forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MM
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 20/04/2005 : 18:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Vladan

da li je neko od vas narucivao Martija direktno od Bonellija (http://www-en.sergiobonellieditore.it/martin/archivio_arretrati/index.html)
posto mi je cena od 2 eu za klasicne i 4..6 eu za specijale i almanahe sasvim ok. Po striparnicama je mnogo vise.

Zanimame i ako je neko u Italiji direktno kupovao Martija, gde je tacno nabavljao, da ne lutam mnogo, kad budem isao.



Ne znam šta misliš pod tim direktno u Italiji? Zadnja Bonelli izdanja imaš na svim kioscima, a vecina italijanskih gradova ima striparnice gde imaju (vecinom) dobro ocuvane starije brojeve po povoljnim cenama. Sve zavisi u koji grad u Italiji ideš, a spisak striparnica po gradovima postoji na internetu, cak mislim da je bio jedan topik na tu temu na forumu.
Go to Top of Page

Vladan
New Member

Serbia
109 Posts

Member since 19/04/2005

Posted - 21/04/2005 : 09:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vladan a Private Message
pa mislim iskljucivo na italijanske originale, zarad popunjavanja kolekcije sa nedostajucim brojevima, a kako me radi olimpijade posao verovatno odvodi u tom pravcu uskoro (Torino), onda da vidim gde su striparnice gde se to moze nabaviti ili jos bolje u direktno od izdavaca ako on ima neku svoju prodavnicu pri stampariji.
U vreme "Dnevnika" iz N.Sada, mogao si otici kod njih u stampariju i kupiti stare brojeve tj. remitendu, po nekim fabrickim cenama :), a to uglavnom ima kod velikog broja izdavaca koji poseduju svoju stampariju.
U drugom topiku sam pronasao adrese striparnica i sl. pa cu videti, ako vec ne narucim pre toga elektronski.
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 21/04/2005 : 12:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Tantuse, Stripagentov Dr.Mistere br.2 Rat svjetova je iz Almanacca 2000. A Misterije Milana?

Ove kratke price u Stripoteki, koliko ih ima, ako mozda znas?

** Thommo was here! **
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8234 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 21/04/2005 : 23:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Jes da nisam tantus ali;)
a) iz Almanaha '98
b) 6

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 22/04/2005 : 09:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Tnx enivej.

** Thommo was here! **
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 22/04/2005 : 09:30:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Jes da nisam tantus ali;)
a) iz Almanaha '98
b) 6

My God, it's full of stars!



To je bio moj alterego...
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 22/04/2005 : 09:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Vladan

pa mislim iskljucivo na italijanske originale, zarad popunjavanja kolekcije sa nedostajucim brojevima, a kako me radi olimpijade posao verovatno odvodi u tom pravcu uskoro (Torino), onda da vidim gde su striparnice gde se to moze nabaviti ili jos bolje u direktno od izdavaca ako on ima neku svoju prodavnicu pri stampariji.
U vreme "Dnevnika" iz N.Sada, mogao si otici kod njih u stampariju i kupiti stare brojeve tj. remitendu, po nekim fabrickim cenama :), a to uglavnom ima kod velikog broja izdavaca koji poseduju svoju stampariju.
U drugom topiku sam pronasao adrese striparnica i sl. pa cu videti, ako vec ne narucim pre toga elektronski.



U svakom slucaju ti preporucujem striparnice, pri mojoj prvoj poseti jednoj italijanskoj striparnici sam imao osecaj da sam ušao u Ali Babinu pecinu...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25220 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/09/2005 : 20:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Senko(ili bilo ko),u cemu je razlika izmedju tutto i bis serije kod MM??

Deep in the bosom of the gentle night/Is when I search for the light/Pick up my pen and start to write/I struggle, fight dark forces/In the clear moon light/Without fear... insomnia...I can't get no sleep
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8234 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 26/09/2005 : 21:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Tutto je reprint regularne serije, izaslo ih je 127 komada, zakljucno sa dvodelnom epizodom Uzas medju Sumerima. Ovo nije kalsican reprint, s obzirom da su vrsene manje intervencije i u tekstu i u crtezu, kao da se osvezi i osavrameni. Bez veze.

S druge strane Bis je jedno specificno izdanje, bez sopstvene numeracije a vezano za regularnu seriju. Svaka epizoda (izalo ih je 7+Generacije=8) bi izasla u istom mesecu a nakon regularca, na bis, otuda i naziv (npr 127 bis, 131 bis...) kao kompletna prica na proscnih 200 strana. Koliko se secam Kastelijevog ili cijeg vec objasnjenja, nisu znali kako da nazovu seriju niti da price koje vec imaju spremne udenu u vec postojece serijale. Npr, regularna serija je isla u to vreme na kao jednodelene ili dvodelne epizode od po 96 strana, specijalci su bili na 128 strana ali rezervisani za "humoristicke" price, a almanasi za "nemoguce". Ove pak su bile moguce, sasvim normalne price, ali poduze i otuda se i rodila ideja da se uvede dodatak regularnoj seriji. A i prva prica Pomahnitala masina od bande sa Sardinije je vec godinama cekala da bude objavljena (5-6 g.) Licno, sve bis epizode su mi se dopale, iznad su nivoa regularaca s pocetka devedesetih. Malo nizu ocenu su zasluzile Spejs satl (na 228 strana!), zbog ritma koji je jako, jako spor, nikako da docekas kraj, koji je jopet zbrzan i Dzasperov povratak, zbog Kjarole. Ostale: palac gore!

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25220 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/09/2005 : 21:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
E pa tenks :-)). Na ebay-u sam osvojio par stripova koji mi stižu krajem sedmice a medju njima su i te bis epizode(plus regularci,tutto,specijalci)pa rekoh da se raspitam,pošto sam kupovao macku u džaku..a zona x je verovatno nešto poput almanaha??

Deep in the bosom of the gentle night/Is when I search for the light/Pick up my pen and start to write/I struggle, fight dark forces/In the clear moon light/Without fear... insomnia...I can't get no sleep
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8234 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 26/09/2005 : 21:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Jeste. Ili je almanah poput Zone, to nikad nisam uspeo da rascistim. Tacno je da je Zona startovala posle almanaha, ali je tacno da su pilot epizode Zone isle pre almanaha, plus i sama ideja da se krene sa Zonom kao posebnom serijom ima vec dugu bradu... Kako bilo, ne valjaju niti jedni niti drugi.

Znaci, ti hoces da budes gori od mene. Pored regularne si kupio tutto, da neces i raccoltu mozda?;)

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25220 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 26/09/2005 : 21:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
ima i raccolte
šta da radim kad je tip na ebay stavio ponudu "od svega po malo" pa nisam mogao da odolim 46 stripa 18€,nisam mogao da propustim šansu
i taman sam odlucio da malo ukocim i pocnem da štedim pošto je podmladak na putu,a sad,kako izgleda,moracu da upotpunim serijal..
znaš kako je...

Deep in the bosom of the gentle night/Is when I search for the light/Pick up my pen and start to write/I struggle, fight dark forces/In the clear moon light/Without fear... insomnia...I can't get no sleep

Edited by - manhunter on 26/09/2005 21:33:47
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8234 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/09/2005 : 01:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Hm, ovaj kad vec dobijas te raccolte, koje i koliko, ajde, koji ce to tebi qrac:) Dosta ti je i regularna serija;)

Ne znam, meni podmladak nije na putu.
Doduse, jeste renta...:-(

Why don't you write books people can read?
(Nora Joyce)
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000