forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Eh, stari dobri Zagore...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 29/09/2003 : 21:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
meni se donateli nikad nije posebno svidao, naprotiv, dosadan mi je, možda nije tako loš u epizodama o tkacu i vuku samotnjaku, možda i u belom risu, ali ostalo mi nikad nije leglo
meni je favorit od starijih bignoti, kako samo crta u sablasnoj noci, stižu samuraji ili u velikoj protuvi, ma ako nije bolji od ferrija, onda mu je jako blizu
novi zagor mi se takoder svida, ima tu odlicnih epizoda, od nestalog istraživaca pa nadalje, a vec slavna morska strava meni je skoro pa najbolja epizoda ikad, tocnije 3.po redu, od crtaca andreuci, laurenti i della monica su najbolji, a najgori, bez konkurencije, je cassaro
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 29/09/2003 : 21:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
zaboravio sam možda i najbolje donatelijeve epizode, do posljednjeg daha i dan presude
kad ovako nabrojiš ispada da i nije taj donateli tako loš, ali nabrajanje loše odradenih epizoda bilo bi puno duže
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/09/2003 : 23:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Meni je pepe bio dobar a donatelli je imao svojih trenutaka.

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 29/09/2003 : 23:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Ja sam od stare garde samo Ferria volio. Bignotti mi je u Zagoru bio katastrofa, kao i Toricelli samo je kopirao Ferria. Donatellia kako kad. Mada ga uglavnom nisam nešto "gotivio." Gambu da ne spominjem. Pepe-a isto nisam volio-ima mi neki loši stil, a usto je neproporcionalan. Segna mi je bio OK. That's that.

Remember the first dance we shared?
Recall the night you melted my ugliness away?
The night you left with a kiss so kind
Only a send of beauty left behind...
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 29/09/2003 : 23:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
donatelli je bio dobar, na trenutke odlican do negdje ZS 700, poslije je bio nula, niko i nista. al u svoje vrijeme je bio uz bok ferrija...

*-*"The only thing we have to finde out, is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 30/09/2003 : 00:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
...negde izmedju ZS 300 i ZS 400 ja bi rekao.
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 30/09/2003 : 00:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Baš sam nedavno citao Kapetan Zmija, pola Ferri pola Donatelli, Ferri završava trilogiju Balgo Inka/Na dnu okena neobicnom smrcu gusara Kapetana Zmije, još u prošlom broju Zagor je odvalio Zmiju koji pada na glavu na kovceg pun kamenja, u nastavku ocekujem još borbe ali ne, kapetan Zmija obleži mrtav obležao je 5 metara od kovcega i krvari iz grudi. Nigde nije nacrtan nož ili sablja na koju je pao i imam utisak da su neke slicice izrezane. Ferri se trudi da izvadi neka osjecanja kod citalaca. A žene crta Ferri, naprimer one iz sela gde toce vino gusarima, kao daleko ispred seksualne revolucije. U nastavku Kapetana Zmije slijedi kraca Donatelihjeva prica sa lažljivom Koncitom koja obmanjuje Cika, krasno se nadopunjuju Ferri i Donateli, da ga je crtao samo Ferri verovatno Zagor ne bi imao posla sa ženama.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/09/2003 : 12:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ma Miha, to su dve odvojene price, samo sto ih je "Dnevnik" tako spojio jer je bilo zgodno, to jest nije bilo zgodno da se strip zavrsi na 44. stranici. Inace, CELU pricu (sa Kapetanom Zmijom) je nacrtao Ferri, a Donatelli je crtao tu kracu pricu sa Koncitom koja ima svega sedamdeset stranica.

Inace, ovde je Ferrijev crtez, bar za moj ukus, na vrhuncu to jest taj vrhunac je zapoceo vec u "Zagorovoj odiseji", i trajace dugo, dugo (ne znam sad napamet, morao bih pazljivo prelistavati kasnije price).

