forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 EX MACHINA zasluzuje svoj topic
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 12/07/2005 : 23:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
evo nekoliko preporuka, ali uzmi ih ipak s rezervom jer je to moj subjektivni ukus, pa je pitanje hoce li se i tebi jednako svidjeti.

- sleeper (izdavac wildstorm/dc) 4 trejda, fantasy/thriller
- top ten (abc/wildstorm/dc) 2 trejda, fantasy/thriller/avantura (uskoro jos jedna nova knjiga + nova mini serija koja ce poslije biti trejd)
- catwoman: selina's big score (dc) 1 trejd, klasicni thriller
- superman: secret identity (dc) 1 trejd, fantasy/drama - savrsen strip

od horrora preporucam ovaj novi swamp thing (volume 4, izasla su 2 trejda za sada). crtan je savrseno, ali scenario je nesto slabiji. ne pada mi trenutno na pamet niti jedan dobar horror naslov - ili ih bas i nema puno, ili ih ja nekako preskacem... cini mi se da su thrilleri i svjetske zavjere sada nakon 9-11 najzastupljenije teme u americi.
e, da... od sveg srca preporucujem i human target! (vertigo/dc, politicko-drustveni thriller). prvi trejd od biukovica, zatim graphic novel od pulida, pa dva ili tri trejda nove serije. nazalost cijela nova serija (21 sveska) nije objavljena u trejdovima i vjerojatno nece niti biti - slaba prodaja "pametnih" stripova oduvijek je bila karakteristicna za americko trziste.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 12/07/2005 : 23:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Thanx! Malo cu prosvrljati po webu, pa kad dodju pare nesto bumo i uboli!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/07/2005 : 23:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

dvije nove preporuke americkih stripova, pa tko voli...

black widow: homecoming (napisao britanski pisac richard k. morgan, nacrtali sienkiewicz i parlov). iznadprosjecan strip, spijunski thriller koji je odlicno postavljen i fino napisan, te dobro nacrtan.



Preporuka i s moje strane, mada bi vise volio da je to Parlov sam tusirao. Sienkiewicz je legenda, ali mislim da ovdje nije napravio bog zna kakav posao.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/07/2005 : 23:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Kant

Moze par preporuka za neke pametne fantasy i horror serijale (a da nije Hellblazer, Sandman ili nesto iz IDW-a - jer njih pratim)? Poprilicno sam nov s "amerikancima" pa mi treba savjet nacitanijih, a to u ovom slucaju znaci i mudrijih. Hvala!



Moje preporuke Dungeon 1 & 2 by Sfaar & Trondhaim, te POGOTOVO Ordinary Victories Manu Larcenet (u biti puno toga sto izdaje nbm, a to su francuski albumi na engleskom). Ova tri albuma su jako jako dobra, i zaista ih toplo preporucam svima.

Od "pravih" americkih stripova, u zadnje vrijeme su mi se jako svidjeli Y the last Man, Fables, Sandman Mystery theatre & 100 Bullets. Nije bas sve fantasy & mystery, ali eto, vec kad pisem.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 13/07/2005 : 00:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zveles

dvije nove preporuke americkih stripova, pa tko voli...

black widow: homecoming (napisao britanski pisac richard k. morgan, nacrtali sienkiewicz i parlov). iznadprosjecan strip, spijunski thriller koji je odlicno postavljen i fino napisan, te dobro nacrtan.



Preporuka i s moje strane, mada bi vise volio da je to Parlov sam tusirao. Sienkiewicz je legenda, ali mislim da ovdje nije napravio bog zna kakav posao.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


zadnje dvije sveske je sienkiewicz stvarno otusirao povrsno i na brzinu, ali ja nisam potpuno zadovoljan niti s parlovom koji nekad dosta staticno kadrira ili u slikama nepotrebno ostavlja previse praznog prostora. ponekad se radnja odvija u doljnje dvije trecine slike, a gornja jedna trecina je potpuno prazna (npr. vidi se samo zid sobe, nema niti oblacica s tekstom na tom mjestu...)
da ne bi bilo zabune: to su mini-detalji, stavljeni pod povecalo zato sto je goran nas i sve sto on napravi htijeli bismo da bude savrseno. konacan vizualni dojam black widow je ipak jako dobar. nije savrsen, ali je jako dobar.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2005 : 00:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

evo nekoliko preporuka, ali uzmi ih ipak s rezervom jer je to moj subjektivni ukus, pa je pitanje hoce li se i tebi jednako svidjeti.

