica) ne zanima previše.

Problem sa Bonellijem je i što scenariji ne idu nužno onim redom kojim ih je autor napisao, te nisam posve siguran da koje su epizode došle pre, a koje kasnije. Ali, nabavicu vec Il tocco di diavolo, pa cemo videti.

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 03/03/2005 : 12:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

@DamjanMeni se, naravno, manje svidaju pocetne epizode (Lo specchio del'anima nisam citao), manje više prate jedan isti obrazac - bol, misterija, patetika, potpuno racionalno objašnjenje na nekoliko strana. Ove kasnije su mi tehnicki bolje, iako me recimo tematika u Sciradi (psihologija serijskih ubica) ne zanima previše.

Problem sa Bonellijem je i što scenariji ne idu nužno onim redom kojim ih je autor napisao, te nisam posve siguran da koje su epizode došle pre, a koje kasnije. Ali, nabavicu vec Il tocco di diavolo, pa cemo videti.

--
"To me, my board!"



Za to racionalno objašnjenje prvih epizoda se i sama pravdala na uBC-u... U stilu da su joj odmah rekli neka piše jasne i razumljive zaplete, pa se ona opsesivno trudila pojasniti svaki i najmanji detalj. Nego, inace nisam fan kruto racionalnih raspleta, ali mi se te pocetne price više svidaju po ukupnoj atmosferi. Evo, da izrazim malo šovinizma, u onim kasnije objavljenim stvarima mi njen stil izgleda previše... ženski. Narocito u Il tocco di diavolo i Il seme della follia.

Edited by - Damjan on 03/03/2005 13:00:58
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/03/2005 : 14:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Il semme della follia ima dva problema: previše izrabljivanu i sve skupa nezanimljivu centralnu temu (with a twist - Murrey ipak nije manijak), i vec spomenuti racionalni rasplet.

Barbatova ima nekoliko tema koje voli i koje vrti - trojstvo, na ovaj ili onaj nacin, i mentalna struktura licnosti su dve najzustepljenije, koliko sam mogao da primetim. U nacelu ne radi to loše, ali je problem sa centralnim zapletom.

Što se tice ženskog stila, svakako je racionalnija od Sclavija, ali meni to ne smeta, ili barem n previše.

--
"To me, my board!"
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 29/03/2005 : 14:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
OK, moram priznati da me najavljeni novi Gigant NN-a baš zaintrigirao, pa sam danas iskoristio pauzu na poslu za kupovinu istog u Italiji. Da podelim sa vama prve utiske...

Broj strana je impozantan - 290, ne znam da li je do sada bilo koji SBE Gigant imao pricu na toliko strana?

Crtež je na prvi pogled prosecan, ocekivao sam više od Vercellija, koji mi se svideo u nekim epizodama Martija (a bio je solidan i u MM&NN 1 i 2).

Prica je podeljena u 4 glave koje cine podceline, video sam da znacajnu ulogu u jednoj od njih ima "kvantni covek" iz poslednjeg NN specijalca (vidi Djoletovu recenziju), od ostalog je bilo teško uhvatiti nešto na brzinu. U celini Gigant obecava, što je pozitivno, pošto su mi poslednja 3 Giganta posvecena ratu sa Tehnodroidima u alternativnoj NN-Nemo buducnosti bila cist prosek (posebno ako ih uporedimo sa prva tri).
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 29/03/2005 : 14:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Nego, Djole, jesi li više nabavio Il tocco del diavolo, pa da se fino i konstruktivno svadamo? ;o)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/03/2005 : 15:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
I jesam i nisam. Tehnicki, u mom je vlasništvu, ali nije u mojoj državini. ;)

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 29/03/2005 : 17:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

I jesam i nisam. Tehnicki, u mom je vlasništvu, ali nije u mojoj državini. ;)

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."



Narucuješ direktno od SBE?
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 29/03/2005 : 18:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Sorry, nije, greska, ipak Freghieri, Piccatto je nacrtao ovaj "Le due vite".
Nego, samo da znate, u Almanaccu della Paura je izasla JAKO JAKO dobra epizoda Dylana. Nisam ocekivao nista posebno, neki novi scenarista, kad ono lik fakat razumije i jezik stripa i lika kojeg pise. Prvi put nakon mnogo godina table nisu prenapucene tekstom i objasnjenjima kao u MM-u...
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 29/03/2005 : 19:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

Sorry, nije, greska, ipak Freghieri, Piccatto je nacrtao ovaj "Le due vite".
Nego, samo da znate, u Almanaccu della Paura je izasla JAKO JAKO dobra epizoda Dylana. Nisam ocekivao nista posebno, neki novi scenarista, kad ono lik fakat razumije i jezik stripa i lika kojeg pise. Prvi put nakon mnogo godina table nisu prenapucene tekstom i objasnjenjima kao u MM-u...



A scenarist se zove...?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 29/03/2005 : 19:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Evo kako izgleda naslovna strana DD #224



Samo, ja ne bih ocekivao Bog zna sta, em ne volim Freghierija, em Ruju pise.

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 29/03/2005 : 21:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan
A scenarist se zove...?



Fabrizio Accatino.
Crtez Mari. Mari ima stvarno genijalnih momenata, a onda zezne kadar poput pocetnika.


Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/03/2005 : 23:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Damjan

Narucuješ direktno od SBE?


Ne, nisam još napravio test narudžbinu. Soon.

Ovog konkretnog Dylana i još neke stvari su mi neki dobri ljudi doneli iz Milana, ali se da se neko prošeta u ZG/BGD, pa da se izvrši primopredaja.

Accatino...? Kako se beše zove onaj što je radio pricu sa crash test dummies u poslednjem Maxiju? Beše isto neko nov, i nije bila toliko loša...

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000