forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Anketa
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/04/2005 : 21:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Odmah da se ogradim ne kazem ja da us Bonelijevi stripovi losi, mada stvarno ne mogu da shvatim jednog tridesetogdisnjaka kome su Zagor, Mister No... uzbudljivi i inteligentno zahtevni.

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi




objasnicu ti ja
kod stripa se ne radi o oštrenju vlastite inteligencije. to je ocito klasicna pogreška ovih tzv. "intelektualnjaka".
strip spada u zabavu i nije tako ozbiljan kako neki shvacaju.
ako hoceš nešto intelektualno zahtjevno, uzmeš neke logicke ili matematicke zadatke, pa rješavaš.
ako hoceš nešto uzbudljivo, skociš s prvog kata zgrade, ili jebeš.

inace, nisu ni amerikanci intelektualno zahtjevni, ako to impliciraš. nije da sam puno citao, ali recimo, strašan vic, nije baš nešto zahtjevno, više je dosadno, pa cak dosadnije i od Vatreno podne (M.No) ili Konkvistadori (Zagor), o DD i MM da ni ne govorimo.

stvar je u tome da su mi bonellijevci zanimljiviji od amerikanaca, i to je to

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 11/04/2005 : 21:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Odmah da se ogradim ne kazem ja da us Bonelijevi stripovi losi, mada stvarno ne mogu da shvatim jednog tridesetogdisnjaka kome su Zagor, Mister No... uzbudljivi i inteligentno zahtevni.

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi




objasnicu ti ja
kod stripa se ne radi o oštrenju vlastite inteligencije. to je ocito klasicna pogreška ovih tzv. "intelektualnjaka".
strip spada u zabavu i nije tako ozbiljan kako neki shvacaju.
ako hoceš nešto intelektualno zahtjevno, uzmeš neke logicke ili matematicke zadatke, pa rješavaš.
ako hoceš nešto uzbudljivo, skociš s prvog kata zgrade, ili jebeš.

inace, nisu ni amerikanci intelektualno zahtjevni, ako to impliciraš. nije da sam puno citao, ali recimo, strašan vic, nije baš nešto zahtjevno, više je dosadno, pa cak dosadnije i od Vatreno podne (M.No) ili Konkvistadori (Zagor), o DD i MM da ni ne govorimo.

stvar je u tome da su mi bonellijevci zanimljiviji od amerikanaca, i to je to

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



Sorry ako sam pogodio bolnu tacku. Ja upravo mislim suprotno od tebe. I uredu je da su nam stavovi razliciti, ali za Zagora stvarno ne shvatam. Mislim kupio sam "Moj prijatelj Jim Gitara", sam zato sto je u boji i bukvalno sam moraoda se prisilim da ga procitam.

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/04/2005 : 21:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa Jim Gitara je sranje epizoda
nema poopcavanja - neke su dobre, neke ne
ali, u presjeku, sve skupa je zanimljivije od amerikanaca

i nisi pogodio bolnu tocku, samo ti pomažem da se proširiš van prostora vlastite skucenosti
a što se tice razlicitosti, to je u redu
samo nemoj se, ako vec želiš biti pronicav, zadovoljavati americkim stripom i na taj nacin se, ustvari, limitirati - uzmi sve i radi sve, od citanja julesa verna pa do trcanja po šumi; i tada ceš biti intelektualno podražen

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 11/04/2005 : 21:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

pa Jim Gitara je sranje epizoda
nema poopcavanja - neke su dobre, neke ne
ali, u presjeku, sve skupa je zanimljivije od amerikanaca

i nisi pogodio bolnu tocku, samo ti pomažem da se proširiš van prostora vlastite skucenosti
a što se tice razlicitosti, to je u redu
samo nemoj se, ako vec želiš biti pronicav, zadovoljavati americkim stripom i na taj nacin se, ustvari, limitirati - uzmi sve i radi sve, od citanja julesa verna pa do trcanja po šumi; i tada ceš biti intelektualno podražen

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih




Pa nisam ja skucen, procitao sam ja na tone Zagora, Mister No., Dylana, Nathana, i tonu francusko-belgijskih stvari, spanaca..., a u zadnje vreme sam citao i dosta amera i ameri su mi primamljiviji

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/04/2005 : 21:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma ok
malo se zezam
ali, nisi baš shvatio što ti ocu reci
ne biti tašt i ne osporavaj drugima da se zabavljaju (ili intelektualno podražavaju) kako ko hoce

a ameri nek ti budu primamljiviji

no, ne zaboravi - sve je podložno promjeni; jedino je promjena konstanta (osim u vezi bonellija;)))

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

NenaX
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
29 Posts

Member since 15/12/2003

Posted - 11/04/2005 : 22:04:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NenaX a Yahoo! Message  Send NenaX a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Odmah da se ogradim ne kazem ja da us Bonelijevi stripovi losi, mada stvarno ne mogu da shvatim jednog tridesetogdisnjaka kome su Zagor, Mister No... uzbudljivi i inteligentno zahtevni.