- sleeper (izdavac wildstorm/dc) 4 trejda, fantasy/thriller
- top ten (abc/wildstorm/dc) 2 trejda, fantasy/thriller/avantura (uskoro jos jedna nova knjiga + nova mini serija koja ce poslije biti trejd)
- catwoman: selina's big score (dc) 1 trejd, klasicni thriller
- superman: secret identity (dc) 1 trejd, fantasy/drama - savrsen strip

od horrora preporucam ovaj novi swamp thing (volume 4, izasla su 2 trejda za sada). crtan je savrseno, ali scenario je nesto slabiji. ne pada mi trenutno na pamet niti jedan dobar horror naslov - ili ih bas i nema puno, ili ih ja nekako preskacem... cini mi se da su thrilleri i svjetske zavjere sada nakon 9-11 najzastupljenije teme u americi.
e, da... od sveg srca preporucujem i human target! (vertigo/dc, politicko-drustveni thriller). prvi trejd od biukovica, zatim graphic novel od pulida, pa dva ili tri trejda nove serije. nazalost cijela nova serija (21 sveska) nije objavljena u trejdovima i vjerojatno nece niti biti - slaba prodaja "pametnih" stripova oduvijek je bila karakteristicna za americko trziste.

http://zveles.blogspot.com/



Sleeper izaslo vec 4 trejda? Huh... Dobro, stavljeno na checklistu:-) Top-Ten se i meni jako svidio, bolji mi je od Promethe-e i Tom Stronga, u rangu sa LOEG. Human Target mi je najbolji Biukovicev, bez ikakve sumnje, ali ni ostali nisu losi...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2005 : 00:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zveles

dvije nove preporuke americkih stripova, pa tko voli...

black widow: homecoming (napisao britanski pisac richard k. morgan, nacrtali sienkiewicz i parlov). iznadprosjecan strip, spijunski thriller koji je odlicno postavljen i fino napisan, te dobro nacrtan.



Preporuka i s moje strane, mada bi vise volio da je to Parlov sam tusirao. Sienkiewicz je legenda, ali mislim da ovdje nije napravio bog zna kakav posao.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


zadnje dvije sveske je sienkiewicz stvarno otusirao povrsno i na brzinu, ali ja nisam potpuno zadovoljan niti s parlovom koji nekad dosta staticno kadrira ili u slikama nepotrebno ostavlja previse praznog prostora. ponekad se radnja odvija u doljnje dvije trecine slike, a gornja jedna trecina je potpuno prazna (npr. vidi se samo zid sobe, nema niti oblacica s tekstom na tom mjestu...)


Pretpostavljam da je to zato sto ne zna gdje ce oblacici biti pa ostavlja mjesto za njih kako je naucio u Bonelliju, a to je na vrhu kadra. Inace se cesto zali kako mu uniste crteze sa oblacicima kad ih stave na kriva mjesta... Za staticnost, ne znam, ima par genijalnih akcionih scena, ona u vrtu po noci npr. je sjajno kadrirana i izgleda jako efektno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 13/07/2005 : 00:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
mozda jos 4. trejd sleepera nije sluzbeno izasao, ja sam kupovao u sveskama, ali sigurno ce izaci. da, top ten je i meni najdrazi mooreov abc strip i jedva cekam ovu novu seriju koju rade drugi autori (i scenarist i crtac su novi, pa malo strepim ).
biukovicev human target je legendaran, ali i ova nova serija nista ne zaostaje. nazalost, najbolje epizode nove serije za sada nisu u planu da izadju u trejdu. a stvarno su mrak dobre (napisane do jaja!). i nacrtane, pogotovo one koje crta chan.