Sto se tice Donatellija, on je uvek bio za mene odmah uz Ferrija, jeste manje atraktivan, pa i manje kvalitetan, ali iza Ferrija i Donatellija, kako je to neko rekao, ima deset praznih mesta pa tek onda dolaze ostali Zagorovi crtaci.
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 30/09/2003 : 19:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Kako odvojene? Kako je to izašlo u originalu? Da li je pomenuta Donatelijeva epizoda izašla odmah nakon Kapetana Zmije? Koliko su skratili Zmiju, da bi bilo mesta za onih 70 stranica?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/09/2003 : 22:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---
Inace, ovde je Ferrijev crtez, bar za moj ukus, na vrhuncu to jest taj vrhunac je zapoceo vec u "Zagorovoj odiseji", i trajace dugo, dugo (ne znam sad napamet, morao bih pazljivo prelistavati kasnije price).


mislim da nakon ove price o vampiru pocetak ferrijevih vrhunaca možemo pomaknuti epizodu unatrag
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 30/09/2003 : 23:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
a ferrijev vrhunac traje do zs 700, tacnije serijala tvrdokrilac-jednooki dzek

*-*"The only thing we have to finde out, is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 01/10/2003 : 08:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
quote:
Originally posted by Top

a ferrijev vrhunac traje do zs 700, tacnije serijala tvrdokrilac-jednooki dzek

*-*"The only thing we have to finde out, is what to do with the time that is given to us."*-*




Jednooki Jack.To je poslednja prica s njime, zar ne?
Go to Top of Page

Verfalk2003
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
4761 Posts

Member since 19/05/2003

Posted - 01/10/2003 : 08:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Verfalk2003's Homepage  Send Verfalk2003 a Private Message
Dok ga Hellingen ne oživi, jest.

She shuts the doors and lights and lays her body on the bed,
Where images and words are running depp...
She has too much pride to pull the sheets above her head...
So queitly she lays and waits for sleep...
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 01/10/2003 : 10:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
Da, Vefalk, potpuno si u pravo.Možda ce jedna prica biti, kada ce se potpuno SVI Zagorovi mrtvi protivnici suprotstaviti Zagoru, jer ih Helko oživlje.
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 01/10/2003 : 14:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
ma to sa helognom da ozivljava nepriajtelje, to je vec prozvakano u zadnjem susretu kad je ozivio kralja orlova

*-*"The only thing we have to finde out, is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 01/10/2003 : 14:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
a sto mi ide ovo tipkanje u pm...

*-*"The only thing we have to finde out, is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/10/2003 : 14:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by miha:
____________________
Kako odvojene? Kako je to izašlo u originalu? Da li je pomenuta Donatelijeva epizoda izašla odmah nakon Kapetana Zmije? Koliko su skratili Zmiju, da bi bilo mesta za onih 70 stranica?
____________________

Nisu ga uopste skratili, ne brini Miha...
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 01/10/2003 : 19:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Ma Miha, to su dve odvojene price, samo sto ih je "Dnevnik" tako spojio jer je bilo zgodno, to jest nije bilo zgodno da se strip zavrsi na 44. stranici. Inace, CELU pricu (sa Kapetanom Zmijom) je nacrtao Ferri, a Donatelli je crtao tu kracu pricu sa Koncitom koja ima svega sedamdeset stranica.

Inace, ovde je Ferrijev crtez, bar za moj ukus, na vrhuncu to jest taj vrhunac je zapoceo vec u "Zagorovoj odiseji", i trajace dugo, dugo (ne znam sad napamet, morao bih pazljivo prelistavati kasnije price).

Sto se tice Donatellija, on je uvek bio za mene odmah uz Ferrija, jeste manje atraktivan, pa i manje kvalitetan, ali iza Ferrija i Donatellija, kako je to neko rekao, ima deset praznih mesta pa tek onda dolaze ostali Zagorovi crtaci.


Potpuno se slazem, jedino Verni bi mogao stati uz Ferrija i Donatellija...