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi




objasnicu ti ja
kod stripa se ne radi o oštrenju vlastite inteligencije. to je ocito klasicna pogreška ovih tzv. "intelektualnjaka".
strip spada u zabavu i nije tako ozbiljan kako neki shvacaju.
ako hoceš nešto intelektualno zahtjevno, uzmeš neke logicke ili matematicke zadatke, pa rješavaš.
ako hoceš nešto uzbudljivo, skociš s prvog kata zgrade, ili jebeš.

inace, nisu ni amerikanci intelektualno zahtjevni, ako to impliciraš. nije da sam puno citao, ali recimo, strašan vic, nije baš nešto zahtjevno, više je dosadno, pa cak dosadnije i od Vatreno podne (M.No) ili Konkvistadori (Zagor), o DD i MM da ni ne govorimo.

stvar je u tome da su mi bonellijevci zanimljiviji od amerikanaca, i to je to

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



Sorry ako sam pogodio bolnu tacku. Ja upravo mislim suprotno od tebe. I uredu je da su nam stavovi razliciti, ali za Zagora stvarno ne shvatam. Mislim kupio sam "Moj prijatelj Jim Gitara", sam zato sto je u boji i bukvalno sam moraoda se prisilim da ga procitam.

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi



Ne mozes porediti kruske i jabuke. Ovo izjasnjavanje se odnosilo na cjelokupne edicije, dakle od Marka i Zagora do Nathana, Legs i Dylana, isto kao sto se pod americkim podrazumjevaju i super heroji, ali i prizemnija izdanja poput Vertigovih. Ako ces porediti Zagora i Mister Noa onda ih poredi sa X-Menima, Avengersima, i inim Menima koje izdaju DC i Marvel, koji su manje vise u istom rangu. A i ovdje se radi o ukusima, jer mene je i kao puno mladju vise interesovao jedan Zagor sa konkretnom pricom od gomile slicnih likova od kojih svaki novi broj neko dobije novu moc koja rjesava problem od te sedmice. Suvise Deux Ex Machina metode za moj ukus... A o danas da i ne govorim...
Bonelli ima siroku paletu likova, i MM, DD i NN (izmedju ostalih, koji se ovdje ne izdaju) su potpuno druga kategorija. Ako mozes njih citati i reci da su neinventivni i nezahtjevni (gledano sa aspekta ukljucivanja sivih celija pri citanju), onda moram dovesti u pitanje tvoju objektivnost. Mozes reci da ti se ne dopadaju, nisu tvoj ukus, ali ovo gore pomenuto im ne mozes pobiti...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 11/04/2005 : 22:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by NenaX

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Odmah da se ogradim ne kazem ja da us Bonelijevi stripovi losi, mada stvarno ne mogu da shvatim jednog tridesetogdisnjaka kome su Zagor, Mister No... uzbudljivi i inteligentno zahtevni.

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi




objasnicu ti ja
kod stripa se ne radi o oštrenju vlastite inteligencije. to je ocito klasicna pogreška ovih tzv. "intelektualnjaka".
strip spada u zabavu i nije tako ozbiljan kako neki shvacaju.
ako hoceš nešto intelektualno zahtjevno, uzmeš neke logicke ili matematicke zadatke, pa rješavaš.
ako hoceš nešto uzbudljivo, skociš s prvog kata zgrade, ili jebeš.

inace, nisu ni amerikanci intelektualno zahtjevni, ako to impliciraš. nije da sam puno citao, ali recimo, strašan vic, nije baš nešto zahtjevno, više je dosadno, pa cak dosadnije i od Vatreno podne (M.No) ili Konkvistadori (Zagor), o DD i MM da ni ne govorimo.

stvar je u tome da su mi bonellijevci zanimljiviji od amerikanaca, i to je to

ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih



Sorry ako sam pogodio bolnu tacku. Ja upravo mislim suprotno od tebe. I uredu je da su nam stavovi razliciti, ali za Zagora stvarno ne shvatam. Mislim kupio sam "Moj prijatelj Jim Gitara", sam zato sto je u boji i bukvalno sam moraoda se prisilim da ga procitam.