fables je zakon! jednostavno, ne previse tesko stivo, a cita se s uzitkom i podsjeca na starinske fantasy stripove.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 13/07/2005 : 00:35:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
>zato sto ne zna gdje ce oblacici biti pa ostavlja mjesto za njih kako je naucio u Bonelliju

da, i ja sam tako predpostavio. ali, ne bi se smio opterecivati sa separacijama jer su ameri za to tata-mate. pogotovo u marvelu, koji je (stan lee) izmislio dinamican upis teksta, onaj koji je danas prepoznatljiv kao dio identiteta americkih stripova.

>ona u vrtu po noci npr. je sjajno kadrirana

i lose otusirana. sienkiewicz je tu divljao s tupom olovkom!
ova (crvenim strelicama oznacena) slikica je potpuno necitka i jedva se na njoj moze identificirati kopca remena black widow, tj. tesko da se iz ove slike moze vidjeti da je black widow ranjena. to ide na dusu (pero) sienkiewicza i takve stvari si bas ne bi smio dozvoliti.


http://zveles.blogspot.com/

Edited by - zveles on 13/07/2005 00:44:57
Go to Top of Page

GParlov
Special guest star



2246 Posts

Member since 06/11/2002

Posted - 13/07/2005 : 02:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send GParlov a Private Message
But cu prije da sam ja nacrtao stvari , a da ih Bill nije istusirao.

A ovaj kadar ,osobno mislim da je pretjerao.
Izgleda kao da je izmedu njih eksplodirala bomba.
A to sto se ne kuzi da je BW tu ranjena je u redu,jer je tu probušen SWATovac! Ni sam ne kuzim šta je Morganu tu trebao taj insret kadar.Valjda ima neke veze sa falusnom simbolikom!




Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 13/07/2005 : 09:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
gorane, hvala. na olovci se sve dobro vidi, a meni je lijeva ruka swat-ovca na finalnoj verziji izgledala kao onaj "x" na kopci black widow.
anywayz, keep up the good work!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 13/07/2005 : 09:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Kant

Moze par preporuka za neke pametne fantasy i horror serijale (a da nije Hellblazer, Sandman ili nesto iz IDW-a - jer njih pratim)? Poprilicno sam nov s "amerikancima" pa mi treba savjet nacitanijih, a to u ovom slucaju znaci i mudrijih. Hvala!



Moje preporuke Dungeon 1 & 2 by Sfaar & Trondhaim, te POGOTOVO Ordinary Victories Manu Larcenet (u biti puno toga sto izdaje nbm, a to su francuski albumi na engleskom). Ova tri albuma su jako jako dobra, i zaista ih toplo preporucam svima.

Od "pravih" americkih stripova, u zadnje vrijeme su mi se jako svidjeli Y the last Man, Fables, Sandman Mystery theatre & 100 Bullets. Nije bas sve fantasy & mystery, ali eto, vec kad pisem.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Hvala!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29217 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/07/2005 : 10:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

mozda jos 4. trejd sleepera nije sluzbeno izasao, ja sam kupovao u sveskama, ali sigurno ce izaci. da, top ten je i meni najdrazi mooreov abc strip i jedva cekam ovu novu seriju koju rade drugi autori (i scenarist i crtac su novi, pa malo strepim ).
biukovicev human target je legendaran, ali i ova nova serija nista ne zaostaje. nazalost, najbolje epizode nove serije za sada nisu u planu da izadju u trejdu. a stvarno su mrak dobre (napisane do jaja!). i nacrtane, pogotovo one koje crta chan.


Damn, nisam citao ovo sto nije izaslo u trejdu. Necu valjda morati kupiti i sveske? Top Ten bez Moore? Hm...

quote:
Originally posted by zveles
fables je zakon! jednostavno, ne previse tesko stivo, a cita se s uzitkom i podsjeca na starinske fantasy stripove.


