forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Npr. Corto Maltese
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/03/2005 : 00:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Interesantno za Thora (koga je pisao Roy Thomas). Ta saga sa Nebeskim bicima je i meni ostala u fenomenalnom secanju. Nedavno sam je skinuo komplet sa DC++, i iako to posle toliko godina nije to, lepo je konacno videti epski kraj u Thor #300 za koji nisam baš siguran da je u nas izašao. Ubr, ono što mi je najinteresanttnije je sudar dve religije - epske, nordijske (i grcke vala), sa novom , ono za 21. vek koju je Kirby u eterenals projektovao bez želje da ikada bude uglavljenja u Marvel univerzum.

Odlican strip, epski i po temu i po broju strana, u svakom slucaju... možda uradim recenziju, da bih mucio Marka da vadi naslovnice svih Stripotekaa u kojima je strip izlazio... ;)

ubr, meni Talicni ide pre Asterixa, a ostalo se manje više poklapa sa stripovima moje mladosti, samo bih dodao Krcka, Kliftona i Martija, a izbacio Bleka ...

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 28/03/2005 : 01:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

nisam

ali dobre su mu ove fore s Helloweenom

Nisi citao moj intervju sa Kercom? Smatram se uvredjenim.
Trk na home page i trazi po magacinu stare vesti. Brdo zanimljivih informacija, kao i Banetovo sagledavanje svetske i domace metal scene. :)

Zagor je najveci gej!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/03/2005 : 09:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Živio!
E , baš si mi ti neki pravi elitist; moraju ti se svidati baš remek djela Devete umjetnosti(izaz za nas, elitu)! :) :)

Iako, priznajem, nisi me iznenadio, što ne kažem da sam ocekivao.
I namjerno sam te ogranicio na Yugu kako bi reklamirao Q. :)

I namjerno sam te naveo da kažeš Maus pa da nas sprdaju što citamo "djecje stripove". :)

Kod mene kad pritisnem "enter" iza Asterixa , automatski se napiše Lucky Luke.
A Cat Claw ne samo da potice na fetišizam, vec je utjecao na to da nabavim macke. :)(jesi li procitao recenziju Cat Claw albuma Cathattan gdje se misli da tu Kerac projicira svoje fantazije, i to slucajno!)

Neke s popisa nisam citao,no sigurno su i oni samo za nas, elicane, tj. elitiste. :)






hehe
humbert, baš si glupav

jel te ovo potice da krv malo brže kola?

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3494 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/03/2005 : 22:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Interesantno za Thora (koga je pisao Roy Thomas). Ta saga sa Nebeskim bicima je i meni ostala u fenomenalnom secanju. Nedavno sam je skinuo komplet sa DC++, i iako to posle toliko godina nije to, lepo je konacno videti epski kraj u Thor #300 za koji nisam baš siguran da je u nas izašao. Ubr, ono što mi je najinteresanttnije je sudar dve religije - epske, nordijske (i grcke vala), sa novom , ono za 21. vek koju je Kirby u eterenals projektovao bez želje da ikada bude uglavljenja u Marvel univerzum.

Odlican strip, epski i po temu i po broju strana, u svakom slucaju...

Mi slim da je Stripoteka stala na broju 299 , tako da smo propustili veliko finale (ne, prosto NE postoji racionalno objasnjenje za ovako nesto!). Prica se zapravo zavrsava u broju 302, kada Thor obnovi Asgard a strip se vrati u superherojski klise.
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
592 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 30/03/2005 : 12:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
Živio ti meni, Stinky!
Go to Top of Page

etmgosa
Senior Member



1731 Posts

Member since 15/07/2002

Posted - 17/06/2007 : 14:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send etmgosa a Private Message
quote:
Originally posted by etmgosa

quote:
Originally posted by Humbert Coe


Slažem se s tobom u svemu osim u Helvetskim pricama koje mi se svidaju. Cudno, no maštovito i neobicno, alegorijski i bajkovito.
I svaka cast na hrabrosti da kažeš da i Zagor može da ne valja. Jest da ceš sada za vratom imati vojsku njegovih fanova, a i placenici nisu iskljuceni.
Hugo i Eco... Naravno. A što misliš, zašto sam Humbert Coe?![:)
Imaš li stripova A. Fonta i jesu li ti bliski?