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi



Ne mozes porediti kruske i jabuke. Ovo izjasnjavanje se odnosilo na cjelokupne edicije, dakle od Marka i Zagora do Nathana, Legs i Dylana, isto kao sto se pod americkim podrazumjevaju i super heroji, ali i prizemnija izdanja poput Vertigovih. Ako ces porediti Zagora i Mister Noa onda ih poredi sa X-Menima, Avengersima, i inim Menima koje izdaju DC i Marvel, koji su manje vise u istom rangu. A i ovdje se radi o ukusima, jer mene je i kao puno mladju vise interesovao jedan Zagor sa konkretnom pricom od gomile slicnih likova od kojih svaki novi broj neko dobije novu moc koja rjesava problem od te sedmice. Suvise Deux Ex Machina metode za moj ukus... A o danas da i ne govorim...
Bonelli ima siroku paletu likova, i MM, DD i NN (izmedju ostalih, koji se ovdje ne izdaju) su potpuno druga kategorija. Ako mozes njih citati i reci da su neinventivni i nezahtjevni (gledano sa aspekta ukljucivanja sivih celija pri citanju), onda moram dovesti u pitanje tvoju objektivnost. Mozes reci da ti se ne dopadaju, nisu tvoj ukus, ali ovo gore pomenuto im ne mozes pobiti...





Ma sve je to super, ali da si pazljivije pratila ovaj i topic "OBAVEZNO POGLEDAJ" (iz koga je ovaj i proizasao), neke stavari bi ti bile jasnije > > >

Duh koji hoda: "Evo da preformulisem pa glasajte ponovo ako hocete. Ja ostajem pri svome.

Klasicni evro-americki strip + Bonelli Vs. Dc, Marvel, Image, Dark Horse, Idw izdanja za starije citaoce. Pri tom vas molim da u obzir uzmete samo sadrzaj, tj. da stvari gledate sa scenaristicke tacke, a ne da se vodite znacajem za istoriju stripa, kolekcionarskim znacajem..."




"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 11/04/2005 : 22:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
"Bonelli ima siroku paletu likova, i MM, DD i NN (izmedju ostalih, koji se ovdje ne izdaju) su potpuno druga kategorija. Ako mozes njih citati i reci da su neinventivni i nezahtjevni (gledano sa aspekta ukljucivanja sivih celija pri citanju), onda moram dovesti u pitanje tvoju objektivnost. Mozes reci da ti se ne dopadaju, nisu tvoj ukus, ali ovo gore pomenuto im ne mozes pobiti..."


slažem se, ali nije cak to ni toliko bitno
ne mora biti nešto "zahtjevno" pa da se time okupiraš - iz nekog razloga (koji bi možda trebalo prouciti na psihijatriji) uzmeš neku najbanalniju stvar, obicni stupidni film ili strip i procitaš/pogledaš
a opet, možeš se i sa takvim materijalom igrati, zamišljati, zajebavati, recimo iz nekog bezveznog zagora možeš raditi nešto tebi zanimljivije
barem ja to mogu (ali to je valjda zato jer sam nadišao knjiško znanje i sad ga mogu primjenjivati proizvoljno;)))))


ludaci su me oduvijek voljeli...a i ja njih
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 11/04/2005 : 22:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Bonelli,Amere nekak tesko zvacem,nisam bas sklon superherojima!

Hi, i am an Albanian virus but becouse of poor technology in my country i am not able to do anything vith your computer.
Please be so kind to delite one of your files and than forvard me to other users.
Thanks!
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 12/04/2005 : 02:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
@ stinky

Postoje razlicite vrste stripova, kao i razlicite vrste filmova/knjiga ili bilo cega drugog. Neki su napravljeni da zabave citatelja, a drugi da ga potaknu na razmišljanje ili što god slicno. Po meni je jedina vrsta ogranicavanja ona u kojoj unaprijed želiš samo one stripove koji ce te zabaviti, ili pak samo one koji su tu radi "dubljih" pobuda. Svaki strip treba promatrati zasebno, ne ogradujuci se unaprijed ni od zabave ni od razmišljanja. But that's only me.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 12/04/2005 : 06:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Stinky je u pravu! Slusajte glas razuma!!!

Stara Vienna dobro ime ima, lijepo ime koje znaju svi, al' djevojke na ulicama nicemu ne vrijede, i kriplovi su cesta i svakodnevna stvar, rekoh spasi Bože Österreich
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 12/04/2005 : 10:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
""ako hoceš nešto intelektualno zahtjevno, uzmeš neke logicke ili matematicke zadatke, pa rješavaš.
ako hoceš nešto uzbudljivo, skociš s prvog kata zgrade, ili jebeš.""



inace bonelli.