Slazem se, bas se s lakocom cita, a zabavno je i zanimljivo.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 13/07/2005 : 11:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>a meni je lijeva ruka swat-ovca na finalnoj verziji izgledala kao
>onaj "x" na kopci black widow.

Vech smo davno zakljuccili, Zorane, da ti samo folirass da kuzziss stripove ...

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 13/07/2005 : 11:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Je li tko citao "Lore" od Ashley Wooda? Cini se zanimljivim, i lijepo je nacrtano...Isplati li se nabaviti?
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 13/07/2005 : 11:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
>> Originally posted by zveles
>> fables je zakon! jednostavno, ne previse tesko stivo, a cita se s uzitkom i podsjeca na starinske fantasy stripove.

Starinski fantasy stripovi:)))))))))))))))))))))))))
Name one!


Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 13/07/2005 : 11:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Sorry, sjetio sam se jednog:
"Zagor u cudesnoj šumi" iz 1955.

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 13/07/2005 : 12:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>a meni je lijeva ruka swat-ovca na finalnoj verziji izgledala kao
>onaj "x" na kopci black widow.

Vech smo davno zakljuccili, Zorane, da ti samo folirass da kuzziss stripove ...

mcn

Pogledajte http://mcn.blog.hr dok se www.darkomacan.com radi! *** Q STRIP 8 je na svim kioscima! *** Srijedom: MISTER MACCAK na www.stripovi.com *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!



smartass, ko da ne znas da znam da je taj x pauk. svakom loncu - macan!

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 13/07/2005 : 15:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
quote:
Originally posted by Kant

Je li tko citao "Lore" od Ashley Wooda? Cini se zanimljivim, i lijepo je nacrtano...Isplati li se nabaviti?



naravno.
pogotovu ako ga od mene kupish

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 13/07/2005 : 16:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

quote:
Originally posted by Kant

Je li tko citao "Lore" od Ashley Wooda? Cini se zanimljivim, i lijepo je nacrtano...Isplati li se nabaviti?



naravno.
pogotovu ako ga od mene kupish

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



Moze malo vise informacija o stripu?
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 13/07/2005 : 19:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
ne mere:)
mrzelo me da ga chitam:)))
nakanitju se valjda vecheras pa mozda se predomislim glede prodaje:)PPP

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 13/07/2005 : 20:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by BlekenDekara

ne mere:)
mrzelo me da ga chitam:)))
nakanitju se valjda vecheras pa mozda se predomislim glede prodaje:)PPP

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.



Hm...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 14/07/2005 : 09:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Imam jedno pitanje: Sto je to trade? Vidim da se taj termin cesto koristi kod USA stripova, s kojima nemam previse iskustva.

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3973 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 14/07/2005 : 09:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
trade, po vuku "trejd", ili skracenica TPB je knjiga u kojoj je objavljeno nekoliko sveski stripa odjednom. obicno je sakupljeno izmedju 4 i 6 sveski i one su ponovno otisnute kao knjiga, tj. trejd. trejd obuhvaca neku cjelinu, kompletan strip koji je u sveskama izlazio u nastavcima.
za primjer trejda kod nas, pogledaj knjigu macan/biukovic: grendel - ponos vragova. to je jedan klasican trejd.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 14/07/2005 : 09:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

trade, po vuku "trejd", ili skracenica TPB je knjiga u kojoj je objavljeno nekoliko sveski stripa odjednom. obicno je sakupljeno izmedju 4 i 6 sveski i one su ponovno otisnute kao knjiga, tj. trejd. trejd obuhvaca neku cjelinu, kompletan strip koji je u sveskama izlazio u nastavcima.
za primjer trejda kod nas, pogledaj knjigu macan/biukovic: grendel - ponos vragova. to je jedan klasican trejd.

http://zveles.blogspot.com/


Hvala. Grendele sam procitao, na zalost jos nemam svoj primjerak, ali planiram kupiti.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000