Evo opet radim po noci, pa mogu malo duze da naprdujem...
Nisi me dobro razumio. Samo sam htio potvrditi Markosovu izjavu da postoje dobri stripovi i unutar i izvan Bonelli-ja, nije mi bila namjera da ocrnim Zagora.
Zagor je bio moj najomiljeniji strip kad sam imao nekih 7 - 8 godina. Ne mogu biti bas isti sada kad moja starija kcerka ima 12 godina - morao sam se u medjuvremenu makar malo promijeniti.
Znam da postoje ljudi koji dozivotno slusaju samo Elvisa ili The Doors i sasvim su zadovoljni time. Drugi opet vole da mijenjaju. Iako i dalje volim The Doors, u medjuvremenu sam imao faze kad sam slusao (vise nego ostale) Iggy Pop-a, Husker Du, Tom Waits-a, Nick Cave-a,... ili danas The White Stripes. Ne kazem da je to bolje od ostalih, jednostavno mi se licno svidja. Slicno je i sa odijevanjem - neki ljudi ce biti i sahranjeni u Levi's 501 jer im nikad nece dosaditi. Ja nekako vise volim da mijenjam.
Sto se stripova tice, dok sam bio dijete citao sam sve zivo. Imao sam bogatog komsiju (u stvari nije bio bogat, bio je trgovac i lopov, ali to se u onom socijalistickom drustvu smatralo kao bogat - kasnije je cak zaglavio i u zatvor ) koji je kupovao sve sto izadje - Zlatnu Seriju, LMS, Alana Forda, Stripoteku, Spunk, Denis, Strip Art, BIS, EKS, CAK, Mikijev Zabavnik, razne albume,... - bukvalno sve i onda bi mi to davao kad on jednom procita, tako da mi je kuca bila stvarno prepuna stripova. Uvijek cu mu biti zahvalan. Pored toga tetka mi je radila u trafici, pa sam na raspustima imao pristup svemu.
Kasnije su me stripovi manje interesovali od drugih stvari (muzika, sport, djevojke, fakultet, posao,...). Ali eto, otkako imam svoju porodicu polako sam se opet vratio stripovima. Neki dan sam poceo da crtam na velikom akvarel papiru (70x100 cm) kadrove iz Corto-a. Jednu tablu sam vec uradio u olovci, uradicu jos dvije u akvarelu. Onda cu to uokviriti i postaviti u trpezariju na zid. Za ovu sto sam vec uradio koristio sam kadrove iz Tanga. Birao sam slike bez teksta, na preskok iz albuma, ali poredane su tako da grade pricu koja ima smisla. Za druge dvije koristicu Blago Samarkanda. Kad jednom zavrsim, uslikacu i postaviti ovdje da vidite kako je ispalo. Ne znam kad cu zavrsiti, jer to me tako nekad uhvati pa crtam dva dana bez prestanka, a onda mjesecima ne dotaknem olovku. A i slab sam sa vremenom, uvijek ima nesto prece.
Jos uvijek se odusevljavam nekim starim majstorima - neko je postavio "Sherlock Time" od Breccia-e na jedan od ovih mail-ova sa stripovima. Iako je na spanskom, kojeg na zalost ne znam, uzivao sam u crtezu. Tako jednostavan, a tako efektan.

I za kraj, "Kagemusha" je jedan od mojih omiljenih filmova. Svojevremeno sam uzivao gledati u Kinoteci serijale Hitchchock-a, Kurosawa-e, Tarkovskog ("Andrej Rublev"!), Bergman-a ("Divlje jagode"!), a i danas se obradujem kad je nesto od njih na tv. Ne zato sto je to "intelektualno" ili cool, nego sto su ljudi bili majstori svog zanata. Uvijek je bilo talentovanih ljudi, na srecu ima ih i danas.

Eh da, Alfonso Font - bilo mi je drago naletjeti u Stripoteci na nesto od njega. Cak sam i kupio par njegovih albuma na holandskom, ali ne odusevljavam se nesto previse njime. Recimo da je u gornjoj polovini na mojoj ljestvici.








Kad sam danas uslikao onu stranicu gdje je Alex Raymond stavio svoj autoportret u strip, palo mi je na pamet da sam nekad davno obecao da cu postaviti i par tabli koje crtam.
Sramota me je priznati da ih jos nisam zavrsio (iako su prosle dvije godine ), ali evo postavicu sta imam do sada. Nemam vremena, to je osnovni problem (razlog vise sto ga ne trosim na glupe stripove).

Kao sto sam vec ranije rekao, birao sam slike bez teksta, na preskok iz albuma, ali poredane su tako da grade pricu koja ima smisla.
Stavio sam i telefon da imate osjecaj koji je format u pitanju (A0).
Sa lijeve strane je stranica u boji koju sam isprintao negdje sa interneta. Sluzila mi je kao vodilja kako bih otprilike trebao upotrebljavati boje.









Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 17/06/2007 : 20:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Svida mi se ova tema.
Ja sam jedan od onih koji u zadnje vreme cita iskljucivi "ozbiljnije" stripove.
Konkretno, veliki sam obožavalac Korta, ova druga dva koja si naveo nisam citao nikada.
U zadnje vreme su me oduševili Pogled, Sambrovi, Bluberi, Spageti brothers, Svagdanja borba. Od Bonelija volim Kena Parkera, Mister Noa, pomalo Teksa, pomalo Zagora.
Go to Top of Page

wanton
New Member

Serbia
262 Posts

Member since 24/02/2004

Posted - 20/06/2007 : 23:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wanton a Private Message
niko da pohvali PAHEKA
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000