"Don't you realize that you cannot destroy that, which does not wish to perish? "
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/04/2005 : 00:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Evo i ja da se umešam:vidim da je ovo prešlo u raspravu "ko je inteligentniji:Bonelli ili Ameri?"a izgleda da vlada mišljenje da su Zagor& co malo glupi..
Meni stripovi služe da se zabavim,opustim,mada je i tu važan odredjeni nivo.Normalno,ne citam stripove sa istim oduševljenjem kao pre 10-15 godina,otkrivam greške u starim epizodama za koje sam mislio da su savršenstvo savršenstva ali su mi Zagor,Mr.No,Martyn,Dylan i Alan Ford mnogo jaci od X-,Bet-,Supermena zajedno.I da dodam još i Asterixa i Umpah-Paha na evropsku stranu.Meni je bilo koja epizoda MM mnogo inteligentnija od bilo koje epizode gore navedenih Amera(setimo se "Agarti",nula akcije,sama filozofija).Baš bih voleo da procitam takvu jednu epizodu od X-mena i da vidim kakvu bi prodju imala kod citalaca
Ameri su,kao i u filmu,tako i u stripu podložni preterivanju,što više eksplozija i specijalnih efekata to bolji film/strip(što je ponekad kontraproduktivno),dok Evropljani unesu u svoj rad i malo duše,sto je meni izuzetno važno..
Tako da ja ipak ostajem na strani Evropljana,bez obzira što su kic i staromodni,a mladjima naravno ne branim da citaju I Amere,ali nemojte da mi pricate da su Bonellijevci glupi..
Inace sledeci put pišem još duži post...

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 13/04/2005 : 00:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Evo i ja da se umešam:vidim da je ovo prešlo u raspravu "ko je inteligentniji:Bonelli ili Ameri?"a izgleda da vlada mišljenje da su Zagor& co malo glupi..
Meni stripovi služe da se zabavim,opustim,mada je i tu važan odredjeni nivo.Normalno,ne citam stripove sa istim oduševljenjem kao pre 10-15 godina,otkrivam greške u starim epizodama za koje sam mislio da su savršenstvo savršenstva ali su mi Zagor,Mr.No,Martyn,Dylan i Alan Ford mnogo jaci od X-,Bet-,Supermena zajedno.I da dodam još i Asterixa i Umpah-Paha na evropsku stranu.Meni je bilo koja epizoda MM mnogo inteligentnija od bilo koje epizode gore navedenih Amera(setimo se "Agarti",nula akcije,sama filozofija).Baš bih voleo da procitam takvu jednu epizodu od X-mena i da vidim kakvu bi prodju imala kod citalaca
Ameri su,kao i u filmu,tako i u stripu podložni preterivanju,što više eksplozija i specijalnih efekata to bolji film/strip(što je ponekad kontraproduktivno),dok Evropljani unesu u svoj rad i malo duše,sto je meni izuzetno važno..
Tako da ja ipak ostajem na strani Evropljana,bez obzira što su kic i staromodni,a mladjima naravno ne branim da citaju I Amere,ali nemojte da mi pricate da su Bonellijevci glupi..
Inace sledeci put pišem još duži post...

"le roi est mort,vive le roi"




Citaj malo pazljivije. Ovo je skoro na pocetku:

" Evo da preformulisem pa glasajte ponovo ako hocete. Ja ostajem pri svome.

Klasicni evro-americki strip + Bonelli Vs. Dc, Marvel, Image, Dark Horse, Idw izdanja za starije citaoce. Pri tom vas molim da u obzir uzmete samo sadrzaj, tj. da stvari gledate sa scenaristicke tacke, a ne da se vodite znacajem za istoriju stripa, kolekcionarskim znacajem..."



"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/04/2005 : 01:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
ma to sam ja i procitao,i glasao sam vec,ovo gore je samo reakcija na to da evropski strip nije dovoljno inteligentan.A i citavo vreme sam govorio o scenariju, t.j. o vrednosti price,znaci nisam se udaljio od zadate teme:)

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 13/04/2005 : 12:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

ma to sam ja i procitao,i glasao sam vec,ovo gore je samo reakcija na to da evropski strip nije dovoljno inteligentan.A i citavo vreme sam govorio o scenariju, t.j. o vrednosti price,znaci nisam se udaljio od zadate teme:)

"le roi est mort,vive le roi"



to sam mislio na Zagora, Mister Noa..., a ne na evropski strip u globalu i to sam naveo iznad