Zivot je lutrija bez pogodka
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 26/10/2003 : 12:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Prijatelju slazem se s tobom stopostotno. Onog Cassara, Laurentia a posebno Chiarolu treba podvrci mucenju. Ja takodje mislim da je Della Monica najbolji od novih crtaca iako je lose crtao Boba Rocka.
quote:
Originally posted by perper

Nekako sam zadnjih dana opsednut proucavanjem starih epizoda Zagora i uporedjivanjem sa novim epizodama. Pokusavao sam da procenim da li se radi o nekoj starosnoj granici, da li sam ja vise u tim godinama, kao klinac voleo Zagora. Da li su mi zbog godina te epizode bile tako mocne? Moje misljenje je da nisu u pitanju godine. I danas kad citam stare brojeve Zagora (ogranicavam se na brojeve ZS od 280 do 700) ja se odusevljavam, neke epizode sam procitao po stotinak puta dosad. Novim se tesko nakanjujem i po drugi put...Zasto? Ko su braca Cassaro? Ko je Laurenti? Ko je Chiarola? Oni da mi zamene Ferrija i Donatellija? Pih! Zagor i Ciko kao likovi. Neponovljivo. Cassarov Zagor kao indijanac. Ima facu nedostojnu Zagora, rese na majici kao kora od vrbovog drveta. Uzasan crtez Zagora, sasvim solidno za Martija Misteriju kojeg su i radili. Moj predlog: neka se vrate na Martija! Laurenti. Njegov crtez sve govori. Jedino sto mogu reci u njegovu korist je: puno dinamike! Ostalo nije vredno ni klincu. Nisam u mogucnosti da imam uticaj, ali da imam predlozio bih Bonneliju jednog klinca iz mog komsiluka, peti razred osnovne skole, bolje crta od Laurentija. Mozda je Laurenti cetvrti razred? Chiarola. Cuo sam da su se obradovali njegovom dolasku u Zagorovu ekipu. U zagorovoj ekipi od pre dvadeset godina on bi dodavao olovke Ferriju i mozda je to jedina korist od njega. Malo sam preterao. Od pomenute trojice, nesumnjivo je Chiarola najbolji crtac. Medjutim, on i Zagor su dva razlicita sveta. Nema tu nista zagorovski.Uzmimo na primer pejzaze, likove, Cika na primer, odbojan je. Njegove nagomilane debljine linija mi idu na zivce, njegov stil je suvise nesredjen za junaka kakav je Zagor. Opet lici na nekog indijanca, to mi se ne svidja. Toliko o njima...
Moj favorit od novih crtaca je Della Monica. Nekako sam se lomio da se izjasnim o tome jer se iz epizode u epizodu menjao na bolje. Ali, kada sam procitao epizode koje ce tek kod nas izaci:u prevodu "Crni brod" i "Boginja meseca", onda sam prelomio. Izuzetan crtac. Ulazi u sustinu Zagorovog lika, i Cikovog sto je vrlo bitno. I odlicno crta. Neko rece da je steta sto je on radio Vampira. Bas naprotiv, ako ne moze Ferri, to i jeste epizoda za Della Monicu.
Cekamo i Vernija...da se pokaze.
I dokaze...
Sada bih nesto rekao o epizodama u celini. Sad je kod nas izasla "Indijanska krv". Nisam je citao kao takvu. Citao sam je kao "Krv Cejena" u italijanskom originalu. Uvodni deo epizode je ono sto u vecini slucajeva nedostaje novim epizodama Zagora. Zezancije koje pravi, a ko bi drugi, nego - Ciko. Priznajte da su cikove zajebancije uvek odusevljavale na pocetku svake stare epizode. Vec dugo vremena nista od toga, ili gotovo nista. Ovo u epizodi Indijanska krv ce prave ljubitelje Zagora oduseviti. Ferrijev crtez na velikom nivou, prica odlicna. To je Zagor.Pravi.
Nisam imao prilike da citam ove najnovije epizode Zagora u Italiji, jer ih zeljno iscekujem da stignu u septembru. Ali, nadam se da ce biti dobre. Bar neke.Najgore od svega je to sto se desi izuzetna prica, a zagora crta Cassaro ili Chiarola. Za moj zeludac koji se hranio prefinjenim Ferrijem i malo cvrscim Donattelijem, ali takodje ukusnim, Chiarola i Cassaro nisu lako svarljivi. Cak sta vise, mucim se.
Nisu sve epizode Zagora ni u proslosti bile fenomenalne, ali su ih u vecini slucajeva izvlacili crtaci. Sada i one dobre crtaci unazadjuju.
Kazu da je Bonelli hteo malu promenu kod Zagora, promenio je isuvise. Stinky kaze: hocu Supermajka! Treba vratiti Supermajka,Tkaca,Going-goinga,postara Dranki Daka, ako treba neke dici iz mrtvih. Mnogo je lakse graditi pricu na vec postojecijm likovim (istina, moze se lako i promasiti) nego stvoriti novog neprijatelja Zagoru za sva vremena. Ili prijatelja... Treba ojacati ekipu crtaca. Zelim sve najbolje Zagoru, ali ako ovako nastave i scenaristi i crtaci, sigurno ce Zagor ostati samo lepo secanje na nezaboravne avanture.
Ciko, nas stari dobri Ciko...Raspamecivale su me epizode o njegovim dugodovstinama, umirao sam od smeha. I uzivao. Ovo od Gambe je bleda senka Ferrijevog Cika. Ne kupujem ovakve promasaje. Volio sam Gambu kao Kitovog crtaca, mrzeo sam ga kao texovog. Kao Zagorov u proslosti bio mi je OK. Kao cikov mi se ne svidja. Prosto receno. Imao sam neke italijanske cikove epizode od Gambe i poklonio sam ih. A ja se lako ne odvajam od stripova. Toliko o novom Ciku.
Ono sto je krasilo Zagorove stare epizode je to da nijaedan drugi junak ukoliko bi ga stavili u polozaj Zagora u prici, ne bi mogao da zameni Zagora. Poznavale su se epizode specificne za Zagora. Ove nove epizode su toliko opste i ne pristaju Zagoru ( vecina) da kada bi stavili umesto Zagora recimo nekog anonimusa kauboja isto bi bilo. (Primer: Istrebljivaci i Metak za Kelsa, kada bi umesto zagorovog lika bio neki kauboj Džo, samo to promeniti, taj strip bi isao kao dodatak starim Zagorovim u Zlatnoj Seriji.)
Molio bih vas da prokomentarisete ovo moje misljenje i da vidim sta drugi misle o tome. Da u sustini vidimo kuda stvarno ide Zagor. Da li ze ostati Duh sa sekirom ili ce postati neka skitnica sa Divljeg Zapada.
Ja sam za Darkwood i Duha sa sekirom!




Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 26/10/2003 : 14:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
Kada crta Chiarola, ja citam strip sa pola veselja manje.

"To end up in a place like this."

Jon Irenicus, Hell
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/10/2003 : 07:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by Fishleg:
______________________
Potpuno se slazem, jedino Verni bi mogao stati uz Ferrija i Donatellija...
______________________

Nadam se da ce tako i biti Fishleg, jer Donatelli je vec medju andjelima na nebu, a Ferri crta 50 strana godisnje...
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 27/10/2003 : 08:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
Šteta da se ovi stariji crtaci nisu i se ne bavili športom.I danas bi bili u formi pa bi mogao i Ferri crtati.Jednio možda da nemaju vremena za šport jer cijeli život crtaju,

"To end up in a place like this."

Jon Irenicus, Hell
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 27/10/2003 : 09:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
quote:
Originally posted by Anton Mikl

Kada crta Chiarola, ja citam strip sa pola veselja manje.

"To end up in a place like this."

Jon Irenicus, Hell


zar ti je tako los

''Computers are useless,they can onlygive u answers.''(Pablo Picasso)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/10/2003 : 09:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Odvratan je... jel tebi dobar Snot Man?
Go to Top of Page

Anton Mikl
Senior Member

Slovenia
1262 Posts

Member since 07/07/2003

Posted - 27/10/2003 : 11:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Anton Mikl a Private Message
quote:
Originally posted by SnotMan

quote:
Originally posted by Anton Mikl

Kada crta Chiarola, ja citam strip sa pola veselja manje.

"To end up in a place like this."

Jon Irenicus, Hell


zar ti je tako los

''Computers are useless,they can onlygive u answers.''(Pablo Picasso)




Ne, tako dobar

"To end up in a place like this."

Jon Irenicus, Hell
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000