forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tex - Kineske sjene
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/07/2005 : 22:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Zanimljivo, zanci da nema puno veze s mojom pretpostavkom. Na SBE-ovom sajtu sam vidio da je u igri i potraga za blagom cara Maximiliena...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 11/07/2005 : 23:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho
Radnja govori o irskoj bandi koja pljacka banke u Meksiku i tu lovu "doniraju" za osamostaljenje Irske od Engleske. Ti isti irci su se borili za južnjake u gradanskom ratu, a Tex je odrastao s jednim od njih.



Zar se žele iskupiti za to što su sudjelovali na pogrešnoj južnjackoj strani time što potpomažu majcicu domovinu? Nedavno je bila neka miniserija o Ircima u americkom gradanskom ratu. Neka skupina Iraca pod vodstvom Toma Berengera (sa najužasnijim irskim naglaskom kojeg sam ikad cuo) dezertirala je od redovne vojske jer ne želi više ubijati il iz neke druge pacifisticke pobude...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 12/07/2005 : 02:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Zanimljivo, zanci da nema puno veze s mojom pretpostavkom. Na SBE-ovom sajtu sam vidio da je u igri i potraga za blagom cara Maximiliena...



Sljedeci broj se zove Careva tajna pa ti vidi.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 12/07/2005 : 02:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Bardho
Radnja govori o irskoj bandi koja pljacka banke u Meksiku i tu lovu "doniraju" za osamostaljenje Irske od Engleske. Ti isti irci su se borili za južnjake u gradanskom ratu, a Tex je odrastao s jednim od njih.



Zar se žele iskupiti za to što su sudjelovali na pogrešnoj južnjackoj strani time što potpomažu majcicu domovinu? Nedavno je bila neka miniserija o Ircima u americkom gradanskom ratu. Neka skupina Iraca pod vodstvom Toma Berengera (sa najužasnijim irskim naglaskom kojeg sam ikad cuo) dezertirala je od redovne vojske jer ne želi više ubijati il iz neke druge pacifisticke pobude...

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...



Hahaha to sam i ja gledao par minuta. Zbilja KATASTROFA!!!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 12/07/2005 : 23:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Upravo zavrsio s citanjem. Ovih 112 stranica daje naslutiti da se zaista radi o sjajnoj prici, iako je ovo samo uvod: revolucionar kojeg se drugovi odricu jer nije spreman prihvatiti "mekse" metode, ogranak IRA-e na americkom kontinentu, Maksimilijanova tajna, pojavljuje se i Pat Mac Ryan... Marcello je po obicaju na visini, a Boselli i ovdje pokazuje svoju zaljubljenost u keltsku mitologiju (Finnovi vojnici-Finn je legendarni junak kojeg je slijepi bard u "Otockoj skupini" usporedio sa Zagorom, a Zagor ce se, ako se ne varam, u nekom paralelnom svijetu susresti s legendarnim keltskim junacima u epizodi "La isola delle ombre", a i u "Princu elfova" imamo bica iz keltskih legendi Tuatha de Danaan i ostale; Banshee, vjesnica smrti koju Kelly spominje nakon sto ga Shane spasi). Steta sto cemo nastavak citati tek najesen.

Btw., znate li da je Maksimilijan Habsburski koji se ovdje spominje, mladji brat Franje Josipa, a koji je intervencijom Napoleona III. postavljen na meksicko prijestolje, odigrao i malenu ulogu u povijesti nasih krajeva? Naime, njegova je zamisao bila pretvaranje Pule u austrijsku ratnu luku, sto je rezultiralo preobrazbom ribarskog naselja sagradjenog pokraj rimskog amfiteatra u urbanu sredinu.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 13/07/2005 : 01:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

Marcello je po obicaju na visini, a Boselli i ovdje pokazuje svoju zaljubljenost u keltsku mitologiju (Finnovi vojnici-Finn je legendarni junak kojeg je slijepi bard u "Otockoj skupini" usporedio sa Zagorom, a Zagor ce se, ako se ne varam, u nekom paralelnom svijetu susresti s legendarnim keltskim junacima u epizodi "La isola delle ombre", a i u "Princu elfova" imamo bica iz keltskih legendi Tuatha de Danaan i ostale; Banshee, vjesnica smrti koju Kelly spominje nakon sto ga Shane spasi). Steta sto cemo nastavak citati tek najesen.




i ja isto volim sve price koje imaju veze sa keltskom, a i vikinškom mitologijom.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/07/2005 : 09:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Prelistao sam strip, ali ga citam tek kad sva tri izidju. Volim Marcellov crtez, jedan mi je od omiljenijih Bonellijevaca. No, ekstra me obradovala najava za Dugin most...

Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 13/07/2005 : 11:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Sta u izdanju Ludensa, u boji? Kada?
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 13/07/2005 : 11:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Pise potrazite na kioscima. Dugin most u boji. 100 strana.

Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 13/07/2005 : 16:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Pise potrazite na kioscima. Dugin most u boji. 100 strana.



Ludens staje na rep svim -ima!!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/07/2005 : 18:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Nisam pobornik tvrdoukoricenih Bonellijevih izdanja, ali Dugin most apsolutno zasluzuje i tvrdi uvez!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 13/07/2005 : 19:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma kakav tvrdi uvez, sve što treba je strip i niska cijena hehe

a ovaj novi tex, to što sad malo citam valterov komentar, izgleda da je prava stvar... plus, nisam citao, nego ovako nagadam, cini se da lici na FISTFULL OF DYNAMITE, tamo ima bivši pripadnik IRA-e u Meksiku. Valter?

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 13/07/2005 : 19:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Davno sam gledao taj Leoneov vestern (je li pripadnik IRA-e James Coburn?), a posto Bonellijevi scenaristi vole "posudjivati" ideje, moguce je da su ovdje motiv irskih revolucionara u Meksiku posudili od zemljaka filmasa. Ali ima tu stvari posudjenih i od drugih (Maksimilijanovo blago je dosta eksploatirana tema), i dodano vlastitoga; cini se da je Boselli skuhao ukusnu kasu. No, mozda bi se trebalo suzdrzati od konacnih sudova prije nego sto procitamo cijelu pricu, u sijecnju 2006.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000