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 13/04/2005 : 12:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
pa ne znam,meni je Bonelli predstavnik Evrope kao što su DC i Marvel predstavnici USA.
I sad si mi još i Mr.Noa uvredio!Pa dobro,šta sad da ti radim???Cekaj samo,planiram da se pojavim za par meseci tamo dole,pa ti vidi da li smeš da me cekaš:))))

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

dveki11
Average Member

945 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 13/04/2005 : 14:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dveki11 a Private Message
oooo zanimljivo...zanimljivi i ljudi i teme...pa i ameri i evropljani imaju i dobrih i losih epizoda u stripovima....meni su americki bolje nacrtani no minus im je malo stranica u usporedbi sa bonellijevim izdanjima...meni je u zagoru recimo dosadno to natezanje (?!)sa indijancima....svako i najmanje pleme imalo je po nekoliko epizoda i zagor ih smiri do sljedece...zabavniji su mi stripovi sa njegovim zivopisnim neprijateljima kao i oni sa elementima mitologije....i tu govorimo o akciji i zabavi a ne o filozofiji...da ne duljim...netreba generalizirati bolji je ovaj a glupi su ovi jer je sve relativno....a filozofija i netreba biti toliko zastupljena u stripu koji je zabavni format...pretezno za djecua kod filozofije...pazi ovo sad duse koji hodas...preporucujem ti TOMB RAIDER JOURNEYS #8(nema akcije nego filozofija i crtezi za past na....) i TOMB RAIDER REGULAR # 11...DAKLE I AMERI I SVI DRUGI SAMO DA JE PONUDA RAZNOVRSNA I DA SVAKO MOZE NAC NESTO ZA SEBE
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 13/04/2005 : 21:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Ljudi vi pogresno shvatate ovaj topic, nisam ja pitao koji su stripovi bolji, kvalitetniji, zabavniji... NEgo me samo interesuje sta vi vise volite, tj. nemam ja nameru da dokazem da je Zagor, Mister No.... glup, nego samo da vidim da li sam u pravu sto se tice toga da mladja publika lakse pripada novije stvari, dok se vi stariji drzite nostalgije

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 13/04/2005 : 21:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Dakle ja, Micic Aleksandar, na internetu pozatiji pod nickom Duh koji hoda, vas iskreno molim da u ovom topicu nista vise ne komentarisete, nego samo lepo da glasate za jednu od dve opcije i navedete godine starosti. Napominjem jos jednom ne treba da obrazlazete svoj glas nego sam da ga date jednoj od dve ponudjene opcije. Nadam se da smo se sad razumeli.

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
Go to Top of Page

dveki11
Average Member

945 Posts

Member since 12/04/2005

Posted - 13/04/2005 : 22:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dveki11 a Private Message
nije lako sa nama a? ode tema u krivom smjeruma ne ljuti se sve je ovo kao neki sabor gdje svako brani svoja stajalista ...vrijeme prolazi...nije dosadno...a stvari ce ionako ostat iste
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 14/04/2005 : 04:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
i koji je rezultat do sada?ili i to ne sme da se pita;)?

"le roi est mort,vive le roi"
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
592 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 14/04/2005 : 15:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message
[quote]Originally posted by stinky
[objasnicu ti ja
kod stripa se ne radi o oštrenju vlastite inteligencije. to je ocito klasicna pogreška ovih tzv. "intelektualnjaka".
strip spada u zabavu i nije tako ozbiljan kako neki shvacaju.
ako hoceš nešto intelektualno zahtjevno, uzmeš neke logicke ili matematicke zadatke, pa rješavaš.
ako hoceš nešto uzbudljivo, skociš s prvog kata zgrade, ili jebeš.



Lijepo je znati da ima i onih sto svjesno citaju stripove koji nisu uzbudljivi(jer, a sto drugo, kada zelimo uzbudjenje skacemo kroz prozor) i stripove koji nisu mentalno zahtjevni.

Zbog slicnih izjava Neki imaju fobije i od citaca sms-ova kao "intelektualnjaka".

Svatko neka cita sto mu odgovara jer su groteskni savjeti o, vjerojatno, masonskoj uroti intelektualaca.

P.S. A sada, treba mi uzbudjenja, a dvoumim- bi li skakao kroz prozor ili pozvao zenu...Hmmmm? Sutra prodajem sve stripove, knjige, lopte, bicikle, glazbene instrumente...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 14/04/2005 : 15:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

i koji je rezultat do sada?ili i to ne sme da se pita;)?

"le roi est mort,vive le roi"




Genije, pogledaj prvi post na prvoj strani

"Najbolja majstorija koju je djavo ikada izveo je ta sto je ubedio ljude da ne postoji" - kralj lazi
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 14/04/2005 : 16:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
Bonelli i europski opcenito - 31.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000